Rinkų apžvalga 2020-11-30

2020-11-30

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones29 741,0-0,44%
Mini S&P 5003 628,0-0,22%
Mini Nasdaq 10012 272,5+0,12%
Mini Russell 20001 846,8-0,35%
S&P 500 VIX22,88+0,24%

Pasaulio akcijų rinkose savaitės pradžia yra pakankamai permaininga, indeksai neranda bendros krypties. Šiandien – paskutinė lapkričio mėnesio prekybos sesija. Jeigu neįvyks didelių pokyčių, šis mėnesis akcijoms bus geriausias per daugiau nei kelis dešimtmečius. S&P 500 prieaugis kol kas sudaro 11,2%. Tai apskritai ketvirtas didžiausias teigiamas mėnesio pokytis istorijoje, tiesa, pagal prieaugį šiais metais lapkritis yra antras. Balandžio mėnesį S&P 500 reikšmė šoktelėjo net 12,7%. Gruodis JAV akcijoms dažniausiai taip pat būna neblogas. Remiantis CFRA Research duomenimis, S&P 500 prieaugis paskutinį metų mėnesį siekia apie 1,5%. Tiesa, belaukiantiems Kalėdų ralio, reikėtų įsivertinti įspūdingus šio mėnesio rezultatus. Po tokių šuolių, sekančio mėnesio rezultatas istoriškai toli gražu nebūna net panašus į praėjusio mėnesio prieaugį. Dow Jones lapkričio prieaugis siekia net 12,9% (daugiausiai nuo 1987 metų sausio mėn.), o Nasdaq reikšmė pakilusi 11,9%.

Dow Jones indekso pokyčiai 2020 m. Šaltinis: CNBC

Lapkritis taip pat buvo pažymėtas didesne rotacija tarp sektorių. Rinkos dalyviai prisiminė vis dar atpigusias ciklinių sektorių akcijas, buvo prisiminta vertės investavimo filosofija. Matėme didesnį kapitalo antplūdį į tokius tradicinius verslo sektorius kaip energetika ar bankininkystė. Pastarųjų sektorių atstovių akcijų prieaugis ir buvo didžiausias. Lapkričio mėnesį energetikos sektoriaus bendrovių vertybiniai popieriai vidutiniškai brango 34%, bankininkystės – 20%, pramonės – 17%, žaliavų – 13%. Technologijų sektoriaus prieaugis siekė 10%.

Stipriai pinga elektromobilių gamintojos Nikola Corporation akcijos. Skelbiama, jog kita JAV automobilių gamintoja General Motors atsisako rugsėjį paskelbto susitarimo, kuriuo buvo sutarta dėl 11% Nikola Corporation akcijų įsigijimo. Sandorio dydis galėjo siekti 2 mlrd. USD. Taip pat atsisakoma planų ir dėl Nikola Badger sunkvežimio gaminimo, kurį turėjo organizuoti General Motors. Tiesa, kmpanijos turėtų toliau bendradarbiauti dėl baterijų vystymo ir gamybos. Rugsėjį po paskelbimo apie susitarimą pasirodė pranešimai, jog Nikola ir jos įkūrėjo T. Miltono apgavysčių. T. Miltonas atsistatydino, tiesa, tyrimas dėl galimo sukčiavimo toliau yra tiriamas. Nikola akcijos pinga daugiau nei 20%.

NKLA Nikola Corporation daily Stock Chart
Nikola Corporation akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Šiandien rezultatus skelbs vaizdo konferencijų platformą valdanti bendrovė Zoom Video Communications. Analitikai prognozuoja, kad ketvirčio pajamos, lyginant su praėjusiais metais, bus išaugusios net 312% ir sieks 694,13 mln. USD. Tikimasi, kad pelnas akcijai bus didesnis net 0,70 USD ir sieks 0,76 USD. Zoom akcijos šiais metais pabrangusios beveik 600%.

ZM Zoom Video Communications, Inc. daily Stock Chart
Zoom Video Communications akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
Nasdaq 100 indekso TOP 25 įmonių akcijos pagal kainos pokyčius 2020 m. Šaltinis: Stocktwits

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 536,7+0,11%
DAX (Vokietija)13 437,9+0,61%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 365,0-0,35%
CAC 40 (Prancūzija)5 594,5-0,07%

Europos akcijų indeksai taip pat neranda bendros krypties. Regiono akcijoms, kaip ir JAV, lapkričio mėnesis buvo įspūdingas. Euro stoxx 600 indekso prieaugis siekia apie 14,8%. Remiantis Refinitiv duomenimis, regiono oro skrydžių bendrovių akcijos šį mėnesį pabrangusios net 48%. Tai geriausias mėnesis šiam sektoriui istorijoje.

Paskelbta keletas ekonominių rodiklių. Remiantis preliminariais duomenimis, Vokietijoje vartotojų kainų indeksas šį mėnesį, lyginant su spaliu, krito net 0,8%. Ekonomistai prognozavo 0,7% sieksiantį nuosmukį. Lyginant su 2019 metų lapkričio mėnesiu, kainų nuosmukis siekia 0,3%. Palyginimui, atitinkamus duomenis paskelbė ir Italija. Šioje šalyje vartotojų kainų indeksas, lyginant su praėjusiu mėnesiu traukėsi 0,1%. Tuo tarpu metinis kainų kritimas siekė 0,2%.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,64-0,17%
EUR/USD1,1982+0,16%
Nafta (WTI)45,38-0,33%
Auksas1 771,05-0,93%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
16:45JAV lapkričio mėn. Čikagos PMI indeksas59,461,1

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Zoom Video Communications, Inc.0,57

Savaitės įvykiai

Rytoj Australijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų. Galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, ISM gamybos sektoriaus PMI indeksą. Savaitės viduryje bus skelbiami JAV ir euro zonos darbo rinkos rodikliai ir JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus paviešinti euro zonos mažmenininkų duomenys, JAV bedarbių paraiškos, ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks svarbūs lapkričio mėnesio JAV darbo rinkos duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu