ETF fondai

Žemiau rasite ETF fondų sąrašą, kurie yra prieinami mūsų siūlomose platformose. ETF fondai – tai biržoje prekiaujami investiciniai fondai. 

Nuo 2018 metų pradžios Įsigaliojus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentui Nr. 1286/2014 dėl mažmeninių investicinių produktų paketų ir draudimo principu pagrįstų investicinių produktų (MIPP ir DIP), neprofesionaliems investuotojams tapo neprieinami daugelis svarbių ETF fondų. Prekyba tomis priemonėmis, kurioms nėra parengtas KID (pagrindinės informacijos dokumentas – key information document), tapo neprieinama per Europos tarpininkus, kuriems galioja PRIIPs (angl. the packaged retail & insurance – based investment products) reglamentas. KID – tai dokumentas kuris yra skirtas padėti investuotojams suprasti investicinio produkto elgseną bei palyginti instrumentą su kitais investiciniais produktais. 

Europos investuotojai neteko prieigos prie itin populiarių JAV biržose kotiruojamų ETF fondų. Investuotojams iš Europos lieka rinktis iš Europos akcijų biržose (Vokietijos, Italijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos) kotiruojamų ETF fondų, kuriems reikalingi dokumentai yra paruošti. Verta atkreipti dėmesį, kad didžioji ETF rinkos dalis Europoje taip pat priklauso didžiausioms investicijų valdymo kompanijoms kaip ir JAV, t.y. Vanguard, iShares by BlackRock ir kt. Tiesa, europietiški ETF mažesni valdomo turtu atžvilgiu, nepasižymi tokiu dideliu likvidumu, taip pat kiek didesni valdymo mokesčiai. Visgi, tai yra ko gero geriausia alternatyva populiariausiems JAV biržose kotiruojamiems ETF.

Akcijų ETF fondai

Fondo pavadinimas

Indeksas

ISIN kodas

Trumpinys

Valiuta

Indeksas

Fondo pavadinimas