Rinkų apžvalga 2020-10-08

2020-10-08

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,68%
Mini S&P 500+0,62%
Mini Nasdaq 100+0,83%
Mini Russell 2000+0,91%

JAV akcijų indeksai tęsia kryptį aukštyn. Šiandien paskelbta, jog praėjusią savaitę šalyje buvo užregistruota 820 tūkst. naujų bedarbių paraiškų. Savaitę prieš paraiškų skaičius siekė 849 tūkst., o ekonomistai prognozavo 820 tūkst. paraiškų. Pastarąsias šešias savaites paraiškų skaičius siekia 840 – 900 tūkst.

United States Initial Jobless Claims
JAV naujų bedarbių paraiškos. Šaltinis: tradingeconomics.com

Greito maisto restoranų tinklo valdytoja McDonald’s šiandien pranešė, jog trečio ketvirčio pardavimai buvo geresni nei tikėtasi. Nors praėjusio ketvirčio pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, krito 2,2%, rezultatas geresnis nei tikėjosi analitikai. Buvo prognozuotas 5% pajamų nuosmukis. Kompanija taip pat paskelbė, jog nuo 1,25 iki 1,29 USD padidins ketvirčio dividendus akcijai. McDonald’s akcijos nuo metų pradžios pabrangusios 14,61%.

MCD McDonald's Corporation daily Stock Chart

Daugiau nei 47% į viršų šoktelėjo turto valdymo bendrovės Eaton Vance akcijų kaina. Skelbiama, jog kompaniją už 7 mlrd. USD įsigis investicinis bankas Morgan Stanley. Kiekvienas Eaton Vance akcininkas už vieną akciją gaus 60,75 USD (28,25 USD grynais ir likusią dalį Morgan Stanley vertybiniais popieriais). Tai 48% daugiau nei trečiadienio uždarymo kaina, kuri buvo 40,94 USD. Sandoris padidins Morgan Stanley valdomo turto dalį 500 mlrd. USD, taip pat išplės fiksuoto pajamingumo vertybinių popierių verslo dalį, kuris per metus Morgan Stanley generuoja apie 10% visų pajamų. Nuo metų pradžios iki šiandien banko akcijos buvo atpigusios 4,71%, šiandien jų kaina toliau smunka. Eaton Vance vertybiniai popieriai nuo metų pradžios iki šiandienos šuolio buvo atpigę 12,32%.

EV Eaton Vance Corp. daily Stock Chart
Eaton Vance akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
MS Morgan Stanley daily Stock Chart
Morgan Stanley akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Picerijų tinklas Domino’s Pizza paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Ketvirčio pajamos šoktelėjo 17,9%. Vartotojai dėl karantino didino maisto užsakymo į namus apimtis. Tiesa, dėl išaugusių išlaidų, pelno uždirbta mažiau nei tikėtasi. Domino’s Pizza pardavimai siekė 968 mln. USD, o pelnas akcijai 2,49 USD. Analitikai prognozavo 953 mln. USD pardavimų ir 2,79 USD pelno akcijai. Kompanijos akcijos šiandien stipriau pinga.

DPZ Domino's Pizza, Inc. daily Stock Chart
Domino’s Pizza akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+0,54%
DAX (Vokietija)+0,73%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+0,63%
CAC 40 (Prancūzija)+0,54%

Europos biržose šiandien išsiskiria ketvirtą sesiją iš eilės stipriai brangstančios inžinerijos bendrovės Rolls-Royce akcijos. Vien per šią savaitę kompanijos vertybinių popierių kaina šoktelėjo daugiau nei 60%. Tiesa, nuo metų pradžios kainos nuosmukis vis dar viršija 70%. Metų pradžioje už vieną akcija buvo mokama 6,8 GBP. Šiandien kaina buvo pasiekusi 2 GBP lygį. Antradienį buvo skebta, jog bendrovė pasirašė sutartį su Indijos kompanija Dhamra LNG Terminal Pvt dėl 29MW galios dujų jėgainės projekto. Investuotojai tokias naujienas sutiko palankiai.

Rolls-Royce akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: LSE

Paskelbtas Vokietijos prekybos balansas. Rugpjūčio mėnesį didžiausios ekonomikos Europoje prekybos balanso perviršis krito iki 12,8 mlrd. EUR. Tai mažiausias perviršis nuo gegužės mėnesio. Vokietijos eksporto apimtys krito 10,2%. Eksportas į Europos Sąjungos šalis mažėjo 7%, į Jungtinę Karalystę – 7,3%, į JAV – 21,1%, o į Kiniją – 1,1%. Importo apimtys smuko 7,9%.

Germany Balance of Trade
Vokietijos prekybos balansas. Šaltinis: tradingeconomics.com

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,66-0,01%
EUR/USD1,1772-0,02%
Nafta (WTI)40,73+1,90%
Auksas1 892,65+0,57%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę840 tūkst.820 tūkst.894 tūkst.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Domino’s Pizza Inc2,492,75
Helen of Troy Limited2,39
Acuity Brands, Inc.1,79

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks Jungtinės Karalystės BVP, gamybos sektoriaus duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu