Rinkų apžvalga 2020-09-16

2020-09-16

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,50%
Mini S&P 500+0,53%
Mini Nasdaq 100+0,27%
Mini Russell 2000+0,74%

JAV rinkose ir šiandien vyrauja žalia spalva. Rinkos dalyviai laukia FED sprendimo dėl palūkanų, kuris bus paskelbtas 21 val. Lietuvos laiko. Neabejojama, kad palūkanos nebus keičiamos, todėl daugiausiai dėmesio sulauks po sprendimo vyksianti FED prezidento J. Powello spaudos konferencija. Bus įdomi išgirsti kaip FED vertina dabartinę ekonomikos būklę, koks prognozuojamas tolimesnis jos atsigavimo tempas. FED šiandien turėtų duoti signalą apie ilgalaikius palūkanų nustatymo planus. JAV centrinis bankas pirmą kartą paviešins 2023 m. ekonomikos augimo prognozes. Nemaža dalis ekonomistų prognozuoja, kad palūkanos JAV nebus keliamos iki 2024 metų.

JAV doleris šiandien ir toliau silpnėja. Tai jau penkta sesija iš eilės, kai dolerio indeksas smunka žemyn. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo pasiektos 2018 metų birželio mėnesio žemumos. Didelio atšokimo nuo 92 punktų lygio kol kas nematėme.

JAV dolerio indeksas DXY. Šaltinis: Trading Economics

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) šiandien atnaujino ekonomikos augimo prognozes. Organizuoja skaičiuoja, kad bendrai pasaulio ekonomika šiais metais trauksis 4,5%, o jau kitais metais prognozuojamas 5% sieksiantis augimas. Tai gerokai gražesni skaičiai, nei OECD skelbė birželio prognozėje, kai šiais metais buvo prognozuojamas 6% sieksiantis nuosmukis, o kitais metais – 5,2% augimas.

BVP prognozė. Šaltinis: OECD

Tuo tarpu paskelbti JAV mažmenininkų pardavimų rezultatai kiek prasilenkė su lūkesčiais. Didžiausioje pasaulio ekonomikoje mažmeninės prekybos apimtys rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, augo 0,6%. Nors tai jau ketvirtas mėnesis iš eilės, kai mažmenininkų pardavimų apimtys augą, šįkart augimas prasilenkė su ekonomistų lūkesčiais, kurie prognozavo 1,1%. Labiausiai augo drabužių, baldų, statybos reikmenų ir sodo įrankių pardavimai. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mažmenininkų pardavimai JAV augo 2,6%.

U.S. Retail Sales
JAV mažmenininkų pardavimai. Šaltinis: Trading Economics

Daug investuotojų dėmesio sulauks šiandien Niujorko biržoje debiutuojanti bendrovė Snowflake. Tikeris – SNOW. Prognozuojama, kad šios bendrovės pirminis viešasis akcijų siūlymas (IPO) bus didžiausias istorijoje tarp programinės įrangos kompanijų. Viena Snowflake akcija vakar buvo įkainota 120 USD. Bendrovė parduos bent 28 mln. akcijų. Bendras IPO dydis turėtų sudaryti beveik 4 mlrd. USD. Tokiu atveju įmonės vertė siektų apie 33 mlrd. USD.

Ketvirčio rezultatai

Stipriai brangsta vakar vėlai vakare ketvirčio rezultatus pranešusios siuntų pristatymo bendrovės FedEx akcijos. Kompanija per praėjusį ketvirtį, kuris buvo pirmasis bendrovės 2021 metų ketvirtis, uždirbo 1,25 mlrd. USD pelno. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 4,87 USD, kai per tą patį laikotarpį prieš metus sudarė 3,05 USD. Pajamos atitinkamai išaugo 2,3 mlrd. USD iki 19,3 mlrd. USD. Analitikai prognozavo 2,70 USD pelno akcijai ir 17,6 mlrd. USD, tad pranešti rezultatai gerokai viršijo prognozes. Pasak FedEx, prie gerų rezultatų prisidėjo augusios skubių tarptautinių ir JAV gyventojų siunčiamų vidinių siuntų apimtys. Dėl stipriai išaugusios bendrovės paslaugų paklausos didėjo ir išlaidos: darbuotojų kompensacija, Covid-19 prevencijos priemonių naudojimas ir kt. FedEx nepateikė bendros finansinių metų rezultatų prognozės. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo pabrangusios 56,52%, o šiandienos priešprekybinėje sesijoje jų kaina šoktelėjo dar daugiau nei 8%. Gerus tokio tipo kompanijų rezultatus galima susieti su augančiu vartojimu, o tai – indikatorius apie gerėjančią ekonomikos būklę. Tai investuotojus nuteikia pozityviai.

FDX FedEx Corporation daily Stock Chart
FedEx akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-0,30%
DAX (Vokietija)-0,41%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-0,52%
CAC 40 (Prancūzija)-0,43%

Šiandien situacija Europos akcijų biržose kol kas yra priešinga JAV. Pagrindiniai akcijų indeksai krypsta žemyn. Vietiniai investuotojai taip pat laukia naujienų iš FED. Paskelbta keletas ekonominių rodiklių. Remiantis Eurostat duomenimis, liepos mėnesį euro zonos tarptautinės prekybos balanso perviršis siekė 27,9 mlrd. EUR. Euro zonos valstybės narės liepos mėnesį eksportavo prekių už 185,2 mlrd. EUR, o importavo už 157,3 mlrd. EUR. Tiesa, lyginant su praėjusiais metais, regiono prekybos apimtys gerokai susitraukusios. Eksporto apimtys, lyginant su 2019 metų liepa, sumažėjusios 10,4%, importas susitraukęs 14,3%. Prieš metus prekių prekybos balanso perviršis sudarė 23,2 mlrd. EUR ir buvo mažesnis nei šiemet, t.y. euro zonos valstybių eksporto apimtys krito ne tiek, kiek importo.

Euro zonos prekių prekybos apimtys. Šaltinis: Eurostat

Toliau stipriai pinga Vokietijos lizingo rinkos gigantės Grenke akcijos. Jų kaina krenta daugiau nei 30%. Vakar nuosmukis viršijo 18%. JAV finansinių tyrimų ir analizės bendrovė Viceroy Research išplatino ataskaitą, kurioje Grenke apkaltinta piktnaudžiavimu padėtimi, įskaitant pinigų plovimą. Viceroy Research anksčiau išplatino panašų pranešimą apie didžiulį skandalą sukėlusias Vokietijos mokėjimų kompanijos Wirecard problemas. Grenke paneigė visus kaltinimus ir ruošia oficialų atsakymą pateiktiems kaltinimams, tiesa, investuotojams to neužteko – akcijos toliau stipriai pinga. Grenke akcijų kaina nuo birželio mėnesio pradžioje pasiektų aukštumų ties 80 EUR lygiu, stipriai kritusi, akcijų kaina šiuo metu sudaro apie 30 EUR.

Grenke AG akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Borse Frankfurt

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,82-0,25%
EUR/USD1,1870+0,21%
Nafta (WTI)39,13+2,22%
Auksas1 975,30+0,46%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Jungtinės Karalystės rugpjūčio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)0,2%0,1%1,0%
15:30JAV rugpjūčio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)0,6%1,1%1,2%
15:30JAV rugpjūčio mėn. mažmenininkų pardavimai, išsk. automobilius (mėn./mėn.)0,7%1,0%1,9%
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę2,1 mln.2,0 mln.
21:00FED sprendimas dėl palūkanų<0,25%<0,25%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Oak Street Health, Inc.-0,17

Savaitės įvykiai

Rytoj vyks Anglijos ir Japonijos centrinių bankų posėdžiai. JAV bus skelbiamos bedarbių paraiškos, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas, keletas NT rodiklių. Galiausiai savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto JAV vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu