JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-08-26

Investuotojai vertina D. Trumpo pasisakymus. Akcijų biržose po penktadienio išsipardavimo šiandien vyrauja žalia spalva. Investuotojai vertina D. Trumpo pasisakymus. Akcijų biržose po penktadienio išsipardavimo šiandien vyrauja žalia spalva. Investuotojai vertina D. Trumpo pasisakymus. Akcijų biržose po penktadienio išsipardavimo šiandien vyrauja žalia spalva.

JAV indeksai penktadienį stipriai smigo žemyn po to, kai Kinija pranešė apie planus įvesti tarifus prekėms iš Kinijos. Bendrai per praėjusią savaitę Dow Jones indekso neigiamas pokytis siekė 0,99%, S&P 500 sumenko 1,44%, o Nasdaq reikšmė krito 1,83%. Šiandien JAV akcijos kol kas stipriau brangsta. Investuotojai vertina D. Trumpo pasisakymus. Vakar JAV prezidentas teigė, jog gailisi, kad neįvedė didesnių tarifų prekėms iš Kinijos, o šiandien jo komentarai buvo visiškai kitokie. Pasak D. Trumpo, JAV derybininkai iš Kinijos kolegų sulaukė skambučių, kurių metu išreiškė norą tęsti derybas. Tiesa, Kinijos dienraščio Golobal Times redaktorius H. Xijinas, kuris investuotojų yra atidžiai sekamas dėl ryšio su Kinijos vyriausybe, pranešė, jog komunikacija vyko tik „techniniu lygiu“ ir neturėjo tokios didelės reikšmės kaip teigė JAV prezidentas, o Kinija nepakeitė pozicijos ir nepasiduos JAV spaudimui. Buvo paskelbti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai. Liepos mėnesį, lyginant su birželiu, tokio tipo prekių užsakymų apimtys augo 2,1%. Tai pranoko analitikų lūkesčius, kurie prognozavo 1,4%. Tiesa, įdomu tai, jog atmetus transporto priemonių įtaką, užsakymų apimtys smuko 0,4%, nors analitikai tikėjosi 0,2% sieksiančio augimo. Priešprekybinėje sesijoje pinga biotechnologijų bendrovės Amgen akcijos. Paskelbta, jog kompanija už 13,4 mlrd. USD įsigis kompanijos Celgene vaistą Otezla skirtą žvynelinei gydyti. Tuo tarpu Celgene akcijos brangsta. Stipriau į viršų šovė ir technologijų įmonės Pitney Bowes vertybinių popierių kaina. Bendrovė paskelbė, jog už 700 mln. USD parduos programinės įrangos sprendimų padalinį duomenų analitikos bendrovei Syncsort. Nuo metų pradžios iki šiandien Pitney Bowes akcijos buvo atpigusios beveik 39%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 5 bendrovę sekančių analitikų, 1 rekomendacija yra „pirkti“, 1 – „pralenks rinką“, 2 – „laikyti“, 1 – „parduoti“.

Europos akcijos šiandien taip pat brangsta. Pokyčiai kol kas nėra itin dideli. Jungtinėje Karalystėje prekyba nevyksta. Londono akcijų birža uždaryta dėl šalies nedarbo dienos. Prancūzijoje vyksta G7 valstybių susitikimas, kuriame daugiausiai dėmesio sulaukė aukščiau aprašyti D. Trumpo komentarai. Taip pat – Prancūzijos planai apmokestinti technologijų gigantes, tarp kurių yra Facebook, Amazon, Google, taip vadinamu 3% „skaitmeniniu mokesčiu“ (angl. digital tax). JAV prezidentas į tokius Prancūzijos planus sureagavo pagrasindamas įvesti tarifus prancūziškam vynui. Šiandien paskelbtas Vokietijos Ifo verslo lūkesčių indeksas, kuris yra sudaromas apklausiant apie 7 tūkst. Vokietijos verslo įmonių atstovus, norint išsiaiškinti jų lūkesčius per ateinantį pusmetį. Indekso reikšmė šį mėnesį dar kartą krito ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2012 metų rugpjūčio mėnesio. Tai jau penktas mėnesis iš eilės, kuomet indekso reikšmė krenta. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria Vokietijos nekilnojamo turto valdymo bendrovė Deutsche Wohnen. Jos akcijos stipriau pinga. Pasirodė pranešimai, jog Berlyno miesto valdžia planuoja įvesti griežtesnius nekilnojamo turto nuomos kainų ribojimus, nei prieš tai skelbta. Deutsche Wohnen yra didžiausia nekilnojamo turto valdytoja Berlyne, jame valdanti daugiau nei 115 tūkst. butų. Pasak pranešimo, maksimali nuomos kaina iki 2013 metų pastatytuosiuose gyvenamuose namuose siektų 7,97 EUR už kvadratinį metrą nepaisant to, kokioje miesto vietoje būtų nuomojamas objektas. Nuo metų pradžios iki šiandien Deutsche Wohnen akcijos jau buvo atpigusios 24,8%. Remiantis Reuters pateikiamais duomenimis, iš 27 bendrovę sekančių analitikų, 9 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 12 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti“.

Rytoj bus viešinamas JAV Conference Board rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje galėsime įvertinti Vokietijos GfK vartotojų lūkesčių indeksą, šalies mažmenininkų pardavimus ir JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks skelbiami preliminarūs JAV BVP duomenys, bedarbių paraiškos ir Vokietijos infliacija. Savaitės pabaigoje bus viešinami išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai, regiono nedarbo lygis. JAV skelbs vartotojų asmeninių pajamų ir išlaidų pokyčius, Čikagos pirkimo vadybininkų bei Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksus.  

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai