Jungtinės Karalystės nedarbo rodikliai toliau gerėja

Jungtinės Karalystės nedarbo lygio rodiklis ir toliau gerėja. Šiandien paskelbti darbo rinkos rodikliai, pagal kuriuos nedarbo lygis už paskutinius tris mėnesius mažėja iki 4,7%. Pagal paskelbtus mėnesio įdarbinimo duomenis, per gegužės mėnesį įdarbintų žmonių skaičiaus padidėjimas siekė 197 tūkstančius, kas yra didžiausias mėnesio skaičius nuo 2014-ųjų liepos, kai buvo pradėta skaičiuoti ši statistika.  

JK duomenys savaime gal ir nėra labai įdomūs ir globaliai reikšmingi, tačiau jie gali būti įdomus “benchmark’as” modeliuojant ES ekonominio progreso duomenis. Kadangi JK sugebėjo daug greičiau suvaldyti vakcinacijos procesą nei ES (šių metų kovo pabaigoje bent viena vakcina JK jau buvo pasiskiepijusi 46% savo gyventojų, kai ES dar tik 12%), natūralu, kad JK greičiau pajudėjo su verslo apribojimų mažinimais ir grįžimu į įprastą darbo ritmą.

Žinoma, dar reikia nepamiršti, kad JK įtaką verslo pasitikėjimui ir tuo pačiu įdarbinimo rodikliams turėjo ir “Brexit” procesas, tačiau nepaisant jo, pastaruosius kelis mėnesius nedarbo vidurkis sistemingai juda žemyn:

Šaltinis: www.ons.gov.uk

Nedarbas dar negrįžo į iki pandemijos buvusį lygį, tačiau yra jau pusiaukelėje, ir panašu, kad dabartiame taške nesustos, o toliau judės mažėjimo kryptimi. Nemaža dalimi prie nedarbo suvaldymo Covid-19 krizės metu prisidėjo ir valstybės programos, pagal kurias uždarbio lėšos buvo išmokėtos labiausiai paveiktų sektorių darbuotojams. Atlygio kitimo statistika taip pat nestovi vietoje, lyginant su ankstesniais metais darbo užmokestis JK didėjo 5,6%.

Visumoje Jungtinės Karalystės darbo rinkos duomenys įkvepiantys, ir sklaido abejones dėl ūkio atsigavimo po įvairių verslo suvaržymų. Galima tik spėlioti, kaip šie duomenys atrodytų, jei jų nebūtų įtakojęs “Brexit” procesas.

Autorius: Rokas Lukošius, UAB FMĮ „Myriad capital“ investicijų strategas

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai