JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-29

2017-11-29

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kopia aukštyn, investuotojams gaudant ne vieną teigiamą žinutę ir numojant ranka į Š. Korėjos raketų bandymus.

JAV akcijos antradienio prekybą baigė šuoliu į rekordines aukštumas, nors sesijos pradžioje nerodė aiškesnės krypties po Š. Korėjos naujos balistinės raketos bandymo. Visgi vėliau žiniasklaidos eterį okupavo naujiena apie dar vieną žingsnelį JAV mokesčių reformos patvirtinimo link ir akcijos ėmė skrieti į viršų. Senato biudžeto komitete buvo balsuota teigiamai, tad tikimasi, jog galime sulaukti viso Senato balsavimo galbūt net ketvirtadienį. Savo ruožtu papildomų teigiamų emocijų sulaukė ir J.P. Morgan stratego Marko Kolanovičiaus analizė – kaip skelbia Market Watch, jei JAV mokesčių reforma būtų patvirtinta, tai galėtų pakylėti S&P 500 indeksą dar 5% nuo dabartinio lygio. Iš makroekonominių rodiklių galima paminėti pasirodžiusį Conference Board rengiamą JAV vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksą, kuris lapkritį užsiropštė net iki 129,5 punkto, kai daugelis analitikų prognozavo apie 124 punktų lygį. Būsimasis FED vadovas J. Powellas savo vakarykštės kalbos metu paminėjo, kad tikisi panaikinti tam tikrus perteklinius apribojimus finansų sektoriui, todėl bankų akcijos artimiausiu metu gali būti investuotojų akiratyje.

Azijoje akcijos buvo labiau linkusios kilti, nors Kinijos akcijos nesugebėjo fiksuoti ženklesnio atsitiesimo. Bet kuriuo atveju investuotojai pernelyg neišsigando Š. Korėjos naujos tarpkontinentinės balistinės raketos bandymo – raketa vėl nukrito Japonijos vandenyse, o Š. Korėja papildomai pareiškė, kad dabar jos raketos gali pasiekti bet kurią JAV žemyninės teritorijos vietą. Šią savaitę dar sulauksime svarbių Kinijos gamybos sektoriaus duomenų – ketvirtadienį pasirodys oficialus vyriausybės skaičiuojamas pirkimo vadybininkų indeksas, o penktadienį analogišką indeksą skelbs privati agentūra Caixin. Šie rodikliai yra indikatorius ir bendro šalies ekonomikos augimo.

Europoje akcijos stiebiasi į viršų, tik Jungtinėje Karalystėje akcijos pinga, FTSE 100 indeksui leidžiantis apie 0,5%. Kaip skelbia žiniasklaida, JK vyriausybė siūlosi didinti išstojimo iš ES mokestį iki 50 mlrd. EUR. Iki šiol premjerė Theresa May buvo indikatyviai minėjusi, jog Britanija yra pasirengusi mokėti 20 mlrd. EUR, tačiau kol kas šalies vyriausybė nepatvirtino žiniasklaidoje pasirodžiusios naujos sumos. Kaip žinia, be kompensacijos ES, dar derybose itn svarbūs ir kiti 2 klausimai, t.y. ES piliečių teisės ir siena su Airija. Londono biržos (London Stock Exchange Group) vadovas Xavieras Roletas paskelbė paliekantis kompaniją nedelsiant, o valdybos pirmininkas Donaldas Brydonas pareiškė, jog nesieks būti perrinktas po 2019 m. akcininkų susirinkimo. Visa tai yra rezultatas besitęsiančių rietenų su vienu didžiausių bendrovės akcininkų alternatyvaus investaviimo fondu TCI Fund Management Ltd., kurį valdo Chrisas Hohnas. Fondas yra grasinęs, jog skelbs akcininkų susirinkimą atstatydinti D. Brydoną, jei X. Roletas neliks vadovauti po 2018 m.

Naftos kaina toliau po truputį žingsniuoja žemyn. Vakar Amerikos degalų institutas paskelbė savo JAV naftos atsargų pokyčio per praėjusią savaitę prognozę – laukiama, kad atsargos ūgtelėjo 1,8 mln. barelių. Tai gana ženkliai prasilenkia su daugelio analitikų prognozėmis, jog atsargos traukėsi apie 2 mln. barelių. Oficiali statistika pasirodys šiandien. Visgi ženklesnių pokyčių iki rytojaus tikriausiai neteks išvysti, nes visi lauks OPEC susitikimo, kur gali būti nuspręsta pratęsti žaliavos išgavimo ribojimą po dabartinio termino (2018 m. kovą). Nors nemaža dalis analitikų sutinka, kad pratęsimas bus, tačiau neaiškumų kelia klausimas, ar pavyks susitarti, kiek ilgai reiktų pratęsti šį ribojimą.

Šiandien bene įdomiausia žinutė bus preliminarus JAV BVP, tačiau kartu sužinosime ir šalies naftos atsargas bei NT rinkos rodiklį. Ketvirtadienis bus itin svarbi diena naftos investuotojams, kadangi įvyks minėtas OPEC susitikimas. Taip pat standartiškai bus praneštos JAV bedarbių paraiškos, o kartu ir vartotojų išlaidų lygis, infliacijos rodiklis bei Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje pro akis investuotojams nepraslys ISM rengiamas JAV gamybos sektoriaus indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu