JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-04

2017-09-04

JAV akcijų biržos dėl išeiginių šiandien išliks uždarytos. Bendrai rinkose juntamos neigiamos nuotaikos po Š. Korėjos naujų branduolinio ginklo bandymų.

Penktadienį JAV akcijos stiebėsi aukštyn todėl, kad sudvejota, ar JAV centrinis bankas (FED) ryšis šiemet kelti palūkanų normą. Tą lėmė pasirodęs pluoštas ekonominių rodiklių, kuriuos stebi FED ir kurie nenudžiugino. Per rugpjūtį buvo sukurta 156 000 naujų darbo vietų (išskyrus žemės ūkį), kai ekonomistai laukė apie 180 000, nedarbo lygis šiek tiek ūgtelėjo iki 4,4%, nors tikėtasi nepakitusio 4,3% lygio, o galiausiai darbo užmokesčio augimas rugpjūtį siekė tik 0,1%, kuomet prognozuotas 0,2% augimas po 0,3% pakilimo liepą. Prekybos aktyvumas penktadienį buvo mažas todėl, kad investuotojų laukė ilgasis savaitgalis – šiandien JAV akcijų biržos bus uždarytos dėl Darbo dienos šventės. Investuotojai turėtų atidžiai pasitikrinti kitų instrumentų prekybos valandas, kadangi jie gali skirtis.

Per savaitgalį Š. Korėja atliko dar vieną ir galingiausią branduolinio ginklo bandymą, o tai iškart privertė Azijos akcijas šiandien nerti žemyn. Įdomu, kad D. Trumpas pateikė komentarą, jog JAV, be kitų svarstomų sankcijų, taip pat vertina ir galimybę nutraukti prekybinius santykius su bet kuria valstybe, kuri prekiauja su Š. Korėja. Tai skamba gana neįtikinamai, kadangi pagrindinė Š. Korėjos prekybos partnerė yra Kinija (apie 85% prekybos), tačiau tuo pačiu Kinija yra ir pagrindinė JAV prekybos partnerė.

Europoje investuotojai taip pat nusiteikę pesimistiškai, JAV ir Š. Korėjai žvanginant ginklais. Akcijos smunka, investuotojams ieškant saugesnių instrumentų. Jungtinių Tautų Saugumo taryba šiandien rinksis neeilinio pasitarimo. Jungtinėje Karalystėje stebimas statybų sektoriaus augimo sulėtėjimas. Rugpjūtį pirkimo vadybininkų indeksas leidosi nuo 51,9 punkto liepą iki 51,1 punkto. Tai ne tik nepateisino 52 punktų augimo prognozės, tačiau ir apskritai yra žemiausias taškas per metų laikotarpį. Prie to bene labiausiai prisidėjo mažėjusios įmonių investicijos ir neapibrėžtumas dėl ekonomikos.

Antradienį investuotojai išgirs keletos FED politikos formuotojų kalbas, kurios gali duoti šiek tiek daugiau aiškumo dėl monetarinės politikos krypties po penktadienio nuvylusių darbo rinkos rodiklių. Trečiadienį bus paskelbtas JAV prekybos balansas ir ISM paslaugų sektoriaus indeksas. Tuo tarpu ketvirtadienį vyks bene svarbiausias savaitės įvykis – ECB sprendimas dėl palūkanų normos ir spaudos konferencija.

Penktadienį naftos kaina sugebėjo pakilti, bet apskritai leidosi jau penktą savaitę paeiliui, investuotojams vertinant audros Harvis padarinius. Penktadienį taip pat pasirodė Baker Hughes duomenys apie aktyvių naftos platformų skaičiaus pokytį per savaitę. Pranešime teigiama, kad pokyčio neužfiksuota, tačiau iš kai kurių regionų nepavyko gauti tikslių duomenų dėl minėtos audros. Tuo tarpu aukso kainą per praėjusią savaitę savo ruožtu palypėjo daugiau nei 2% ir šiandien toliau kyla, augant įtampai dėl Š. Korėjos.

Jums taip pat gali būti įdomu