JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-07

2017-08-07

Negausių ekonomikos naujienų fone šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai kyla.

JAV akcijos penktadienio prekybos sesiją sugebėjo baigti su trenksmu – Dow Jones fiksavo jau aštuntą rekordą paeiliui. Visus pagrindinius indeksus pakylėjo teigiami JAV darbo rinkos rodikliai: liepą buvo sukurta 209 000 naujų darbo vietų (neįtraukiant žemės ūkio sektoriaus), kai ekonomistai prognozavo apie 175 000 vietų, o nedarbo lygis nusileido, kaip ir tikėtasi, nuo 4,4% iki 4,3%, t.y. žemiausio lygio per 16 metų. Daugelis investuotojų šiuos pranešimus interpretavo kaip aukštų dabartinių akcijų kainų pagrindimą. Beje, šios naujienos šokdino ne tik akcijų kursus, doleris stiebėsi taip pat: ICE biržos dolerio indeksas palypėjo 0,8%, o tai yra didžiausias dienos šuolis nuo sausio.

Azijoje pirmadienį vyravo tos pačios iš JAV atkeliavusios teigiamos nuotaikos, nes stipri JAV ekonomikos būklė galiausiai lemia ir Azijos eksporto apimčių kilimą. Be to, brangstant žaliavoms į viršų kilo ir kasybos bendrovių (Rio Tinto, BHP Billiton) nuosavybės vertybiniai popieriai.

Europoje akcijos kol kas juda skirtingomis kryptimis. Labiau išsiskiria Vokietija, kur akcijos leidžiasi po paskelbtų pramonės produkcijos duomenų. Kiek netikėtai birželį per mėnesį pramonės apimtys sumenko 1,1%, nors analitikai prognozavo apie 0,2% sieksiantį augimą – tai buvo pirmasis kritimas nuo gruodžio. Tiesa, pranešime buvo pridėtas ir komentaras, jog per visą antrąjį ketvirtį produkcija ūgtelėjo 1,8%, be to, tiek gamyklų nauji užsakymai bei verslo pasitikėjimo ekonomika indeksas toliau indikuoja, jog pramonė turėtų tęsti augimą.

Ši savaitė bus ne itin gausi ekonomikos naujienų. Trečiadienį bus paskelbtos JAV naftos atsargos, o ketvirtadienį išvysime JAV gamintojų kainų indeksą ir bedarbių paraiškas. Be to, kalbą sakys JAV centrinio banko atstovas (Niujorko banko vadovas) Bill Dudley. Savaitės pabaigoje rinkos dalyviai akylai stebės JAV infliacijos duomenis.

Dar penktadienį ženkliau kilusi naftos kaina šiandien jau yra smunka žemyn. Investuotojai lūkuriuoja šiandien prasidedančio dviejų dienų OPEC narių ir jų partnerių susitikimo, kuriame bus analizuojama, kaip valstybės laikosi savo įsipareigojimų apriboti naftos išgavimo apimtis. Penktadienio naftos kainos šuolį lėmė ne tik stiprūs JAV darbo rinkos naujienos, bet ir Baker Hughes pranešimas, kad per savaitę JAV aktyvių naftos platformų skaičius dar sumažėjo viena platforma iki 765.

Jums taip pat gali būti įdomu