Akcijų padalinimas yra akcijų skaičiaus keitimas, tuo pačiu pakeičiant akcijų kainą. Po šio pokyčio, investuotojo nuosavybės ir kapitalo pozicija išlieka nepakitusi, tačiau akcijų kiekis ir jų kaina kinta. Tai gali būti daroma tiek paprastosioms, tiek privilegijuotosioms akcijoms. Tai nedaro jokios įtakos investuotojo grąžai.
Kuomet akcija padalinama ir investuotojai gauna papildomų akcijų, yra vadinama priekinis padalinimas (forward split). Tai įvyksta, kuomet įmonė galvoja, jog jos akcijos kaina yra per didelė ir taip atbaido investuotojus. Pasamoniškai, žmonės galvoja, kad kuomet akcijos kaina pasiekia tam tikrą ribą, pavyzdžiui $1000, ji atrodo per daug brangi ir žmonės ieško kitų alternatyvų. Su priekiniu padalinimu akcijų kiekis padidės, tačiau jų kaina sumažės.
Kuomet akcija padalijama, kad investuotojai praranda akcijų, yra vadinama atvirkštinis padalinimas (reverse split). Toks padalinimas pakelia akcijų kaina ir gali būti puikus būdas paskatinti žmones investuoti, kurie bijo ypač pigių akcijų. Taip pat, kai kurios akcijų biržos turi minimalią ribą kiek turi kainuoti akcija, norint, kad ji būtų listinguojama. Kuomet akcijos kaina krenta link tos ribos, įmonės gali padaryti atvirkštinį padalinimą ir pakelti akcijos kainą, taip išliekant biržoje.
Visuomet yra padalinimo santykis (pavyzdžiui 1-2 arba 4-5). Pirmąjį skaičių daliname iš antrojo skaičiaus ir tuomet gauną skaičių dauginame iš turimų akcijų kiekio norint sužinoti kiek akcijų turėsime. Tą patį gautą skaičių daliname iš kainos norint sužinoti kokia bus turimų akcijų kaina.
Pavyzdžiai:
* Jonas laiko 100 akcijų, kurių kaina $10.
* Įvykus priekiniam padalinimui, tarkime 2-su-1, investuotojas turės 200 akcijų po $5
* Įvykus atvirkštiniam padalinimui, tarkime 1-su-4, investuotojas turės 25 akcijas po $40