Keičiasi S&P 500 indekso sudėtis | Savaitės rinkų apžvalga (12.04 – 12.08)

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV indeksai kilo jau šešta savaitė iš eilės. Praėjusios savaitės kilimui pagrinde turėjo įtakosgeresni nei tikėtasi darbo rinkos duomenys, o ištisą 6-šių savaičių kilimui ­– pasikeitusi centrinių bankų retorika, kad bazinės palūkanų normos nebebus keliamos. Iki visų laikų S&P 500 indekso viršūnės liko apie 4,4%. Nuo metų pradžios S&P 500 jau yra pakilęs beveik 21%. Tuo tarpu mažų įmonių akcijų kainų prieaugiai šiais metais toliau gerokai atsilieka nuo sektoriuose pirmaujančių kompanijų. Russell 2000 prieaugis nuo metų pradžios siekia 6,1%. Praėjusiais metais Russell 2000 reikšmė krito 15,5%, kai S&P 500 neigiamas pokytis siekė 19,4%. Per pastaruosius penkis metus Russell 2000 vidutinis metinis pokytis siekdavo 4,6% (S&P 500 – 12,4%), 10 metų – 8,3% (S&P 500 – 14%).

Mažos kapitalizacijos įmonių akcijos šiuo metu prekiaujasi pigiausiai didesnių bendrovių atžvilgiu per daugiau nei 20 metų. Mažos kapitalizacijos įmones dažniausiai apibrėžiamos, kaip 10% mažiausią rinkos vertę turinčių bendrovių visoje akcijų rinkoje. Tokioms kompanijoms didesnę įtaką nei rinkos lyderėms turi stipriai išaugusios palūkanų normos. Jų verslas dažnai labiau priklausomas nuo skolinto kapitalo, todėl brangesni pinigai daro didelę įtaką veiklai, jos pelningumui. Daug įtakos turi ir ekonominė situacija. Nors ekonomika bent jau JAV kol kas laikosi pakankamai tvirtai, tačiau perspektyvos dėl galimos recesijos atbaido investuotojus nuo investicijų į ne tokius stiprius ir konkurencingus verslo modelius turinčias mažesnės kapitalizacijos įmones.

S&P Global, kuriai priklauso indeksų sudarytoja S&P Dow Jones Indices, pranešė apie pagrindinio JAV akcijų indekso sudėties pokyčius. Į S&P 500 bus įtrauktos Uber akcijos. Uber indekso sudėtyje pakeis bendrovę Sealed Air Corp. Pakeitimai bus įgyvendinti gruodžio 18 dieną prieš prasidedant pagrindinei prekybos sesijai. Uber vertybinius popierius NYSE biržoje listingavo 2019 metais. Į S&P 500 bus įtrauktos ne tik Uber akcijos. Taip pat į indekso sudėtį pateks elektronikos produktų gamintojos Jabil ir statybos medžiagų tiekėjos Builders FirstSource vertybiniai popieriai. Jos atitinkamai pakeis Alaska Air ir SolarEdge Technologies. Jabil rinkoje yra vertinama apie 15 mlrd. USD. Builders Firstsource rinkos vertė siekia 17,2 mlrd. USD.

JAV ekonominiai rodikliai

Daugiausiai dėmesio sulaukė paskelbti JAV darbo rinkos rodikliai. Praėjusį mėnesį didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo sukurta daugiau naujų darbo vietų nei laukta. Iš viso jų skaičius sudarė 199 tūkst. Ekonomistai prognozavo, kad bus sukurta beveik 15 tūkst. darbo vietų mažiau. Rugsėjį sukurtų naujų darbo vietų skaičius, kuris buvo pakoreguotas, lyginant su anksčiau skelbtais duomenimis, sudarė 150 tūkst. Bendras nedarbas šalyje praėjusį mėnesį, lyginant su spaliu, sumažėjo 0,2 proc. punkto ir sudarė 3,7%, t.y. mažiausiai nuo šių metų liepos.

JAV lapkričio mėnesio darbo rinkos duomenys. Šaltinis: Bureau of Labor Statistics

JAV Įmonės

Technologijų sektoriuje buvo matomas augimas, ypač dėl susidomėjimo dirbtinio intelekto (AI) technologijų potencialu. Google tėvinės bendrovės Alphabet akcijos pakilo daugiau nei 5%, kai bendrovė pristatė naują AI modelį „Gemini“, o „Advanced Micro Devices“ akcijos pakilo beveik 10% po naujos AI lustų kartos pristatymo. Apple rinkos kapitalizacija vėl viršijo 3 trilijonus JAV dolerių

 [simple_subscribe_form]

Europa

Pagrindiniai Europos indeksai taip pat kilo. Stoxx 50 kilo jau šešta savaitė iš eilės. Kodėl Europos akcijų kaina kilo išlieka tos pačios kaip ir JAV, geresni nei tikėtasi ekonominiai duomenys, lūkesčiai dėl toliau mažėsiančios infliacijos ir ECB kitais metais pradėtų mažinti palūkanų normų.

Lietuvos Vyriausybė praėjusią savaitę vykusio aukciono metu papildė anksčiau platintą obligacijų emisiją ir papildomai pasiskolino 45 mln. EUR. Obligacijos išleistos 2 metams ir 8 mėnesiams su 3,817% siekiančiu pajamingumu. Visa emisija bus išpirkta 2026 metų rugpjūtį. Lietuvos Vyriausybė prieš mėnesį taip pat pildė šią obligacijų emisiją. Tuomet buvo skolintasi už 4,056% siekiančias palūkanas.

Primename, kad panašiomis sąlygomis Myriad Capital investavimo platformoje galite įsigyti ne tik Lietuvos, tačiau ir daug kitų valstybinių ar įmonių obligacijų. Pateiktas pavyzdys apačioje – prireikus galite kreiptis į Myriad Capital finansų maklerius, kad padėtų atrasti sau tinkamus finansinius instrumentus.

Europa ekonominiai rodikliai

Eurostat paskelbė patikslintus trečio ketvirčio ekonomikos augimo duomenis. Euro zonos bendrasis vidaus produktas praėjusį ketvirtį, lyginant su antru šių metų ketvirčiu, krito 0,1%. Pirmą ir antrą šių metų ketvirtį augimo tempas siekė po 0,1%. Regiono namų ūkių vartojimo apimtys paaugo 0,3%. Europos Sąjungos ekonomikos dydis, lyginant su antru ketvirčiu, nepasikeitė. Remiantis Eurostat duomenimis, praėjusį ketvirtį didžiausias ketvirtinis nuosmukis tarp ES valstybių buvo registruotas Airijoje (-1,9%), Estijoje (-1,3%), Suomijoje (-0,9%). Sparčiausiai ekonomika augo Maltoje (+2,4%), Lenkijoje (+1,5%), Kipre (+1,1%). Lietuvos BVP praėjusį ketvirtį, lyginant su antru, nepasikeitė.

ES valstybių BVP pokyčiai III ketv. (ketv./ketv.). Šaltinis: Eurostat

Vokietijoje buvo paskelbti patikslinti šio mėnesio infliacijos rodikliai. Didžiausioje Europos žemyno ekonomikoje metinė infliacija šį mėnesį krito į 3,2% lygį. Tai yra žemiausias metinės infliacijos lygis Vokietijoje nuo 2021 metų birželio mėnesio. Spalį metinis infliacijos lygis šalyje sudarė 3,8%. Energijos išteklių kainos per metus Vokietijoje šį mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, krito 4,5%, kai spalį buvo registruotas 3,2% nusomukis. Maisto produktai pabrango 5,5%. Mėnesį prieš jų metinis kainų pokytis siekė 6,1%. Paslaugos brango 3,4%.

Europos įmonės

Suomijos telekomunikacijų bendrovės Nokia vertybinių kaina krito į pastarųjų trijų metų žemumas. Nokia akcijos pigo beveik 10% po to, kai buvo paskelbta, jog JAV telekomunikacijų bendrovė AT&T pasiekė susitarimą su viena pagrindinių Nokia konkurenčių Švedijos kompanija Ericsson. Pastaroji JAV bendrovei tieks 5G ryšio įrangą. Skelbiama, kad pasirašytos 5 metų sutarties vertė sieks beveik 14 mlrd. USD. Nokia toks praradimas yra didelis smūgis finansiškai. Bendrovės finansiniai rezultatai jau iki pralaimėto kontrakto prastėjo. Nokia per trečią ketvirtį sugeneravo 4,98 mlrd. EUR pajamų ir uždirbo 133 mln. EUR grynojo pelno. Pajamos per metus mažėjo 20%, o pelnas krito net 69%. Bendrovės akcijos šiais metais atpigusios 37%.

Į pastarųjų metų žemumas krito didžiausios Lietuvos energetikos bendrovės Ignitis grupė akcijų kaina. Akcijos pinga, nepaisant gerų finansinių grupės rodiklių. Investuotojai nepalankai vertina politinę riziką. Pastaruoju metu kompanija figūravo žiniasklaidoje dėl bendrovės valdomos ESO surinktos vartotojų permokos už sunaudotą energiją. Praėjuso mėnesio pradžioje Seimo Ekonomikos komitete net pasigirdo svarstymai pežūrėti visos grupės patvirtintą dividendų politiką. Tiesa, vėliau bendrovės vadovai investuotojams tvirtino, kad dividendų politikos bus toliau nuosekliai laikomasi. Ignitis siekia išmokamus dividendus kasmet auginti ne mažiau, kaip po 3%. Didžioji jų dalis grįžta valstybei. Finansų ministerija valdo 74,99% „Ignitis grupės“ akcijų, smulkieji akcininkai – 25,01%. Apžvalgos rengimo metu už Ignitis grupė akcijas Nasdaq Vilnius biržoje buvo mokama po 18,68 EUR. Prie tokios kainos dividendinis akcijų pajamingumas prieš mokesčius siekia net 6,9%. Šiais metais Ignitis akcijos atpigusios apie 2% ir toliau yra žemiau pirminio viešojo (IPO) akcijų siūlymo kainos, kuri siekė 22,50 EUR.

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
09:00🟧Vokietijos spalio mėn. prekybos balansas17,8 mlrd.17 mlrd.16,5 mlrd.
17:00🟧JAV spalio mėn. nauji gamyklų užsakymai (mėn./mėn.)-3,6%-2,6%2,8%
Antradienis//
05:30🟥Australijos centrino banko sprendimas dėl palūkanų4,35%4,35%4,35%
17:00🟧JAV lapkričio mėn. ISM paslaugų sektoriaus PMI indeksas52,752,651,8
Trečiadienis//
12:30🟧Euro zonos spalio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)0,1%0,2%-0,3%
15:15🟥JAV lapkričio mėn. ADP sukurtos darbo vietos privačiame sektoriuje103 tūkst.120 tūkst.113 tūkst.
17:00🟥Kanados centrino banko sprendimas dėl palūkanų5,00%5,00%5,00%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę-4,6 mln.-1,3 mln.1,6 mln.
Ketvirtadienis
09:00🟧Vokietijos spalio mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)-0,4%-1%-1,4%
12:00🟧Patikslintas euro zonos III ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)-0,1%-0,1%-0,1%
11:00🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę220 tūkst.219 tūkst.2019 tūkst.
Penktadienis
15:30🟥JAV lapkričio mėn. vidutinio darbo užmokesčio pokytis (mėn./mėn.)0,4%0,3%0,2%
15:30🟥JAV lapkričio mėn. sukurtos darbo vietos, išsk. žemės ūkio sektorių199 tūkst.184 tūkst.150 tūkst.
15:30🟥JAV lapkričio mėn. nedarbo lygis3,7%3,9%3,9%

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursGitLab Inc.IT7,47 mlrd.-0,29-0,18
Antradienis
time-pre-marketAutoZone, Inc.Mažmeninė prekyba46,15 mlrd.31,0432,55
time-after-hoursMongoDB, Inc.IT29,66 mlrd.-0,64-0,37
time-pre-marketNIO Inc.Automobiliai12,49 mlrd.-0,43-0,37
Trečiadienis
time-pre-marketBrown Forman Alkoholiniai gėrimai28,16 mlrd.0,500,50
time-after-hoursVeeva Systems Inc.IT28,00 mlrd.0,770,85
time-after-hoursCampbell Soup CompanyMaisto produktai11,97 mlrd.0,870,91
Ketvirtadienis
time-after-hoursBroadcom Inc.Technologijos382,08 mlrd.9,719,80
time-after-hourslululemon athletica inc.Sportinės prekės54,25 mlrd.2,272,53
time-after-hoursDollar General CorporationMažmeninė prekyba28,77 mlrd.1,191,26
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2023.12.01 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai