Bankai toliau gerina pagrindinių indeksų prognozes | Savaitės rinkų apžvalga (11.20 – 11.24)

JAV

Nors ketvirtadienį JAV biržos neveikė dėl padėkos dienos, tai nesustabdė pagrindinius JAV indeksus kilti jau ketvirta savaitė iš eilės. Pagrindiniai JAV akcijų indeksai bendrai praėjusią savaitę užbaigė teigiamus pokyčius. Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500 per penkias praėjusios savaitės prekybos sesijas kilo 0,98%, Nasdaq 100 reikšmė kilo 0,86%. Nuo metų pradžios S&P 500 ir Nasdaq 100 indeksų prieaugiai atitinkamai sudaro 18,32% ir 45,26%. S&P 500 penktadienio sesiją užbaigė ties 4568 punktų lygiu, t.y. aukščiau nei pastarųjų, 50-ies (4242 punktai) ir 200-ų (3928 punktai) sesijų reikšmių vidurkiai. Nuo spalio pabaigoje pasiektų žemumų (4100 punktų) indeksas atšoko net kiek daugiau nei 10%.

Artėjant metų pabaigai vis daugiau investicinių bankų ir bendrovių atnaujina savo prognozes. Praėjusią savaitę Goldman Sachs patikslino S&P 500 prognozę kitų metų pabaigai. Banko analitikai nesitiki didelės akcijų grąžos per kitus metus ir prognozuoja, kad 2024 metų pabaigoje pagrindinio JAV akcijų indekso reikšmė bus 4700 punktų lygyje. Investicinio banko RBC Global Markets vertinimu, indekso grąža bus didesnė. Pasak RBC, pagrindinis JAV akcijų indeksas kitus metus užbaigs ties 5000 punktų lygiu, t.y. apie 432 punktų aukščiau (9,5%) nei penktadienio sesijos pabaigoje fiksuota reikšmė (4568 punktai). Bank of America analitikai taip pat prognozuoja, kad kitais metais S&P 500 pasieks 5000 punktų lygį.

Goldman Sachs vertinimu, kitais metais S&P 500 kompanijų pelnas akcijai (EPS) paaugs 5% ir sudarys 237 USD. Šių metų prognozuojamas bendras indekso EPS siekia 224 USD ir yra vos 1% didesnis nei buvo praėjusiais metais. Įvertinus prognozuojamą EPS ir pačio indekso lygį metų pabaigai P/E įvertis siektų 18. Šiuo metu indeksas prekiaujasi su kiek aukštesniu nei 20 P/E įverčiu.

Remiantis FactSet duomenimis, analitikai vidutiniškai gerokai optimistiškiau vertina kitų metų S&P 500 kompanijų EPS augimo galimybes nei Goldman Sachs strategai. Prognozuojama, kad indekso bendrovių bendras EPS augimo tempas kitais metais sieks 11,6%. Didžiausio pelno pokyčio tikimasi iš sveikatos apsaugos sektoriaus bendrovių. Mažiausio – iš nekilnojamo turto ir energetikos sektorių. Kitų metų bendras indekso EPS, pasak FactSet, turėtų siekti 245,5 USD. Indeksas šiuo metu su tokia prognoze prekiaujasi 18,6 forward P/E (būsimo 12 mėn. pelno ir dabartinės kainos) įverčiu. Tai yra aukščiau nei pastarųjų 10-ies (17,6), tačiau žemiau nei 5-ių (18,8) metų vidurkiai.

Stipresnis nuosmukis buvo fiksuotas naftos rinkoje, kas gali atsiliepti padėti dar labiau susitraukti infliacijai sekantį mėnesį. Rinkos dalyviai nepalankiai sutiko pranešimą apie atidėtą OPEC+ kartelio sąjungininkių susitikimą. Jis turėjo įvykti dar šią savaitę, tiesa, Bloomberg duomenimis, posėdis buvo atidėtas dėl S. Arabijos nepasitenkinimo esama situacija. S. Arabija yra nepatenkinta dėl karteliui priklausančių šalių naftos gavybos apimčių, kurios vis dar yra per didelės nei buvo sutarta. Pasak Bloomberg, S. Arabija aktyviai vykdo derybas su OPEC narėmis, siekdama jas įtikinti mažinti produkciją. Pati S. Arabija savo gavybą jau anksčiau apribojo 1 mln. barelių per dieną. Tikėtina, kad tokius produkcijos ribojimus šalis pratęs ir bent ateinančių metų pradžios laikotarpiui.

JAV Įmonės

Regiono biržose išsiskyrė stipriai pigusios Vokietijos farmacijos bendrovės Bayer akcijos. Jos pigo beveik 20% – daugiausiai per vieną dieną bendrovės istorijoje. Bayer pranešė stabdanti pagrindinius šiuo metu vykdomus antitrombozinio vaisto Asundexian klinikinius tyrimus. Tyrimai sustabdyti dėl vaisto veiksmingumo stokos. Asundexian buvo laikomas pagrindiniu bendrovės tiriamų vaistų kandidatu. Morgan Stanley vertinimu, vaisto pardavimų apimtys galėjo pasiekti net 4 – 5,5 mlrd. EUR per metus. Bayer taip pat praėusią savaitę sulaukė teismo sprendimo JAV dėl bendrovės produkto piktžolėms naikinti Roundup įtakos jo naudotojų sveikatai ir vėžio sukėlimui. Bendrovė turės sumokėti dagiau nei 1,5 mlrd. USD kompensacijų. Nuo metų pradžios Bayer vertybinių popierių kaina, įskaitant šiandienos nuosmukį, krito daugiau nei 30%

Nvidia paskelbti rezultatai ir prognozės vėl pranoko rinkos dalyvių lūkesčius. Bendrovė per praėjusį ketvirtį sugeneravo 18,1 mlrd. USD siekiančius pardavimus ir analitikų prognozes viršijo net 2,1 mlrd. USD. Pajamos, lyginant su atitinkamu praėjusių metų ketvirčiu, išaugo net 206%, o palyginus su antru šių metų ketvirčiu, padidėjo 34%. Prieš metus per antrą finansinių metų ketvirtį Nvidia pardavimai siekė 5,9 mlrd. USD, o antrą šių metų ketvirtį sudarė 13,5 mlrd. USD. Praėjusį ketvirtį uždirbta 9,2 mlrd. USD grynojo pelno arba 4,02 USD pakoreguoto pelno akcijai (EPS), kai tikėtasi 3,37 USD. Grynasis pelningumas siekė net 51%. Per metus pakoreguotas EPS šoktelėjo beveik 6 kartus.

Nvidia per metus pajamas iš duomenų centro verslo veiklos paaugino net 274%. Praėjusį ketvirtį jos sudarė 14,5 mlrd. USD. Kompanijos gaminamos vaizdo plokštės ir procesoriai yra naudojami kuriant ir palaikant dirbtinio intelekto programinę įrangą, kaip ChatGPT ir kt. Bendrovės bendrasis pelningumas praėjusį ketvirtį siekė net 74% ir per ketvirtį padidėjo dar 4 proc. punktais. Vėl stipriai nustebino ir einamojo ketvirčio prognozė. Po tokių rezultatų praėjusį ketvirtį buvo sunku tikėtis tolimesnės augimo prognozės, tačiau Nvidia pagerino ir ją. Kompanija prognozuoja, kad einamojo trečio ketvirčio pajamos sieks 20 mlrd. USD. Remiantis Refinitiv duomenimis, analitikų vertinimu prieš paskelbiant ataskaitas jos turėjo siekti apie 18 mlrd. USD. Tiesa, nepaisant prognozių ir rezultatų, akcijos šiandienos sesijos pradžioje prekiavosi be didesnių pokyčių.

Išsiskyrė stipriau brangusios siurblių ir valymo robotų gamintojos iRobot akcijos. Jų kaina sesijos pradžioje kilo ir daugiau nei 30%. Reuters paskelbė, jog Europos Komisija suteiks leidimą Amazon įsigyti iRobot. Tiesa, oficialaus pranešimo EK neišplatino. Liepos mėnesį Komisija buvo įspėjusi Amazon, kad toks įsigijimas galėtų sumažinti konkurenciją robotų siurblių rinkoje. Jungtinės Karalystės reguliatorius sandorį jau patvirtino. Sandorį dar vertina ir JAV Prekybos Komisija. Amazon apie iRobot įsigijimo sandorį pranešė daugiau nei prieš metus, t.y. 2022 metų rugpjūčio mėnesį.Pagal pirminį susitarimą už iRobot akcijas sutarta sumokėti po 61 USD, visą bendrovę įvertinant 1,7 mlrd. USD. Sandorio užbaigimas užsitęsė dėl reguliatorių dėmesio ir ilgo jo vertinimo. Šių metų rugsėjį Amazon ir iRobot peržiūrėjo patį sandorį. Buvo sutarta sumažinti siūlomą įsigijimo kainą iki 51,75 USD už akciją. iRobot akcininkai tokį pakeitimą patvirtino. Belieka sulaukti tik reguliatorių leidimo.

[simple_subscribe_form]

Europa

Europos akcijų indeksai praėjusią savaitę taip pat užbaigė fiksuodami teigiamus pokyčius. Viso regiono Euro Stoxx 50 indekso reikšmė kilo 0,74%, Vokietijos DAX prieaugis siekė 0,69%. Euro Stoxx indeksas nuo metų pradžios yra pakilęs 15,27%, nors dar prieš keletą savaičių prieaugis buvo mažesnis nei 8%.

JAV investicinio banko Goldman Sachs ekonomistai prognozuoja, kad ECB pradės mažinti palūkanų normas trečią kitų metų ketvirtį. Banko vyr. ekonomisto J. Stehn vertinimu, centrinio banko monetarinė politika bus nebe tokia griežta dėl toliau regione mažėjančios infliacijos. Metinis infliacijos lygis spalio mėnesį euro zonos valstybėse krito iki 2,9%. Tai yra žemiausia metinė infliacija registruota regione nuo 2021 metų liepos mėnesio. Rugsėjo mėnesį metinė infliacija euro zonoje sudarė 4,3%. Prieš metus regione metinis infliacijos lygis euro zonoje siekė 11,5%.

Lietuvos Vyriausybė praėjusią savaite vykusio aukciono metu papildė anksčiau platintą obligacijų emisiją ir papildomai pasiskolino 30 mln. EUR. Obligacijos buvo išleistos 3 metams ir 8 mėnesiams su 3,910% siekiančiu pajamingumu. Visa emisija bus išpirkta 2027 metų liepą. Lietuvos Vyriausybė prieš kiek daugiau nei mėnesį taip pat pildė šią obligacijų emisiją. Tuomet buvo skolintasi už 4,19% siekiančias palūkanas. Investuotojų paklausa šiandien vykusio aukciono metu pasiūlą viršijo kiek daugiau nei du kartus (siekė 72,6 mln. EUR).

Pastarojo mėnesio Lietuvos vyriausybės obligacijų aukcionai. Šaltinis: Lietuvos bankas

Primename, kad panašiomis sąlygomis Myriad Capital investavimo platformoje galite įsigyti ne tik Lietuvos, tačiau ir daug kitų valstybinių ar įmonių obligacijų. Pateiktas pavyzdys apačioje – prireikus galite kreiptis į Myriad Capital finansų maklerius, kad padėtų atrasti sau tinkamus finansinius instrumentus.

Remiantis Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, spalio mėnesį Europos Sąjungoje buvo įregistruota 855,48 tūkst. naujų automobilių. Lyginant su 2022 metų spaliu, registracijų skaičius išaugo 14,6%. Tiesa, šių metų rugsėjo mėnesį buvo įregistruota kiek daugiau, t.y. 861,06 tūkst. naujų automobilių. Bendrai per pirmus dešimt šių metų mėnesių ES įregistruota beveik 9 mln. naujų automobilių. Tai yra 16,7% daugiau nei per laikotarpį prieš metus.

ES naujų automobilių registracijų apimtys. Šaltinis: ACEA

Europa ekonominiai rodikliai

Buvo paskelbti išankstiniai euro zonos šio mėnesio gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Bendro abiejų sektorių HCOB Eurozone Composite PMI reikšmė šį mėnesį siekė 47,1 punkto t.y. 0,6 punkto aukščiau nei spalį. Tiesa, indeksas toliau išlieka žemiau 50 punktų reikšmės, o tai indikuoja apie abiejų sektorių aktyvumo traukimąsi. Paslaugų sektoriaus indekso reikšmė siekė 48,2 punktus. Gamybos sektoriaus indeksa – 43,8 punktai.

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
09:00🟧Vokietijos spalio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)-0,1%0,0%-0,2%
Antradienis//
15:30🟧Kanados spalio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)4,2%4,3%4,4%
21:00🟥Praėjusio FED posėdžio ataskaita
Trečiadienis//
15:30🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę209 tūkst.226 tūkst.231 tūkst.
15:30🟧JAV spalio mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)-5,4%-3,2%4,6%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę8,7 mln.0,9 mln.3,6 mln.
Ketvirtadienis
JAV akcijų biržos uždarytos – Padėkos diena (Thanksgiving Day)
11:00🟥Euro zonos lapkričio mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas43,843,344,8
11:00🟥Euro zonos lapkričio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas48,249,549,5
Penktadienis
09:00🟧Vokietijos III ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)-0,1%-0,1%
11:00🟥Vokietijos lapkričio mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksas87,586,9

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursAgilent Technologies, Inc.Technologijos33,41 mlrd.1,341,38
time-after-hoursKeysight Technologies Inc.Technologijos23,58 mlrd.1,731,85
time-pre-marketZoom Video Communications, Inc.IT19,08 mlrd.0,360,55
Antradienis
time-after-hoursNVIDIA CorporationTechnologijos1,22 trln.3,373,77
time-pre-marketLowe’s Companies, Inc.Mažmeninė prekyba116,74 mlrd.3,05
time-pre-marketAnalog Devices, Inc.Technologijos89,61 mlrd.2,01
Trečiadienis
time-pre-marketDeere & CompanyŽemės ūkio įranga109,02 mlrd.7,49
Ketvirtadienis
time-pre-marketNIO Inc.Technologijos12,72 mlrd.-0,43
Penktadienis
time-pre-marketH World Group LimitedViešbučiai11,19 mlrd.0,49
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2023.11.17 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos in

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai