Savaitės rinkų apžvalga (05.09 – 05.13)

Akcijų rinkose toliau vyrauja išsipardavimo nuotaikos. Technologijų sektoriuje „gilėja“ meškų rinka. Nasdaq Composite indekso reikšmė nuo metų pradžios jau yra kritusi kiek daugiau nei 24%. Tuo tarpu S&P 500 nors savaitės gale užsidarė dar korekcinėje teritorijoje, t. y. -15,57%, tačiau nuo visų laikų aukštumos jau buvo pasikusi -20% ribą. Nors teoriškai pagrindinis JAV akcijų indeksas dar nepateko į „meškų rinkos“ teritoriją, ko gero yra mažai investuotojų, kurie dabartinę situaciją rinkoje galėtų įvardinti kitokiu terminu. Vis dėlto, stipresnio atšokimo bet kokiu atveju kažkada sulauksime, o „meškų rinkos“ raliai dažniausiai būna staigūs ir stiprūs.

SP500 didesnių nei 5 proc. kriimų atsistatymų laikotarpiai. Šaltinis: CharlieBilello

Remiantis FactSet duomenimis, ketvirčio rezultatus jau paskelbė apie 91% į S&P 500 įtrauktų bendrovių. 77% pelno akcijai (EPS) rezultatai viršijo analitikų prognozes, 74% – pajamų. Bendras vidutinis kompanijų EPS augimas, lyginant su ketvirčiu prieš metus, siekia 9,1%. Tai yra geresnis rezultatas nei buvo tikimasi. Ketvirčio pabaigoje analitikai vidutiniškai prognozavo, kad EPS augimas sieks 4,6%. Prognozuojant antro ketvirčio rezultatus, 53 jas paskelbusių bendrovių tikisi mažesnio EPS nei skaičiavo analitikai prieš paskelbiant ataskaitas. 23-ių bendrovių EPS prognozės yra didesnės nei analitikų. FactSet skaičiuoja, jog ateinančių 12-os mėnesių S&P 500 bendrovių bendras P/E (akcijos kainos ir pelno akcijai rodiklis) šiuo metu sudaro 16,6. Pastaruosius 10 metų rodiklio vidurkis siekdavo 16,9.

Tarp pavienių S&P 500 sektorių, kaip ir prognozuota, pelnus stipriausiai augino energetikos bendrovės. Jų EPS metinis augimas pirmą ketvirtį sudarė 267,1%. Ketvirčio pabaigoje analitikai prognozavo, jog augimas sudarys 245,7%. Daugiau nei tikėtasi augo žaliavų sektoriaus kompanijų pelnas, kurie per metus šoktelėjo 41,3% (tikėtasi – 30,4% augimo). Finansinio sektoriaus įmonių pelnai krito 19,7%, t. y. kiek mažiau nei laukta (-24,4%). Nebūtino vartojimo sektoriaus bendrovių EPS nuosmukis siekė net 33,9%, t. y. gerokai daugiau nei prognozuota (-15,1%).

JAV ekonominiai rodikliai

JAV rinkose daugiausia dėmesio sulaukė paskelbti balandžio mėnesio infliacijos duomenys dėl ko subjuro investuotojų nuotaikos. Metinis vartotojų kainų indekso augimo tempas didžiausioje pasaulio ekonomikoje praėjusį mėnesį siekė 8,3%. Tai 0,2 procentinio punkto mažiau nei kovą, tačiau daugiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi, jog metinė infliacija bus sumažėjusi iki 8,1%. Atmetus maisto produktų ir energijos išteklių kainų įtaką, infliacija per metus augo 6,2% ir taip pat 0,2 procentinio punkto viršijo prognozes.

Infliacijos pokyčiai JAV. Šaltinis: tradingeconomics.com / U. S. Bureau of Labor Statistics

Paskelbta apie toliau augusias JAV didmenininkų kainas, tiesa, augimas nebuvo toks spartus, kaip per ankstesnius mėnesius. Šalies gamintojų kainų indeksas balandžio mėnesį, lyginant su kovu, augo 0,5%. Metinis augimo tempas siekė 11%, tai yra kiek mažiau nei buvo fiksuota kovo mėnesį, kai sudarė 11,5%. Mėnesinis augimo tempas atitiko ekonomistų prognozes.

JAV gamintojų kainų indekso pokyčiai (mėn,/mėn.). Šaltinis: tradingeconomics.com

JAV Įmonės

Disney praėjęs ketvirtis buvo mažiau pelningas nei tikėtasi. Tiesa, daugiau nei prognozuota išaugo turinio platformos Disney+ vartotojų skaičius, kuris per ketvirtį padidėjo 7,9 mln. ir ketvirčio pabaigose iš viso sudarė 137,7 mln. Įskaitant EPSN+ ir Hulu platformas, Disney prenumeratorių bendras skaičius viršijo 205 mln. Tai yra daugiau nei prognozavo analitikai. Buvo tikimasi 135,1 mln. Disney+ vartotojų ir 204,4 mln. prenumeratorių iš viso. Per praėjusį ketvirtį Disney uždirbo 470 mln. USD gryno pelno arba 1,08 USD pakoreguoto pelno, tenkančio vienai akcijai. Trijų mėnesių pardavimai per metus išaugo nuo 16,25 mlrd. USD iki 19,25 mlrd. USD. Analitikai tikėjosi 20,05 mlrd. USD siekiančius pardavimų ir 1,19 USD pakoreguoto EPS.

E. Musk paskelbė apie laikiną Twitter įsigijimo sandorio stabdymą. Pasak Tesla, sandoris yra stabdomo iki kol bus išsiaiškinta, kokią dalį platformos naudotojų sudaro netikros paskyros ir „botai“. Twitter buvo suskaičiavusi ir pateikusi duomenis, jog tokio tipų paskyrų yra mažiau nei 5%. E. Musk laukia patikslinimo dėl šių duomenų. Tokios naujienos stiprokai nusmukdė Twitter akcijas. Prieš prasidedant pagrindinei prekybos sesijai JAV biržose jos pigo ir daugiau nei 20%. Analitikų vertinimu, dabartinė situacija turi tris galimas pabaigas: sandoris gali apskritai „subyrėti“, E. Musk gali išsiderėti žemenę įsigijimo kainą arba Tesla vadovas pats gali nebenorėti tęsti sandorio užbaigimo. Toks pasirinkimas pagal susitarimą E. Musk kainuotų 1 mlrd. USD baudą. Tiesa, po keletos valandų po pranešimo apie stabdymą, E. Musk pranešė, jog toliau yra įsipareigojęs sandorį užbaigti. Twitter vertybinių popierių kaina nuo metų pradžios iki šiandien buvo pakilusi 4,3% ir panašiuose kainos lygiuose laikėsi tik dėl pasiūlymo dėl kompanijos įsigijimo už 54,20 USD akcijai. Kitų socialinių tinklų, kaip Facebook ar Snap, akcijos kartu su kitų bendrovių akcijos šiais metais gerokai atpigo.

[simple_subscribe_form]

Europa

Europoje daug dėmesio sulaukė Europos centrinio banko vadovės C. Lagarde komentarai. C. Lagarde rinkos dalyviams leido suprasti, jog jau liepos mėnesį galime sulaukti bazinių palūkanų normų kėlimo euro zonoje. Tai būtų pirmas palūkanų kėlimas regione per daugiau nei pastarąjį dešimtmetį. ECB turėtų užbaigti turto supirkimo programą trečio ketvirčio pradžioje, t.y. kitą mėnesį, o palūkanų kėlimo sprendimas, pasak C. Lagarde, galėtų būti priimtas „po kelių savaičių“. Artimiausias ECB monetarinės politikos posėdis vyks birželio 9 dieną. Po jo į kitą susitikimą, kur bus sprendžiami pinigų politikos klausimai, ECB vadovai rinksis liepos 21 dieną.

Po tokių ECB komentarų viena didžiausių Europoje investicijų valdymo bendrovių Amundi atnaujino prognozes ir šiuo metu prognozuoja, kad dar šiais metais tarp euro ir JAV dolerio bus pasiektas paritetas. Nuo metų pradžios euras pagrindinės pasaulio valiutos atžvilgiu yra nuvertėjęs daugiau nei 7%. Paskutinį kartą euras kainavo mažiau nei vieną JAV dolerį prieš daugiau nei du dešimtmečius. Amundi vertinimu, euro zonos ekonomikos augimas gerokai sulėtės, taip pat tikėtina, kad regionas paklius ir į recesiją. ECB, lyginant su kitais centrinių bankų veiksmais, atsilieka ir vėluoja. Amundi strategai prognozuoja, kad centrinis bankas šiais metais spės pakelti palūkanas du kartus.

Europos ekonominiai rodikliai

Vokietijos investuotojų nuotaikos, nors ir išlieka ne pačios geriausios, tačiau šį mėnesį nežymiai pasitaisė, lyginant su balandžiu. ZEW instituto pasitikėjimo ekonomika indekso reikšmė ūgtelėjo nuo -41 balandį iki -34,3 šį mėnesį. Šalies investuotojai kiek palankiau vertino Vokietijos ekonomikos perspektyvas. Tiesa, dabartinė ekonomikos situacija, jų vertinimu yra prasčiausia per pastaruosius metus.

Vokietijos ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com / Centre for European Economic Research

Jungtinės Karalystės pirmą ketvirtį, lyginant su ketvirčiu prieš, augo 0,8%. Tai 0,2 procentinio punkto mažiau nei prognozuota. Ketvirtą praėjusių metų ketvirtį šalies BVP augimo tempas siekė 1,3%. Jungtinės Karalystės namų ūkių vartojimas augo 1,2%. Paslaugų sektorius augo 0,4%, o gamybos – 1,2%.

JK BVP pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Office for National Statistics

Euro zonoje kovo mėnesį, lyginant su vasariu, pramonės produkcijos apimtys krito 1,8%. Tai yra didžiausias mėnesio nuosmukis per beveik pastaruosius du metus. Tiesa, toks rezultatas nenustebino. Ekonomistai tikėjosi dar didesnio, t.y. 2% neigiamo pokyčio. Vokietijoje pramonės aktyvumas kovo mėnesį krito 5%, Prancūzijoje – 0,5%, Ispanijoje – 1,8%.

Europos įmonės

Vokietijos pramonės bendrovė Siemens paskelbė apie traukimąsi Rusijos, kur vystė veiklą 170 metų. Pasak bendrovės, pasitraukimas iš Rusijos antro ketvirčio pelną sumažins apie 600 mln. EUR. Bendros verslo apimtys šioje šalyje sudarė apie 1% visų kompanijos pardavimų. Bendrovė per pirmus tris šių metų mėnesius uždirbo 1,21 mlrd. EUR grynojo pelno. Tai 1,18 mlrd. USD mažiau nei per ketvirtį prieš metus. Analitikai prognozavo 1,73 mlrd. EUR. Pajamos viršijo lūkesčius, kaip ir per ketvirtį gauti nauji užsakymai. Bendrovės pardavimai praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo 16% iki 17,04 mlrd. EUR. Naujų užsakymų apimtys augo 32% iki 20,98 mlrd. EUR. Analitikai atitinkamai prognozavo 16,79 mlrd. EUR ir 19,10 mlrd. EUR. Siemens šiais metais pajamas planuoja auginti 6 – 8%.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
Antradienis//
12:00🟧Vokietijos gegužės mėn. ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas-34,3-43,0-41,0
13:00🟧JAV balandžio mėn. NFIB smulkiojo verslo indeksas93,292,993,2
Trečiadienis//
09:00🟧Patikslintas Vokietijos balandžio mėn. vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,8%0,8%0,8%
11:00🟥ECB prezidentės C. Lagarde pranešimas
15:30🟥JAV balandžio mėn. vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,3%0,2%1,2%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)8,5 mln.-1,0 mln.1,3 mln.
Ketvirtadienis
09:00🟧Preliminarus Jungtinės Karalystės I ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)0,8%1,0%1,3%
15:30🟥JAV balandžio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,5%0,5%1,4%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę203 tūkst.190 tūkst.200 tūkst.
Penktadienis
12:00🟧Euro zonos kovo mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)-1,8%-2,1%0,7%
17:00🟥Preli minarus JAV gegužės mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas59,164,165,2

Įmonių rezultatai

KompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-pre-marketDuke Energy CorporationEnergetika85,08 mlrd.1,371,30
time-pre-marketSuncor Energy Inc.Energetika41,77 mlrd.1,311,47
time-after-hoursSimon Property Group, Inc.NT40,91 mlrd.2,732,78
Antradienis
time-pre-marketOccidental Petroleum CorporationEnergetika57,68 mlrd.1,972,12
time-pre-marketSysco CorporationMaisto produktai43,74 mlrd.0,540,71
time-after-hoursElectronic Arts Inc.Video žaidimai34,79 mlrd.0,630,80
time-after-hoursCoinbase Global, Inc.Finansai30,37 mlrd.0,17-1,98
time-after-hoursThe Trade Desk, Inc.Rinkodara30,37 mlrd.-0,040,21
Trečiadienis
time-after-hoursWalt Disney Company Pramogos211,54 mlrd.1,191,08
time-after-hoursRivian Automotive, Inc.Elektromobiliai30,55 mlrd.-1,50-4,10
time-after-hoursCoupang, Inc.E-komercija23,55 mlrd.-0,65-0,12
time-pre-marketApplovin CorporationPrograminė įranga15,29 mlrd.-0,12-0,31
Ketvirtadienis
time-pre-marketBrookfield Asset Management Inc.Finansai81,36 mlrd.0,710,96
time-after-hoursMotorola Solutions, Inc.Telekomunikacijų įranga36,73 mlrd.1,391,70
time-after-hoursToast, Inc.Programinė įranga9,33 mlrd.-0,24-0,20
time-pre-marketAffirm Holdings, Inc.Finansai9,03 mlrd.-0,54-0,19
Penktadienis
time-pre-marketEQRx, Inc.Biotechnologijos2,13 mlrd.-0,250,04
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2022.05.05 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai