Savaitės rinkų apžvalga (03.02 – 03.06)

Svarbiausi savaitės įvykiai

Pirmadienį

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei. Dėl penktadienį išplatinto parnešimo, kad JAV, Anglijos ir Japonijos centriniai planuoja papildomas skatinamąsias priemones likvidumui rinkoje užtikrinti ir savaitgalį pranešimo, kad bus surengtas skubus G7 šalių susirinkimas, kurio metu  bus tariamasi dėl bendrų veiksmų susidariusiai situacijai spręsti. Tądien rinka demonstravo stiprų kainų atšokimą. Pagal CME FedWatch Tool duomenimis skiriama net 100% tikimybė, jog per ateinantį FED posėdį kovo 17 – 18 dienomis, palūkanos bus mažinamos net 50 bazinių punktų (nuo 1,5 – 1,75% iki 1 – 1 ,25%). Be to, ECB viceprezidentas L. De Guindosas pirmadienį teigė, jog ECB taip pat atidžiai stebi gaunamus duomenis bei yra pasirengęs atitinkamai koreguoti visus savo instrumentus siekiant užtikrinti, kad infliacija nuosekliai artėtų savo tikslo link. Taip pat pirmadienį buvo paskelbti galutiniai euro zonos ir didžiųjų Europos valstybių vasario mėnesio gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai. Bendrai galima teigti, kad situacija gerėjo. Visgi, dėl koronaviruso įtakos galime prognozuoti prastesnius kovo mėnesio ekonominius duomenis.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei. Bendrai praėjusi savaitė tiek JAV, tiek kitų šalių akcijoms buvo tikrai išskirtinė neigiamu atžvilgiu. Dow Jones vos per penkias prekybos sesijas krito 12,4%, S&P 500 nuosmukis siekė 11,5%, o Nasdaq indekso reikšmė sumenko 10,5%. Iš mažesnės kapitalizacijos bendrovių sudarytas Russell 2000 krito 12%. Pirmadienį Italijoje augo užsikrėtusių koronavirusu žmonių ir mirčių skaičius. Prancūzijoje dėl epidemijos grėsmės buvo uždarytas Luvro muziejus.

Antradienį

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei. JAV prekybos sesija prasidėjo netikėtomis naujienomis iš FEB pusės. FEB sumažino palūkanų normą net 50 bazinių punktų (nuo 1,5 – 1,75% iki 1 – 1 ,25%) ir nesulaukus artimiausio posėdžio kuris vyks kovo 17 – 18 dienomis. Palūkanų normų mažinimas veikia ekonomiką teigiamai, tačiau rinka šį skubotą palūkanų mažinimą įvertino neigiamai (S&P 500 -2,81%, Dow Jones -2,94%). Neigiami finansų rinkų pokyčiai rodo investuotojų baimę, kad neplanuotas FED veiksmas reiškia artėjantį rimtą ekonominį nuosmukį, nes paskutinį kartą JAV centrinis bankas tokią priemonę taikė per 2008-aisiais vykusią finansų krizę.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei. Tądien dominavo obligacijų pirkėjai, o JAV 10-ies m. vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas nukrito iki 0,984% (visų laikų žemumos).

Trečiadienį

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei. Investuotojai palankiai įvertino naujienas iš JAV Demokratų partijos pirminių rinkimų, kur svarbią pergalę prieš rinkos dalyvių nepalankiai vertinamą B. Sandersą pasiekė buvęs šalies viceprezidentas J. Bidenas. Pastarasis yra vertinamas palankiau, kadangi bent jau kol kas nežadėjo didinti mokesčių, įvesti naujų finansinių reglamentų, griežtinti finansinio sektoriaus reguliaciją. Būtent tą žada padaryti jo varžovas B. Sandersas. Europoje paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Sausio mėnesį mažmeninės prekybos apimtys euro zonoje, lyginant su gruodžiu, augo 0,6% (atitiko ekonomistų prognozes), o per metus mažmenininkų pardavimai augo 1,7%. Taip pat paskelbti galutiniai paslaugų sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai. Apibendrintai galima teigti, jog situacija euro zonoje ir regiono valstybėse paslaugų sektoriuje išlieka pakankamai nebloga. Nors praėjusį mėnesį, lyginant su sausiu, indeksų reikšmės kiek sumažėjo, tačiau išlieka aukščiau 50 punktų ribos ir indikuoja apie augimą. Be to, Vienoje rinkosi OPEC karteliui priklausančių valstybių ir jų sąjungininkių atstovai, t.y. vadinamoji OPEC+ grupė. Sprendžiamas naftos gavybos mažinimo klausimo. S. Arabija ir kitos OPEC šalys bando įkalbėti Rusiją, kuri nepriklauso OPEC, ir sutarti mažinti gavybą. Nuo metų pradžios WTI ir Brent tipo rūšies naftos yra stipriai atpigusios, todėl šis susitikimas gali stipriai įtakoti naftos kanas. Kainos kitimui didžiausią įtaką, žinoma, padarė koronaviruso epidemija, kuri stiprokai nusmukdė žaliavos paklausos augimą.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei. Naujų viruso atvejų užfiksuojama vis naujose JAV valstijose, o Kalifornijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, visgi tądien tai nesugadino investuotojų nuotaikos.

Ketvirtadienį

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei. TVF pranešė, kad skirs 50 mlrd. USD su koronaviruso pasekmėmis. Šios lėšos bus skirtos besivystančioms valstybėms, kurios susiduria su sunkumais. Didžioji dalis lėšų bus skolinama be palūkanų. JAV vyriausybė vakar taip pat priėmė sprendimą skirti 8 mlrd. USD kovoti su koronovirusu. Be to, ketvirtadienį Vienoje susirinko OPEC kartelis ir jo sąjungininkės valstybės. Posėdis vyko tik tarp OPEC narių, t.y. be karteliui nepriklausančios Rusijos. Remiantis Bloomberg News skelbiama informacija, buvo sutarta dėl papildomo 1,5 mln. barelių per dieną gavybos mažinimo. Penktadienį susitikimas vyks ir su Rusija, kuri dar spręs pritarimo šiam pasiūlymui.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei. TVF taip pat perspėjo, kad galimas didesnis pasaulio ekonomikos lėtėjimas nei buvo prognozuota. Ketvirtadienį iš viso pasaulyje buvo fiksuota daugiau nei 95 tūkst. užsikrėtimai ir kiek mažiau nei 3,3 tūkst. viruso aukų. Tačiau pagrinde ketvirtadinį investuotojus išgasdino pranešimas, kad vakcina nuo kvėpavimo takų viruso gali būti nespėta išrasti taip greitai, kad būtų galima išvengti dar vieno protrūkio ateinančią žiemą. Taip pat JAV buvo paskelbta, jog praėjusią savaitę bedarbių paraiškų skaičius siekė 216 tūkst., kuomet prognozuota 215 tūkst. Penktadienį laukiama JAV skelbiamų darbo rinkos rodiklių, kurie turėtų tiksliau parodyti esamą situaciją.

Penktadienį

Pagal CME FedWatch Tool duomenimis skiriama 59,5% tikimybė, jog per ateinantį FED posėdį kovo 17 – 18 dienomis, palūkanos bus mažinamos papildomais 25 baziniais punktais (nuo 1,00 – 1,25% iki 0,5 – 0,75%) ir 40,5% tikimybė 50 baziniais punktais (iki 0,25 – 0,50%). Palūkanų normų mažinimą rinka turėtų įvertinti kaip teigiamą poveikį akcijų turto klasei. Visgi, po paskutinio netikėto sumažinimo antradienį net 50 bazinių punktų investuotojai vertino kritiškai. Taip pat, toliau yra fiksuojamas  JAV 10-ies metų vyriausybės obligacijų kainų kilimas (pajamingumo kreivė nukrito iki visų laikų žemų ir penktadienį svyruoja apie 0,814%). Vien per šią savaitė pajamingumo kreivė nukrito apie 26%, kas rodo didelį investuotojų susidomėjimą saugiais aktyvais. Be to, pastebimas ir užuovėja laikomomis, kai yra didesnis neapibrėžtumas rinkose, valiutų kainų kilimas, tokių kaip Šveicarijos frankas ir Japonijos jena.

Laukiama:

-15:30 JAV vasario mėn. vidutinio valandinio darbo užmokesčio pokytis, išsk. žemės ūkį (mėn./mėn.)

-15:30 JAV vasario mėn. sukurtų naujų darbo vietos (išsk. žemės ūkio sektorių)

-15:30 JAV vasario mėn. nedarbo lygio

Šis rinkodaros pranešimas parengtas. remiantis investing.com. forexfactory.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo. todėl negarantuoja jos teisingumo. išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija. nes rinkodaros pranešimas parengtas. nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų. rizikos tolerancijos. finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams. kuriems priimtina aukšta rizika. jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui. siekiančiam aukštesnės grąžos. turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims. kurie siekia investuotos sumos apsaugos. garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai