Nvidia nustebino skelbtais rezultatais | Savaitės rinkų apžvalga (02.19 – 02.23)

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV indeksai vėl atnaujino aukštumas. Nors ekonominių duomenų kalendorius buvo tuštokas, investuotojai buvo sutelkę dėmesį į įmonių ketvirtinius skelbiamus rezultatus, kurie didžiąja dauguma pranoko analitikų lūkesčius. Tuo tarpu mažos kapitalizacijos akcijoms sekėsi prasčiau, Russell 2000 traukėsi.

Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500 kilo 1,66%. Indekso reikšmė nuo metų pradžios yra pakilusi 6,69%. Nasdaq 100 praėjusią savaitę fiksavo 1,4% kilimą. Tuo tarpu JAV investicinio banko Goldman Sachs strategai atnaujino pagrindinio JAV akcijų indekso S&P 500 prognozuojamą tikslinį lygį. Pasak banko vyr. akcijų stratego D. Kostin, prognozuojama tikslinė indekso reikšmė kitų metų pabaigai siekia 5200 punktų. Tai yra vos apie 121 punktų arba ~2,4% aukščiau nei paskutinį penktadienį biržos uždarymo metu fiksuota reikšmė. Ankstesnis Goldman Sachs prognozuotas tikslinis pagrindinio JAV akcijų indekso lygis siekė 5100 punktų. Tikimasi, kad pasaulio ekonomika toliau augs, o silpnėsiantis JAV doleris turėtų prisidėti prie didžiųjų JAV kompanijų pelno augimo.

JAV Įmonės

Lūkesčius pranokusius rezultatus paskelbė didžiausia JAV mažmeninės prekybos bendrovė Walmart. Kompanija per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,80 USD pakoreguoto pelno, tenkančio vienai akcijai. Ketvirčio pajamos per metus paaugo 9,3 mlrd. iki 173,4 mlrd. USD. Tiek EPS, tiek pajamos pranoko prognozes. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sieks 170,7 mlrd., o EPS – 1,65 USD. Walmart prognozuoja, kad visų metų pakoreguotas EPS sieks 6,70 – 7,12 USD. Per paskutinis keturis ketvirčius Walmart EPS siekė 6,02 USD. Pajamos turėtų augti 3 – 4%.

Jungtinės Karalystės bankas HSBC pranešė rezultatus. Bankas per visus praėjusius metus uždirbo rekordinį banko istorijoje pelną prieš mokesčius. Jis siekė 30,3 mlrd. USD ir, lyginant su 2022 metais. išaugo net 78%. Nepaisant tokio augimo, pelnas vis tiek buvo mažesnis nei tikėtasi. Remiantis LSEG duomenimis, analitikų prognozių mediana sudarė 34,06 mlrd. USD. Bendros HSBC pajamos per metus paaugo 30% ir sudarė 66,1 mlrd. USD. Jos nežymiai, t.y. 0,1 mlrd. USD, pranoko lūkesčius. Banko grynųjų palūkanų pelningumas siekė 1,66% ir, lyginant su 2022 metais, paaugo 0,18 proc. punkto. Banko nuosavo kapitalo grąža praėjusiais metais siekė 14,5%. HSBC praėjusį ketvirtį uždirbo 1 mlrd. USD grynojo pelno, t.y. 80% mažiau nei prieš metus. 3 mlrd. USD įtaką padarė pakoreguota banko investicijos į Kinijos banką Bank of Communications vertė. HSBC priklauso 19% Bank of Communications akcijų dalis.

Nvidia pajamos iš duomenų centro verslo veiklos praėjusį ketvirtį kilo 27% iki 18,4 mlrd. USD. Ketvirtį prieš sudarė 14,5 mlrd. USD. Kompanijos gaminamos vaizdo plokštės ir procesoriai yra naudojami kuriant ir palaikant dirbtinio intelekto programinę įrangą, kaip ChatGPT ir kt. Bendrovės bendrasis pelningumas praėjusį ketvirtį siekė net 76% ir per ketvirtį padidėjo dar 2 proc. punktais. Vėl stipriai nustebino ir einamojo ketvirčio prognozė. Po tokių rezultatų vis sunkiau tikėtis tolimesnės augimo prognozės, tačiau Nvidia pagerino ir ją. Kompanija prognozuoja, kad einamojo ketvirčio pajamos sieks 24 mlrd. USD. Remiantis Refinitiv duomenimis, analitikų vertinimu prieš paskelbiant ataskaitas jos turėjo siekti apie 22 mlrd. USD. Kad ir kaip stipriai pastaruosius metus augo šios kompanijos akcijos (~266%) pelnas pastaraisiais metais augo greičiau nei jos akcijų kaina. Šiuo metu ateities 12 mėnesių P/E rodiklis siekia kiek daugiau nei 30. Pagrinde taip yra dėl jos produktų paklausos, kuri vis dar gerokai viršija pasiūlą, o tai leidžia kompanijai išlaikyti aukštas maržas. Jei dėl didėjančios konkurencijos Nvidia būtų priversta kažkada maržas mažinti, tai atsilieptų ir skelbiamiems rezultatams.

Nvidia šiuo metu S&P 500 indekso sudaro 4,5 proc., o Nasdaq 100 kiek daugiau nei 5,6 proc. Dėl šios priežasties šios akcijos pokytis indeksuose yra pastebimas, tačiau vien dėl vienos akcijos nėra galimas nei labai didelis kilimas, nei labai didelis kritimas.

Socialinių tinklų platforma Reddit JAV vertybinių popierių ir biržų komisijai pateikė dokumentus dėl planuojamo pirminio viešojo akcijų siūlymo. Apie galimą bendrovės IPO aktyviau buvo kalbama pastaruosius keletą metų. Reddit planuoja akcijas listinguoti Niujorko akcijų biržoje (NYSE) su simboliu RDDT. Akcijų platinimas turėtų įvykti kitą mėnesį. Tai bent jau kol kas bus didžiausias informacinių technologijų kompanijos surengtas IPO šiais metais. Socialinį tinklą valdančios bendrovės IPO investuotojai paskutinį kartą dalyvavo dar 2019 metais, kai biržoje debiutavo Pinterest. Pastaroji per IPO akcijas įkainavo po 19 USD, taip visa bendrovė buvo įkainota apie 12 mlrd. USD. Reddit pateiktuose dokumentuose nurodė, jog per 2023 metus sugeneravo 804 mln. USD siekiančius pardavimus, kurie, lyginant su 2022 metais, išaugo 20% nuo 666,7 mln. USD. Bendrovė didžiausią dalį pajamų gauna iš reklamos pardavimų Reddit tinklalapyje ir mobilioje programėlėje. Kompanijai praėję metai buvo nustolingi. Tiesa, nuostoliai sumažėjo. 2023 metais bendrovė patyrė 90,8 mln. USD nuostolių, kai metus prieš jie buvo apie 68 mln. USD didesni. Palyginimui, Pinterest per praėjusius metus sugeneravo 3,05 mlrd. USD pajamas ir patyrė 35,6 mln. USD nuostolių. Pajamų augimo tempas siekė apie 9%. Remiantis interneto analizės ir tyrimų bendrovės duomenimis, Reddit.com yra vienas iš labiausiai lankomų interneto tinklalapių JAV. Tiesa, kompanijai pakankamai sudėtingai sekasi rasti pelningesnį to monetizavimo būda, kaip tą pavyko padaryti Facebook ar Google. Reddit kiekvieną dieną naudojasi 73 mln. vartotojų. Kartą per savaitę apsilankančių skaičius siekia 267,5 mln.

 [simple_subscribe_form]

Europa

Praėjusią savaitę senajame žemyne taip pat buvo pastebimas kilimas. Tuo tarpu Europos vyriausybių obligacijų pajamingumai kilo, kai investuotojai sumažino tikimybes dėl palūkanų normų mažinimo šiais metais po paskelbtų geresnių nei tikėjosi analitikai pirkimo vadybininko indekso rezultatų.

Europos centrinis bankas paskelbė, jog praėjusiais metais patyrė 1,3 mlrd. EUR nuostolių. Tai ECB pirmi nuostolingi metai per du pastaruosius dešimtmečius. Pastarąjį kartą ECB veikla nuostolinga buvo 2004 metais. Atmetus panaudotą sukauptų atidėjinių rezervą, ECB nuostoliai buvo rekordiniai – siekė 7,9 mld. EUR. Tokiems centrinio banko rezultatams didžiausią įtaką padarė anksčiau supirktos vyriausybių obligacijos, siekiant paskatinti ekonomikos augimą, kai palūkanų normos dar buvo neigiamos. ECB moka bazines palūkanas normas už bankų laikomus rezervus, kai už supirktas vyriausybių obligacijas ankstesniu laikotarpiu iš esmės negauna arba gauna mažas palūkanas. Praėjusių metų pabaigoje komerciniai bankai ECB sąskaitose saugojo apie 3,5 trln. EUR rezervų. Bendras ECB balansas sudarė 6,935 trln. EUR ir, lyginant su 2022 metais, sumažėjo apie 1 trln. EUR.

Europa ekonominiai rodikliai

Europoje daug dėmesio sulaukė Vokietijos centrinio banko prognozės. Bundesbank vertinimu, didžiausia Europos ekonomika, tikėtina, trauksis ir pirmą šių metų ketvirtį. Vokietijos bendrasis vidaus produktas mažėjo 0,3% paskutinį praėjusių metų ketvirtį. Bendrai per visus praėjusius metus Vokietijos ekonomikos nuosmukis taip pat sudarė 0,3%. Vokietija buvo vienintelė tarp didžiųjų pasaulio valstybių ekonomikų, kuri fiksavo nuosmukį. Bundebank prognozuoja, kad šiais metais šalies BVP augs 0,4% tempu. Kitais metais tempas turėtų siekti 1,2%.

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja 0,5% Vokietijos bendrojo vidaus produkto prieaugį šiais metais. Pasak TVF, šiais metais viso pasaulio valstybių bendrasis vidaus produktas augs 3,1%, o kitais metais – 3,2% tempu. Šių metų augimo prognozė padidinta 0,2 proc. punkto. Ankstesnę prognozę TVF skelbė praėjusių metų spalio mėnesį. Išsivysčiusių valstybių augimo tempas atitinkamai turėtų siekti 1,5% ir 1,8%, JAV – 2,1% ir 1,7%, o euro zonos – 0,9% ir 1,7%. . Pasak TVF, šių metų Prancūzijos, Italijos, Ispanijos BVP augimas atitinkamai sieks 1%, 0,7% ir 1,5%.

Remiantis paskelbtais galutiniais Eurostat duomenimis, metinis infliacijos lygis sausio mėnesį euro zonos valstybėse krito iki 2,8%. Gruodžio mėnesį metinė infliacija euro zonoje sudarė 2,9%. Prieš metus regione metinis infliacijos lygis euro zonoje siekė 8,6%. Europos Sąjungoje praėjusį mėnesį metinis infliacijos lygis sudarė 3,1%, t.y. 0,3 proc. punkto mažiau nei gruodį.

Metinė infliacija Europos Sąjungos šalyse sausio mėn. Šaltinis: Eurostat

Metinė infliacija Europos Sąjungos šalyse sausio mėn. Šaltinis: Eurostat Lėčiausias metinis vartotojų kainų indekso augimo tempas tarp ES valstybių praėjusį mėnesį buvo registruotas Danijoje, Italijoje (po 0,9%), Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje (po 1,1%). Aukščiausias infliacijos lygis toliau buvo fiksuotas Rumunijoje (7,3%), Estijoje (5%) ir Kroatijoje (4,8%). Lyginant su lapkričiu, 15-oje Europos Sąjungos valstybių metinis infliacijos lygis mažėjo, 1-oje nepasikeitė ir 11-oje padidėjo.

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
JAV Prezidento Diena – šalies akcijų biržos uždarytos
Antradienis//
15:30🟧Kanados sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)3,8%3,9%
Trečiadienis//
17:00🟧Euro zonos vasario mėn. vartotojų pasitikėjimo indeksas -16-16
21:00🟥Praėjusio FED posėdžio protokolas
Ketvirtadienis
11:00🟧Išankstinis euro zonos vasario mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas47,046,6
11:00🟧Išankstinis euro zonos vasario mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas48,848,4
12:00🟧Patikslintas euro zonos sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)2,8%2,8%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę217 tūkst.212 tūkst.
15:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę12 mln.
Penktadienis
09:00🟧Patikslintas Vokietijos IV ketv. bendrojos vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)-0,3%-0,3%
11:00🟧Vokietijos vasario mėn. Ifo verslo pasitikėjimo indeksas85,585,2

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėPraėjusių metų ketv. EPS
Pirmadienis
Antradienis
time-pre-marketWalmart Inc.Mažmeninė prekyba455,77 mlrd.1,651,71
time-pre-marketHome Depot, IncMažmeninė prekyba359,37 mlrd.2,763,30
time-after-hoursPalo Alto Networks, Inc.IT115,67 mlrd.0,580,34
Trečiadienis
time-after-hoursNVIDIA CorporationTechnologijos1,79 trln.4,180,65
time-pre-marketAnalog Devices, Inc.Technologijos92,98 mlrd.1,712,75
time-after-hoursSynopsys, Inc.IT84,78 mlrd.2,421,75
Ketvirtadienis
time-after-hoursIntuit Inc.Technologijos185,95 mlrd.1,071,05
time-after-hoursBooking Holdings Inc.Įrangos gamyba130,86 mlrd.29,6924,74
Penktadienis
time-after-hoursBerkshire Hathaway Inc.Investicijos527,87 mlrd.1,783,05
time-pre-marketWarner Bros. Discovery, Inc.Pramogos24,73 mlrd.-0,110,42
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2024.02.18 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai