Savaitės rinkų apžvalga (02.17 – 02.21)

Svarbiausi savaitės įvykiai

Pirmadienį

JAV akcijų biržos uždarytos dėl šalyje minimos Prezidento dienos. Kitose pasaulio šalyse prekyba vyko įprastai.

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

Kinijos CSI 300 indeksas kilo 2.25%. pasirodžius duomenims, kad kvėpavimo takų viruso plitimo tempas mažėjo tris dienas iš eilės. Taip pat paskelbta apie vyriausybės planus mažinti mokesčius.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei Japonijos ekonomika IV ketv. susitraukė 0.6 p.p. labiau negu prognozuota. Šalies BVP sumažėjo iki 1.6%, preliminariais duomenimis lyginant su III ketv., tai didžiausias ekonomikos lėtėjimas per paskutinius šešis metus. Nikei 225 akcijų indekso vertė po šių duomenų paskelbimo sumažėjo 0.69%. pagrindinė tokio lėtėjimo priežastis – padidinti mokesčiai, kurie vartotojus bei verslą paskatino mažinti išlaidas. Privatus vartojimas šalyje krito 2.9%. Ekonomistai tikisi, kad padidėjusių mokesčių neigiama įtaka per ateinančius ketvirčius išblės, tačiau neramina koronoviruso epidemija, kuri neabejotinai sumažins turistų srautus iš Kinijos. Taip pat „Bloomberg Economics“ vertinimu praėjusią savaitę Kinijos ekonomika veikė tik apie 40-50 proc. pajėgumu.

Antradienį

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

Investuotojų nuotaika buvo pakylėta pasirodžius žinioms iš Kinijos vyriausybės, kad imsis papildomų dotacijų aviakompanijoms ir bus suteiktas leidimas didžiosioms įsigyti mažesnes, kurios nukentėjo dėl susiklosčiusios situacijos dėl viruso.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei Be to „Apple“ pranešė, kad dėl Kinijoje siaučiančio viruso ketvirčio pardavimai bus mažesni negu prognozuota, nes vis dar yra uždaryta nemažai Apple parduotuvių. Pajamos iš šios šalies rinkos praėjusį ketvirtį sudarė 15% visų Apple pajamų, t. y. 13.6 mlrd. USD. Viruso aukų skaičius jau pasiekė 1.9 tūkst. Prie blogų rezultatų taip pat prisidėjo ir Vokietijos vasario mėn. ZEW verslo sąlygų indekso skelbiami rezultatai, kurie buvo gerokai prastesni nei tikėtasi, tačiau indekso reikšmė išlieka virš 0 kas indikuoja optimizmą.

Trečiadienį

JAV akcijų indeksai pasiekė naujas aukštumas dėl JAV pranokusių lūkesčius makroekonominių rodiklių.

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

Lūkesčius pranoko nekilnojamo turto rinkos duomenys. Sausį JAV išduota 1.55 mln. naujų gyvenamojo būsto statybos leidimų (sumetinta). Ekonomistai tikėjosi 1.45 mln. Tai didžiausias išduotų leidimų kiekis per pastaruosius 13 metų. Naujai pradėtų statyti būstų skaičius siekė 1.57 mln. (sumetinta) ir 0.17 mln. viršijo prognozes. Taip pat gamintojų kainų pokyčius atspindinčio indekso reikšmė praėjusį mėnesį, lyginant su gruodžiu, augo 0.5%. Buvo prognozuotas viso labo 0.1% sieksiantis augimas. Dolerio indeksas (DXY) po naujienų kopia į viršų ir toliau artėja prie pastarųjų trijų metų aukštumų. Be to. FED sausio mėn. susitikimo protokole paskelbė. kad vertina dabartinę pinigų politiką kaip tinkamą ir nemato poreikio keisti palūkanų normų. Artimiausias FED susitikimas yra numatytas kovo 17 – 18 dienomis. Remiantis CME FedWatch Tool duomenimis. skaičiuojama 90% tikimybė. kad palūkanos nebus keičiamos. Geri ekonominiai duomenys paskelbti ir Jungtinėje Karalystėje. Šalyje sausio mėnesį metinis infliacijos lygis siekė 1.8%, kuomet buvo prognozuotas 1.6%. Taip pat gamintojų kainų indekso augimas sausį, lyginant su gruodžiu, siekė net 0.9%, nors buvo tikėtasi 0.5% kritimo.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

Koronaviruso aukų skaičius jau perkopė daugiau nei 2 tūkst., tačiau pasak Kinijos vyriausybės, žuvusiųjų skaičiaus augimo tempas pastarosiomis dienomis mažėja. Nepaisant kiek pozityvesnių naujienų, PSO ragina išlaikyti budriems. Taip pat Azijos šalių valiutų kursai smuktelėjo JAV dolerio atžvilgiu, kai buvo paskelbta žinia apie dvi iš Kinijos kilusio viruso aukas Japonijoje ir augantį užsikrėtimo atvejų skaičių P. Korėjoje. Be to, JAV įvedė sankcijas vienam iš Rusijos naftos bendrovių „Rosneft“ padalinių ir gilėjant konfliktui Libijoje WTI tipo nafta brango 2.38% iki 53.29 JAV dolerio už barelį.

Ketvirtadienį

Rinkose buvo jaučiamas nuosmukis, grįžo viruso baimė.

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei Visgi, buvo paskelbtas stipriai prognozes pranokęs (10.1) Filadelfijos regiono gamybos sektoriaus indeksas. Jo reikšmė šį mėnesį daugiau nei dvigubai viršijo praėjusio mėnesio rezultatą ir sudarė 36.7 punktus. Indeksas yra sudaromas apklausiant daugiau nei 200 gamybos įmonių atstovų, kurie dirba Filadelfijos regione. Geresnis apklausos rezultatas nei šį mėnesį paskutinį kartą buvo fiksuotas 2017 metų gegužės mėnesį. Taip pat Lūkesčius pranoko Vokietijos gamintojų kainų indeksas. Prognozuotas tik 0.1% sieksiantis augimas, o praėjusį mėnesį lyginant su gruodžiu siekė 0.8%. Be to, Jungtinėje Karalystėje mažmenininkų pardavimai sausį, lyginant su gruodžiu, augo 0.9% nors buvo prognozuota 0.7%. Nepaisant neblogo rezultato, Jungtinės Karalystės svaro kursas tiek JAV dolerio, tiek euro atžvilgiu krito.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

Sugrįžo investuotojų baimė dėl viruso. Baiminasi viruso plitimo už Kinijos ribų, nes tai gali stipriai paveikti bendrovių rezultatus. Taip pat nerimaujama ir dėl viruso poveikio Kinijos ekonomikai, kuris gali būti didesnis nei tikėtasi iki šiol. Paskelbti duomenys atskleidžia didelius nuosmukio mastus tam tikrose sektoriuose kaip automobilių gamyba. Kinijos keleivinių automobilių asociacija pranešė, kad vasario pirmosiomis savaitėmis parduotų automobilių skaičius nukrito apie 92%. Taip pat A.P. Moeller-Maersk (didžiausia pasaulyje jūrinių konteinerių kompanija pasaulyje, kurios rezultatus atidžiai stebi analitikai) perspėjo apie galimus rimtus padarinius dėl koronaviruso ir informavo dėl šių metų pradžios savo prastų rezultatų.

Penktadienį

Prasidėjo dauguma geresniais ekonominių rodiklių rezultatais nei buvo tikėtasi. Preliminarūs euro zonos  vasario mėn. paslaugų ir gamybos sektoriaus indekso rezultatai viršijo lūkesčius. Taip pat preliminarus Jungtinės Karalystės vasario mėn. gamybos sektoriaus indeksas perkopė 50 punktų, o tai indikuoja gamybos plėtrą, ir sudarė 51.9 nors buvo tikėtasi tik 49.7.

Laukiama:

-16:45 Preliminaraus JAV vasario mėn. paslaugų ir gamybos sektorių indeksų rezultatų

-16:45 JAV sausio mėn. nenaujų namų pardavimų rezultatų

Šis rinkodaros pranešimas parengtas. remiantis investing.com. forexfactory.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo. todėl negarantuoja jos teisingumo. išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija. nes rinkodaros pranešimas parengtas. nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų. rizikos tolerancijos. finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams. kuriems priimtina aukšta rizika. jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui. siekiančiam aukštesnės grąžos. turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims. kurie siekia investuotos sumos apsaugos. garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai