Savaitės rinkų apžvalga (02.10 – 02.14)

Svarbiausi savaitės įvykiai

Pirmadienis

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

„S&P 500“  ir NASDAQ indeksai fiksavo visų laikų aukštumas. Taip pat įmonių rezultatų skelbimo sezonas jau įpusėjo. S&P 500 indekso bendrovių skelbiamų bendrovių pajamos viršijo prognozes dviem trečdaliais, o grynasis pelnas net trejais ketvirtadaliais. Vidutinis rezultatus jau paskelbusių bendrovių pajamų augimas pastarąjį ketvirtį siekė 3,15%, o pelnų – 0,60%. Be to, Kinijos centrinis bankas paskelbė, kad įlies į šalies finansų sistemą 900 mlrd juanių, kurie padės stabilizuotis Kinijos finansų ekonomikai.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

Kiek netikėtai Airijoje vykusiuose rinkimuose daugiau nei prognozuota balsų laimėjo nacionalistų partija, tarp kurios rinkiminės kompanijų pažadų yra ir aukštesni mokesčiai verslui, „lubos“ bankų suteikiamoms būsto paskolų palūkanoms. Tądien paskelbta, kad užsikrėtusių skaičius viršijo 40 tūkst., o bendras aukų skaičius siekė 900, tai yra daugiau nei 2002-2003 m. SARS viruso sukelto aukų skaičius.

Antradienis

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

FED vadovas J. Powellas antradienį JAV Kongrese teigiamai įvertino JAV ekonominę būklę ir prognozuoja, kad per artimiausius mėnesius infliacija JAV priartės prie 2% lygio. Visgi įspėjo dėl viruso epidemijos, kad ji gali turėti didesnę įtaką ekonomikai nei manyta.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

JAV Federalinė prekybos komisija pradėjo tirti kai kurių didžiųjų technologijų sektoriaus bendrovių atliktus įsigijimus. Dėl šios priežasties Facebook ir Microsoft akcijų kaina krito daugiau nei 2%. Taip pat, Naujajame Hampšyre vyko pirmalaikiai demokratų partijos rinkimai, kuriuos laimėjo kairiojo sparno atstovas B. Sandersas. Be to, preliminarus Jungtinės Karalystės IV ketv. BVP atitiko prognozes ir liko nepasikeitęs, tačiau gruodžio mėn. gamybos sektoriaus indeksas buvo mažesnis 0.2 p. p. nei prognozuota ir sudarė 0,3%.

Trečiadienis

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

Europos ir JAV akcijų indeksai vėl atsidūrė rekordinėse aukštumose. Tai lėmė Hubei provincijos pateikti duomenys kurie rodo, kad naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičius mažėja antrą dieną iš eilės. Tiesa, ekspertų vertinimu, nemaža dalis užsikrėtusiųjų galimai neįtraukti į pranešamą statistiką. Aukų skaičius viršijo 1,1 tūkst. Dėl šių naujienų WTI naftos kaina kilo 2,46% (iki 51.17 JAV dolerio už barelį). Tądien naftos brangimo nesustabdė nei atnaujintos OPEC prognozės, rodančios, kad pasaulinė paklausa turėtų mažėti, nei JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais) išaugę 4,4 mln. daugiau nei prognozuota iki 7,5 mln.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

Pramonės sektoriaus duomenys gruodį susitraukė 4,1 proc. metiniu tempu (prognozuotas 2,5 proc. kritimas). Prasti euro zonos ekonominiai duomenys pastaruoju metu labiau veikia ne akcijų rinką, o euro kursą. Trečiadienį euro kaina krito ir sudarė 1,087 JAV dolerio, o tai yra žemiausia euro kaina nuo 2017 m. gegužės. Taip pat nuvylė paskelbti euro zonos pramonės produkcijos duomenys. Produkcijos apimtys regione praėjusių metų gruodžio mėnesį, lyginant su lapkričiu, krito 2,1%, nors ekonomistai prognozavo kiek mažesnį – 1,8% kritimą.

Ketvirtadienis

Teigiami įvykiai akcijų turto klasei

Ketvirtadienį teigiamų naujienų buvo kiek mažiau. Visgi, pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) informavo, kad naujų Kinijoje plintančio viruso diagnozių skaičiaus augimas dar nereiškia, kad plinta infekcija. Taip pat tądien 1380 siekiantis aukų skaičius buvo sumažintas daugiau negu šimtu paaiškėjus, kad kai kurie atvejai buvo priskaičiuoti du kartus. PSO teigė, kad dalis Kinijoje naujai užregistruotų susirgimų skaičius gali būti kelių dienų ar net senumo.

Neigiami įvykiai akcijų turto klasei

Paskelbti ir JAV infliacijos duomenys. Vartotojų kainų indekso augimas praėjusį mėnesį, lyginant su gruodžiu siekė 0,1% ir prasilenkė su lūkesčiais. Ekonomistai prognozavo 0,2% augimą. Metinis infliacijos lygis sausį JAV sudarė 2,5%. Dolerio indeksas (DXY), kuris seka dolerio kurso pokyčius kitų 6 pasaulio valiutų atžvilgiu (Euras, Jena, JK svaras Kanados doleris, Šveicarijos frankas, Švedijos krona), po paskelbtų duomenų smuktelėjo, visgi, jo reikšmė vis dar laikosi pastarųjų trijų metų aukštumose. Be to, Prancūzijos ekonomikos ministras Bruno Le Maire paskelbė, jog prognozuoja, kad dėl viruso epidemijos padarinių pasaulio ekonomikos augimas šiais metais bus bent 0,2% mažesnis nei anksčiau prognozuota. Prancūzijos ekonomikos augimas galimai bus 0,1% mažesnis, o Kinijos ekonomika tikėtina augs 1% mažiau nei buvo tikimasi iki epidemijos pradžios.

Penktadienį laukiama

Remiantis pirmojo etapo prekybiniu susitarimu, JAV ir Kinija turėtų sumažinti importo tarifus kelių šimtų milijardų dolerių vertės prekių grupėms.

– 15:30 laukiama JAV sausio mėn. mažmenininkų pardavimo (mėn./mėn.) ir JAV sausio mėn. mažmenininkų pardavimo išsk. automobilius (mėn./mėn.) duomenų

– 16:15 JAV sausio mėn. pramonės produkcijos apimčių (mėn./mėn.)

– 17:00 Preliminaraus vasario mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indekso

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai