Pasikeitusios tikimybės dėl palūkanų normų mažinimo | Savaitės rinkų apžvalga (02.12 – 02.16)

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai indeksai nežymiai traukėsi. Tam pagrinde turėjo paskelbti kiek didesnė nei tikėtasi infliacijos duomenys bei pasikeitusios tikimybės dėl palūkanų mažinimo. pirmą kartą šiais metais FED palūkanų normų mažinimo tikimybė per šiuos metus susitraukė iki keturių kartų. Vos prieš 6 savaites rinka tikėjosi 6 palūkanų normų mažinimo 2024 m. Dar svarbiau, kad pirmojo palūkanų normų mažinimo buvo tikimasi kovą, o šiuo metu tik birželį. Dabar nuo 2024 m. kovo mėn. palūkanų normų mažinimo tikimybė yra tik 9 %, palyginti su 90 % prieš 6 savaites. Taip pat yra 66 % tikimybė, kad palūkanų normos nepasikeis iki 2024 m. gegužės mėn. Kaip matome, rinka taip pat reaguoja į tokius palūkanų normų tikimybių pasikeitimus.

Vis daugiau pasirodo rinkoje žinučių, kad rinkos visą laiką kilti negali. Tai buvo pirma savaitė, kada pagrindinis S&P 500 indeksas susitraukė po prieš tai penkias iš eilės kilusių savaičių. Per minėtą laiko tarpą sugebėjo pakilti beveik 7%. Dėl tokio gan greito kainos kilimo dar vasario 8 dieną S&P 500 ateities 12 mėnesių P/E santykis viršijo 20, o tai viršija istorinius vidurkius: 5 metų (18,9), 10 metų (17,7), 15 metų (16,1), 20 metų (15,6) ir 25 metų (16,4). Itin aktualu Nasdaq indekso fanams – lyginant sektorius, 8 iš 12 taip pat viršija ateities 12 mėnesių P/E istorinius vidurkius iš kurių labiausiai išsiskyrė informacinių technologijų sektorius. Šio sektoriaus šiuo metu ateities 12 mėnesių P/E santykis 28,6, o 25 metų vidurkis yra 21,1. Pastebima, kad dar praėjusių metų spalį S&P 500 ateities 12 mėnesių P/E santykis buvo 17, kai indekso kaina siekė apie 4100. Nuo tada, vos mažiau nei per 3 mėnesius indekso kaina padidėjo apie 20%. Tuo tarpu ateities 12 mėnesių EPS prognozė padidėjo tik 2,0%. Todėl pagrindinė priežastis ateities 12 mėnesių P/E santykio didėjimo yra gan staigus indekso kainos didėjimas. Primename, kad P/E rodiklis, vienas populiariausių vertinant ar akcijų kaina šiuo metu nepervertinta. Koeficientas parodo, ką rinka yra pasirengusi mokėti šiandien už akcijas, remdamasi jos prognozuojamu pelnu.

JAV ekonominiai rodikliai

Investuotojų dėmesys krypo į paskelbtus JAV infliacijos duomenis. Didžiausioje pasaulio ekonomikoje metinė infliacija praėjusį mėnesį buvo 0,2 proc. punkto aukštesnė nei tikėtasi. Metinis infliacijos lygis, lyginant su gruodžiu, sumažėjo 0,3 proc. punkto ir sudarė 3,1%. Lyginant vartotojų kainų indekso pokytį pamėnesiui, t.y. sausį su gruodžiu, vartotojų kainų indekso reikšmė ūgtelėjo 0,3% ir buvo 0,1 proc. punkto didesnė nei laukta. Atmetus energijos išteklių ir maisto produktų kainų pokyčių įtaką, metinė indekso reikšmė siekė 3,9%, t.y. nepasikeitė.

JAV vartotojų kainų indeksų pokyčiai. Šaltinis: True Insights, Investing.com

JAV Įmonės

Coca-Cola per tris praėjusius mėnesius sugeneravo 10,85 mlrd. USD siekiančias pajamas. Jos per metus išaugo 7%. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 0,49 USD. Pajamos pranoko lūkesčius. Buvo tikimasi, kad jos sieks 10,68 mlrd. USD. Coca-Cola per ketvirtį uždirbo 1,97 mlrd. USD grynojo pelno. Bendrai per visus metus Coca-Cola pajamos siekė 45,75 mlrd. USD ir išaugo 6%, Grynasis pelnas didėjo 12% iki 10,71 mlrd. USD. Bendrovė šiuo metu rinkoje yra vertinama apie 270 mlrd. USD. Coca-Cola akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 1,3%.

JAV biržose dėmesys šiandien krypo į pavežėjimo paslaugas teikiančios bendrovės Lyft akcijas. Kompanija paskelbė lūkesčius pranokusius rezultatus ir geresnes nei tikėtasi prognozes. Pastarosiose, tiesa, buvo įsivėlusi klaida, kuri buvo itin palankiai sutikta ir įvertinta investuotojų ir ne pagrindinės prekybos sesijos metu pašokdino akcijų kainą net apie 60%. Kompanija paskelbė, jog šių metų pelningumas turėtų augti 5 proc. punktais, kai iš tikrųjų teisingas skaičius buvo 0,5 proc. punkto.

Lyft per praėjusį ketvirtį uždirbo 0,18 USD pelno akcijai ir sugeneravo 1,22 mlrd. USD. Analitikai laukė 0,08 USD pelno akcijai ir 1,21 mlrd. USD pajamų. Ketvirčio pardavimai per metus išaugo 4%. Bendrai per visus praėjusius metus Lyft įvykdė užsakymų, kurių vertė siekė 13,8 mlrd. Tai yra 14% daugiau nei nei 2022 metais. Pajamos augo 8% iki 4,4 mlrd. USD. Bendrovė patyrė 340,3 mln. USD nuostolių, kai 2022 metais jie sudarė 1,6 mlrd. USD.

[simple_subscribe_form]

Europa

Europos žemyno pagrindiniams indeksam sekėsi geriau. Prie to prisidėjo geros naujienos dėl pingančių gamtinių dujų. Nyderlandų ateities sandorių biržoje TTF prekiaujamų gamtinių dujų kontraktų kainos priartėjo prie 26 EUR už megavatvalandę, t.y. žemiausio lygio nuo praėjusių metų liepos mėnesio. Spalio mėnesio viduryje už megavatvalandę dar buvo mokama daugiau nei dvigubai daugiau – kaina buvo priartėjusi prie 55 EUR lygio. Europos Sąjungos šalių dujų saugyklos užpildytos 67%. Prognozuojama, kad baigiantis žiemai saugyklose turėtų būti likę bent 50% gamtinių dujų atsargų, kai per pastarąjį dešimtmetį vidutiniškai užpildymas tokiu metu siekdavo 35%. Vokietijoje saugyklų užpildytas šiuo metu siekia 72%, Italijoje – 61%, Prancūzijoje – 54%. Prieš metus TTF prekiaujamų gamtinių dujų kontraktų kainos siekė apie 53 EUR už megavatvalandę.

Europa ekonominiai rodikliai

Europoje dėmesys krypo į skelbtus ekonominius duomenis. Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, euro zonos ekonomikos dydis praėjusį ketvirtį, lyginant su trečiu praėjusių metų ketvirčiu, nepasikeitė. Bloko valstybių bendrojo vidaus produkto negiamas pokytis trečią praėjusių metų ketvirtį, lyginant su antru ketvirčiu, siekė 0,1%, tad euro zonai pavyko išvengti techninės recesijos. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, euro zonos ekonomika paaugo vos 0,1%. Iš turimų Eurostat duomenų, praėjusį ketvirtį sparčiausias metinis ekonomikos augimas buvo registruotas Slovėnijoje (2,6%), Kipre (2,3%), Portugalijoje (2,2%). Didžiausias neigiamas pokytis fiksuotas Airijoje (-4,8%). Lietuvos bendrasis vidaus produktas ketvirtą ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, paaugo 0,3%. Didžiausias nuosmukis registruotas Airijoje (-4,8%).

ES šalių BVP pokyčiai. Šaltinis: Eurostat

Tuo tarpu Jungtinės Karalystės ekonomika pateko į recesiją. Remiantis preliminariais duomenimis, šalies bendrojo vidaus produkto pokytis ketvirtą praėjusių metų ketvirtį, lyginant su trečiu, traukėsi 0,3%. Ekonomistai prognozavo, kad BVP bus kritęs 0,1%. Taip pat buvo paskelbtas ir gruodžio mėnesio ekonomikos augimo tempas. Lyginant su lapkričiu, Jungtinės Karalystės BVP smuko 0,1%, t.y. 0,1 proc. punkto daugiau nei tikėtasi.

Infliacija nepasikeitė Jungtinėje Karalystėje. Praėjusį mėnesį metinis infliacijos lygis šalyje išliko ties 4% lygiu. Ekonomistai prognozavo, kad ji bus išaugusi iki 4,1%. Lapkričio mėnesį šalyje metinis infliacijos lygis sudarė 3,9%. Atmetus energijos išteklių ir maisto kainų pokyčių įtaką, indekso reikšmė per metus paaugo 5,1%, ir, lyginant su lapkričiu, nepasikeitė. Buvo prognozuoja, kad jis bus išaugusi iki 5,2%.

Tuo tarpu, Šveicarijoje vartotojų kainų indekso augimo tempas praėjusį mėnesį buvo lėčiausias per pastaruosius 27 mėnesius. Sausį registruota metinė infliacija šalyje sudarė 1,3%. Ekonomistai prognozavo, kad infliacijos lygis, lyginant su gruodžiu, bus nepasikeitęs ir sieks 1,7%. Tai jau aštuntas mėnesis iš eilės, kai Šveicarijoje registruojamas infliacijos mažėjimas. Praėjusiais metais vidutinė metinė infliacija šalyje siekė 2,1%. Tikslinė šalies centrinio banko riba siekia 0 – 2%. Po paskelbtų duomenų rinkos dalyviai didina tikimybes, jog Šveicarijoje palūkanos galėtų būti pradėti mažintos jau kovo mėnesį. Centrinio banko posėdis vyks kovo 21 dieną. Šiuo metu šalyje bazinės palūkanų normos siekia 1,75%.

Europos įmonės

Europos biržose išsiskyrė stipriau brangusios Italijos prabangos prekių gamintojos Tod’s akcijos. Bendrovė iš JAV privataus kapitalo valdytojos L Catterton sulaukė įsigijimo pasiūlymo. Už Tod’s vertybinius popierius siūloma po 43 EUR, t.y. apie 18% daugiau nei penktadienį biržos uždarymo metu fiksuota kaina. L Catterton siekia įsigyti 36% Tod’s akcijų dalį. Siūloma 43 EUR kaina. Bendrai įmonė įvertinta 1,4 mlrd. EUR. Jeigu sandoris įvyks, 54% Tod’s akcijų dalis liktų kontroliuojama Diego Della Valle šeimos, 36% priklausys privataus kapitalo valdytojai L Catterton, o 10% – Prancūzijos prabangos prekės ženklų konglomeratui LVMH. 2022 metų vasarą Diego Della Valle jau bandė išpirkti kitiems akcininkams priklausančias akcijas. Tuomet buvo siūloma po 40 EUR už akciją. Tod’s grupės pardavimai praėjusiais metais siekė 1,13 mlrd. EUR ir, lyginant su 2022 metais, paaugo 11,9%. Didžiausią dalį pajamų sudarė avalynės segmento pardavimai, kurie siekė 857,8 mln. EUR. Galutinius praėjusių metų rezultatus kompanija skelbs kovo 11 dieną.

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
12:00🟧Europos Komisijos ekonominės prognozės
Antradienis//
12:00🟧Vokietijos vasario mėn. ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas17,515,2
15:30🟥JAV sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)3,0%3,4%
Trečiadienis//
09:00🟥Jungtinės Karalystės sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)4,2%4,0%
12:00🟥Preliminarus euro zonos IV ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)0,0%0,0%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę0,6 mln.5,5 mln.
Ketvirtadienis
09:00🟥Preliminarus Jungtinės Karalystės IV ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)-0,1%-0,1%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę219 tūkst.218 tūkst.
15:30🟧JAV sausio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)0,3%0,6%
Penktadienis
09:00🟧Jungtinės Karalystės sausio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)1,5%-3,2%
15:30🟥JAV sausio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,1%-0,1%
17:00🟥Preliminarus JAV vasario mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas8079,0

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėPraėjusių metų ketv. EPS
Pirmadienis
time-after-hoursArista Networks, Inc.Telekomunikacijos85,29 mlrd.1,521,25
time-after-hoursCadence Design Systems, Inc.IT83,62 mlrd.1,090,75
time-after-hoursWaste Management, Inc.Komunalinės paslaugos76,32 mlrd.1,531,30
Antradienis
time-pre-marketCoca-Cola CompanyMaistas ir gėrimai258,67 mlrd.0,480,45
time-pre-marketShopify Inc.IT112,85 mlrd.0,22-0,04
time-after-hoursAirbnb, Inc.IT97,62 mlrd.0,670,48
time-pre-marketMarriott InternationalViešbučiai73,29 mlrd.2,121,96
Trečiadienis
time-after-hoursCisco Systems, Inc.Technologijos202,97 mlrd.0,710,76
time-pre-marketSony Group CorporationPramogos118,62 mlrd.1,681,87
time-pre-marketCME Group Inc.Finansai73,43 mlrd.2,271,92
Ketvirtadienis
time-after-hoursApplied Materials, Inc.Technologijos142,03 mlrd.1,902,03
time-pre-marketDeere & CompanyĮrangos gamyba108,06 mlrd.5,166,55
time-after-hoursDoorDash, Inc.Logistika45,53 mlrd.-0,16-0,63
Penktadienis
time-pre-marketTC Energy CorporationEnergetika39,13 mlrd.0,790,82
time-pre-marketVulcan Materials CompanyStatybos31,42 mlrd.1,361,08
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2024.02.04 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškia

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai