Aukso kaina – aukščiausia istorijoje, „Nvidia” akcijos – „pigesnės” nei prieš metus | Rinkų apžvalga 03.05

JAV indeksaiReikšmėDienos pokytisPokytis (YTD)
Dow Jones38 850,6-0,36%+3,45%
Nasdaq Composite16 022,3-1,13%+7,97%
S&P 5005 105,3-0,48%+7,57%
Russell 20002 068,7+0,26%+2,33%
VIX 13,96+3,48%+10,60%
YTD (Year-to-Date) – nuo metų pradžios

Aukso kaina vakarykštę prekybos sesiją užbaigė ties rekordinėmis aukštumomis. Šiandien ji toliau kyla ir apžvalgos rengimo metu ateities sandorių biržoje balandžio mėnesio kontrakto kaina siekė 2137 USD už unciją. Praėjusių metų gruodžio mėnesį prekybos sesijos metu uncijos kaina trumpam buvo šoktelėjusi ir iki 2171 USD, tiesa, tuomet dieną užbaigė žemiau ties 2061 USD lygiu. Auksas per pastarųjų metų laikotarpį pabrango beveik 15%, o per pastaruosius penkerius meus kainos prieaugis siekia 65%. Metalo kaina šiais metais kilo, nepaisant ir nuo metų pradžios kiek sustiprėjusio JAV dolerio. JAV dolerio indeksas, lyginant su praėjusių metų pabaiga, pakilęs 2,4%. Tiesa, pastarosiomis savaitėmis silpnėjo kiek smuktelėjus šalies obligacijų pajamingumams.

Aukso kainos pokyčiai. Šaltinis: Tradingview.com

Centriniai bankai toliau didina aukso rezervų apimtis. Sausio mėnesiį papildomai buvo įsigyta 39 tonos aukso. Tarp pirkėjų, išsiskyrė atsargas labiausiai pildę Turkijos ir Kinijos centriniai bankai. Pirmą šių metų mėnesį didesnių pardavimų nebuvo. Centriniai bankai daugiau pirko nei pardavė aukso pastaruosius aštuonis mėnesius iš eilės. Bendrai per praėjusius metus centrinių bankų aukso rezervų apimtys papilnėjo dar 1037 tonomis, t.y. beveik tiek pat kiek rekordiniais 2022 metais, kai buvo įsigyta 45 tonomis daugiau.

Centrinių bankų aukso pirkimai / pardavimai. Šaltinis: IMF, IFS, World Gold Council

Kainos rekordus toliau gerina ir Nvdia akcijos. Jų kaina, lyginant su 2023 metų kovo pradžia, yra pakilusi net 262%. Paskui tokius akcijų kainos šuolius dažnai nespėja pelnų, kurie naudojami skaičiuojant įvairius akcijos įverčius, augimas. Tiesa, Nvidia šiuo atžvilgiu išsiskiria. Vertinant vienu populiariausiu tarp investuotojų santykiniu įverčiu P/E (akcijos kainos ir pelno akcijai santykis) Nvidia šiuo metu net ir po tokio akcijos kainos šuolio yra pigesnė” nei buvo prieš metus. Remiantis FactSet duomenimis, prieš metus Nvidia akcijos prekiavosi su 50,1 forward P/E (akcijos kainos ir prognozuojamo 12 mėn. pelno akcijai santykis) rodikliu, kai šiuo metu šis įvertis siekia vos 32,4. Tam įtaka turi stipriai augantis pelnas. Bendrovės prognozuojamas 12 mėnesių pelno augimo tempas siekia 461%. Apskritai tarp 10-ies per pastaruosius metus stipriausiai brangusių S&P 500 akcijų, visų jų forward P/E įverčiai sumažėjo. Šiuo atžvilgiu itin išsiskiria Uber. FactSet duomenimis, bendrovės forward P/E įvertis per metus sumažėjo nuo 2084 iki 59.

KompanijaTrumpinysForward P/EForward P/E prieš metusKainos pokytis per metusPrognozuojamo EPS pokytis
Nvidia Corp.NVDA.32.450.1262%461%
Uber Technologies Inc.UBER59.42,084.2146%8,515%
Amazon.com Inc.AMZN40.854.593%158%
General Electric Co.GE33.038.489%120%
Royal Caribbean GroupRCL12.218.674%166%
Intel Corp.INTC.29.036.573%118%
Carnival Corp.CCL14.669.951%623%
Axon Enterprise Inc.AXON68.573.942%53%
Live Nation Entertainment Inc.LYV49.869.535%89%
Equinix Inc.EQIX76.879.933%39%
Šaltinis: FactSet

Europos rinkos

Europos indeksaiReikšmėDienos pokytisPokytis (YTD)
CAC 40 (Prancūzija)7 949,1-0,10%+5,43%
DAX (Vokietija)17 732,5+0,12%+5,65%
Euro Stoxx 504 907,9-0,14%+8,46%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 646,1+0,08%-0,68%

Buvo paskelbti euro zonos gamintojų kainų duomenys. Remiantis Eurostat, euro zonos valstybėse praėjusį mėnesį metinė gamintojų kainų indekso reikšmė, lyginant su sausiu, krito 0,9%, kai buvo laukta 0,1% sieksiančio nuosmukio. Lyginant su laikotarpiu prieš metus, gamintojų kainos krito 8,6%. Sausio mėnesį buvo registruotas 10,7% siekiantis kainų nuosmukis. Energijos išteklių kainos praėjusį mėnesį per metus indekso dedamoje krito 21,3%.

Euro zonos gamintojų kainų indeksų pokyčiai (2021 m. – 100). Šaltinis: Eurostat

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentaiReikšmėDienos pokytisPokytis (YTD)
Auksas (GC)2 144,7+0,91%+3,48%
BTC/USD68 036,0+62,45%+60,41%
EUR/USD1,0871+0,18%-1,52%
Nafta (WTI)78,39-0,41%+9,41%
JAV dolerio indeksas (DXY)103,69-0,13%+2,21%

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
09:30🟧Šveicarijos vasario mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)1,1%1,3%
Antradienis//
12:00🟧Euro zonos vasario mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)-0,4%-0,8%
17:00🟥JAV vasario mėn. ISM paslaugų PMI indeksas52,553,4
Trečiadienis//
12:00🟧Euro zonos sausio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)0,1%-1,1%
15:15🟥JAV vasario mėn. ADP duomenys apie sukurtas dar vietas privačiame sektoriuje145 tūkst.107 tūkst.
16:45🟥Kanados centrinio banko sprendimas dėl palūkanų5,00%5,00%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę4,2 mln.
Ketvirtadienis
15:15🟥Europos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų4,50%4,50%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę209 tūkst.215 tūkst.
17:00🟥FED vadovo J. Powell pranešimas
Penktadienis
12:00🟧Patikslintas euro zonos IV ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)0,0%0,0%
15:30🟥JAV vasario mėn. vidutinio darbo užmokesčio pokytis (mėn./mėn.)0,3%0,6%
15:30🟥JAV vasario mėn. sukurtos darbo vietos, išsk. žemės ūkio sektorių190 tūkst.353 tūkst.
15:30🟥JAV vasario mėn. nedarbo lygis3,7%3,7%

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėPraėjusių metų ketv. EPS
Pirmadienis
time-after-hoursGitLab Inc.IT11,24 mlrd.-0,19-0,26
time-after-hoursAeroVironment, Inc.Pramonė3,56 mlrd.0,320,33
Antradienis
time-after-hoursCrowdStrike Holdings, Inc.IT77,07 mlrd.0,18-0,17
time-pre-marketTarget CorporationMažmeninė prekyba69,91 mlrd.2,411,89
time-after-hoursRoss Stores, Inc.Mažmeninė prekyba50,65 mlrd.1,631,31
Trečiadienis
time-pre-marketJD.com, Inc.Mažmeninė prekyba35,85 mlrd.0,560,54
time-pre-marketBrown Forman CorporationAlkoholiniai gėrimai17,93 mlrd.0,560,47
time-pre-marketCampbell Soup CompanyMaisto produktai12,59 mlrd.0,770,80
Ketvirtadienis
time-after-hoursBroadcom Inc.Technologijos603,63 mlrd.9,159,83
time-after-hoursCostco Wholesale CorporationMažmeninė prekyba331,97 mlrd.3,603,30
time-after-hoursMarvell Technology, Inc.Technologijos58,38 mlrd.0,290,34
Penktadienis
time-pre-marketAlgonquin Power & Utilities Corp.Komunalinės paslaugos3,98 mlrd.0,140,22
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2024.03.01 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.