Investuotojai vertina didžiųjų JAV bankų rezultatus l Rinkų apžvalga (07.19)

Pagrindiniai JAV indeksai šiandiena kyla pagrinde dėl II ketvirčio įmonių pelnų rezultatų.

Bank of America vakar paskelbusi geresnius nei analitikai prognozavo II ketvirčio pelno rezultatus kilo ir šiuo metu kaina laikosi virš 30. Banko pelnas per metus išaugo 19%, iki 7,4 mlrd. USD, o tai viršijo analitikų lūkesčius – 6,9 mlrd. Pajamos iš prekybos obligacijomis, žaliavomis ir valiuta išaugo 18%. Be to, banko grynosios palūkanų pajamos, skirtumas tarp to ką bankas moka indėlininkams, ir to, ką jis uždirba iš paskolų ir investicijų, per metus išaugo 14% iki 14 mlrd.

Bank of America

Tuo tarpu Morgan Stanley pelnas sumažėjo dėl pasaulio ekonomikos lėtėjimo ir prekybos vertybiniais popieriais. Banko grynosios pajamos sumažėjo 13 proc. iki 2,2 mlrd. USD. Tai žemiausias lygis per trejus metus. Tiesa, pajamos paaugo lyginant su praėjusiais metais 2 proc. ir siekė 13,5 mlrd. USD. Įmonės pajamos iš prekybos akcijomis ir obligacijomis traukėsi lyginant su praėjusiais metais ar ketvirčiu. Visgi, pelnas akcijai paskelbtas geresnis nei tikėjosi analitikai, todėl akcijų kaina kilo.

Morgan Stanley

Vakar stipriau kilo Charles Schwab po to kai pranešė geresnius nei tikėtasi antro ketvirčio rezultatus . Charles Schwab sugebėjo uždirbti 6,4 mlrd. USD pajamų, o tai yra 23 proc. daugiau nei praėjusių metų tą patį ketvirtį. Tuo tarpu grynasis pelnas traukėsi 28 proc. lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus ir sudarė 1,29 mlrd. USD.

Charles Schwab

Tuo tarpu Microsoft nors dar ir neskelbė II ketvirčio duomenų, tačiau pasidalino informacija savo dirbtinio intelekto įrankio Copilot kainas, bei išplėstinę partnerystę su Meta. Po tokių naujienų Microsoft akcijos kilo.

Iš ekonomikos naujienų pusės buvo paskelbti JAV pradėtų statyti naujų būstų skaičius birželį, kuris krito 8 proc. lyginant su geguže. Rinka tikėjosi 1,48 mln., o paskelbta 1,43 mln. Rinka į tai reagavo kaip į normalų reiškinį aukštų palūkanų aplinkoje.

JAV pradėtų statyti naujų būstų skaičius

Europoje būta daugiau ekonominių naujienų. Infliacija Jungtinėje Karalystėje 2023 m. birželį sumažėjo iki 7,9 proc., o tai yra žemiausias lygis nuo 2022 m. kovo ir šiek tiek mažiau nei tikėjosi rinka – 8,2 proc. Žemesnė infliacijai įtakos pagrinde turėjo kiek atpigusios kuro kainos. Tuo tarpu infliacija be maisto ir energetikos kainų susitraukė iki 6,9 proc. nors rinka tikėjosi 7,1 proc. Tai teigiamai nuteikia investuotojus dėl palūkanų normų didinimo, tačiau nepakankamai, kad sulauktume didesnių kainų judėjimų šiandien.

JK metinė infliacija

Šiandiena taip pat buvo patikslinta Europos infliacija, kurios duomenys buvo paskelbti ankščiau – ji išliko nepakitusi ir sudarė 5,5 proc. Tuo tarpu infliacija neįskaičiuojant maisto ir energijos kainų buvo pakoreguota nežymiai +0,1 proc. ir šiuo metu sudaro taip pat sudaro 5,5 proc. Tai neigiamai vertina rinka, nes tai tik didina tikimybę, kad palūkanų norma ECB kels ir toliau kadangi infliacija Europoje sekasi atvėsinti kiek sunkiau nei JAV. Rinka šiuo metu tikisi, kad Euribor metų gale sieks apie 4 proc. ir ar toliau augs, trauksis ar laikysis tame pačiame lygyje priklauso nuo infliacijos duomenų ateityje.

Europos metinė infliacija

Šiandiena investuotojai laukia II ketvirčio įmonių pelnų rezultatų, kuriuos skelbs Tesla, ASML Holdings, Netflix, IBM ir Goldman Sachs

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registarcija čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.