JAV palūkanų normos mažinimo tikimybė 2024 m. gruodį – 100 proc. l Rinkų apžvalga (07.18)

Pagrindiniai JAV indeksai šiuo nežymiai traukiasi ir didelių pokyčių nepastebima. Tuo tarpu, dolerio indeksas toliau traukiasi ir šiuo metu laikosi žemiau 100 punktų ribos. Tuo tarpu EURUSD santykis yra didžiausias nuo Ukrainos karo pradžios. EURUSD kainos mažėjimui įtakos turi investuotojų lūkesčiai, kad Europos centrinis bankas tęs palūkanų kėlimo ciklą ilgiau nei JAV. Paskutiniais Europos duomenimis infliacija Europoje šiuo metu siekia 5,5 proc., o JAV 3 proc., todėl tikimybė, kad ECB kels palūkanų normas ilgiau nei FED yra kur kas didesnė. Rinka tikisi, kad palūkanos ECB kels iki šių metų galo ir sieks 4 proc. Dėl šios priežasties Dolerio kursas nuo savaitės pradžios krenta sparčiau, kai JAV paskelbė geresnius nei buvo tikėtasi infliacijos duomenis. Akcijų turto klasei, tai buvo geras signalas, nes tai didina tikimybę, kad JAV palūkanų normų kėlimo ciklas jau finišo tiesiojoje. Praėjusią savaitę paskelbta infliacija buvo 3 proc., o FED infliacijos tikslas 2 proc. Dar praėjusių metų birželį JAV metinė infliacija siekė 9,1 proc.

JAV metiniai infliacijos ir infliacijos be maisto ir energijos kainų pokyčiai.

Toks staigus ir rinkom palankus infliacijos traukimasis rinkos dalyvius priverčia galvoti, kad jau kitų metų pradžioje palūkanos bus mažinamos. CMEgroupe skaičiavimais, kad palūkanos išliks tame pačiame lygyje 5 – 5,25 proc. ar bus žemesnės 2024 metų sausį tikimybė siekia 52,5 proc., o 2024 metų gale net 100 proc.

FED plūkanų normų kėlimo tikimybės 2024 gruodį. Šaltinis: CMEgrpupe

Žvelgiant į ekonomikos duomenis, šiandiena buvo paskelbta JAV vartotojų kainų indeksas, kuris kilo 0,2 proc. birželį, o tai kiek mažiau nei tikėjosi analitikai 0,5 proc. Dar gegužę vartotojų kainų indeksas kilo 0,5 proc. Paskelbti duomenys rodo, kad žmonių vartojamo įpročiai po kol kas dar ne taip stipriai reaguoja į gan aukštas palūkanų normas. Tai labiau matosi metiniame vartotojų kainų indekse, nes paskelbti duomenys rodo, kad vartojimas nominalu išlieka teigiamas ,t.y. 1,49 proc., realiai atėmus infliaciją (įvertinus perkamąją galią) neigiamas -1,51 proc.

JAV metiniai vartotojų kainų pokyčiai.

Atsveriantis ir teigiamas rinkoje matomas momentas yra tas, kad nors ir infliacija sudaro 3 proc., tačiau darbo užmokesčio augimas per pastaruosius metus didėjo 4 proc., o tai geras signalas, kad vartotojai nepradės stipriai taupyti.

JAV darbo užmokesčio metinio augimo skirtumas su metinia infliacija.

Šiandiena taip pat buvo paskelbtas ir pramonės gamybos indeksas, kuris pagal analitikų skaičiavimus buvo manoma, kad išliks nepakitęs nuo gegužės mėnesio. Visgi, jis birželį traukėsi 0,5 proc. kad taip pat liudija, kad infliacija toliau gali trauktis.

Europos pagrindiniai indeksai po kol kas nežymiai kilo. Investuotojai po kol kas mėgina vertinti paskelbtus įmonių pelnų rezultatus. Šveicarijos farmacijos milžinė Novartis padidino savo 2024 metų pajamų prognozes, po paskelbtų gerokai didesnes veiklos pajamos. Ji taip pat paskelbė, kad jos valdyba patvirtino Sandoz, jos generinių vaistų padalinio, atskyrimą ir įtraukimą į biržos prekybos sąrašą bei 15 mlrd. USD akcijų supirkimą, kuris turi būti baigtas iki 2025 m. SEB taip pat paskelbė, kad veiklos pelnas viršijo rinkos lūkesčius.

JAV šiandiena taip pat laukia II ketvirčio įmonių pelnų rezultatų. Šiandiena jas skelbs Bank of America, Morgan Stanley, Prologis Lockheed Martin ir The Charles Schwab Corporation.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registarcija čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.