Rinkų apžvalga 2022-08-09

JAV indeksaiReikšmėDienos pokytis
Dow Jones328320,09%
Nasdaq 10013106-0,58%
S&P 5004132-0,22%

Antradienį pagrindinių JAV indeksų kainos nežymiai krenta dėl neigiamų lustų kompanijų pateiktų prognozių. Investuotojai nelinkę sudaryti daug naujų sandorių šiuo metu, nes jau rytoj sulauksime JAV infliacijos doumenų po kurių rinka turėtų pasirinkti aiškesnę kryptį. Tuo tarpu Micron lustų gamintoja, įspėjo apie niūras pajamų perpektyvas ateityje pagrinde dėl trūkinėjančių tiekimo grandinių. Nvidia taip pat pasižymėjo prastomis pajamų prognozėmis ateityje dėl tų pačių priežaščių. Savo ruožtu Novavax taip pat sumažino pajamų perspektyvas ateityje, tačiau į tai investuotojai reagavo daug aštriau, nes jau prieš prekybinėje sesijoje akcijos krito apie 30 proc. Krentančios šios kompanijos akcijos sutempė su savimi ir Moderna (MRNA.US), Biontech (BNTX.US) and Pfizer (PFE.US) akcijas.

Šiuo metu visų akys nukreiptos į trečiadienį JAV skelbiamus infliacijos duomenys po kurių bus interpretuojama kaip elgsis FED su palūkanų normomis. Nors ir labai geri darbo rinkos duomenys buvo paskelbti penktadienį, o tai padidino tikimybęs kelti plūkanas 50 p.p. (prieš tai buvo tikimasi 25 p.p.), tačiau reikia nepamirši, kad JAV gyventojų valandinis darbo užmokstis nebekyla taip greitai kaip infliacija.

JAV metinė infliacija su JAV valandiniu darbo užmokesčiu kitimu.

Dar vis aukštą vartojimą turinti JAV galima paaiškinti tuo, kad gyventojai šiuo metu mažiau taupo ir tuo pačiu pradeda daugiau skolintis, o tai nėra tvaru ilgojoje perpektyvoje.

JAV metinės asmeninės santaupos
JAV metinis gyventojų kredtų didėjimas

Tuo tarpu NFIB smulkaus verslo optimizmo indeksas JAV liepos mėn. pakilo iki 89,9. Pastebima, kad pasitikėjimo lygis šiuo metu yra silpnas ir gerokai žemesnis istorinio šio indekso vidurkio, kuris siekia 98.

United States Nfib Business Optimism Index
NFIB smulkaus verslo optimizmo indeksas JAV

[simple_subscribe_form]

Europos rinkos

Europos indeksaiReikšmėDienos pokytis
CAC 40 (Prancūzija)65240,8%
DAX (Vokietija)13548-1,02%
Euro Stoxx 503766-0,85%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)74870,02%

Pagrindiniai Eurpos indeksai šiandieną seka JAV pėdomis ir kiek labiau raudonuoja. Senojo žemyno ekonomikos kalendorius šiandieną tuščias, visnintelė žinia apie Vengrijos padidėjusią infliaciją nuo 13,1 proc. iki 13,7 proc. ir yra didžiausia nuo 1998 m. pritraukė kiek investuotojų dėmesio. Nors ir žaliavų kainos šiuo metu yra kiek pakritusios, tačiau kaip matome tai greitai nepersiduoda galutinio vartojimo prekėms ir paslaugoms.

Tuo tarpu naftos kaina šiandiena kilstelėjo apie pusantro procento dėl Rusijos. Ši sustabdė naftos eksportą pietine naftotiekio „Družba“ atkarpoje, motyvuodama su tranzito mokesčiais susijusiomis problemomis. Visgi, investuotojai nepamiršta ir galimo susitarimo su Iranu didinti pasiūlą 1 milijonu barelių per dieną arba maždaug 1% pasaulinės pasiūlos. Investuotojai taip pat stebi kassavaitinius JAV naftos atsargų duomenis trečiadieniais, siekdami įvertinti didžiausių pasaulyje naftos vartotojų paklausą, nes naujausiose ataskaitose teigiama, kad suvartojimas mažėja, kas taip pat buvo prisidėję prie sumažėjusios naftos kainos.

Brent rūšies naftos kainos pokyčiai

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.