Obligacijų kaina rinkoje dažnai skiriasi nuo jos nominalios vertės. Pavyzdžiui jei obligacija X moka 5%, o kitos panašios obligacijos moka 10% ir abiejų kaina būtų tokia pati, tai niekas nepirktų X. Dėl šios priežasties, X kaina turi būti mažesnė, kad atitiktų pajamingumą visų kitų panašių akcijų.
Jei X nominali vertė $1000 ir ji moka 5% (kuponas $50), tai kad jos grąža prilygtų kitoms panašioms obligacijoms, kurių grąža yra 10%, X turėtų kainuoti $500.
Formulė: Kaina = Kuponas / Rinkos Pajamingumas = $50 / 10% = $500
Kainos ir Palūkanų Normų Atvirkštinis Santykis
Iš pavyzdžio aukščiau matome, kad kuomet rinkoje palūkanų normos kyla, tai dabartinių obligacijų kainos privalo kristi, ir atvirkščiai. Kitais žodžiais, jei mano turima obligacija moka 5%, o per metus palūkanos rinkoje nukrito iki 3%, tai kodėl man reiktų parduoti savąją ir pirkti naują, su mažiau palūkanų? Jei parduosiu savąja, tai prašysiu didesnės kainos. Ir atvirkščiai.
Bazinis Punktas
Kadangi obligacijos dažniausiai juda gana lėtai ir nedaug, buvo pastebėta, jog yra nepatogu sakyti, jog obligacija šiandien judėjo 0,02% arba -0,14%. Vietoj to, patogumo dėlei yra sakoma, kad obligacija judėjo 2 bazinius punktus arba -14 bazinių punktų. 1 bazinis punktas = 0.01%.
Į skaičiuotuvą 1 bazinis punktas vedasi kaip 0,0001.