JAV
Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV akcijų indeksai užbaigė fiksuodami teigiamus pokyčius. Kadangi ekonominių rodiklių kalendorius buvo tuštokas investuotojų dėmesys buvo nukreiptas į prasidėjusį paskutinio praėjusių metų ketvirčio skelbiamus pirmuosius rezultatus, kurie buvo geresni nei tikėtasi.
Remiantis FactSet duomenimis, prognozuojama, kad S&P 500 kompanijų metinis pelnų prieaugis praėjusį ketvirtį siekė 1,3% Prieš prasidedant praėjusiam ketvirčiui, rugsėjo 30 dieną, analitikai vidutiniškai tikėjosi, kad pelnų augimas sudarys net 8%. Didžiausio metinio pelno augimo tikimasi iš komunikacijų (41,6%), komunalinių paslaugų (33,7%) sektorių. Stipriausiai pelnai susitraukę, prognozuojama, bus energetikos (-28,8%), sveikatos apsaugos (-20,3%), žaliavų (-20,3%) sektoriuose.
2023 IV ketv. S&P 500 EPS prognozė. Šaltinis: FactSet
Remiantis „FactSet“ duomenimis analitikai tikisi, kad S&P 500 per 2024 metus parodys dviženklį pelno augimą ir bus kur kas didesnis nei praėjusių metų. Numatomas 2024 m. pelno augimo tempas (palyginti su praėjusiais metais) yra 11,8 % (2 grafikas), o tai yra daugiau nei 10 metų vidutinio (metinio) darbo užmokesčio augimo tempas 8,4% (2013 – 2022 m.).
Praėjusią savaitę būta naujienų ir kripto valiutose. JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) po ilgai užsitęsusio laikotarpio suteikė leidimą JAV akcijų biržose listinguoti į bitkoiną investuojančius ETF fondus. Kol kas patvirtinti 11 ETF fondų, t.y. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), iShares Bitcoin Trust (IBIT), Valkyrie Bitcoin Fund (BRRR), Ark 21Shares Bitcoin Trust (ARKB), Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO), VanEck Bitcoin Trust (HODL), WisdomTree Bitcoin Trust (BTCW), Fidelity Wise Origin Bitcoin Trust (FBTC), Bitwise Bitcoin ETF (BITB) and Franklin Bitcoin ETF (EZBC) ir Hashdex Bitcoin ETF. Didžiausią bitkoino ETF fondą bent jau kol kas valdo Grayscale. Jos valdomo fondo vienetais dar prieš patvirtinimą jau senokai buvo prekiaujama užbiržinėje rinkoje (angl. Over the counter). GBTC fondo valdomo turto vertė siekia 28,51 mlrd. USD. Fondui priklauso beveik 620 tūkst. bitkoinų. Didžiausios pagal rinkos kapitlizaciją kriptovaliutos bitkoino kaina viršijo 47 tūkst. USD. Per pastaruosius metus bitkoinas pabrango apie 170%. Bendra jo kapitalizacija sudaro apie 930 mlrd. USD.
JAV ekonominiai rodikliai
Investuotojų dėmesys taip pat krypo į skelbtus JAV infliacijos duomenis. Didžiausioje pasaulio ekonomikoje metinė infliacija praėjusį mėnesį buvo 0,2 proc. punkto aukštesnė nei tikėtasi. Metinis infliacijos lygis, lyginant su lapkričiu, išaugo 0,3 proc. punkto ir sudarė 3,4%. Lyginant vartotojų kainų indekso pokytį pamėnesiui, t.y. gruodį su lapkričiu, jis siekė 0,3% ir buvo 0,1 proc. punkto didesnis nei laukta. Atmetus energijos išteklių ir maisto produktų kainų pokyčių įtaką, metinė indekso reikšmė siekė 3,9%. Tai yra 0,1 proc. punkto mažiau nei tikėtasi.
JAV Įmonės
Po savaitgalio lėktuvo incidento JAV stipriau pigo orlaivių gamintojos Boeing akcijos. Oro skrydžių bendrovės Alaska Airlines vykdyto skrydžio metu iškrito Boeing 737 MAX 9s lėktuvo lango sienos dalis. Lėktuvas buvo nutupdintas avariniu būdu. Po incidento JAV federalinė aviacijos administracija priėmė sprendimą patikrinti apie 170 visame pasaulyje esančių tokio modelio lėktuvų. Daugiausiai 737 MAX 9s lėktuvų priklauso JAV oro skrydžių kompanijoms Alaska Airlines ir United Airlines. Pastaroji skraido su 79 tokio tipo lėktuvais, Alaska – 65. Boeing akcijos prasidedant pagrindinei prekybos sesijai pigo apie 7%. Iki šiandien per pastarųjų metų laikotarpį kompanijos vertybinių popierių kaina buvo pakilusi 22,3%.
Prastesnių nei tikėtasi naujienų sulaukta iš P. Korėjos gigantės Samsung Electronics. Didžiausia išmaniųjų telefonų ir atminties lustų gamintoja pasaulyje paskelbė, jog pagal preliminarius duomenis per paskutinį praėjusių metų ketvirtį veiklos pelnas sumažėjo iki 2,8 trln. KRW (apie 2,1 mlrd. USD). Prieš metus per tą patį laikotarpį veiklos pelnas siekė 4,31 trln. Analitikai tikėjosi, kad jis sudarys 3,7 trln. Paklausa krito beveik visuose Samsung verslo segmentuose. Situacija kiek gerėjo tik atminties lustų paklausos atžvilgiu. Samsung detalius ketvirčio rezultatus skelbs sausio 31 dieną. Bendrovės akcijos P. Korėjos biržoje šiandien pigo daugiau nei 2%. Per pastarųjų metų laikotarpį jų kaina buvo pakilusi apie 25%.
JPMorgan Chase per praėjusį ketvirtį uždirbo 9,31 mlrd. USD grynojo pelno arba 3,04 USD pelno akcijai. Pelnas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumažėjo 15%. Banko pajamos per metus padidėjo 23% iki 39,73 mlrd. USD. Analitikai prognozavo, kad EPS sudarys 3,35 USD, o pajamos sieks 39,63 mlrd. USD. Bendrai per visus metus JPMorgan sugeneravo 158,1 mlrd. USD siekiančias pajamas ir uždirbo 49,55 mlrd. USD grynojo pelno. Pajamas paaugo 23%, o pelnas šoktelėjo 32%.
Kito JAV banko Bank of America pajamos siekė 22 mlrd. USD (tikėtasi – 1,77 mld. USD daugiau). Pelnas, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, krito daugiau nei 50% iki 3,1 mlrd. USD. Tiesa, pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,70 USD ir 0,06 USD viršijo prognozes. Grynųjų palūkanų pajamos atitinkamai sumažėjo 5% iki 13,9 mlrd. USD. Banko akcijos per pastarųjų metų laikotarpį buvo atpigusios 1,54%. Bank of America rinkoje yra vertinamas apie 250 mlrd. USD.
Didžiausia turto valdymo kompanija pasaulyje BlackRock trečią ketvirtį užbaigė valdydama turto už 10trln. USD. Valdomo turto apimtys, lyginant su praėjusių metų atitinkamo ketvirčio pabaiga, išaugo apie 1,5 trln. USD. BlackRock per trijų mėnesių laikotarpį uždirbo 9,66 USD pakoreguoto pelno akcijai ir sugeneravo 4,63 mlrd. USD siekiančias pajamas. EPS (pelnai akcijai) viršijo lūkesčius (8,84 USD). Pajamos atitiko prognozes. Bendrovė rinkoje šiuo metu yra vertinama kiek daugiau nei 118 mlrd. USD. BlackRock akcijų kaina per pataruosius metus buvo pakilusi 4,7%. BlackRock taip pat pranešė pasiekusi susitarimą dėl turto valdytojos Global Infrastructure Partners (GIP) įsigijimo už 12 mlrd. USD. GIP valdo turto už daugiau nei 100 mlrd. USD.
[simple_subscribe_form]
Europa
Europos akcijų indeksai praėjusią savaitę taip pat užbaigė fiksuodami teigiamus pokyčius. Viso regiono Euro Stoxx 50 indekso reikšmė kilo 0,36%, Vokietijos DAX fiksavo 0,66% kilimą. Tuo tarpu Jungtinės Karalystės FTSE 100 indeksas fiksavo neigiamą pokytį, kuris sudarė -0,84%.
Europa ekonominiai rodikliai
Euro zonos valstybėse mažmeninės prekybos apimtys praėjusių metų lapkričio mėnesį, lyginant su spaliu, krito 0,3%.. Tai atitiko prognozes. Lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, mažmeninės prekybos apyvarta regione krito 1,1%. Tarp ES valstybių, didžiausias metinis pardavimų nuosmukis buvo registruotas Slovėnijoje (-11,1%), Estijoje (-8,8%), Vengrijoje (-5,4%). Didžiausias prieaugis buvo fiksuotas Ispanijoje (6,8%), Kroatijoje (6,4%), Danijoje (6,3%).
Euro zonoje nedarbo lygis lapkričio mėnesį siekė 6,4%. Tai buvo 0,1 proc. mažiau nei spalį ir nei buvo prognozuojama. Nedarbas regione toliau laikosi istorinėse žemumose. Prieš metus tą patį mėnesį regiono valstybėse buvo suskaičiuojama 6,7% darbo neturinčių darbingo amžiaus gyventojų. Europos Sąjungoje nedarbo lygis praėjusį mėnesį buvo dar žemesniame lygyje, t.y. 5,9%. Didžiausias nedarbo lygis tarp visų ES valstybių lapkričio mėnesį buvo registruotas Ispanijoje (11,9%), Graikijoje (9,4%). Remiantis Eurostat duomenimis, mažiausiai bedarbių buvo suskaičiuota Čekijoje (2,4%), Maltoje (2,5%). Lietuvoje nedarbo lygis penktą paskutinį praėjusių metų rudens mėnesį siekė 6,5% ir išliko nepasikeitęs, lyginant su spaliu.
Nedarbo lygio pokyčiai. Šaltinis: Eurostat
Remiantis Eurostat duomenimis, trečią praėjusių metų ketvirtį, lyginant su ketvirčiu prieš, Europos Sąjungoje buvo fiksuotas 0,8% siekiantis namų ir jų nuomos kainų augimas. Lyginant su atitinkamu laikotarpiu 2022 metais, namų kainos regione krito 1%, o nuoma brango 3%. Nuomos kainos pastarąjį dešimtmetį regiono augo nuosekliai ir stabiliai. Namai brango labiau, tiesa, 2022 metais buvo fiksuotas jų kainų nuosmukis.
Namų ir nuomos kainų pokyčiai ES. Šaltinis: Eurostat
Eurostat nagrinėjamu laikotarpiu tarp 2010 metų ir praėjusių metų trečio ketvirčio Europos Sąjungoje namų kainų pakilo 48%, o nuoma pabrango 22%. Namų kainos augo labiau nei nuomos 18-os ES valstybių. Per šį laikotarpį didžiausias namų kainos šuolis buvo registruotas Estijoje (+210%), Vengrijoje (+185%), Lietuvoje (+158%), Latvijoje (+141%), Austrijoje (+123%), Čekijoje (+122%), Liuksemburge (+107%). Kainų kritimas fiksuotas Graikijoje (-14%), Italijoje (-8%), Kipre (-2%). Nuoma brango 26-iose ES valstybėse. Didžiausias pokytis buvo registruotas Estijoje (+218%), Lietuvoje (+170%), Airijoje (+100%).
Žaliavos
Didžiausia naftos išgavėja pasaulyje tapusi JAV toliau augina žaliavos gavybos ir jos eksporto apimtis. Remiantis Kpler duomenimis, 2022 metų pradžioje S. Arabijos eksportavo beveik 7 mln. barelių naftos per dieną. Tai buvo apie 3,5 mln. b.p.d. daugiau nei JAV. Pastaruosius du metus S. Arabijos eksportas mažėjo ir praėjusį mėnesį krito žemiau 6 mln. b.p.d. Tuo tarpu JAV tiek gavyba, tiek eksportas per laikotarpį nuosekliai augo ir praėjusį mėnesį šalis vidutiniškai eksportavo apie 4,5 mln. b.p.d. Abiejų šalių skirtumas susitraukė iki vos 1,5 mln. b.p.d. – mažiausio istorijoje. S. Arabija, kartu su OPEC, toliau bando riboti gavybą. Tuo tarpu JAV gavybos apimtys toliau auga ir per savaitę pasibaigusią gruodžio 29 dieną vidutiniškai siekė net 13,2 mln. b.p.d.
Investicinio portfelio formavimas
Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.
Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.
Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.
Ekonominiai rodikliai
Laikas | /////// | Rodiklis | Rezultatas | Prognozė/// | Ankstesnis | |
Pirmadienis// | ||||||
12:00 | Euro zonos lapkričio mėn. mažmeninės prekybos pardavimai (mėn./mėn.) | -0,3% | -0,1% | 0,1% | ||
Antradienis// | ||||||
12:00 | Euro zonos lapkričio mėn. nedarbo lygis | 6,4% | 6,5% | 6,5% | ||
15:30 | JAV lapkričio mėn. prekybos balansas | 63,2 mlrd. | -64,8 mlrd. | -64,3 mlrd. | ||
Trečiadienis// | ||||||
17:30 | JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę | 1,3 mln. | -0,2 mln. | -5,5 mln. | ||
Ketvirtadienis | ||||||
15:30 | JAV gruodžio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis) | 3,4% | 3,2% | 3,1% | ||
15:30 | JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę | 202 tūkst. | 209 tūkst. | 203 tūkst. | ||
Penktadienis | ||||||
09:00 | Jungtinės Karalystės lapkričio mėn. bendrojo vidaus produkto pokytis (mėn./mėn.) | 0,3% | 0,2% | -0,3% | ||
15:30 | JAV gruodžio mėn. gamintojų kainų indeksas (metinis pokytis) | -0,1% | 0,1% | 0,0% |
Įmonių rezultatai
Data | Kompanija | Industrija | Rinkos kapitalizacija* | EPS prognozė | EPS rezultatas | ||||
Pirmadienis | |||||||||
Jefferies Financial Group Inc. | Finansai | 8,33 mlrd. | 0,26 | 0,30 | |||||
Antradienis | |||||||||
Albertsons Companies, Inc. | Mažmeninė prekyba | 12,98 mlrd. | 0,63 | 0,76 | |||||
TD SYNNEX Corporation | IT | 9,73 mlrd. | 2,56 | 2,98 | |||||
Trečiadienis | |||||||||
KB Home | Mažmeninė prekyba | 4,83 mlrd. | 1,67 | 1,85 | |||||
Ketvirtadienis | |||||||||
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. | Technologijos | 514,09 mlrd. | 1,34 | 1,82 | |||||
Infosys Limited | IT | 75,01 mlrd. | 0,17 | 0,18 | |||||
Penktadienis | |||||||||
UnitedHealth Group | Finansai | 504,47 mlrd. | 5,98 | 6,16 | |||||
J P Morgan Chase & Co | Finansai | 495,55 mlrd. | 3,35 | 3,04 | |||||
Bank of America Corporation | Finansai | 267,48 mlrd. | 0,64 | 0,70 | |||||
Wells Fargo & Company | Finansai | 178,96 mlrd. | 1,09 | 1,29 | |||||
BlackRock, Inc. | Finansai | 116,92 mlrd. | 8,84 | 9,66 |
*2024.01.05 duomenys
Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekianč