JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-31

2020-03-31

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai šiandien raudonuoja. Vakar JAV akcijos stipriau brango. Šiandien baigiasi pirmas šių metų ketvirtis, kuris tikėtina, kad S&P 500 indeksui bus prasčiausias nuo 1938 metų. Pagrindinio JAV akcijų indekso reikšmė kol kas iki šiandien jau kritusi 18,7%, indeksas praradęs daugiau nei 5 trln. USD vertės. Dow Jones reikšmė kritusi 21,7%. Tai daugiausiai per ketvirtį šiam indeksui nuo 1987 metų. Nasdaq kritęs 13,4%, daugiausiai nuo praėjusios krizės laikų. Kiek pozityvo šiandien suteikė Kinijos paskelbti duomenys. Remiantis oficialiais duomenimis, šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė šį mėnesį stipriai atšoko ir pasiekė 52 punktų ribą. Dar vasarį indeksas buvo kritęs į žemiausią lygį istorijoje, t.y. 35,7 punkto. Aukštesnė nei 50 punktų indekso reikšmė indikuoja apie sektoriaus plėtrą. Toks stiprus ir greitas Kinijos gamybos atsigavimas išties buvo netikėtas. Ekonomistai prognozavo, kad indekso reikšmė sudarys 44,9 punkto. Tarp pavienių akcijų šiandien išsiskiria stipriau pingantys kruizų kompanijos Carnival vertybiniai popieriai. Bendrovė pranešė stabdanti dividendų mokėjimą ir savų akcijų supirkimą, siekdama palaikyti kompanijos likvidumą ir lėšų pakankamumą tam, kad būtų vykdomi skolos įsipareigojimai ir jų kovenantai. Skelbiama, jog bendrovė taip pat sieks surinkti papildomai apie 6 mlrd. USD papildomai skolinantis ir leidžiant naujas akcijas. Bendrovės veiklos apimtys šiuo metu itin stipriai sumenkusios. Kompanijos akcijos nuo metų pradžios iki šiandien jau buvo atpigusios net 75%, o šiandienos priešprekybinėje sesijoje sminga dar 13%.

Europos akcijų biržose prekyba vyksta vangiai. Indeksai neranda bendros krypties, o jų pokyčiai kol kas ne itin dideli. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, metinis vartotojų kainų indekso augimas šį mėnesį siekė 0,7%. Ekonomistai prognozavo 0,8%, praėjusį mėnesį šis rodiklis siekė 1,2%. Labiausiai per metus brango maisto, alkoholio tabako produktai (2,4%), paslaugos (1,3%). 4,3% smuko energijos išteklių kainos. Kiek nustebino Vokietijos darbo rinkos duomenys. Kovo mėnesį  nedarbo lygis didžiausioje Europos ekonomikoje iš esmės nepasikeitė ir siekė 5%. Bendras bedarbių skaičius padidėjo 1 tūkst. iki 2,26 mln. iš viso. Tuo tarpu Reuters apklausti analitikai tikėjosi 26 tūkst. Tiesa, Reuters atkreipia dėmesį, kad duomenims dar didelės įtakos neturėjo Covid-19 epidemijos padariniai, nes paskelbti duomenys buvo surinkti iki kovo 12 dienos. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu šiandien stipriau smunka žemyn. Didžiausia reklamos agentūra pasaulyje WPP pranešė stabdanti dividendų mokėjimą ir savų akcijų supirkimo programą. Bendrovė susiduria su didžiuliais iššūkiais kritus pajamoms. Pasak bendrovės vadovo M. Reado, šios krizės nuosmukis buvo daug greitesnis nei 2008 metų krizės metu, įtaka jaučiama ženkliai didesnėje dalyje sektorių, kai kurios bendrovės liko be pajamų ir neturi tikslo skirti lėšų rinkodarai. WPP nesiryžta prognozuoti šių metų rezultatų, tačiau atkreipė dėmesį, kad sausio ir vasario mėnesiais pardavimai Kinijoje krito 16%. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios atpigusios beveik 50%.

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks ADP kompanijos prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sulauksime informacijos apie JAV naujų bedarbių paraiškas, o savaitės pabaigoje bus skelbiami pagrindiniai ir svarbiausi kovo mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai kartu su ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksu.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu