Savaitės rinkų apžvalga (12.28- 12.31)

JAV

JAV akcijų rinkose vyravo daugiau pozityvo. Jo rinkos dalyviams suteikia eilės teigiamų naujienų kombinacija: įsibėgėjantis Covid-19 vakcinavimas, patvirtintas JAV fiskalinės pagalbos ekonomikai paketas, toliau nestabdoma laisva monetarinė politika, kurios centriniai bankai tikriausiai nestabdys ir kitais metais. Visa tai sudaro itin palankią aplinką akcijoms. 

D. Trumpas parašu patvirtino JAV ekonomikos gelbėjimo paketą, kurio dydis siekia 892 mlrd. USD. Iš pradžių JAV prezidentas teigė, jog paketo nepasirašys dėl per mažų vienkartinių išmokų, siekiančių 600 USD, amerikiečiams. D. Trumpas siūlė kelti išmokas iki 2 000 USD. Vis dėlto, galiausiai nusileista, amerikiečiai sulauks išmokų, o verslai – pagalbos. 

Paskutinę 2020 metų savaitę JAV aplankė ir blogos žinios. J. Polis pranešė, jog JAV pirmą kartą užfiksuotas naujos Covid-19 viruso atmainos, kuri pirmą kartą pastebėta JK, atvejis. Užsikrėtęs asmuo neturėjo jokių kelionių užsienyje. JK pradėjusi plisti viruso atmaina fiksuota jau bent 17-oje pasaulio valstybių. Bendras Covid-19 užsikrėtimų skaičius pasaulyje viršijo 82 mln. JAV registruota 19,5 mln. atvejų ir 340 tūkst. mirčių.

JAV ekonominiai rodikliai

Svarbių makroekonominių rodiklių neskelbiama. Visgi, pastebėta jog S&P Case-Shiller Home Price indekso, kuris seka JAV gyvenamojo būsto kainų pokyčius, reikšmė spalio mėnesį buvo 7,9% didesnė nei prieš metus. Tai viršijo ekonomistų prognozes. Buvo prognozuojamas, 6,9% sieksiantis augimas. Toks indekso šuolis į viršų buvo didžiausias nuo 2014 metų birželio mėnesio. Labiausiai per metus gyv. būstai brango Finikse (12,7%), Sietle (11,7%), San Diege (11,6%).

S&P Case-Shiller Home Price Index. Šaltinis: tradingeconomics.com

JAV Įmonės

Dar savaitę prieš tai daugiau nei 13% pigusios Kinijos elektroninės komercijos milžinės Alibaba akcijos. Paskelbtas Kinijos valstybinės rinkos priežiūros administracijos pradėtą antimonopolinį tyrimą prieš Alibaba. Bendrovė kaltinama dėl monopolistinės veiklos ir spaudimo savo platformos prekybininkams. Jų buvo reikalaujama pasirinkti vieną iš prekybos platformų ir neleista dirbti su abejomis vienu metu. Alibaba akcijos per pastarąsias dvi savaites atpigo apie 20%. Bendrovė patvirtino, jog tyrimas vyksta. Vakar Alibaba taip pat paskelbė, jog didins vykdomą savų akcijų supirkimo programą nuo 6 mlrd. USD iki 10 mlrd. USD. Programa pradėta vykdyti šį ketvirtį ir tęsis iki pat 2022 metų. Toks žingsnis iš dalies parodo, jog bendrovė savo akcijas mato kaip pakankamai neįvertintas. 

Didesnio dėmesio tarp pavienių įmonių sulaukia Boeing. Antradienį įvyko pirmas JAV komercinis skrydis kompanijos lėktuvu Boeing 737 Max po pertraukos, kai 2019 metų kovo mėnesį įvyko šio modelių lėktuvų katastrofos.

Investicinės bendrovės Wedbush analitikai pasidalino savo prognozėmis. Analitikas D. Ives prognozuoja, kad Tesla pavyks pasiekti savo tikslą šiais metais pristatyti 500 tūkst. automobilių. Pagal jo skaičiavimus, paskutinio ketvirčio pristatymai turėtų siekti 190 – 200 tūkst. vienetų. Prognozuojama, kad kitais metais itin stipriai išaugs elektromobilių paklausa Kinijoje. Pasak D. Ives, Tesla automobilių pristatymų dalis Kinijoje iki 2022 metų galėtų pasiekti 40% dalį visų kompanijos pardavimų. Wedbush tikslinė rekomendacinė Tesla akcijos kaina per ateinančius dvylika mėnesių siekia 715 USD.

[simple_subscribe_form]

Europa

Tikimasi, kad sekančią savaitę Jungtinė Karalystė leis naudoti bendrovės AstraZeneca sukurta vakcina nuo Covid-19. Jau anksčiau Jungtinėje Karalystėje buvo pradėtas skiepijimas Pfizer ir BioNTech sukurta vakcina. Remiantis Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos departamento duomenimis, šalyje gruodžio 8 – 20 d. laikotarpiu paskiepyta beveik 617 tūkst. žmonių. Tai didžiausia vakcinacijos programa šalies istorijoje. Pasak AstraZeneca, planuojama pristatyti milijonus vakcinos dozių jau pirmą šių ketvirtį. pagal susitarimą su JK, buvo užsakyta 100 mln. dozių iš viso. Pacientui paskiepyti reikalingos 2 dozės. JK populiacija siekia apie 66 mln. AstraZeneca vakcina yra pigesnė nei kitos sukurtos Covid-19 vakcinos. Jos taip pat nereikia laikyti tokioje žemoje temperatūroje, kai jau naudojamų Pfizer-BioNTech ir Moderna vakcinų.

ES ir Kinija po septynerių metų derybų susitarė dėl investicijų sutarties. ES prekybos komisaras V. Dombrovskis minėjo, kad ES gaus geresnes galimybes patekti į Kinijos rinką – automobilių, sveikatos priežiūros, debesų kompiuterijos ir oro transporto paslaugų pramonėje. ES taip pat gautų draudimo ir turto valdymo pramonėje panašias išmokas, kurias garantuoja JAV savo 1 etapo prekybos susitarime su Kinija. Abi šalys dar turi ratifikuoti sutartį, o šis susitarimas manoma pradės galioti 2022 m.

Europos įmonės

Brango Vokietijos sportinių prekių gamintojos Adidas akcijos. Bendrovė pranešė, jog kitais metais daugiau nei 60% jos gaminamų produktų bus pagaminti iš aplinkai draugiškų medžiagų, t.y. perdirbtos poliesterio ir medvilnės. Adidas šių metų rugsėjį išleido 500 mln. EUR žaliųjų obligacijų emisiją, kuri bus skirta finansuoti medžiagų perdirbimui, atsinaujinančios energetikos vysstymui. Pasak kompanijos, investuotojų susidomėjimas buvo penkis kartus didesnis nei pasiūlytos emisijos dydis.

Didžiausia Europos programinės įrangos gamintoja SAP pateikė dokumentus dėl jai priklausančios bendrovės Qualtrics akcijų pirminio viešojo platinimo (IPO). Siekiama akcijas išplatinti už 20 – 24 USD akcijai. Qualtrics akcijos turėtų būti listinguotos Nasdaq biržoje, trumpiniu XM. Jeigu akcijas pavyks išplatinti po 24 USD, kompanijos vertė sieks daugiau nei 10 mlrd. USD. SAP šią bendrovę įsigijo 2008 metais už 8 mlrd. USD. Qualtrics pajamos praėjusiais metais siekė 591,2 mln. USD, o 2018 metais sudarė 401,9 mln. USD. Tai 47% augimas. 

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai