JAV
Akcijų rinkose ir toliau vyravo permainingos nuotaikos. Pagrindiniai pasaulio indeksai savaitės pradžioje nerado bendros krypties, tačiau antroje savaitės pusėje sugebėjo kiek atsistatyti dėl naujienų, jog bus pakeltas šalies skolinimosi limitas. Jis bus padidintas iki gruodžio mėnesio. Per tą laiką turėtų būti priimtas ir ilgalaikis sprendimas. Visgi, rinkoje ir toliau juntamas neužtikrintumas dėl galimo poveikio kiekybinio skatinimo programos nutraukimo poveikio finansų rinkoms ir kitais metais pradėsiančių mažinti palūkanų normų. Investuotojai vis mėgina įskaičiuoti kaip tai gali paveikti įmonių pelnus.
Investuotojams taip pat atsipalaiduoti neleidžia ir situacija Kinijos regione, kur susiduriama ne tik su nekilnojamo turto rinkos problemomis. Pastarosiomis savaitėmis itin sustiprėjo įtampa tarp Kinijos ir Taivano. Pasak Taivano politikų, prastesnių santykių tarp abiejų valstybių nebuvo per paskutinius dešimtmečius.
JAV ekonominiai rodikliai
Daugiausiai rinkos dalyvių dėmesio praėjusią saivaitę sulaukė paskelbti oficialūs JAV rugsėjo mėnesio darbo rinkos duomenys. Iš viso per pirmą rudens mėnesį buvo sukurta vos 194 tūkst. naujų darbo vietų tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose (išskyrus žemės ūkį). Buvo prognozuojama, kad naujų darbo vietų skaičius sieks 490 tūkst. Tad, rezultatas gerokai prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Tai mažiausias naujų per mėnesį sukurtų darbo vietų skaičius šiais metais. Daugiausiai darbuotojų įdarbinti svetingumo ir laisvalaikio paslaugas (angl. leisure & hospitality) teikiančiose kompanijoje. Jos sukurta 74 tūkst. darbo vietų. Mažmeninės prekybos sektoriuje veikiančios įmonės įdarbino 56 tūkst. žmonių, dar 47 tūkst. darbo vietas buvo sukurtos transporto ir sandėliavimo paslaugas teikiančiose kompanijose. Viešojo ugdymo įstaigose darbo vietų skaičius rugsėjo mažėjo net 161 tūkst.
Nepaisant mažesnio nei tikėtasi naujų darbo vietų skaičiaus, bendras nedarbo lygis JAV sumažėjo 0,4 procentinio punkto ir rugsėjį sudarė 4,8%. Buvo prognozuojama, kad nedarbas šalyje sieks 5,1%. Tai žemiausias nedarbo lygis nuo 2020 metų kovo mėnesio. Registruotas ir spartesnis nei lūkesčiai vidutinio darbo užmokesčio augimo tempas. Rugsėjį, lyginant su rugpjūčiu, vidutinis valandinis atlygis augo 0,6%. Buvo prognozuojama, kad augimas sieks 0,4%. Metinis vidutinio darbo užmokesčio augimas JAV rugsėjį siekė 4,6%.
JAV prekybos balanso deficitas rugpjūčio mėnesį išsiplėtė iki istorinio dydžio. JAV paskutinį vasaros mėnesį eksportavo 73,3 mlrd. USD mažiau prekių ir paslaugų nei jų importavo. Tai didžiausias skirtumas per visą JAV istoriją. Ekonomistai prognozavo, kad deficitas bus mažesnis ir sudarys 70,5 mlrd. USD. Rugpjūtį JAV eksporto apimtys išaugo 0,5% iki 213,7 mlrd. USD. Tai daugiausiai nuo 2019 metų gegužės. Tiesa, importo augimas buvo dar didesnis. Importo apimtys padidėjo 1,4% iki 287 mlrd. USD. Tai daugiausiai per visą istoriją. JAV prekybos balanso deficitas su Kinija išaugo 3,1 mlrd. USD iki 28,1 mlrd. USD.
JAV darbdaviai rugsėjo mėnesį atleido 17 985 darbuotojų. Tai nežymiai daugiau nei rugpjūtį, kuomet buvo pasiektos pastarųjų 24 metų žemumos, t. y. panaikinta 15 723 darbo vietų. Daugiausiai darbuotojų atleista sveikatos apsaugos sektoriuje. Bendrai per trečia ketvirtį atleista 52,56 tūkst. darbuotojų. Tai mažiausiai per ketvirtį nuo 1997 metų.
JAV Įmonės
Ketvirčio rezultatais pasidalino viena didžiausių pasaulyje gėrimų ir užkandžių gamintoja PepsiCo. Jie pranoko lūkesčius. Kompanija per praėjusį ketvirtį uždirbo 2,22 mlrd. USD pelno arba 1,60 USD pelno akcijai, kai prieš metus per tą patį ketvirtį jis siekė 2,29 mlrd. USD arba 1,65 USD akcijai. Atmetus vienkartinius veiksnius, pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,79 USD. Analitikai prognozavo, kad jis sudarys 1,73 USD. Ketvirčio pardavimai per metus išaugo 11,6% iki 20,19 mlrd. USD – prognozuota, kad jie sieks 19,39 USD. Pardavimų augimas buvo fiksuotas visose pagrindinėse bendrovės produktų kategorijose. PepsiCo pagerino visų šių metų rezultatų prognozes. Bendrovė prognozuoja, kad šiais metais organinis pajamų metinis augimas sudarys 8%, kai anksčiau prognozuota 6%. Pakoreguotas pelnas akcijai, tikimasi, bus 12% didesnis nei praėjusiais metais. Kompanijos akcijų kaina nuo metų pradžios iki šiandien buvo pasikeitusi nežymiai, t.y. išaugusi 1,28%. PepsiCo rinkos kapitalizacija sudaro 208,63 mlrd. USD. Palyginimui, pagrindinės konkurentės Coca-Cola kapitalizacija siekia 229,05 mlrd. USD. Šios kompanijos vertybiniai popieriai šiais metais iki šiandienos sesijos buvo atpigę 3,37%.
Ketvirčio rezultatais pasidalino alkoholinių gėrimų gamintoja Constellation Brands. Bendrovei priklauso tokie prekės ženklai, kaip Corona, Modelo, Svedka Vodka ir kiti. Kompanija per praėjusį ketvirtį sugeneravo 2,37 mlrd. USD siekiančius pardavimus ir uždirbo 2,38 USD pakoreguoto pelno, tenkančio vienai akcijai. Analitikai prognozavo, kad pardavimai bus 70 mln. USD mažesni nei paskelbta. Tiesa, tikėtasi, jog pelnas akcijai sudarys 2,82 USD. Constellation Brands prognozuoja, kad visų šių finansinių metų pelnas akcijai sieks 10,15 – 10,45 USD. Tai nežymiai geriau nei tikisi analitikai, kurie vidutiniškai prognozavo, kad metinis EPS sudarys 10,14 USD. Kompanija patvirtino 0,76 USD akcijai ketvirčio dividendus. Bendrovės akcijos šiais metais atpigo 2,7%. Rinkos kapitalizacija siekia 40,91 mlrd. USD.
Stipriau brango lūkesčius pranokusius rezultatus pranešusios drabužių gamintojos Levi Strauss akcijos. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 193 mln. USD grynojo pelno, kai prieš metus per tą patį ketvirtį pelnas siekė 27 mln. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,48 USD. Analitikai prognozavo, kad jis sieks 0,37 USD. Pardavimai per metus išaugo 41% nuo 1,06 mlrd. USD iki 1,5 mlrd. USD. Buvo tikimasi, kad sugeneruotos pajamos sudarys 1,48 mlrd. USD. Pardavimų apimtys internetu išaugo 10% ir sudarė apie 20% visų bendrovės pardavimų. Levi prognozuoja, kad šių metų pelnas akcijai sieks 1,43 – 1,45 USD. Analitikų prognozėse – 1,33 USD. Pajamos turėtų būti daugiau nei 27% didesnės nei prieš metus.
[simple_subscribe_form]
Europa
Europos akcijų indeksai praėjusią savaitę taip pat judėjo permainingai, tačiau savaitės antroje pusėje sugebėjo užsidaryti aukštesne kaina. Vokietijos pagrindinio indekso DAX reikšmė vienu metu buvo kritęs žemiau simbolinės 15 tūkst. punktų ribos, tačiau antroje savaitės pusėje atsistatė. Paskutinį kartą žemiau šio lygio indeksą rinkos dalyviai matė šių metų pavasarį. Jungtinės Karalystės FTSE 100 taip pat buvo kirtęs simbolinį 7 tūkst. punktų lygį.
Buvo paviešinta paskutinio ECB posėdžio ataskaita. Paaiškėjo, jog ECB monetarinės politikos formuotojai rugsėjo mėnesio susitikime diskutavo apie galimą kiek aktyvesnį turto supirkimo programos mažinimą, kai kurie atkreipė dėmesį jog dalis rinkos dalyvių tikisi ir pandeminės turto supirkimo programos užbaigimo kitų metų kovo mėnesį, kaip ir buvo iš anksto numatyta. ECB padidino ir prognozes dėl infliacijos. Šiais metais euro zonos infliacija turėtų sudaryti 2,2% (birželį buvo tikimasi, kad sieks 1,9%). Kitais metais kainų indekso augimo tempas turėtų lėtėti iki 1,7%, o 2023 metais iki 1,5%. Remiantis centrinio banko skaičiavimais, euro zonos ekonomikos augimas šiais metais sieks 5%, kitais – 4,6%, o 2023 metais – 2,1%
Tuo tarpu Airijos ir Estijos vyriausybės paskelbė, jog sutinka su planu įvesti minimalų pasaulinį pelno mokesčio tarifą, kuriuo būtų panaikintos galimybės tarptautinėms kompanijoms susimažinti mokesčių mokėjimo prievoles, registruojant savo būstines mažo tarifo apmokestinimo šalyse. Būtent tokia šalimi dažnai buvo identifikuojama ir pati Airija, kurioje savo biurus turi ir didžiosios JAV technologijų bendrovės. Airijoje šiuo metu galioja 12,5% pelno mokesčio tarifas. Dėl minimalaus pasaulio pelno mokesčio tarifo įvedimo, kuris sudarytų 15%, sutarė visos didžiosios G20 priklausančios valstybėms, susitarimą dėl iniciatyvos pasirašė daugiau nei 130 pasaulio šalių. Tiesa, tarp šių šalių kol kas nėra Europos valstybės Vengrijos.
Europos ekonominiai rodikliai
Stipriai su lūkesčiais prasilenkė Vokietijos gamyklų duomenys. Rugpjūtį šalies gamyklos gavo net 7,7% mažiau naujų užsakymų nei liepą. Ekonomistai tikėjosi, kad nuosmukis bus gerokai mažesnis ir sudarys 2,1%. Tiesa, per du pirmus vasaros mėnesis užsakymų apimtys augo. Birželį augimo tempas siekė 4,6%, o liepą – 4,9%. Vokietijos gamintojai rugpjūtį sulaukė 5,2% mažiau užsakymų vietinėje rinkoje ir net 9,5% mažiau iš užsienio šalių pirkėjų. Lyginant su 2020 vasario mėnesiu, prieš pandemijos pradžią, rugpjūtį gautų užsakymų apimtys buvo 8,5% didesnės.
Euro zonoje mažmeninės prekybos apimtys augo ne taip stipriai, kaip tikėtasi. Rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, regiono mažmenininkų pardavimai augo 0,3%. Buvo prognozuojama, kad augimas sieks 1%. Liepą apyvartos kritimas siekė 2,6%. Lyginant su praėjusių metų rugpjūčiu, euro zonoje prekybos apimtys išaugo 1,1%. Didžiausias metinis mažmenininkų pardavimų augimo tempas buvo registruotas Maltoje (19,6%), Kroatijoje (18,1%), Slovėnijoje (12,3%). Mažmenininkų prekybos apimtys labiausiai traukėsi Belgijoje (-4,9%), Prancūzijoje (-2,1%), Ispanijoje ir Liuksemburge (po -1,3%).
Rugpjūčio mėnesį Vokietijos eksporto apimtys buvo 1,2% mažesnės nei liepą. Tuo tarpu importas atitinkamu laikotarpiu išaugo 3,5%. Lyginant su 2020 metų vasario mėnesiu, t.y. prieš įvedant karantino ribojimus, eksporto apimtys šių metų rugpjūtį buvo 0,5% didesnės, o importo išaugo 9,9%. Iš viso per paskutinį vasaros mėnesį didžiausia Europos ekonomika eksportavo prekių ir paslaugų už 104,4 mlrd. EUR. Importo apimtys sudarė 93,8 mlrd. USD. Atmetus sezoniškumo įtaką, balanso perviršis sudarė 13 mlrd. EUR. Tai kiek mažiau nei prognozuota. Tam daugiausiai įtakos padarė daugiau nei tikėtasi išaugusios importo apimtys.
Vokietijos eksporto apimtys į Europos Sąjungai priklausančias valstybes rugpjūčio mėnesį sudarė 55,7 mlrd. EUR. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, tai yra 15,7% daugiau. Eksportas į trečiąsias šalis siekė 48,8 mlrd. EUR. Iš jų Vokietija importavo prekių už 48,8 mlrd. EUR.
Europos įmonės
Jungtinėje Karalystėje, kurioje susiduriama su didžiule energetikos krize, naujų automobilių registracijų skaičius krito į pastarųjų 23 metų žemumas. Remiantis preliminariais Society of Motor Manufacturers and Traders duomenimis, rugsėjo mėnesį šalyje įregistruota 214 tūkst. naujų automobilių. Tai net 35% mažiau nei per tą patį mėnesį prieš metus. Kiek pozityviau nuteikia tai, jog naujų elektra varomų automobilių registracijų apimtys pasiekė rekordą – per rugsėjį buvo registruota daugiau nei 32 tūkst. tokio tipo automobilių. Automobilių sektorius toliau susiduria su sunkumais dėl pasaulinio mikroprocesorių trūkumo. Remiantis SMMT duomenimis, praėjusį mėnesį šalyje geriausiai parduodami automobiliai buvo: Tesla 3, Vauxhall Corsa, BMW 3.
Išsiskyrė brangstančios Jungtinės Karalystės mažmenininkės Tesco akcijos. Bendrovės paskelbti rezultatai buvo pozityviai sutikti rinkos dalyvių. Tesco per pirmą finansinių metų pusmetį uždirbo 1,14 mlrd. GBP pelno prieš mokesčius. Tai daugiau nei dvigubai daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, kai buvo uždirbta 551 mln. GBP. Pajamos per metus išaugo 5,9% iki 30,4 mlrd. GBP. Bendrovė pagerino ir visų šių metų prognozes. Tesco tikisi, jog pakoreguotas metinis veiklos pelnas sudarys 2,5 – 2,6 mlrd. GBP. Per pirmą pusmetį veiklos pelnas sudarė 1,30 mlrd. GBP. Bendrovė paskelbė ir apie savų akcijų supirkimo programos pradžią. Tesco iki kitų metų spalio mėnesio planuoja supirkti savų akcijų už 500 mln. GBP.
Stipriau į viršų Europos biržose šoktelėjo Prancūzijos automobilių dalių gamintojos Valeo akcijos. JAV banko Citigroup analitikai atnaujino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu. Rekomendaciją iš „parduoti“ pakeista į „neutrali“. Vakar investicinės bendrovės Berenberg analitikas R. Gourbil paskelbė toliau rekomenduojantis Valeo akcijas „pirkti“ Tiesa, nežymiai sumažinta tikslinė rekomendacinė akcijos kaina – nuo 35 EUR iki 34 USD. Kiek anksčiau šį mėnesį Vokietijos banko Deutsche Bank analitikų komanda sumažino savo rekomenduojamą tikslinę kainą nuo 28 EUR iki 25 EUR. Deutsche Bank rekomendacija Valeo akcijų atžvilgiu yra „neutrali“. Vidutinė tikslinė rekomendacinė analitikų kaina siekia 29,16 EUR. Valeo yra viena didžiausių dalių tiekėjų automobilių gamintojams. Grupėje dirba daugiau nei 110 tūkst. žmonių 33 pasaulio šalyje. Bendrovei priklauso 186 gamyklos. Praėjusiais metais kompanijos pajamos siekė 16,44 mlrd. USD ir buvo 15,61% mažesnės nei 2019 metais. Bendrovės rinkos kapitalizacija šiuo metu sudaro 5,7 mlrd. EUR. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo atpigusios apie 23%.
Tuo tarpu Vokietijos technologijų kompanijos TeamViewer vertybiniai popieriai stipriau pinga. Bendrovė paskelbė mažinanti metinių rezultatų prognozes. Prognozuojama, kad šių metų gautų užsakymų apimtys sieks 535 – 55 mln. EUR, kai anksčiau buvo tikėtasi 585 – 605 mln. EUR. Bendri metiniai pardavimai turėtų sudaryti 495 – 505 mln. EUR, kai prieš tai prognozuota 525 – 540 mln. EUR. Pasak TeamViewer, praėjusį ketvirtį gautų užsakymų apimtys išaugo 18% iki 126 mln. EUR. Kompanija prieš ketvirtį prognozavo, kad augimo tempas sieks bent 20%. Šiais metais bendrovės akcijos jau atpigo daugiau nei 60%. Kompanijos rinkos kapitalizacija sudaro 4,78 mlrd. EUR.
Kitos rinkos
Turkijoje toliau fiksuojamas infliacijos augimas. Rugsėjį metinis vartotojų kainų indekso augimo tempas siekė 19,58%. Tai daugiausiai nuo 2019 metų kovo mėnesio. Infliacija viršija ir centrinio banko nustatytas bazines palūkanų normas, kurios šiuo metu šalyje sudaro 18%. Labiausiai Turkijoje per metus pakilo maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos, kurios išaugo 28,79% (liepą augimas siekė 29%). Transporto kainos didėjo 20,21%, komunalinės paslaugos brango 20,97%, viešbučiuose, kavinėse ir restoranuose buvo registruotas 23,27% kainų augimas.
Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai
Laikas | /////// | Rodiklis | Rezultatas | Prognozė/// | Ankstesnis |
Pirmadienis// | |||||
– | OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) susitikimas | – | – | – | |
17:00 | JAV rugpjūčio mėn. nauji gamyklų užsakymai (mėn./mėn.) | 1,2% | 1,1% | 1,1% | |
Antradienis// | |||||
06:30 | Australijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų | 0,10% | 0,10% | 0,10% | |
12:00 | Euro zonos rugpjūčio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.) | 1,1% | 1,3% | 2,3% | |
15:30 | JAV rugpūčio mėn. prekybos balansas | -73,3 mlrd. | -70,5 mlrd. | -70,1 mlrd. | |
17:00 | JAV rugsėjo mėn. ISM paslaugų sektoriaus PMI | 61,9 | 51,3 | 48,5 | |
18:00 | ECB prezidentės C. Lagarde pranešimas | – | – | – | |
Trečiadienis// | |||||
04:00 | N. Zelandijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų | 0,50% | 0,50% | 0,25% | |
09:00 | Vokietijos rugpjūčio mėn. nauji gamyklų užsakymai (mėn./mėn.) | -7,7% | -2.0% | 3,4% | |
12:00 | Euro zonos rugpjūčio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.) | 0,3% | 1,0% | -2,3% | |
15:15 | JAV rugsėjo mėn. ADP duomenys apie privačiame sektoriuje sukurtas naujas darbo vietas | 568 tūkst. | 455 tūkst. | 374 tūkst. | |
17:30 | JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais) | 2,3 mln. | 0,8 mln. | 4,6 mln. | |
Ketvirtadienis | |||||
09:00 | Vokietijos rugpjūčio mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.) | -4,0% | -0,4% | 1,0% | |
14:30 | Paskutinio ECB posėdžio ataskaita | – | – | – | |
15:30 | JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę | 326 tūkst. | 350 tūkst. | 362 tūkst. | |
Penktadienis | |||||
09:00 | Vokietijos rugpjūčio mėn. prekybos balansas | 13,0 mlrd. | 15,7 mlrd. | 17,9 mlrd. | |
15:30 | JAV rugsėjo mėn. vidutinio darbo užmokesčio augimas (mėn./mėn.) | 0,6% | 0,4% | 0,6% | |
15:30 | JAV rugsėjo mėn. sukurtos darbo vietos, išsk. žemės ūkio sektorių | 194 tūkst. | 490 tūkst. | 235 tūkst. | |
15:30 | JAV rugsėjo mėn. nedarbo lygis | 4,8% | 5,1% | 5,2% | |
Įmonių ketvirčio rezultatai
Kompanija | Industrija | Rinkos kapitalizacija* | EPS prognozė | Rezultatas | |||||
Pirmadienis | |||||||||
The Duckhorn Portfolio, Inc. | Alkoholio gamyba | 2,62 mlrd. | 0,01 | 0,08 | |||||
Comtech Telecommunications Corp. | Telekomunikacijos | 0,67 mlrd. | 0,40 | 0,23 | |||||
Antradienis | |||||||||
Pepsico, Inc. | Maistas ir gėrimai | 207,88 mlrd. | 1,73 | 1,79 | |||||
Saratoga Investment Corp | Finansavimo sprendimai | 0,32 mlrd. | 0,53 | 0,63 | |||||
Trečiadienis | |||||||||
Constellation Brands Inc | Alkoholio gamyba | 40,47 mlrd. | 2,82 | 2,38 | |||||
RPM International Inc. | Statybinės medžiagos | 10,07 mlrd. | 1,00 | 1,08 | |||||
Levi Strauss & Co | Drabužiai | 9,85 mlrd. | 0,37 | 0,48 | |||||
Acuity Brands, Inc. | Statybos | 6,19 mlrd. | 2,73 | 3,27 | |||||
Ketvirtadienis | |||||||||
Helen of Troy Limited | Didmeninė prekyba | 64,97 mlrd. | 1,83 | 2,65 | |||||
ConAgra Brands, Inc. | Maisto produktai | 16,27 mlrd. | 0,48 | 0,50 | |||||
Lamb Weston Holdings, Inc. | Maisto produktai | 8,91 mlrd. | 0,39 | 0,44 | |||||
Tilray, Inc. | Kanapių auginimas | 5,03 mlrd. | -0,05 | -0,08 | |||||
Accolade, Inc. | Sveikatos apsauga | 2,78 mlrd. | -0,53 | -0,97 | |||||
Penktadienis | |||||||||
– | – | – | – |
*2021.10.01 duomenys
Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.