Savaitės rinkų apžvalga (02.20 – 02.24)

JAV

Praėjusi savaitė pagrindiniams indeksams nebuvo sėkmingi, su antradienį pastebimais didžiausiais šių metų nuostoliais, kurie sudarė apie 2 proc. Tam įtakos turėjo keli aspektai: augę obligacijų pajamingumai ir prasilenkiantys su prognozėmis infliacijos duomenys. 2-jų metų JAV skolos vertybinių popierių palūkanos pasiekė 4,83% lygį, t.y. aukščiausią nuo praėjusių metų lapkričio. Koreguojasi rinkos dalyvių prognozės būsimų FED veiksmų atžvilgiu. Jeigu dar prieš kurį laiką rinkoje buvo beveik neabejojama, kad JAV palūkanų normos bus mažinamos dar šių metų pabaigoje, tokia tikimybė mažėja. Patys FED vadovai apie galimybę mažinti palūkanas dar šiais metais nėra užsiminę.

Remiantis FactSet duomenimis, iš rezultatus jau paskelbusių 94% į S&P 500 indeksą įtrauktų kompanijų, 68% bendrovių pelno akcijai rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, o 66% kompanijų viršijo pajamų prognozes. Bendras vidutinis pelno akcijai nuosmukis, įvertinus rezultatus jau paskelbusių bendrovių ir prognozuojamą dar jų nepaskelbusių kompanijų pelną akcijai, siekia -4,8%. Praėjusį kartą S&P 500 bendrovių EPS metinis nuosmukis buvo registruotas 2020 metų III ketvirtį. -4,9% siekiantis kritimas yra 1,4 procentinio punkto didesnis nei analitikai prognozavo ketvirčio pabaigoje.

S&P 500 kanos ir būsimų S&P 500 EPS pokytis

JAV ekonominiai rodikliai

Praėjusią savaitę daugiausia dėmesio sulaukė paskelbti JAV be misto ir energijos kainų infliacijos duomenys, kurie prasilenkė su lūkesčiais. PCE vartotojų kainų augimo tempas sausį, lyginant su gruodžiu, siekė 0,6%, kai buvo tikimasi, kad sudarys 0,5%. Per metus sausį PCE kainų indekso reikšmė išaugo 5,4%, kai rinkoje buvo laukiama 5% augimo. Gruodį reikšmė sudarė 5,3%. Atmetus energijos išteklių ir maisto produktų kainų pokyčių įtaką, metinis indekso augimo tempas padidėjo iki 4,7%, kai buvo tikimasi, kad kris iki 4,3%.

Core PCE Price kainų indekso pokyčiai per metus. Šaltinis: tradingecoomics.com

JAV Įmonės

Walmart per ketvirtą paėjusių metų ketvirtį uždirbo 6,27 mlrd. USD grynojo pelno arba 1,71 USD pakoreguoto pelno, tenkančio vienai akcijai. Prieš metus per tą patį laikotarpį jis buvo gerokai mažesnis ir siekė 3,56 mlrd. USD. Ketvirčio pajamos per metus paaugo kiek daugiau nei 11 mlrd. USD, t.y. nuo 152,78 mlrd. iki 164,05 mlrd. USD. Tiek EPS, tiek pajamos pranoko prognozes. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sieks 159,76 mlrd., o EPS – 1,52 USD. Walmart prognozuoja, kad šio ketvirčio pakoreguotas EPS sieks 1,25 – 1,30 USD (analitikų prognozėse – 1,37 USD). Pasak kompanijos visų metų EPS turėtų siekti 4,90 – 6,05 USD (analitikų prognozėse – 6,53 USD.).

Statybos, buities ir namų apyvokos prekių mažmenininkė Home Depot per paskutinį fiskalinį metų ketvirtį, kuris baigėsi sausio pabaigoje, uždirbo 3,36 mlrd. USD grynojo pelno arba 3,30 USD pelno akcijai. Prieš metus pelnas siekė 3,35 mlrd. USD arba 3,21 USD akcijai. Analitikai prognozavo, kad jis sieks 3,30 USD. Home Depot pardavimai praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo vos 0,3% iki 35,83 mlrd. USD. Buvo tikimasi, kad jie sudarys 35,97 mlrd. USD. Kompanija taip pat paskelbė, jog šių metų pajamos bus panašios į 2022 metus. Analitikai tikisi, kad pardavimai sieks 158 mlrd. USD. Tokiu atveju augimo tempa sudarytų 0,4%.

Baidu akcijos pranešė lūkesčius pranokusius rezultatus ir paskelbė apie naują savų akcijų supirkimo programą. Baidu per praėjusį ketvirtį uždirbo 4,95 mlrd. RMB (718 mln. USD) grynojo pelno, t.y. beveik tris kartus daugiau nei per laikotarpį prieš metus. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 15,25 RMB ir buvo didesnis nei prognozavo analitikai (13,83 RMB). Tiesa, pajamos per smuktelėjo 0,1% ik 33,08 mlrd. RMB (4,80 mlrd. USD). Pagal patvirtintą naujų savų akcijų supirkimo programą Baidu planuoja supirkti akcijų už 5mlrd. USD. Tai reikštų, kad būtų supirkta daugiau nei 10% visos įmonės.

Stipriau brango Nvidia akcijos. Bendrovė pranešė, jog per praėjusį ketvirtį sugeneravo 6,1 mlrd. USD siekiančius pardavimus. Jie buvo 2% didesni nei ketvirtį prieš, tačiau per metus sumažėjo 1,5 mlrd. USD. Grynasis pelnas siekė krito iki 1,41 mln. USD ir buvo net 1,6 mlrd. USD mažesnis nei per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 0,88 USD ir prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Analitikai prognozavo, kad bendrovės pajamos per praėjusį ketvirtį siekė 6,01 mlrd. USD, o pelnas akcijai sudarė 0,80 USD. Nvidia prognozuoja, kad ketvirto ketvirčio pajamos sieks 6,37 – 6,63 mlrd. USD, kai analitikai prieš paskelbiant rezultatus vidutiniškai tikėjosi 6,31 mlrd. USD. Daug dėmesio sulaukė Nvidia vadovų komentarai apie bendrovės kuriamų dirbtinio intelektų sprendimų infrastruktūros potencialą ir perspektyvas. Pasak Nvidia vadovo J. Huang, Nvidia sukurti ir tobulinami sprendimai per pastarąsias 60 dienų sulaukė itin didelio susidomėjimo iš klientų, įskaitant tokias kompanijas, kaip Oracle, Microsoft, Alphabet.

Nvidia IV ketv. finansiniai rezultatai. Šaltinis: App Economy Insights

Stipriau brango finansinių technologijų kompanijos Block vertybiniai popieriai. Bendrovė pranešė, jog per praėjusį ketvitį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pajamas paaugo 14% iki 4,65 mlrd. USD. Jos prognozes viršijo 60 mln. USD. Bendras pelnas siekė 1,7 mlrd. USD. Jis buvo 40% didesnis nei prieš metus. Per kevirtį patirti grynieji nuostoiai siekė 114 mln. USD ir buvo 37 mln. USD didesni nei praėjusiais metais. Pakoreguotas pelnas, atmetus vienkartinius ir kitus veiksnius, sudarė 0,22 USD. Ebitda sudarė 281 mln. USD, t.y. 54 mln. USD daugiau nei tikėtasi. Bendrovei priklausanti Cash App programėlė gruodžio mėnesį turėjo 51 mln. aktyvių vartotojų.

Block ketvirčio rezultatai. Šaltinis: APP Economy Insights

[simple_subscribe_form]

Europa

Praėjusią savaitę kiek sunkiau sekėsi ir Europos pagrindiniams indeksams. Priežastys tos pačios kaip ir JAV – didėjantys obligacijų pajamingumai ir prasilenkiantys JAV infliacijos duomenys, Europos patikslinti infliacijos duomenys išliko tie patys. Vis dažniau skelbiami duomenys rodo, kad infliacija taip greitai nepasitrauks kaip buvo tikėtasi.

Remiantis Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, sausio mėnesį Europos Sąjungoje buvo įregistruota 760,04 tūkst. naujų automobilių Tai yra 11,3% daugiau nei prieš metus, kai registracijų apimtys siekė 682,96 tūkst. Automobilių rinka Europoje praėjusių metų pabaigoje per paskutinius du mėnesius buvo kiek labiau suaktyvėjusi. Metų pradžia, lyginant su lapkričiu ir gruodžiu, yra kuklesnė. Praėjusį mėnesį registracijų apimtys buvo mažiausios nuo praėjusių metų spalio.

ES automobilių registracijų apimčių pokyčiai. Šaltinis: ACEA

Trijose iš keturių pagrindinių ES rinkų buvo fiksuotas registracijų augimas. Ispanijoje buvo registruota net 51,4% daugiau automobilių nei prieš metus, Italijoje – 19%. Prancūzijoje augimo tempas siekė 8,8%. Išsiskyrė Vokietijoje, kurioje registracijų apimtys buvo 2,6% mažesnės nei prieš metus. Pasak ACEA, iš visų ES registruotų naujų keleivinių automobilių, 37,9% jų dalis buvo varomi benzininiais varikliais. Varomų baterijomis ir hibridinių automobilių dalys atitinkamai sudarė 9,5% ir 26%. Lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, baterijų varomų automobilių registracijų apimtys išaugo 22,9% ir sudarė 71,98 tūkst. Hibridinių automobilių įregistruota atitinkamai 22,1% daugiau, t.y. 197,98 tūkst.

ES automobilių registracijų apimčių pokyčiai. Šaltinis: ACEA

Tarp 5 sausio mėnesį daugiausiai įregistruotų automobilių gamintojų ES, kaip įpratai, išliko Volkswagen, Stellantis, Renault Group, Hyunda Groupi ir Toyota Group. Daugiausiai naujų automobilių Europos Sąjungos valstybėse šiais metais buvo įregistruota po Volkswagen grupės valdomais prekės ženklais. Sausio mėnesio laikotarpiu iš viso įregistruota 197,49 tūkst. Volkswagen grupės prekės ženklų automobilių, t.y. 10,6% daugiau nei per laikotarpį prieš metus. Stellantis gaminamų automobilių registracijų apimtys siekė kiek daugiau nei 141 tūkst. – 0,9% daugiau nei prieš metus. Rinkos dalį ES šalyse šiais metais per pirmą mėnesį stipriai padidino Renault Group, kurios pagamintų automobilių registracijų apimtys šoktelėjo net 24,6% ir sudarė 88,63 tūkst.

ES automobilių registracijų apimčių pokyčiai pagal gamintojus. Šaltinis: ACEA

Europos ekonominiai rodikliai

Šį mėnesį kiek pagerėjo euro zonos ekonominiai duomenys. Paskelbta, jog S&P Global Eurozone PMI Composite Output indekso reikšmė, išankstiniais duomenimis, ūgtelėjo iki 52,3 punktų lygio, kai sausį siekė 50,3 punkto. Aukštesnė nei 50 punktų riba indikuoja apie ekonomikos augimą ir plėtrą. Paslaugų sektoriuje augimo stiprokai pranoko lūkesčius. Sektoriaus indekso reikšmė siekė 53 punktus, kai praėjusį mėnesį sudarė 50,8 punkto. Tuo tarpu gamybos sektoriuje buvo registruotas nuosmukis. Sektoriaus indekso reikšmė preliminariais duomenimis krito į 48,5 punktų lygį. Sausį ji buvo 0,3 punkto didesnė.

S&P Global Eurozone PMI Composite Output indekso ir euro zonos BVP pokyčiai. Šaltinis: S&P Global

Eurostat paskelbė galutinius praėjusio mėnesio infliacijos duomenis. Metinis infliacijos lygis euro zonoje sausį sudarė 8,6%. Tai atitiko preliminarius duomenis. Metinė infliacija regione, lyginant su gruodžio mėnesiu, sumažėjo 0,6 proc. punkto nuo 8,6%. Praėjusių metų gruodį metinė infliacija euro zonoje sudarė 5,6%. Sparčiausias metinis vartotojų kainų indekso augimo tempas tarp ES valstybių praėjusį mėnesį buvo registruotas Vengrijoje (26,2%), Latvijoje (21,4%), Čekijoje (19,1%). „Lėčiausiai” kainos sausį augo Liuksemburge (5,8%), Ispanijoje (5,9%), Kipre ir Maltoje (po 6,8%).

Infliacija ES šalyse. Šaltinis: Eurostat

Remiantis paskelbtais patikslintais duomenimis, Vokietijos ekonomikos nuosmukis paskutinį praėjusių metų ketvirtį buvo stipresnis nei indikavo preliminarūs duomenys. Lyginant su trečiu ketvirčiu, Vokietijos bendrasis vidaus produktas krito 0,4%, kai pagal preliminarius duomenis neigiamas pokytis turėjo sudaryti 0,2%. Tai yra pirmas ketvirtis per pastaruosius du metus, kai Vokietijos ekonomika traukėsi. Praėjusį ketvirtį didžiausios Europos ekonomikos importo apimtys krito 1,3%, o eksportas traukėsi 1%. Lyginant su tuo trijų mėnesių laikotarpiu 2021 metais, Vokietijos ekonomika ūgtelėjo 0,9%, t.y. 0,2 proc. punkto mažiau nei buvo skelbta anksčiau.

Vokietijos BVP pokyčiai (ketv./ketv.). Šaltinis: tradingeconomics.com / Destatis

Europos įmonės

Vienas didžiausių Europos bankų HSBC pranešė paskutinio praėjusių metų ketvirčio rezultatus. Bankas per trijų mėnesių laikotarpį uždirbo 5,2 mlrd. USD grynojo pelno, t.y. daugiau nei dvigubai daugiau nei per laikotarpį prieš metus, kai jis sudarė 2,5 mlrd. USD. Analitikai prognozavo, kad bankas uždirbs 4,97 mlrd. USD pelno. Bendrai per visus metus HSBC pajamos siekė 51,73 mlrd. USD, t.y. 2,28 mlrd. USD daugiau nei 2021 metais. Metinis pelnas prieš mokesčius siekė 17,53 mlrd. USD ir buvo 1,4 mlrd. USD mažesnis nei prieš metus. Pasak HSBC, banko nuosavo kapitalo grąža šiais metais turėtų siekti bent 12%, o grynųjų palūkanų pajamos sudaryti daugiau nei 36 mlrd. USD.

Stipriau brango Jungtinės Karalystės lėktuvų variklių gamintojos Rolls-Royce akcijos. Bendrovė pranešė gerokai geresnius nei tikėtasi rezultatus. Rolls-Royce per praėjusius metus uždirbo 625 mln. GBP veiklos pelno. Jis buvo 238 mln. GBP didesnis nei prieš metus. Analitikai tikėjosi, kad bus uždirbta 478 mln. GBP. Metinės pajamos atitinkamai išaugo apie 1,7 mlrd. GBP iki 12,69 mlrd. GBP. Grynasis pelnas prieš mokesčius siekė 206 mln. GBP ir buvo 170 mln. GBP didesnis nei prieš metus. Rolls-Royce prognozuoja, kad šiais metais pavyks toliau didinti pelningumą. Veiklos pelnas turėtų išaugti iki 0,8 – 1 mlrd. GBP.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
Nedarbo diena JAV – šalies akcijų biržos uždarytos
17:00🟧Euro zonos sausio mėn. vartotojų pasitikėjimo indeksas-19-19-21
Antradienis//
11:00🟧Išankstinis euro zonos vasario mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas48,549,448,8
11:00🟧Išankstinis euro zonos vasario mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas51,351,050,8
12:00🟧Vokietijos vasario mėn. ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas28,122,816,9
16:45🟧Išankstinis JAV vasario mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas50,547,346,8
16:45🟧Išankstinis JAV vasario mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas47,847,246,9
Trečiadienis//
03:00🟥N. Zelandijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų4,75%4,75%4,25%
09:00🟧Patikslintas Vokietijos sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)1,0%1,0%1,0%
21:00🟥Praėjusio FED posėdžio ataskaita
Ketvirtadienis
12:00🟧Patikslintas euro zonos sausio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)8,6%8,6%8,5%
15:30🟥JAV IV ketv. bendr ojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv., sumetinta, x4)2,7%2,9%2,9%
15:30🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę 192 tūkst.200 tūkst.194 tūkst.
18:00🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)7,6 mln.2,9 mln.16,3 mln.
Penktadienis
09:00🟧Patikslintas Vokietijos IV ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)-0,4%-0,2%-0,2%
15:30🟥JAV sausio mėn. PCE vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,6%0,4%0,3%

Įmonių ketvirčio rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursWilliams Companies, Inc.Energetika39,09 mlrd.1,791,82
time-after-hoursCopart, Inc.Mažmeninė prekyba32,83 mlrd.0,560,61
Antradienis
time-pre-marketWalmart Inc.Mažmeninė prekyba389,06 mlrd.1,521,71
time-pre-marketHome Depot, Inc. Mažmeninė prekyba327,40 mlrd.3,263,30
time-after-hoursPublic StorageNT52,61 mlrd.3,994,16
time-after-hoursPalo Alto Networks, Inc.IT52,01mlrd.0,781,05
Trečiadienis
time-after-hoursNVIDIA CorporationTechnologijos559,99 mlrd.0,800,88
time-pre-marketTJX Companies, IncTechnologijos90,39 mlrd.0,890,89
time-after-hourseBay Inc.Mažmeninė prekyba26,94 mlrd.1,061,23
time-after-hoursLucid Group, Inc.Automobiliai20,13 mlrd.-0,39-0,28
Ketvirtadienis
time-pre-marketAlibaba Group Mažmeninė prekyba272,98 mlrd.2,402,79
time-after-hoursIntuit Inc.IT114,71 mlrd.1,442,20
time-pre-marketAmerican Tower Corporation NT98,71 mlrd.2,16 2,46
time-after-hoursBooking Holdings Inc.IT96,71 mlrd.20,9724,74
time-pre-marketModerna, Inc.Biotechnologijos66,19 mlrd.4,663,61
Penktadienis
time-pre-marketEvergy, Inc.Komunalinės paslaugos14,00 mlrd.0,22
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2022.02.19 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai