Savaitės rinkų apžvalga (06.24 – 06.28)

JAV

Pagrindiniai įvykiai. Šią savaitę JAV politikoje ir rinkose didžiausias dėmesys buvo skirtas prezidentiniams debatams, kuriuose dalyvavo Joe Biden ir Donald Trump. Skirtingai nuo ankstesnių debatų, šie vyko be gyvos publikos, o kalbant vienam kandidatui, kito mikrofonas buvo užtildytas. Dėl šių pakeitimų, debatai tapo labiau struktūruoti ir produktyvūs, mažiau sensacingi. Aptariamos temos buvo imigracija, abortai, karas Ukrainoje ir Gazoje, taip pat amerikiečiams aktualios ekonomikos ir infliacijos klausimai. Teismo procesai, susiję su Trump ir Bideno sūnumi, taip pat sulaukė dėmesio.

JAV doleris ir nafta. JAV dolerio vertė išliko stipri dėl aukštų palūkanų normų ir neaiškių jų mažinimo perspektyvų. Tuo tarpu WTI naftos kainos toliau laikėsi aukščiau 80 USD už barelį. Nepaisant OPEC kartelio pratęstų naftos gavybos kvotų ribojimų, Citibank analitikai pesimistiškai vertina tolimesnes naftos kainos augimo perspektyvas. Antrą šių metų pusmetį nafta, jų vertinimu, prekiausis arčiau 70 USD už barelį ribos, o kitais metais gali kristi iki 60 USD dėl mažėjančios pasaulio naftos paklausos ir didėjančios OPEC gavybos.

Birželio pradžioje vykusio OPEC+ posėdžio metu buvo nuspręsta pratęsti gavybos ribojimus iki 2025 metų pabaigos. Organizacijos valstybės gavybą išlaikys 3,66 mln. barelių per dieną mažesnę nei leistų numatytos kvotos. Tačiau dalis ribojimų bus pradėta laisvinti jau nuo šių metų ketvirtojo ketvirčio iki 2025 metų rugsėjo.

Ekonominiai rodikliai. Sumetintas JAV ekonomikos augimo tempas pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, siekė 1,4%. Šis rezultatas buvo pakoreguotas ir padidintas 0,1 proc. punkto. Nepaisant to, ekonomika augo lėčiausiai nuo 2022 metų antro ketvirčio. Eksporto apimtys per ketvirtį paaugo 1,6%, o importas didėjo 6,1%. Vartotojų išlaidos augo 1,5%.

JAV infliacijos duomenys sulaukė daug dėmesio. Gegužės mėnesį asmeninių vartojimo išlaidų kainų indeksas (PCE) JAV padidėjo 2,6%, kaip prognozavo ekonomistai. Mėnesinis šio indekso pokytis buvo 0,1%, taip pat atitinkantis lūkesčius. Balandžio mėnesį mėnesinė infliacija siekė 0,3%.

Įmonės. Šią savaitę stipriau brango JAV siuntų bendrovės FedEx akcijos. Jų kaina pagrindinės prekybos sesijos metu pakilo beveik 15%, po to, kai buvo paskelbti ketvirčio rezultatai. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 5,41 USD, o pajamos sudarė 22,11 mlrd. USD. Investuotojų dėmesį patraukė bendrovės planai toliau mažinti išlaidas. Tikimasi, kad jas pavyks sumažinti 4 mlrd. USD iki šių metų pabaigos.

Elektromobilių gamintojos Rivian Automotive akcijos brango daugiau nei 50%, kai Volkswagen paskelbė apie planuojamą investiciją į bendrovę. Volkswagen planuoja investuoti iki 5 mlrd. USD, siekiant sukurti bendrą įmonę elektromobilių sistemų ir programinės įrangos kūrimui.

Dėmesys taip pat krypo į mikroprocesorių gamintoją Micron Technology, kuri paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus, pranokusius lūkesčius. Pakoreguotas EPS siekė 0,62 USD, o pajamos – 6,81 mlrd. USD. Micron akcijos nuo metų pradžios pabrango daugiau nei 60%.

Europa

Pagrindiniai įvykiai. Lietuvos Seime buvo įteisinta investicinė sąskaita, kuri leis investuotojams patogiau valdyti asmenines investicijas. Įstatymo pataisos numato, kad uždirbtas pelnas iš sandorių vertybiniais popieriais bus apmokestintas tik tada, kai jis bus išvedamas iš investicinės sąskaitos. Investicinės sąskaitos įsigalios nuo kitų metų, ir per jas bus galima investuoti į įvairius finansinius instrumentus. Papildomai – atsisakoma dabartinių lengvatų trečios pakopos pensijų fonduose ir investicinio gyvybės draudimo sutartyse. Šios lengvatos galios iki šių metų pabaigos pasirašytoms sutartims, bet ne ilgiau nei 10 metų. Argumentuojama, kad investavimo ir taupymo instrumentai turėtų konkuruoti savo grąžos galimybėmis, o ne dėl valstybės taikomų lengvatų.

Taip pat prasidėjo derybos dėl ES narystės Ukrainai ir Moldovai. ES diplomatai stengiasi pradėti derybas kuo anksčiau, tačiau susiduria su iššūkiais, ypač dėl Vengrijos euroskeptiškumo ir prorusiškumo, kas gali apsunkinti naujų valstybių priėmimą.

Įmonės. Europos biržose stipriai pigusios Prancūzijos orlaivių gamintojos Airbus akcijos nuvylė investuotojus dėl atnaujintų rezultatų prognozių. Airbus sumažino ir prognozuojamas lėktuvų pristatymų apimtis, susidurdama su tiekimo problemomis. Šiandien gamintojos akcijos pigo daugiau nei 10%.

Italijos bankas UniCredit pateikė pasiūlymą įsigyti Baltijos šalyse veikiantį Luminor banką. Luminor šiuo metu priklauso JAV privataus kapitalo fondų valdytojai Blackstone, kuri valdo 80% banko akcijų. Likusią dalį valdo Norvegijos bankas DNB.

Švedijos drabužių mažmenininkės H&M akcijos taip pat stipriai pigo, kai buvo paskelbti nuviliantys ketvirčio veiklos pelno rezultatai ir įspėjimas apie visų metų tikslus. Bendrovė išlaiko tikslą dirbti su 10% veiklos pelningumu, tačiau pripažino, kad tai gali būti sudėtinga pasiekti dėl augančių pardavimo savikainos ir valiutų kursų svyravimų.

Norite pradėti investuoti? Atsidarykite investicinę sąskaitą!

fxcm
  • Patvirtinkite asmens tapatybę čia.
  • Užpildykite Kliento pažinimo anketą čia.

Atsidarius vertybinių popierių sąskaitą turėsite prieigą prie Myriad capital investavimo platformos, kurioje galėsite investuoti į akcijas, obligacijas, ETF fondus ir kt. viso pasaulio rinkose.

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
11:00🟧Vokietijos birželio mėn. Ifo verslo pasitikėjimo indeksas88,689,489,3
Antradienis//
17:00🟧JAV birželio mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas100,4100,0102,00
Trečiadienis//
17:00🟧JAV gegžės mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta)619 tūkst.636 tūkst.634 tūkst.
Ketvirtadienis
15:30🟥Galutinis JAV I ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv., sumetinta)1,4%1,4%1,3%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę233 tūkst.236 tūkst.238 tūkst.
Penktadienis
10:00🟧Išankstinis Ispanijos birželio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)3,4%3,4%3,6%
15:30🟥JAV gegužės mėn. PCE vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0.1%0,1%0,3%

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
Antradienis
time-after-hoursFedEx Corp.Siuntosš62,42 mlrd.5,335,41
time-pre-marketCarnival CorporationKruizai21,05 mlrd.-0,010,11
Trečiadienis
time-after-hoursMicron Technology, Inc.Mikroprocesoriai153,93 mlrd.0,380,43
time-pre-marketPaychex, Inc.HR45,38 mlrd.1,101,12
Ketvirtadienis
time-after-hoursNike, Inc.Sportinės prekės146,66 mlrd.0,831,01
time-pre-marketMcCormick & Company, IncorporatedMaisto produktai18,78 mlrd.0,850,60
time-pre-marketWalgreens Boots Alliance, Inc.Vaistinės13,72 mlrd.0,681,00
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2024.06.25 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija nesk

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai