Susijungimų ir įsigijimų sandorių arbitražas

Įmonių susijungimų ir įsigijimų (angl. mergers & aqcuisitions; M&A) rinkoje po rekordinių 2021 metų toliau vyrauja ne itin pozityvios nuotaikos. Stipriai sumažėjo tiek pačių sandorių skaičius, tiek jų dydis. Silpnėjanti pasaulio ekonomikai, aukštos palūkanų normos apmažino investuotojų rizikos apetitą. Analitikai kardinalaus situacijos pokyčio bent jau artimiausiu laikotarpiu nesitiki. Vis dėlto, net ir sudėtingu laikotarpiu sandoriai yra sudaromi. Dalį jų šiame straipsnyje ir apžvelgsime bei įvertinsime jau patvirtintųus įsigijimų sandorius, kaip potencialias investicines galimybes.

Sumažėjęs aktyvumas

Per trečią šių metų ketvirtį pasaulio rinkose įvykdytų susijungimų ir įsigijimų sandorių bendra vertė siekė 498,56 mlrd. JAV dolerių, t.y. 11,8% mažiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus. Pokytis neatrodo didelis, tačiau, pavyzdžiui, lyginant su 2021 metų trečiu ketvirčiu, puikiai iliustruoja sudėtingą investicijų bankų, užsiimančių tokiais sandoriais, situaciją. 2021 metų trečią ketvirtį bendra tokio tipo sandorių vertė siekė 1,2 trln. JAV dolerių ir buvo beveik 2,5 karto didesnė nei praėjusį ketvirtį. Remiantis „S&P Global Market Intelligence”, per pirmus tris šių metų ketvirčius pasaulyje sudaryta „m&a” sandorių už 1,57 trln. JAV dolerių, t.y. vos kiek daugiau nei 300 mln. JAV dolerių mažiau nei per minėtą 2021 metų trečią ketvirtį ir 31% mažiau nei per atitinkamą periodą praėjusiais metais.  

Didžiausioje, JAV  „M&A“ rinkoje, praėjusį ketvirtį įvykdyta 3175 sandorių, kurių vertė siekė apie 235 mlrd. JAV dolerių. Prieš metus jų skaičius buvo beveik 1,5 tūkst. didesnis, tiesa, bendros sandorių vertės skirtumas ne toks didelis, t.y. apie 10%. Gerokai skiriasi tik situacija, lyginant su 2021 metais. Tuomet per trečią ketvirtį JAV susitarta dėl 5,7 tūkst. „M&A” sandorių, kurių bendra vertė siekė 583,6 mlrd. JAV dolerių.

Tarp pavienių sektorių, didžiausia dalis sandorių vertės tradiciškai „nugulė“ technologijų ir komunikacijų sektoriuose. Pasak „S&P Global Intelligence” bendra visų technologijų ir komunikacijų sandorių vertė praėjusį ketvirtį JAV siekė 55,3 mlrd. JAV dolerių. Didelę bendros vertės dalį sudarė „Cisco Sytems“ įsigijimas. Pastebima, kad mažesnis aktyvumas trečią ketvirtį vyravo labiau „gynybiniuose“ sektoriuose, t.y. komunalinės paslaugos, žaliavos..

Didžiausias I pusmečio sandoris

Didžiausią pirmojo metų pusmečio sandorį įvykdė JAV farmacininkė „Pfizer“. Dar kovo viduryje buvo paskelbta apie bendrovės susitarimą dėl Sietle įkurtos biotechnologijų kompanijos „Seagen“ įsigijimo. Sandorio dydis siekia apie 43 mlrd. JAV dolerių. Už „Seagen“ akcijas bus sumokėta po 229 JAV dolerių. Apie sandorį buvo paskelbta kovo 13 dieną. Prieš paskelbimą už „Seagen“ akcijas biržoje buvo mokama po 172,61 JAV dolerių. Metų pradžioje akcijų kaina buvo dar žemesniame lygyje, t.y. kiek žemiau nei 130 JAV dolerių. Vasario mėnesį akcijos stipriai brango jau pasirodžius pranešimams ir gandams apie abiejų kompanijų vedamas derybas. „Seagen“ praėjusių pardavimų pajamos siekė 1,96 mlrd. JAV dolerių ir buvo apie 25% didesnės nei metus prieš. Metai buvo nuostolingi, iš viso patirta 610,31 mln. JAV dolerių nuostolių, tiesa, bendrovė net 1,35 mlrd. JAV dolerių skyrė kitų produktų tyrimams ir jų vystymui.

„Pfizer“ pajamos praėjusiais metais sudarė 100,3 mlrd. JAV dolerių (23% augimas). Pardavimų dalis iš „Covid-19“ vakcinų ir vaistų siekė net apie 55%. Sumažėjus „Covid-19“ pandemijos mastui „Pfizer“ pajamos stipriai traukėsi. Bendros metinės pajamos turėtų sudaryti 67 – 70 mlrd. JAV dolerių, o pelnas akcijai siekti 3,25 – 3,45 USD.Tokie rezultatai atsispindi ir „Pfizer“ akcijų kainos dinamikoje. Nuo metų pradžios iki spalio 22 d. bendrovės vertybiniai popieriai buvo atpigę net 40,8%, kai pagrindinio JAV akcijų indekso „S&P 500” prieaugis siekė net 18,2%. tokie įsigijimai, kaip „Seagen“ bendrovei yra būtini, siekiant kompensuoti bent dalį praradimų. „Pfizer“ vertinimu, įsigytų „Seagen“ vaistų pajamos iki 2030 metų pasieks 10 mlrd. JAV dolerių. „Pfizer“ praėjusiais metais taip pat už 11,6 mlrd. JAV dolerių įsigijo „Biohaven Pharmaceuticals“, o 2021 metais įvykdė kiek mažesnius „Arena Pharmaceutical“ , „Trillium Therapeutics“ įsigijimus.

Straipsnio rengimo metu (lapkričio 23 d.) už „Seagen“ akcijas biržoje buvo mokama po 213,7 JAV dolerių. Skirtumas tarp patvirtintos sandorio kainos siekia apie 7%. “Pfizer” sandorį tikisi užbaigti dar iki šiais metais, tiesa, didesnė tikimybė, kad procesas persikels į kitus metus. Kaip įprasta tokio dydžio sandoriams, didžiausią riziką kelia reguliuojančios institucijos. Šį sandorį atidžiai toliau vertina JAV Prekybos Komisija (angl. “Federal Trade Commision”).  Komisija jau keletą kartų paprašė „Pfizer“ pateikti patikslinimą ir papildomus paaiškinimus dėl sandorio. Tiesa, analitikų vertinimu, šiuo atveju “Pfizer” turėtų sulaukti reguliatoriaus leidimo užbaigti sandorį. Tai suponuoja ir akcijų kainos pokyčiai. Po paskelbimo apie sandorį rinkos dalyviams baiminantiems dėl reguliatorių veiksmų akcijos buvo kritusios ir žemiau 190 JAV dolerių. Vėliau Komisijai nepavyko sustabdyti tokių didelių sandorių, kaip „Activision Blizzard“ ir „Microsoft“ ar „Amgen“ ir „Horizon Therapeutics“ užbaigimo, nors „Microsof“ atveju buvo kreiptasi ir į teismą.

7% skirtumas, nors ir gali atrodyti nedidelis, bet vertinant laikotarpį iki galimo sandorio užbaigimo datos, atrodo pakankamai patraukliai. Europos Komisija spalio mėnesį jau suteikė leidimą įgyvendinti susitarimą, beliko tik JAV Prekybos Komisija. Tikintiems „Seagen“ perspektyvomis, tačiau nesinorint rizikuoti galimu sandorio blokavimu, kaip investicinę idėją, galima įsivertinti kažkur galbūt jau netoli „dugnų“ esančias „Pfizer“ akcijas. Jos šiuo metu prekiaujasi su kiek didesniu nei 5% dividendiniu pajamingumu ir ~9,5 prognozuojamo kitų metų pelno P/E įverčiu. Už vienos didžiausių JAV farmacininkių akcijas praėjusį kartą mažiau buvo mokama daugiau nei prieš tris metus.

„Cisco Systems“ sandoris

Rugsėjįapie įspūdingą 28 mlrd. JAV dolerių sandorį pranešė JAV telekomunikacijų įrangos gamintoja „Cisco Systems“. Bendrovė pasiekė susitarimą dėl kibernetinio saugumo sprendimus kuriančios kompanijos „Splunk“ įsigijimo. Už Splunk akcijas sutarta sumokėti po 157 JAV dolerius, t.y. 31,9% daugiau nei biržoje buvo mokama dieną prieš paskelbiant apie sandorį. Kompanijų vertinimu, gavus visus reikiamus leidimus sandorį turėtų pavykti užbaigti iki kitų metų trečio ketvirčio. Reguliuotojams pateiktuose dokumentuose nurodoma, kad, jeigu „Cisco“ iš sandorio pasitrauks arba susijungimas neįvyks dėl reguliuotojų įsikišimo,  „Splunk“ už žlugusį sandorį bus įpareigota sumokėti 1,4 mlrd. JAV dolerių. Tuo metu „Splunk“ pasitraukimo atveju sumokėtų 1 mlrd. JAV dolerių. Tiesa, panašu, kad tokių sprendimų jau galima nesitikėti. „Cisco Systems“ aktyviai vykdo plėtrą. Ji per šiuos metus nusipirko dar 4 kompanijas, veikiančias kibernetinio saugumo srityje. „Splunk“ įsigijimą vienbalsiai patvirtino abiejų kompanijų valdybos. Už jį dar turi balsuoti bendrovės akcininkai. „Splunk“ pajamos per praėjusių 12 mėnesių laikotarpį siekė 3,84 mlrd. JAV dolerių. Kompanija dirbo nuostolingai, nuostoliai siekė 23,5 mln. JAV dolerių. „Cisco Systems“ per atitinkamą laikotarpį sugeneravo 58 mlrd. JAV dolerių pardavimus ir uždirbo 13,58 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno.

Straipsnio rengimo metu (lapkričio 23 d.) už „Splunk“ akcijas biržoje buvo mokama po 151,54 JAV dolerius. Skirtumas, lyginant su patvirtinta sandorio kaina, siekia 3,6%. Jeigu sandoris bus užbaigtas iki kitų metų trečio ketvirčio pabaigos, „sumetinta“ tokios investicijos grąža siektų apie 4%. Tai patraukliai neatrodo, įvertinus tai, jog didesnę metinę grąžą būtų galima gauti investavus, pavyzdžiui, į 2 metų ar kito laikotarpio JAV iždo obligacijas

Konsolidacija prabangos prekių sektoriuje

Gerokai solidesniu skirtumu tarp sandorio ir rinkos kainos prekiaujasi JAV prabangos prekių ženklų valdytojos „Capri Holdings“ akcijos. Šių metų rugpjūčio mėnesį buvo paskelbta, jog kompaniją už 8,5 mlrd. JAV dolerių įsigys kita JAV bendrovė „Tapestry“. Už akcijas susitarta sumokėti 57 JAV dolerius. Paskelbus apie įsigijimą “Capri” ir “Tapestry” pranešė, jog jį tikimasi užbaigti per 2024 kalendorinius metus. Sandorį palaimino abiejų kompanijų valdybos. Dar reikia ir “Capri” akcininkų sutikimo. Mažai tikėtina, kad jie nesutiks su tokiu sandoriu. Už bendrovę pasiūlyta kaina ir premija tikrai yra nemaža. Prieš paskelbiant apie sandorį už “Capri” akcijas buvo mokama 34,61 JAV dolerių. Premija siekia net 64,7%. Kompanijai suteiktas ~9 pakoreguotų EBITDA įvertis. Per praėjusius dvylika mėnesių “Capri” sugeneravo 5,37 mlrd. JAV dolerių pajamas ir uždirbo 329 mln. JAV dolerių grynojo pelno. Bendrovėje, kuriai priklauso tokie prekės ženklai, kaip „Versace“, „Jimmy Choo“, „Michael Kors“, dirba apie 15,5 tūkst. Žmonių. .„Tapestry“ prekės ženklai žinomumu mažai nusileidžia „Capri Holdings“ – jos valdomi ženklai be kitų apima „Coach“, „Kate Spade“ ir „Stuart Weitzman“. „Tapestry“ pajamos atitinkamu laikotarpiu siekė 6,67 mlrd. JAV dolerių, o grynasis pelnas sudarė 935,7 mln. JAV dolerių.

Po paskelbimo apie sandorį „Capri“ akcijos iki lapkričio mėnesio pradžios prekiavosi 50 – 53 JAV dolerių rėžyje. Tiesa, vėliau pasirodžiusius pranešimams, kad sandorį atidžiai vertina ta pati JAV Prekybos Komisija, akcijų kaina smuko kiek žemiau nei 47 JAV doleriai. Lapkričio 23 dieną už vertybinius popierius rinkoje buvo mokama po 48,91 JAV dolerius. Potenciali tokios investicinės idėjos grąža – 16,5%. Kai kurie analitikai sandorio užbaigimą vertina optimistiškai. Pavyzdžiui, investicinės bendrovės „CFRA“ analitikai lapkričio pabaigoje klientams išsiuntė rekomendaciją „Capri“ akcijas pirkti. Prabangos prekių rinka yra didžiulė ir sparčiai auga, o tokio lygio konsolidacija, jei ir turės įtakos siūlomų prekių kainų pokyčiams, tai nieko nereikš. Už tokio tipo prekes iš esmės ir norima mokėti kuo brangiau.

JAV naftos gigančių sandoriai

Spalio mėnesį apie du itin didelius įsigijimo sandorius buvo paskelbta JAV energetikos sektoriuje. Tai turėtų pakelti ir ketvirto ketvirčio „M&A” rinkos statistiką. Didžiausia JAV energetikos kompanija „Exxon Mobil“ susitarė dėl naftos gavėjos „Pioneer Natural Resources“ įsigijimo. „Pioneer“ akcininkams už kiekvieną akciją atiteks po 2,3234 „Exxon Mobil“ akcijos. Bendrai „Pioneer Natural Resources“ įvertinta 59,5 mlrd. JAV dolerių (64,5 mlrd. USD įskaitant grynąją skolą). Tai yra didžiausias „Exxon Mobil“ sandoris po susijungimo su „Mobil“ 1998 metais. „Pioneer“ per praėjusius dvylika mėnesių sugeneravo 20,4 mlrd. JAV dolerių siekiančias pajamas ir uždirbo 5,8 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno. Atitinkamai „Exxon Mobil“ pajamos sudarė 360,9 mlrd. JAV dolerių, o grynasis pelnas siekė net 51,7 mlrd. JAV dolerių. Bendrovė antrą šių metų ketvirtį užbaigė sukaupusi 29,53 mlrd. USD grynųjų rezervą.

Praėjus mažiau nei dviem savaitėms po „Exxon“ sandorio kita JAV energetikos kompanija „Chevron“ susitarė dėl kitos naftos gavėjos „Hess Corporation“ įsigijimo. Hess akcininkams už kiekvieną akciją atiteks po 1,025 Chevron akcijos. Bendrai Hess įvertinta 53 mlr. JAV dolerių (60 mlrd. USD įskaitant grynąją skolą). „Hess Corporation“ per praėjusius dvylika mėnesių sugeneravo 11,6 mlrd. JAV dolerių siekiančias pajamas ir uždirbo 1,6 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno. Atitinkamai „Chevron“ pajamos sudarė 202,7 mlrd. JAV dolerių, o grynasis pelnas siekė 25,5 mlrd. JAV dolerių.

Abu sandoriai bus įvykdyti su įsigyjamų kompanijų akcininkais atsikaitant akcijomis, tad potencialą arbitražo grąža įvertinti sudėtinga. Sunku pasakyti kada bus užbaigti sandoriai. Šiuo metu tiek „Hess“, tiek „Pioneer“ vertybiniai popieriai prekiaujasi 2,3 – 2,5% skirtumu nuo sandorio kainų. Planuojantiems investicijas į “Exxon Mobil” ar “Chevron” galima būtų pagalvoti be apie jų akcijų pirkimą, o taikytis į “Hess” ir “Pioneer”, į kišenę įsidėti minėtą skirtumą ir laukti, kol turimos akcijos bus konvertuotos.

Aviacijos bendrovių kovos

„M&A” sandorių arbitražo galimybėmis bandančių pasinaudoti investuotojų dėmesys pastaraisiais mėnesiais daugiausiai krypo į JAV aviacijos sektorių. Jame susiklosčiusi įdomi jau ilgą laikotarpį besivystanti situacija. Šalies oro skrydžių bendrovė „JetBlue“ siekia įsigyti kitą pigių skrydžių kompaniją „Spirit Airlines“. Istorija prasidėjo dar praėjusių metais. 2022 metų liepą po mėnesius trukusių derybų ir konkuravimo su kita bendrove „Frontier Airlines“ (kuri jau buvo pasiekusi susitarimą įsigyti „Spirit Airlines“), „JetBlue“ pasiekė sandorį už 3,8 mlrd. JAV dolerių. Už „Spirit Airlines“ įsipareigota sumokėti net 33,50 JAV dolerių, įskaitant 2,5 JAV dolerių specialių dividendų. Dividendai jau yra išmokami „Spirit Airlines“ akcininkams kas mėnesį po 0,10 JAV dolerių ir bus mokami tol, kol sandoris bus užbaigtas. „JetBlue“ taip pat įsipareigojo sumokėti 350 mln. JAV dolerių, jeigu sandorio nepavyks įgyvendinti.

Praėjusių metų spalį „Spirit“ akcininkai nubalsavo už susijungimą su „JetBlue“. Praėjus kiek laiko po balsavimo JAV Teisingumo Departamentas kreipėsi į teismą dėl sandorio blokavimo, argumentuodamas, kad abiejų kompanijų sujungimas jų paslaugomis besinaudojantiems keleiviams skrydžių bilietus pabrangins bent 30%. Šių metų spalį veiksmas buvo perkeltas į teismo salę. Tikimasi, kad verdiktas paaiškės dar šiais metais. “Spirit Airlines” akcijos prekiaujasi su itin didele beveik 140% siekiančia „nuolaida“ nuo sutartos kainos. Tai atspindi rinkos dalyvių netikėjimą, kad sandoris galėtų būti užbaigtas sėkmingai. Lapkričio 23 dieną už „Spirit Airlines“ akcijas buvo mokama po 13 JAV dolerių. Potenciali investicijos grąža itin didelė, tiesa, net, jeigu „JetBlue“ pavyktų laimėti bylą, kai kurie analitikai prognozuoja, kad bendrovė derėtųsi dėl sandorio kainos ir bandytų ją sumažinti.

Tiek „Spirit Airlines“, tiek „JetBlue“ finansiniai rezultatai pastaraisiais ketvirčiais buvo ne kokie. Pirmoji per paskutinius dvylika mėnesių patyrė daugiau nei 500 mln. JAV dolerių nuostolių, kai keleivių srautai buvo beveik rekordiniai. „JetBlue“ taip pat dirbo nuostolingai, tiesa, nuostoliai buvo mažesni. Į tokią situaciją taip pat turės atsižvelgti ir teismas. Jeigu bendrovėms bus neleista susijungti, pati „Spirit Airlines“, kaip savarankiška įmonė, gali ir neišgyventi, o tai dar labiau pakenktų vartotojams, besinaudojantiems jos paslaugomis. Kita vertus, „JetBlue“ po susijungimo be abejonės didins paslaugų įkainius. Bet kokiu atveju, vykstantį procesą, net ir neplanuojant investiciniuose portfeliuose turėti šio sektoriaus bendrovių akcijų, stebėti verta. Mėgstantiems didesnę riziką ir ieškantiems didesnio pelno galimybės, taip pat galima susikonstruoti „sudėtinę“ poziciją, pavyzdžiui, iš dalies „JetBlue“ ir tos pačios „Spirit Airlines“ akcijų, ar sudalyvaujant ir opcionų rinkoje.

„Mažesni“ sandoriai

„Amazon“ ir siurbliai robotai

Straipsnio rengimo metu JAV biržose išsiskyrė stipriau brangusios siurblių ir valymo robotų gamintojos „iRobot“ akcijos. Jų kaina vien per lapkričio 24 dienos sesiją šoktelėjo beveik 40% iki 41,26 JAV dolerio. Pasirodė pranešimai, jog Europos Komisija suteiks leidimą „Amazon“ įsigyti „iRobot“. Tiesa, oficialaus pranešimo EK neišplatino. Liepos mėnesį Komisija buvo įspėjusi „Amazon“, kad toks įsigijimas galėtų sumažinti konkurenciją robotų siurblių rinkoje. Jungtinės Karalystės reguliatorius sandorį jau patvirtino. Sandorį dar vertina ir JAV Prekybos Komisija. „Amazon“ apie „iRobot“ įsigijimą pranešė daugiau nei prieš metus, t.y. 2022 metų rugpjūčio mėnesį.

Po „Spirit Airlines“ sandorio „iRobot“ įsigijimas yra vienas iš labiausiai sekamų tokio tipo arbitražo strategiją naudojančių investuotojų. Pagal pirminį susitarimą už „iRobot“ akcijas sutarta sumokėti po 61 JAV dolerių, visą bendrovę įvertinant 1,7 mlrd. JAV dolerių. Šių metų rugsėjį „Amazon“ ir „iRobot“ ir pačios peržiūrėjo kontrakto sąlygas. Buvo sutarta sumažinti siūlomą įsigijimo kainą iki 51,75 JAV dolerių už akciją. „iRobot“ akcininkai tokį pakeitimą patvirtino. Belieka sulaukti tik reguliatorių leidimo. Nors, kaina po minėto pranešimo ir stipriau šoktelėjo, tačiau vis dar gerokai žemiau nei „Amazon“ pasiūlymas (nuolaida apie 25%), investuotojams vis dar pakankamai atsargiai vertinant būsimus reguliuojančių institucijų sprendimus. Tiesa, palankaus verdikto tikimybė padidėjo. Žinoma, toks „Amazon“ pirkinys gali ne tik sumažinti konkurenciją, bet ir, pavyzdžiui, institucijoms kelti nuogąstavimus dėl siurblių naudotojų duomenų. Bendrovė jau anksčiau yra pripažinusi, jog jai priklausančios „Amazon Ring“ lauko durų sistemos duomenis iš jų pirkėjų rinkdavo.

„Mirati Therapeutics“

„M&A” sandorių tradiciškai įvyko ir jais pasižyminčiame biotechnologijų sektoriuje. Spalio mėnesį Prancūzijos farmacijos bendrovė „Sanofi“ pranešė apie JAV biotechnologijų bendrovės „Mirati Therapeutics“ įsigijimą už 4,8 mlrd. JAV dolerių. Už kiekvieną akciją „Sanofi“ įsipareigojo sumokėti po 58 JAV dolerius. „Mirati Therapeutics“ akcininkai pagal susitarimą taip pat dar gaus sąlyginės vertės teisės kontraktą (angl. contingent value right arba „CVR“), kurį pati „Sanofi“ potencialiai vertina po 12 JAV dolerių arba bendrai 1 mlrd. JAV dolerių. Pastarojo kontrakto vertė priklausys nuo vieno iš „Mirati Theraputeics“ vis dar klinikinių tyrimų fazėje esančio vaisto sėkmės. Rengiant straipsnį už „Mirati“ akcijas buvo mokama po 56,88 JAV dolerius, tad skaičiuojant tik gautinų grynųjų išmokėjimą įvykdžius sandorį, tokios investicijos grąža būtų minimali – vos apie 2%. Tiesa, yra investuotojų, kurie portfeliuose kolekcionuoja minėtus „CVR“ kontraktus, retsykiais galinčius virsti netikėtu ir nemažu pelnu. Dažniausiai tokie investuotojai įsigyja akcijų kelios dienos prieš sandorio užbaigimą, ilgam pamiršta gautus „CVR“ ir tokiu būdu tikisi tolimoje ateityje sulaukti grąžos. Beje, dažniausiai apie turimus kontraktus būna pamiršę, tad dar tai tampa ir malona staigmena. „Sanofi“ užbaigti sandorį planuoja per pirmą kitų metų pusmetį.

„GAN Limited“

Mažiausias iš aptartų sandorių, bet atrodantis „sultingai“ potencialios grąžos atžvilgiu. Tai – mažos JAV žaidimų kompanijos „GAN Limited‘ įsigijimas. Bendrovę įsigyti siekia Japonijos video žaidimų konglomerato „Sega Sammy“ dukterinė bendrovė „Sega Sammy Creation“. Už kiekvieną „GAN“ akcijų pasiūlyta po 1,97 JAV dolerius, t.y. net 121% daugiau nei akcijos kainavo biržoje prieš paskelbiant apie pasiūlymą lapkričio 8 dieną. Straipsnio rengimo metu už „GAN“ akcijas buvo mokama po 1,51 JAV dolerį, tad skirtumas tarp pasiūlymo ir biržos kainos siekia net 30,5%. Tiesa, susitarimo dar nėra patvirtinę „GAN“ akcininkai. Planuojama, kad jų susirinkimas balsuoti įvyks ne vėliau, kaip iki kitų metų kovo 31 dienos. Nors labiau tikėtina, kad bus nubalsuota už sandorį, tačiau rizika visgi nemaža. Ko gero nedidelė akcininkų dalis sutikę su tokiu pasiūlymu savo investiciją galėtų laikyti pelninga. Dar 2021 metų pradžioje bendrovės akcijų kaina buvo kiek aukščiau nei 30 JAV dolerių lygio. Tiesa, alternatyvos nesutikus su „Sega“ pasiūlymu taip pat neatrodo pozityviai. Bendrovė per praėjusius metus patyrė daugiau nuostolių nei sugeneravo pajamų. Nuostoliai sudarė 172 mln. JAV dolerių, kai pardavimai – 135,6 mln. JAV dolerių.

KompanijaPirkėjasSandorio dydisPasiūlymo kaina Akcijos kaina (lapkričio 23 d.)Skirtumas tarp sandorio ir rinkos kainųPlanuojama sandorio užbaigimo data
„Seagen“„Pfizer“43 mlrd.229213,77,16%2024 m. I ketvirtis.
„Splunk”„Cisco Systems”28 mlrd.157151,543,60%2024 m. III ketvirtis
„Capri Holdings”„Tapestry”8,5 mlrd.5748,9116,54%2024 m. I pusmetis
Spirit Airlines„jetBlue”3,8 mlrd.3113138,46%2024 m. I pusmetis
„iRobot“„Amazon”1,4 mlrd.51,7541,2625,42%2024 m. I pusmetis
„Mirati Therapeutics”„Sanofi”4,8 mlrd.5856,881,97%2024 m. I pusmetis
„Gan Limited”„Sega Sammy Creation”84,7 mln.1,971,5130,46%2024 m. I pusmetis

Primename, kad tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Straipsnis buvo spausdintas gruodžio mėnesio žurnalo „Investuok“ numeryje.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. Myriad Capital neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi Myriad capital nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. Myriad Capital neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Galbūt Jus sudomins šie straipsniai