Savaitės rinkų apžvalga (09.27 – 10.01)

2021-10-03

JAV

JAV iždo sekretorė J. Yellen įspėjo šalies politikus, jog JAV vyriausybei pritrūks vykdyti pinigų vykdyti savo įsipareigojimams, jeigu iki spalio 18 dienos Kongresas nepadidins JAV skolinimosi ribos. Tai iš esmės reikštų techninį JAV valstybės bankrotą. Savaitės pradžioje Senate vykusį blokavimą dėl skolinimosi limito pakėlimo blokavo Respublikonų partijos nariai. Šiuo klausimu per pastarąjį dešimtmetį JAV politikos formuotojai dažnai kyla ginčai, tiesa, įvertinus potencialas galimas didžiules pasekmes ekonomikai nepadidinus šalies skolos limito, susitarimas būdavo pasiektas. Remiantis JAV iždo duomenimis, šalies įsiskolinimai praėjusio ketvirčio pabaigoje sudarė 28,5 trln. USD. Tai sudarė apie 125% JAV metinio bendrojo vidaus produkto. Tiesa, prezidentas J. Bidenas ketvirtadienį pasirašė įstatymą dėl trumpalaikio JAV skolos finansavimosi, kuris galios iki gruodžio 3 dienos. Iki to laiko Kongrese turi būti priimtas galutinis sprendimas dėl šalies skolinimo limito didinimo.

JAV skolos ir BVP santykis. Šaltinis: St. Louis Fed

Daug dėmesio savaitės pradžioje sulaukė pastebimai šoktelėję ir tolau į viršų kylantys JAV obligacijų pajamingumai. Labiausiai sekamų, t.y. 10 metų obligacijų pajamingumai pirmadienį perkopė 1,5% lygį ir pasiekė nuo birželio mėnesio nematytas aukštumas. Dar praėjusią savaitę pajamingumai siekė 1,29%. 2 metų skolos vertybinių popierių palūkanos pakilo iki 18 mėnesių aukštumu. Investuotojai tikisi, jog FED jau indikavęs apie būsimą obligacijų supirkimo programos mažinimą, laikysis savo pažadų.

10-ies metų JAV obligacijų pajamingumo pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Sulig ketvirtadienio sesijos pabaiga buvo uždarytas ir rugsėjo mėnesis ir trečias šių metų ketvirtis. Rugsėjis JAV akcijoms buvo prasčiausias nuo praėjusių metų spalio. Dow Jones praėjusį mėnesį krito 4,29%, S&P 500 reikšmė sumenko 4,76%, o Nasdaq Composite neigiamas pokytis sudarė net 5,30%. Pastarajam indeksui tai buvo prasčiausias rugsėjo mėnesis per dešimtmetį. Per visą trečią ketvirtį, Dow Jones reikšmė sumažėjo 1,91%, S&P 500 pakilo 0,23%, o Nasdaq Composite krito 0,40%. Blogiausiai praėjusį ketvirtį atrodė mažesnės kapitalizacijos bendrovės – Russell 2000 indekso reikšmė per ketvirtį krito 4,60%.

IndeksasRugsėjisIII ketvirtisII ketvirtisI ketvirtis2021 m. (YTD)
Dow Jones -4,29%-1,91%+4,61%+7,76%+10,58%
S&P 500 -4,76%+0,23%+8,17%+5,77%+14,68%
Nasdaq Coposite-5,30%-0,40%+9,50%+2,80%+12,11%
Russell 2000-3,05%-4,60%+4,05%+12,44%+11,62%

Žvelgiant į istorinius duomenis, antras rudens mėnesis būtent ir pasižymi itin dideliu kintamumu. Remiantis HulbertRatings duomenimis, Dow Jones indekso reikšmės dienos pokyčių standartinis nuokrypis yra didžiausias spalio mėnesį ir gerokai lenkia kitus arčiausiai pagal šį rodiklį esančius mėnesius – lapkritį, rugsėjį ir kovą.

Dow Jones dienos pokyčių standartiniai nuokrypiai. Šaltinis: www.HulbertRatings.com

Savaitės pabaigoje paskelbta, jog JAV farmacijos kompanijos Merck kartu su bendrove Ridgeback Bitheraupeutices kuriamas eksperimentinis vaistas tyrime dalyvavusiems Covid-19 sergantiems pacientams sumažino hospitalizacijos ir mirties riziką apie 50%, lyginant su placebo tiriamaisiais. Merck planuoja kreiptis į JAV maisto ir vaistų administraciją kuo įmanoma greičiau dėl vaisto naudojimo pavirtinimo ekstremaliomis sąlygomis. Jeigu FDA suteiktų leidimą naudoti vaistą, tai būtų pirmas medikamentas, skirtas gydyti Covid-19 susirgusius pacientus. Banko Citi analitikai po naujienų, atnaujino savo rekomendaciją Merck akcijų atžvilgiu. Ji išlieka – „pirkti“. Citi tikslinis rekomendacinis akcijos kainos lygis siekia 105 USD. Bendrovės rinkos kapitalizacija sudaro 190,13 mlrd. USD. Nuo metų pradžios iki šiandien Merck akcijų kaina buvo kritusi 3,11%. Praėjusiais metais kompanija sugeneravo 48,01 mlrd. USD siekiančias pajamas. Tai 3,06% daugiau nei 2019 metais.

Merck akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

JAV ekonominiai rodikliai

Remiantis galutiniais duomenimis, JAV bendrojo vidaus produkto augimas II ketvirtį, lyginant su I ketvirčiu, siekė 6,7%. Tai sumetintas rodiklis, t.y. padaugintas iš 4. Tai 0,1 procentinio punkto daugiau nei rodė preliminarūs duomenys. JAV centrinis bankas neseniai pakoregavo visų metų JAV ekonomikos prognozes. Skaičiuojama, kad JAV BVP per šiuos metus turėtų paaugti 5,9%. 2022 metais augimas turėtų lėtėti iki 3,8%, o 2023 – 2,5%.

United States GDP Growth Rate
JAV BPV pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / U. S. Bureau of Economic Analysis

Paskelbti naujų ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenys pranoko ekonomistų prognozes. Užsakymų apimtys rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, šoktelėjo 1,8%. Buvo prognozuojama, kad augimas sieks 0,7%. Liepą užsakymų apimtys buvo 0,5% didesnės nei birželį. Didžiausias augimas buvo fiksuotas komercinių lėktuvų ir jų dalių užsakymų atžvilgiu. Ilgalaikėmis prekėmis laikomi tie produktai, kurių naudojimo trukmė viršija 3 metus.

United States Durable Goods Orders
JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų augimo pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / U. S. Census Bureau

JAV įmonės

Paskelbta, jog JAV farmacijos bendrovė Merck už 11,5 mlrd. USD įsigys kitą farmacijos sektoriuje veikiančią kompaniją Acceleron Pharma, Apie galimą Acceleron įsigijimą jau buvo skelbiama praėjusią savaitę, tiesa, tarp kandidatų bendrovę įsigyti buvo minima ne Merck, o kita JAV vaistų gigantė Bristol Myers Squibb. Merck už kiekvieną Acceleron akciją sumokės 180 USD. Bus atsiskaitoma grynaisiais. Tikimasi, kad sandoris bus užbaigtas iki metų pabaigos. Acceleron specializuojasi vaistų nuo retų ligų vystyme. Pasak Merck, įsigijimas padės išplėsti ir sustiprinti bendrovės veiklą širdies ir kraujagyslių srityje.

Acceleron Pharma akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Mikroprocesorių gamintoja Micron Tehcnology per praėjusį ketvirtį uždirbo 2,72 mlrd. USD pelno, kai prieš metus per tą patį ketvirtį jis siekė 988 mln. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 2,42 USD. Analitikai prognozavo, kad jis sudarys 2,34 USD. Ketvirčio pardavimai per metus išaugo 37% iki 8,27 mlrd. USD. Buvo prognozuojama, kad jie sudarys 8,21 mlrd. USD. Nors praėjusio ketvirčio rezultatai pranoko prognozes ir per metus buvo fiksuotas įspūdingas augimas, tačiau analitikus ir investuotojus nuvylė einamojo ketvirčio prognozes. Micron vertinimu, šio ketvirčio pelnas akcijai sudarys 2 – 2,20 USD o pardavimai sieks 7,65 mlrd. USD. Tuo tarpu FactSet apklausti analitikai vidutiniškai prognozavo, kad ketvirčio pelnas sudarys 2,53 USD, o pajamos – 8,54 mlrd. USD. Pasak analitikų, per ateinantį ketvirtį prognozuojama silpnesni pagrindinio bendrovės produkto, t.y. DRAM atminties procesoriaus pardavimai. Tam turės įtakos tiekimo grandinių sutrikdymai, su kuriais susiduria ko gero visos šioje rinkoje veikiančios bendrovės. Micron vadovas S. Mehrotra teigė, jog kitais metais atminties lustų paklausa išliks stipri, rinkai prognozuojamas 15 – 19% augimas.

Micron Technology akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Kanados kalnakasybos kompanijos Agnico Eagle Mines ir Kirkland Lake Gold paskelbė apie pasiektą susitarimą dėl susijungimo. Naujoji bendrovė bus pavadinta Agnico Eagle Mines. Jos rinkos kapitalizacija sieks apie 24 mlrd. USD. Pagal susitarimą, Agnico už kiekvieną Kirkland akciją išleis 0,7935 akcijos. Agnico akcininkams priklausys apie 54% naujos kompanijos, Kirkland – likusi dalis. Susijungimo sandoris turėtų būti užbaigtas gruodį ar kitų metų pirmą ketvirtį.

Stipriai atpigo Bed Bath & Beyond akcijos. Bendrovės paskelbti rezultatai gerokai prasilenkė su analitikų prognozėmis. Kompanija per praėjusį ketvirtį patyrė 73,2 mln. USD nuostolių, kai prieš metus per tą patį laikotarpį, uždirbo 217,9 mln. USD pelno. Pakoreguotas pelnas, tenkantis akcijai, sudarė 0,04 USD. Analitikai laukė 0,53 USD. Ketvirčio pardavimai per metus sumažėjo nuo 2,68 mlrd. USD iki 1,98 mlrd. USD. Pasak kompanijos vadovo, mažmenininkė susiduria su rimtais iššūkiais dėl delta varianto, taip pat kitais veiksniais. Stiprus pardavimų nuosmukis buvo fiksuotas pagrindinėse kompanijos valstijose – Floridoje, Teksase, Kalifornijoje. Kompanija prognozuoja, kad metiniai pardavimai sudarys 8,1 – 8,3 mlrd. USD, o pakoreguotas pelnas akcijai sieks 0,70 – 1,10 USD. Analitikai prieš rezultatus tikėjosi, kad metinis pelnas akcijai sudarys 1,51 USD.

Bed Bath & Beyond akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Europa

Daugiausiai dėmesios savaitės pradžioje Europoje teko Vokietijoje įvykusiems Bundestago rinkimams. Remiantis preliminariais rezultatais paaiškėjo, jog daugiausiai balsų surinko Socialdemokratų partija, kuri nedidele persvara įveikė kadenciją baigiančios Vokietijos kanclerės A. Merkel centro dešinės sąjunga. Socialdemokratai gavo 25,7 proc., o A. Merkel blokas – Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir jos partnerė Bavarijoje Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) – 24,1 proc. balsų. Tai prasčiausias A. Merkel ir kompanijos rezultatas per septynis dešimtmečius.

Vokietijos Bundestango rinkimų rezultatai. Šaltinis: bundeswahlleite

Turkijos liros kursas JAV dolerio atžvilgiu pasiekė istorines žemumas. Rinkos dalyvius suneramino praėjusią savaitę paskelbtas netikėtas centrinio banko sprendimas sumažinti palūkanas. Palūkanų normos buvo sumažintos 100 bazinių punktų iki 18%. Centrinio banko vadovai tokį sprendimą grindė tuo, jog aukštos palūkanos turėjo daugiau nei tikėtasi neigiamo efekto komercinių paskolų rinkoje. Turkijos prezidentas ir kiek anksčiau buvo išreiškęs savo poziciją, pasisakydamas už palūkanų mažinimą. Tokį sprendimą rinkos dalyviai sutiko nepalankiai. Šalyje infliacija viršija 19%. JAV doleris Turkijos liros atžvilgiu šiais metais yra sustiprėjęs apie 20%.

USDTRY valiutų kurso pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Čekijos centrinis bankas pakėlė bazines palūkanas 75 baziniais punktais iki 1,5%. Tai didžiausias palūkanų didinimas vienu sprendimu nuo 1997 metų. Analitikai prognozavo palūkanų didinimą, tačiau mažesniu tempu. Šalies monetarinės politikos vykdytojai bando suvaldyti šalyje stipriai išaugusią infliaciją. Rugpjūtį Čekijoje metinis infliacijos augimas pasiekė 4,1%. Tai gerokai daugiau nei tikslinė 2% infliacijos riba. Tiesa, antrą ketvirtį šalies ekonomikos metinis augimas sudarė net 8,1%. Čekijoje bazinės palūkanos buvo pakeltos ir rugpjūtį Tuomet jos padidintos 50 bazinių punktų.

Image
Pasaulio centrinių bankų nustatytos bazinės palūkanos. Šaltinis: CharlieBilello

Europos ekonominiai rodikliai

Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, praėjusį mėnesį kainos euro zonoje dar labiau išaugo. Metinis infliacijos augimas pasiekė 3,4% siekiantį tempą. Tai daugiausiai nuo 2008 metų rugsėjo mėnesio. Rugpjūtį kainų indekso augimas sudarė 3%, o ekonomistai prognozavo, kad infliacija bus išaugusi iki 3,3%. Didžiausią įtaką šoktelėjusiai infliacijai turėjo brangę energijos ištekliai. Rugsėjį metinis jų kainų augimas siekė 17,4%, kai rugpjūtį sudarė 15,4%. Paslaugos praėjusį mėnesį brango 1,7% (rugpjūtį – 1,1%), o masto produktų kainos išaugo 2,1% (rugpjūtį – 2%).

Euro Area Inflation Rate
Infliacijos pokyčiai euro zonoje. Šaltinis: tradingeconomics.com / Eurostat

Euro zonoje nedarbo lygis rugpjūčio mėnesį pasiekė pastarųjų penkiolikos mėnesių žemumas. Regione bedarbių skaičius, lyginant su liepa, sumažėjo 0,1 procentinio punkto iki 7,5%. Toks rezultatas atitiko ekonomistų prognozes. Europos Sąjungoje nedarbo lygis taip pat sumažėjo tokiu pačiu dydžiu iki 6,8%. Eurostat suskaičiavo, jog euro zonoje rugpjūčio mėnesį darbo neturėjo 14,47 mln. darbingo amžiaus žmonių. Praėjusių metų vasaros pabaigoje euro zonoje nedarbo lygis siekė 8,6%. Didžiausias nedarbo lygis tarp ES valstybių rugpjūčio mėnesį buvo registruotas Ispanijoje (14%), Graikijoje (13,2%), Italijoje (9,3%). Mažiausiai bedarbių suskaičiuota Čekijoje (2,9%), Vengrijoje ir Nyderlanduose (po 3,2%). Pasak Eurostat, Lietuvoje nedarbo lygis rugpjūtį siekė 7,2%.

Nedarbo duomenys ES valstybėse. Šaltinis: Eurostat

Teigiamai nustebino paskelbti galutiniai Jungtinės Karalystės BVP duomenys. Šalies ekonomika per II šių metų ketvirtį, lyginant su I, augo 5,5%. Preliminarūs duomenys indikavo, jog augimas siekė 4,8%, tad rezultato patikslinimas išties įspūdingas. I ketvirtį buvo fiksuotas 1,6% ekonomikos nuosmukis. Daugiausiai prie duomenų pagerinimo prisidėjo didėję asmeninio vartojimo rodikliai. Lyginant su praėjusių metų II ketvirčiu, bendrasis vidaus produktas išaugo net 22,2%. BVP lygis ketvirčio pabaigoje buvo 3,3% žemiau nei prieš prasidedant pandemijai.

United Kingdom GDP Growth Rate
Jungtinės Karalystės BVP pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Office for National Statistics

Europos įmonės

Švedijos elektromobilių gamintoja Polestar paskelbė, jog listinguosis biržoje susijungdama su SPAC (special-purpose aqcusition company) tipo JAV bendrove Gores Guggenheim. Polestar įvertinta 20 mlrd. USD. Tai didžiausias elektromobilių gamintojo ėjimas į biržą per SPAC kompaniją nuo vasario mėnesį pasiekto 24 mlrd. USD susitarimo tarp JAV gamintojos Lucid Motors ir Churchill Capital IV Corp.

Polestar yra pakankamai gerai žinoma elektromobilių gamintoja, tarp kurios investuotojų yra Volvo Car Group, aktorius Leonardo DiCaprio, Geely vadlybos pirmininkas E. Li. Polestar šiuo metu siūlo du modelius – hibridinį Polestar 1 ir pilnai elektrinę Polsetar 2, kurias jau galima išvysti Š. Amerikos, Europos, Azijos keliuose. Polestar praėjusiais metais pristatė 10 tūkst. automobilių, o 2025 metais planuoja, kad pristatymų apimtys sudarys 290 tūkst. Iki 2024 metų bendrovė planuoja pristatyti dar tris naujus modelius. Po susijungimo su Gores Guggenheim, akcijų trumpinys Nasdaq biržoje bus pakeistas į PSNY.

Gores Guggenheim akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Investicinės bendrovės New Street analitikai pablogino savo rekomendaciją mikroprocesorių rinkos gigantės ASML atžvilgiu. Suteikta nauja rekomendacija bendrovės akcijas „laikyti“. Tikslinė rekomendacinė kaina – 660 EUR. Analitikai, kaip ir Micron atžvilgiu, prognozuoja atminties lustų rinkos sulėtėjimą kitais metais. ASML akcijų kaina šiais metais jau pakilo 59,51%. Bendrovės rinkos kapitalizacija sudaro 259,54 mlrd. EUR.

ASML akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Jungtinės Karalystės programinės įrangos gamintoja Blue Prism paskelbė, jog buvo pasiektas susitarimas dėl jos įsigijimo. Bendrovę nutarė įsigyti JAV privataus kapitalo firma Vista Equity Partners. Už ją bus sumokėta 1,1 mlrd. GBP grynais pinigais. Apie vykstančias derybas jau buvo patvirtinta rugpjūčio pabaigoje. Blue Prism specializuojasi robotams skirtos programinės įrangos kūrime. Už kiekvieną kompanijos akciją bus sumokėta 11,25 GBP. Blue Prism tapo dar viena Jungtinės Karalystės bendrovė, kuri tapo įsigijimo taikiniu JAV investuotojams. Pastaraisiais mėnesiais susidomėjimo dėl potencialaus įsigijimo susilaukė prekybos centrų tinklas Morrisons, infrastruktūros kompanija John Laing, aviacijos bendrovė Cobham.

Blue Prism akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Stipriau atpigo Jungtinės Karalystės siuntų tarnybos Royal Mail akcijos. Šveicarijos banko analitikai pablogino savo rekomendaciją Royal Mail akcijų atžvilgiu iš „pirkti“ į „laikyti“. Sumažinta ir tikslinė rekomendacinė akcijos kaina nuo 5,9 GBP iki 4,4 GBP. Vakar uždarymo metu akcijos kaina siekė 4,79 GBP. UBS prognozuoja, kad bendrovė susidurs su sunkumais dėl augančių sąnaudų. Royal Mail dėl darbuotojų atlyginimo vėl sės prie derybų stalo su CWU unija dėl tolimesnio susitarimo kitų metų kovo mėnesį. Banko analitikai atkreipė dėmesį į darbo rinkoje vyraujantį darbuotojų trūkumą ir išaugusius atlyginimus. Kompanijos rinkos kapitalizacija sudaro 4,85 mlrd. GBP.

Royal Mail akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Kitos rinkos

Toliau aukštumose laikos naftos kainos. Brent rūšinės naftos kaina yra pasiekusi pastarųjų trijų metų aukštumas. Investicinio banko Goldman Sachs analitikai dar kartą padidino tikslinį Brent naftos kainos lygį. Prognozuojama, kad metų pabaigoje Brent naftos barelis kainuos 90 USD, kai anksčiau buvo tikimasi 80 USD už barelį. Pasak analitikų, naftos produkciją sutrikdė Meksikos įlankoje siautęs uraganas Ida. Tuo tarpu toliau nuosekliai didėja žaliavos paklausa, tai itin pastebima Azijos regione. Tikimasi, kad naftos paklausa augas ir kitais metais. OPEC mėnesio pirmoje pusėje atnaujino savo prognozes. Pasak kartelio, kitai metais naftos paklausa viršys prieš pandeminę paklausą 2019 metais. Prognozuojama, kad naftos poreikis 2022 metais sudarys vidutiniškai 100,8 mln. barelių per dieną. 2019 metais paklausa sudarė apie 100 mln. b.p.d.

Įdomi situacija klostosi anglies ateities sandorių rinkoje. Kontraktų kainos pasiekė naujas rekordines aukštumas. Per šį mėnesį anglies kainos pakilo beveik 20%, o nuo metų pradžios beveik 160%. Situacija įdomi ir paradoksali, nes dauguma šalių, įskaitant ir didžiausią jos vartotoją Kiniją, imasi veiksnių mažinti anglies vartojimą ir yra davę pažadus apskritai ilgainiui atsisakyti šios žaliavos naudojimo. Kalnakasybos bendrovės dėl tokios politikos stipriai sumažino investicijas į naujų ir esamų anglies kasyklų vystymą. Tai turi nemažai įtakos prieinamos pasiūlos rinkoje atžvilgiu. Paklausa pastaruoju metu išaugo Europoje – dėl gamtinių dujų trūkumo ir stipriai pakilusių kainų, Jungtinė Karalystė net buvo priversta atnaujinti anglies deginimą kai kuriose elektrinėse, siekiant užtikrinti elektros tiekimą šalies gyventojams.

Anglies ateities sandorių kainų pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
11:00🟨Euro zonos rugpjūčio mėn. M3 pinigų kiekio pokytis (metinis)7,9%7,8%7,6%
14:45🟧ECB prezidentės C. Lagarde pranešimas
15:30🟧JAV rugpjūčio mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)1,8%0,7%-0,1%
Antradienis//
09:00🟨Vokietijos rugsėjo mėn. GfK vartotojų pasitikėjimo indeksas0,3-1,6-1,2
15:00🟧ECB prezidentės C. Lagarde pranešimas
17:00🟧JAV rugsėjo mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas109,3115,2113,8
Trečiadienis//
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)4,6 mln.-2,5 mln.-3,5 mln.
18:45🟥FED vadovo J. Powello pranešimas
Ketvirtadienis
04:00🟧Kinijos rugsėjo mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas49,650,350,1
09:00🟨Galutinis Jungtinės Karalystės II ketv. BVP (ketv./ketv.)5,5%4,8%4,8%
12;00🟨Euro zonos rugpjūčio mėn. nedarbo lygis7,5%7,5%7,6%
15:00🟧Preliminarus Vokietijos rugsėjo mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)4,1%4,0%4,0%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę362 tūkst.328 tūkst.351 tūkst.
15:30🟧Galutinis JAV II ketv. BVP (ketv./ketv. sumetinta x4)6,7%6,7%6,6%
16:45🟧JAV rugsėjo mėn. Čikagos PMI indeksas64,764,966,8
Penktadienis
09:00🟨Vokietijos rugpjūčio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)1,1%1,6%-5,1%
12:00🟧Euro zonos rugsėjo mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)3,4%3,3%3,0%
15:30🟥JAV rugsėjo mėn. PCE kainų indeksas (mėn./mėn.)0,3%0,2%0,3%
17:00🟥JAV rugsėjo mėn. ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas61,159,659,9
17:00🟨Patikslintas JAV rugsėjo mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas72,871,071,0
PMI (Purchasing Managers’ index) – pirkimo vadybininkų indeksas

Įmonių ketvirčio rezultatai

KompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursConcentrix CorporationVerslo konsultacijos8,96 mlrd.2,112,49
Antradienis
time-after-hoursMicron Technology, IncMikroprocesoriai83,35 mlrd.2,342,42
time-pre-marketIHS Markit Ltd.Tyrimai ir analitika49,51 mlrd.0,700,85
time-pre-marketFactSet Research Systems Inc.Tyrimai ir analitika14,11 mlrd.2,712,88
time-pre-marketSynnex CorporationIT paslaugos verslui10,79 mlrd.1,932.14
time-pre-marketThor Industries, Inc.RV gamyba6,09 mlrd.2,914,12
Trečiadienis
time-pre-marketCintas CorporationPaslaugos verslui 41,78 mlrd.2,763,11
time-pre-marketJabil Inc.Gamybinės paslaugos8,96 mlrd.1,151,16
time-after-hoursHerman Miller, Inc.Baldų gamyba3,07 mlrd.0,550,49
time-pre-marketWorthington Industries, Inc.Metalų apdirbimas2,76 mlrd.1,902,46
time-after-hoursNovagold Resources Inc.Kalnakasyba2,22 mlrd.-0,03-0,04
Ketvirtadienis
time-pre-marketPaychex, Inc.HR paslaugos39,78 mlrd.0,810,89
time-pre-marketCarMax IncNaudoti automobiliai23,16 mlrd.1,871,72
time-pre-marketMcCormick & CompanyMaisto produktai22,66 mlrd.0,730,80
time-after-hoursJefferies Financial Group Inc.Finansai9,20 mlrd.1,001,50
time-pre-marketBed Bath & Beyond Inc.Mažmeninė prekyba2,45 mlrd.0,530,04
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2021.09.24 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu