Savaitės rinkų apžvalga (09.20 – 09.24)

2021-09-26

JAV

Savaitės pradžioje matėme stipresnį išsipardavimą pasaulio akcijų biržose.  Investuotojams toliau nerimą kėlė situacija Kinijoje, daug dėmesio sulaukė centrinių bankų sprendimai dėl monetarinės politikos griežtinimo bei toliau plintanti Covid-19 infekcija. Nepaisant to, pagrindinis JAV akcijų indeksas užbaigė kintamumu pažymėtą savaitę fiksuodamas 0,51% prieaugį. Nuo metų pradžios indekso teigiamas pokytis sudaro 18,62%.

FED vadovas J. Powellas savaitės viduryje vykusios centrinio banko posėdžio spaudos konferencijos metu leido suprasti, jog centrinio banko vykdomo obligacijų supirkimo tempo mažinimo galimai sulauksime jau per ateinančius mėnesius. Palūkanų normos JAV, tikėtina, turėtų būti pradėtos didintos jau kitais metais. Už tai pasisako pusė FED komiteto narių. Tiesa, prieš būsimą palūkanų didnimą turėtų būti užbaigta obligacijų supirkimo programa.

Remiantis FedWatch Tool, artimiausio palūkanų kėlimo pagal išvestinių instrumentų rinkoje skaičiuojamas tikimybes laukiama kitų metų pabaigoje. Šiuo metu skiriama 41,9% tikimybė, jog per 2022 metų gruodžio mėnesio FED posėdį palūkanos bus didesnės 25 baziniais punktais. 25,1% tikimybė, jog palūkanos bus didesnės 50 bazinių punktų nei yra šiuo metu, 6,7% – 75 baziniais punktais. Likusi, t.y. 25,4% dalis skirta, jog palūkanų normos tuo metu vis dar bus nepasikeituios.

2022 metų gruodžio mėnesio FED bazinių palūkanų lygio prognozė. Šaltinis: FedWatch Tool

Kinijoje su veiklos sunkumais susidūrė viena didžiausių šalies nekilnojamo turto vystytojų Evergrande. Tai paveikė ir kitų pasaulio biržų dalyvių nuotaikas. Kai kurios žiniasklaidos priemonės Evergrande situaciją ir galimą bendrovės bankrotą jau spėjo sulyginti su praėjusios finansų krizės metu žlugusių vienu didžiausių JAV investicinių bankų Lehman Brothers. Evergrande turi apie 300 mlrd. USD skolinių įsipareigojimų. Bendrovė susiduria su problemomis aptarnaujant skolas, o jos bankrotas tikrai turėtų stiprių padarinių visai Kinijos ekonomikai. Tiesa, JAV ir Europos ekonomikoms rizika šiuo atveju ko gero būtų mažesnė, nors tarp kompanijos obligacijų savininkų yra nemažai tiek JAV, tiek Europos institucinių investuotojų, tačiau skolos jiems nėra didžiulės.

Didžiausi JAV denominuotų Evergrande obligacijų savininkai. Šaltinis: Bloomberg

Kaip ketvirtadienį skelbė Reuters, Evergrande nesumokėjo 83,5 mln. USD palūkanų jos išleistų obligacijų pirkėjams, kurias buvo įsipareigojusi pervesti. Iki metų pabaigos bendrovė pagal turimus įsipareigojimus skolintojams iš viso yra įsipareigojusi sumokėti apie 550 mln. USD palūkanų. Kompanijos akcijų kaina šiais metais krito 84,16%.

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) atnaujino ekonomikos augimo prognozes. OECD sumažino prognozuojamą JAV bendrojo vidaus produkto augimo tempą šiems metams iki 6%. Gegužę buvo tikimasi, kad didžiausios pasaulyje ekonomikos BVP augimas sieks 6,9%. OECD skaičiuoja, kad viso pasaulio ekonomikos augimo tempas sudarys 5,7%. Tai 0,1 procentinio punkto mažiau nei pavasario pabaigoje. Pasak organizacijos, pastaraisiais mėnesiais išplitusi delta Covid-19 atmaina sulėtino augimą.

OECD rugsėjo mėnesio BVP augimo prognozės. Šaltinis: OECD

JAV ekonominiai rodikliai

Paskelbta, jog savaitę prieš praėjusią išaugo gautų naujų bedarbių paraiškų skaičius. JAV dėl nedarbo išmokų registravosi 351 tūkst. naujų bedarbių. Ekonomistai prognozavo, kad skaičius sieks 317 tūkst. Savaitę prieš buvo pateikta 335 tūkst. paraiškų.

Naujų bedarbių paraiškos JAV. Šaltinis: CNBC

JAV Įmonės

Savaitės vidutyje stipriau pigo rezultatus pranešusios ir prognozes atnaujinusios siuntų kompanijos FedEx akcijos. Jos pateko ir į „meškų rinkos“ teritoriją. Ja investuotojai vadina tuomet, kai nuo pastarosios pasiektos viršūnės kaina krenta daugiau nei 20%. Slankusis 50 dienų kainos vidurkis taip pat krito žemiau 200 dienų kainos vidurkio. Tokią būseną techninės analizės specialistai vadina „mirties kryžiumi“ (angl. death cross). Paskutinį kartą FedEx akcijų kaina tokioje būsenoje buvo atsidūrusi 2018 metų rugpjūtį. Akcijos kaina dugną pasiekė tik per 19 mėnesių kritusi 63%. Kompanija vakar vėlai vakare paskelbė, jog per praėjusį ketvirtį buvo sugeneruotos 22 mlrd. USD siekiančios pajamos ir uždirbta 4,37 USD pelno akcijai. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sudarys 21,86 mlrd. USD ir bus uždirbta 4,93 USD pelno akcijai. FedEx prognozuoja, kad šių metų pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 18,25 – 19,50 USD, kai anksčiau bendrovė tikėjosi, jog pavyks uždirbti 18,90 – 19,90 USD. Nuo metų pradžios FedEx akcijų kaina yra kritusi 12,7%.

FedEx akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Nike akcijos. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,9 mlrd. USD pelno arba 1,16 USD pelno akcijai. Prieš metus pelnas siekė 1,5 mlrd. USD arba 0,95 akcijai. Pajamos per metus išaugo 16% iki 12,2 mlrd. USD. Bendrasis pelningumas taip pat padidėjo, tačiau stiprokai išaugo pardavimo ir administracinės sąnaudos, kurios, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, padidėjo 20% iki 3,6 mlrd. USD. Analitikai vidutiniškai prognozavo, kad pelnas akcijai sudarys 1,12 USD, o sugeneruoti pardavimai sieks 12,5 mlrd. USD. Bendrai pardavimo ir administracinės sąnaudos praėjusį ketvirtį sudarė 29% visų sugeneruotų pajamų. Tai 1 procentiniu punktu daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Nike turimų atsargų vertė ketvirčio pabaigoje siekė 6,7 mlrd. USD. Pasak kompanijos, einamojo ketvirčio pardavimų augimas ko gero bus artimas nuliui. Nike taip pat sumažino visų metų augimo prognozes. Kompanijos gamybinę veiklą stipriai paveikė Covid-19 situacija Indonezijoje ir Vietname. Pastarojoje šalyje daugelis bendrovės gamyklų vis dar yra uždarytos dėl vyriausybės reikalavimų, siekiant sustabdyti plintančią infekciją. Nike akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 12,8%.

Nike akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Praėjusio ketvirčio finansines ataskaitas paskelbė ir prekybos bendrovė Costco Wholesale. Per ketvirtį kompanija uždirbo 1,67 mlrd. USD pelno arba 3,76 pelno akcijai. Prieš metus pelnas siekė 1,39 mlrd. USD arba 3,13 USD akcijai. Analitikai prognozavo, kad jis sudarys 3,53 USD akcijai. Ketvirčio pardavimai per metus išaugo nuo 53,38 mlrd. USD iki 62,68 mlrd. USD. Buvo prognozuojama, kad jie sudarys 61,41 mlrd. USD. Po rezultatų paskelbimo analitikai atnaujino savo rekomendacijas bendrovės akcijų atžvilgiu. Deutsche Bank analitikai pakėlė tikslinę rekomendacinę Costco akcijų kainą nuo 399 iki 424 USD. Raymond James tikslinę ribą padidino nuo 460 iki 490 USD. Šiandien biržos atidarymo metu už Costco akciją buvo mokėta 455,98 USD. Kompanijos vertybinių popierių kaina šiais metais pakilo 22,5%.

Costco akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Europa

Antradienį Europos biržose buvo aktyviau prekiaujama kelionių sektoriaus, oro skrydžių bendrovių akcijomis. JAV paskelbta apie planus laisvinti užsieniečių galimybes patekti į šalį. Vakar Baltieji Rūmai pranešė, jog nuo lapkričio mėnesio į JAV galės atvyki keliautojai iš užsienio, įskaitant Europos Sąjungą ir Jungtinę Karalystę. Jie turės įrodyti pilną vakcinaciją nuo Covid-19 ir pateikti neigiamą testo rezultatą gautą iki 3 dienų prieš įvykimą į JAV. Oro skrydžių bendrovės jau ilgokai prašė JAV prezidento administracijos pakeisti dabartines keliavimo taisykles. Dabartinis sprendimas turėtų stipriai padidinti kelionių srautus gruodžio mėnesį šventiniu laikotarpiu.

Vyko Anglijos, Norvegijos, Šveicarijos, Turkijos centrinių bankų posėdžiai. Anglijos ir Šveicarijos bankai nusprendė palūkanų nekeisti. Norvegijoje Bazinės palūkanų normos pakeltos 25 baziniais punktais nuo istorinių 0% žemumų. Tai atitiko ekonomistų prognozes. Šalies monetarinės politikos formuotojai atkreipė dėmesį, jog visuomenės atsivėrimas ir stabili situacija ekonomika yra tinkamos prielaidos grįžti prie įprastos pinigų politikos sąlygų. Norvegijos centrinis bankas prognozuoja, kad dar vienas artimiausias palūkanų kėlimas bus įgyvendintas gruodžio mėnesį. Kitais metais palūkanų normos šalyje turėtų pasiekti 1,25%.

Norway Interest Rate
Bazinių palūkanų normų pokyčiai Norvegijoje. Šaltinis: tradingeconomics.com / Norges Bank

Turkijos centrinio banko vadovai, atvirkščiai, nusprendė mažinti bazines palūkanas 100 bazinių punktų iki 18%. Buvo prognozuojama, kad per rugsėjo mėnesio posėdį centrinis bankas palūkanų nekeis. Pasak pinigų politikos formuotojų, sugriežtintos sąlygos turėjo daugiau nei tikėtasi neigiamo efekto komercinių paskolų rinkoje. Centrinis bankas taip pat pažymėjo, kad vis dar manoma, kad infliacija yra laikina, o maisto produktų ir importo kainos pakilusios dėl tiekimo grandinių sutrikdymo bei stipriai išaugusios paklausos atidarius ekonomiką.

Turkey Interest Rate
Bazinių palūkanų normų pokyčiai Turkijoje. Šaltinis: tradingeconomics.com / Central Bank of the Republic of Turkey

Europos ekonominiai rodikliai

Vokietijoje gamintojų kainų indekso augimas rugpjūčio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, siekė net 12%. Lyginant su liepa augimo tempas sudarė 1,5% ir gerokai pranoko ekonomistų lūkesčius. Jie prognozavo, kad metinis augimo tempas sudarys 11,4%, o mėnesinis sieks 0,8%. Praėjusį mėnesį fiksuotas 12% metinis gamintojų kainų indekso augimas tempas buvo didžiausias nuo 1974 metų gruodžio. Didžiausią įtaką tam turėjo energijos ištekliai, kurie per metus pabrango 24%.

Germany Producer Prices Change
Vokietijos gamintojų kainų indekso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Federal Statistical Office

Buvo paskelbti ir svarbūs išankstiniai euro zonos paslaugų ir gamybos sektorių PMI indeksai. Remiantis išankstiniais IHS Markit atliktų apklausų duomenimis, verslo ir ekonomikos aktyvumas regiono valstybėse šį mėnesį lėtėjo, nors ir toliau fiksuojama plėtra. Bendro paslaugų ir gamybos IHS Markit Flash Composite Purchasing Managers’ indekso reikšmė smuko iki 56,1 punkto. Tai pastarųjų penkių mėnesių žemumos. Rugpjūtį indekso reikšmė siekė 59 punktus. Verslo ir ekonomikos augimui didelę įtaką turi stipriai išaugusios žaliavų, produktų, paslaugų kainos.

IHS Markit Flash Composite Purchasing Managers’ indekso ir euro zonos BVP pokyčiai. Šaltinis: IHS Markit, Eurostat

Europos įmonės

Amsterdamo akcijų biržoje debiutavo muzikos įrašų kompanija Universal Music Group. Akcijų kaina pirmą prekybos dieną buvo šoktelėjusi iki 26,45 EUR. Biržų operatorė Euronext prieš prekybos pradžią buvo paskelbusi, jog pirminė numatyta techninė kaina siekia 18,50 EUR. Akcijai kainuojant 25 EUR, bendra įmonės rinkos kapitalizacija sudaro daugiau nei 45 mlrd. EUR. JAV banko JPMorgan analitikai įvardijo šią kompaniją, kaip „privalomą“ turėti turtą. Nustatyta ir tikslinė rekomendacinė akcijos kaina, kuri siekia 28 EUR. Univeral Music Group yra didžiausia muzikos įrašų bendrovė pasaulyje. Pagrindinės jos konkurentės – Warner Music Group, Sony Music. UMG veikia daugiau nei 60 pasaulio valstybių. Kompanija dirba su tokiais atlikėjais, kaip Ariana Grande, Taylor Swift, Bob Dylan, Kendric Lamar, Alicia Keys, Justin Bieber ir kt.

Universal Music Group akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Savaitės viduryje Londono akcijų biržoje stipriau brango sporto lažybų ir žaidimų bendrovės Entain vertybiniai popieriai. Tos pačios rinkos JAV atstovė DraftKings pateikė 22 mlrd. USD dydžio pasiūlymą dėl Entain įsigijimo. Už akciją siūloma 2,8 GBP dalimi DraftKings akcijų ir grynųjų pinigų. Entain pranešė, jog rimtai apsvarstys šį pasiūlymą. Kompanijos įsigijimu buvo susidomėjusi ir kita JAV kompanija MGMG. ji metų pradžioje buvo pateikusi apie 11 mlrd. USD pasiūlymą. Jis buvo atmestas. MGM ir Entain kartu JAV vysto internetinių sporto lažybų verslą BetMGM prekės ženklu. Entain taip pat priklauso tokie lažybų, pokerio rinkos prekės ženklai kaip Coral, Ladbrokes, PartyPoker. DraftKing yra viena didžiausių JAV žaidimų ir lažybų bendrovių.

Entain akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Vokietijos automobilių gamintoja Daimler pranešė, jog investavimo į Prancūzijos baterijų gamintoją Automotive Cells Company (ACC) bei nusipirko 33% dydžio kompanijos akcijų paketą. Tokiu būdu Daimler plečia savo baterijų tiekėjų ratą Europoje. Šiuo metu daugiausiai bendrovės automobiliuose naudojamų baterijų yra gaminama Azijos valstybėse. Automotive Cells Company buvo įkurta 2020 metais. Kompaniją įkūrė automobilių gamybos gigantė Stellantis ir energetikos milžinė TotalEnergies. Planuojama, kad Daimler gaminamiems Mercedes-Benz prekės ženklo automobiliams ACC baterijas pagamintas Prancūzijos ir Vokietijos gamyklose pradės tiekti šio dešimtmečio viduryje. Daimler planuoja gaminti išskirtinai tik elektra varomus automobilius jau nuo 2030 metų, žinoma, jeigu tą leis galimybės. Į ACC veiklos plėtrą Daimler planuoja investuoti iki 1 mlrd. EUR. Kompanijos akcijos šiais metais yra pabrangusios 28,53%. Akcijų P/E rodiklis – 5,9. Bendrovės rinkos kapitalizacija šiuo metu sudaro 76,95 mlrd. EUR.

Daimler akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: MarketWatch

Nors automobilių gamintojai žvelgdami į dabartines tendencijas ir vertindami ateities perspektyvas daugiausiai dėmesio skiria baterijomis varomų automobilių gamybos vystymui, tačiau nepamirštama ir vandeniliu varomų automobilių idėjos plėtra. Tokie gamintojai, kaip BMW ir Audi, lygiagrečiai vystomoms baterijų technologijoms, vysto ir vandeniliu varomus keleivinių automobilių prototipus. BMW, kuri yra labiausiai pažengusi vandenilio technologijose tarp Vokietijos automobilių gamintojų, tikisi į masinę rinką įvesti vandeniliu varomą modelį 2030 metais. Daug dėmesio gamintoja skiria į Europos ir Kinijos politinius sprendimus, kurie gali stipriai paveikti šią rinką. BMW neseniai pristatė vandenilinį X5 SUV modelio prototipą. Kitais metais bendrovė planuoja pagaminti iki 100 vandenilinių varomų automobilių prototipų, skirtų testavimui.

Kitos rinkos

Daug dėmesio pastarąjį mėnesį sulaukė situacija gamtinių dujų rinkoje, kur kainos pasiekė aukščiausius lygius per daugiau nei 7 metus. Analitikai prognozuoja, kad Europoje dujų kainos šį sezoną gali šoktelti ir iki visų laikų rekordinių aukštumų. Regiono gamtinių dujų atsargos yra stipriai mažesnės nei įprastai. Rinkos dalyviai nerimauja dėl būsimo šildymo sezono. Jeigu žiema bus šaltesnė nei įprastai, dujų poreikis išaugs dar, o tokia situacija dar stipriau šokdintų kainas. Atsargas užpildyti sekasi sunkiai – sumažėjo tiekimas iš Rusijos, kurio dalis nukreipta į Azijos rinką dėl ten taip pat vyraujančios stiprios paklausos. Prie energetikos krizės Europoje prisideda ir tai, jog vėjo jėgainių pagamintos energijos apimtys yra gerokai mažesnės nei prognozuota. Nuo to itin stipriai nukentėjo Jungtinė Karalystė, kurioje vėjo jėgainės kai kuriomis dienomis pagamino mažiau nei 1 GW elektros, nors bendras jų galingumas siekia 24 GW. Kai kuriose valstybės dėl situacijos buvo priverstos atnaujinti veiklą anglies degimo jėgainėse tam, kad būtų užtikrintas nuoseklus elektros tiekimas vartotojams.

WisdomTree Natural Gas fondo vienetų kainos pokyčiai. Šaltinis: WisdomTree

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
🟥Parlamento rinkimai Kanadoje
09:00🟨Vokietijos rugpjūčio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)1,5%0,8%1,9%
Antradienis//
15:30🟧JAV rugpjūčio mėn. gyv. namų statybų leidimai (sumetinta, x12)1,73 mln.1,60 mln.1,63 mln.
15:30🟧JAV rupjūčio mėn. pradėti statyti gyv. namai (sumetinta, x12)1,62 mln.1,55 mln.1,53 mln.
Trečiadienis//
05:00🟥Japonijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų-0,10%-0,10%-0,10%
17:00🟨Euro zonos rugsėjo mėn. vartotojų pasitikėjimo indeksas-4-6-5
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-3,5 mln.-3,3 mln.-6,4 mln.
21:00🟥Federalinių rezervų banko (FED) sprendimas dėl palūkanų<0,25%<0,25%<0,25%
Ketvirtadienis
10:30🟥Šveicarijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų-0,75%-0,75%-0,75%
11:00🟧Išankstinis euro zonos rugsėjo mėn. gamybos sektoriaus PMI 58,760,461,4
11:00🟧Išankstinis euro zonos rugsėjo mėn. paslaugų sektoriaus PMI 56,358,459,0
14:00🟥Anglijos centrinio banko (BOE) sprendimas dėl palūkanų0,10%0,10%0,10%
15:30🟧JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę351 tūkst.317 tūkst.332 tūkst.
16:45🟧Išankstinis JAV rugsėjo mėn. gamybos sektoriaus PMI 60,561,161,1
16:45🟧Išankstinis JAV rugsėjo mėn. paslaugų sektoriaus PMI 54,455,155,1
Penktadienis
11:00🟧Vokietijos rugsėjo mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksas98,899,099,4
17:00🟥FED vadovo J. Powello pranešimas
17:00🟨JAV rugpjūčio mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta, x12)740 tūkst.708 tūkst.708 tūkst.
PMI (Purchasing Managers’ index) – pirkimo vadybininkų indeksas

Įmonių ketvirčio rezultatai

KompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursLennar CorporationStatybos31,31 mlrd.3,244,52
time-pre-marketCognyte SoftwarePrograminė įranga1,84 mlrd.-0,030,00
Antradienis
time-after-hoursAdobe Inc.Programinė įranga316,86 mlrd.3,023,11
time-after-hoursFedEx CorporationLogistika68,78 mlrd.4,934,37
time-pre-marketAutoZone, Inc.Automobilių dalys34,63 mlrd.29,9635,72
time-pre-marketStitch Fix, Inc.Mažmeninė prekyba3,66 mlrd.0,120,19
time-pre-marketCracker Barrel Old Country Store, Inc.Maitinimas3,23 mlrd.2,422,25
Trečiadienis
time-pre-marketGeneral Mills, Inc.Maisto gamyba35,60 mlrd.0,880,99
time-after-hoursBlackBerry LimitedPrograminė įranga5,75 mlrd.-0,09-0,06
time-after-hoursKB HomeStatybos4,16 mlrd.1,601,60
time-after-hoursH. B. Fuller CompanyChemikalai3,27 mlrd.0,770,79
time-after-hoursSteelcase Inc.Baldų gamyba1,58 mlrd.0,280,21
Ketvirtadienis
time-after-hoursNike, Inc.Sportinės prekės249,49 mlrd.1,121,16
time-pre-marketAccenture plc.Informacinės technologijos217,02 mlrd.2,192,20
time-after-hoursCostco Wholesale Mažmeninė prekyba204,81 mlrd.3,533,76
time-pre-marketDarden Restaurants, Inc.Maitinimas19,65 mlrd.1,631,76
time-after-hoursTrip.com Group Keliavimo paslaugos18,23 mlrd.-0,04-0,18
time-after-hoursVail Resorts, Inc.Viešbučiai12,13 mlrd.-3,57-3,49
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2021.09.17 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu