Savaitės rinkų apžvalga (08.22 – 08.26)

2022-08-28

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV indeksai stipriau susvyravo penktadienį ir užsidarė neigiamoje teritorijoje. Tam įtakos turėjo vykęs centrinių bankų atstovų susitikimas JAV Jackson Hole. Jo metu ne tik J. Powell komentavo dabartinę situaciją kiek griežčiau nei prieš tai, tačiau prie griežtesnės retorikos prisidėjo dar trys FED atstovai: Bostic, Harker ir Bullard. FED tikslinė infliacija išlieka 2 proc. tačiau kad prie jos priartėti FED rinkai leidžia suprasti, kad artimiausiu metu pinigų griežtinimo politika nešvelnės ir artimiausiu metu rugsėjį bus keliamos palūkanos 75 baziniais punktais. Po tokių pasisakymų vien penktadienį pagrindiniai indeksai traukėsi daugiau nei po 2 proc.

FED palūkanų normų tikimybės rugsėjį. Šaltinis: CME gorup

Į pabaigą artėja ir antro ketvirčio rezultatų skelbimo sezonas. Remiantis FactSet duomenimis, bendras vidutinis pelno akcijai augimas praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kol kas sudaro 6,3%. Prieš prasidedant ketvirčiui buvo tikimasi, kad augimo tempas sieks 5,4%, tad rezultatai viršija lūkesčius. Iš 11-os indekso sektorių, 5-iuose fiksuotas pelno akcijai nuosmukis, 6-iuose – augimas. Didžiausią augimas registruotas energetikos sektoriuje, kuriame pelnas akcijai per metus šoktelėjo net 298,6%. Remiantis Refinitiv duomenimis, atmetus energetikos sektoriaus įtaką, likusių 10-ies S&P 500 sektorių bendras pelnų augimas būtų neigiamas ir nuosmukis sudarytų 1,8%. Nepaisant to, iš rezultatus paskelbusių bendrovių, 77,8% kompanijų pelnai viršijo analitikų prognozes. Analitikai prognozuoja, kad per einamąjį, t. y. trečią, ketvirtį S&P 500 bendrovės pelnus paaugins 3,9%. Tai yra gerokai mažiau nei buvo skaičiuojama pirmo ketvirčio pabaigoje, kai analitikai prognozavo, kad trečią ketvirtį pelnai augs net 9,5%. Bendrai per šiuos metus vidutinis pagrindinio JAV akcijų indekso kompanijų pelno augimas turėtų sudaryti 8,1%.

JAV ekonominiai rodikliai

JAV PCE vartotojų kainų indeksas, kuris yra skaičiuojama atmetant energijos išteklių ir maisto produktų kainų pokyčių įtaką, praėjusį mėnesį, lyginant su birželio krito 0,2 procentinio punkto ir sudarė 4,6%. Kiek anksčiau šį mėnesį skelbta, jog bendro vartotojų kainų indekso, įskaitant energetiką ir maisto produktus, metinis pokytis liepą krito iki 8,5% lygio, t.y. 0,6 procentinio punkto žemiau nei birželį.

JAV PCE vartotojų kainų indekso pokyčiai per metus. Šaltinis: tradingeconimics.com

JAV naujų namų pardavimų apimtys liepos mėnesį krito į žemumas, praėjusį kartą registruotas 2016 metų liepos mėnesį. Iš viso liepos mėnesį šalyje parduota 511 tūkst. naujų gyvenamųjų namų (sumetinti duomenys, x12). Tai yra 12,6% mažiau nei birželį ir gerokai mažiau nei prognozavo ekonomistai, kurie tikėjosi, kad pardavimai sieks 575 tūkst. Nepaisant stipriai sumažėjusios paklausos gyvenamųjų namų būsto rinkoje, parduoto naujo namo kainos mediana liepą siekė 439,40 tūkst. USD, t.y. 33,4 tūkst. USD daugiau nei per mėnesį prieš metus. Vidutinė pardavimo kaina buvo dar didesnė ir suarė 546,8 tūkst. USD, t.y. apie 85 tūkst. USD daugiau nei praėjusių metų liepą. JAV pardavimui šiuo metu siūloma apie 464 tūkst. naujų namųTop of Form

Buvo paskelbti patikslinti antro ketvirčio JAV ekonomikos duomenys. Didžiausios pasaulio ekonomikos bendrasis vidaus produktas praėjusį ketvirtį, lyginant su pirmu, traukėsi 0,6%. Tai yra 0,3 procentinio punkto mažiau nei pagal anksčiau praneštus preliminarius duomenis.

JAV Įmonės

Cineworld, kuri valdo antrą didžiausią kino teatrų tinklą pasaulyje, patvirtino, jog ketina pateikti dokumentus dėl bankroto procedūros JAV. Cineworld centrinė būstinė yra Londone. Kompanija valdo apie 9,5 tūkst. kino teatrų 10-yje valstybių (Bulgarija, Čekija, Vengrija, Airija, Izraelis, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Jungtinė Karalystė, JAV). Cineworld JAV rinkoje veikia per Regal cinemas kino teatrų tinklą. Regal cinemas praėjusių metų pabaigoje grynoji skola siekė 8,9 mlrd. USD. Pasak kompanijos, restruktūrizavimo bankroto procedūra galimai bus vykdoma pagal JAV „Chapter 11“ skyrių. Kompanija tokia atveju turėtų restruktūrizuoti įsipareigojimus, tačiau tęsti veiklą įprastai ir, gavus teismo leidimą, prisiimti naujų įsipareigojimą, esant būtinybei.

Ketvirčio rezultatus paskelbė video konferencijų spendimų siūlanti Zoom Video Communications. Jie nuvylė investuotojus, akcijos šiandien stipriau pinga. Bendrovė vis dar augino ketvirčio pajamas, tačiau augimo tempas buvo lėčiausias kompanijos istorijoje. Zoom per praėjusį ketvirtį, kuris baigėsi liepos 31 dieną, sugeneravo 1,10 mlrd. USD siekiančias pajamas, t.y. 8% daugiau nei prieš metus. Analitikai prognozavo, kad jos sieks 1,12 mlrd. USD. Gerokai susitraukė ketvirčio grynasis pelnas. Per tris mėnesius buvo uždirbta 45,7 mln. USD, kai prieš metus per ketvirtį jis sudarė net 316,9 mln. USD. Bendrovė 51% išaugino veiklos išlaidas. Zoom daug lėšų skyrė marketingui, pardavimams. Zoom prognozuoja, kad šio ketvirčio pardavimai sieks 1,00 – 1,09 mlrd. USD, o pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 0,82 – 0,83 USD. Prieš paskelbiant bendrovės prognozes, analitikai skaičiavo, kad pajamos sieks 1,15 mlrd. USD, o pelnas akcijai – 0,92 USD.

JAV mažmeninės prekybos bendrovė Macy’s per praėjusį ketvirtį uždirbo 275 mln. USD grynojo pelno arba 1,00 USD pakoreguoto pelno akcijai. Grynasis pelnas buvo 80 mln. USD mažesnis nei per ketvirtį prieš metus, tačiau pranoko analitikų lūkesčius. Jie prognozavo, kad pelnas akcijai sieks 1 USD. Ketvirčio pardavimai siekė 5,6 mlrd. USD ir sumažėjo nežymiai bei pralenkė prognozes (5,49 mlrd. USD). Macy’s prognozuoja, kad per visus metus pajamos sieks 24,46 – 24,70 mlrd. USD, o pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 4 – 4,20 USD. Gegužę bendrovė prognozavo, kad metinis EPS sieks 4,53 – 4,95 USD.

Europa

Europos indeksai kaip ir JAV praėjusią savaitę smuko žemyn. Jungtinėje Karalystėje iš didžiųjų regiono biržų pagrindinis šalies indeksas FTSE 100 nors ir taip pat užsidarė neigiamoje teritorijoje tačiau tik su -0,7% Nuo metų pradžios indekso reikšmės pokytis toliau išlieka teigiamas 0,58% ir šiuo atžvilgiu gerokai lenkia kitų valstybių indeksus.

Regioną toliau krečia energetikos krizė. Gamitinių dujų kaina Europoje svyravo apie 300 EUR/MWh lygio ir pasiekė naują rekordą. Rusijos bendrovė Gazprom paskelbė, jog rugpjūčio pabaigoje planuoja trims dienoms sumažinti dujų tiekimą Nord Stream vamzdynu dėl techninių darbų. Vyraujanti sausra regione taip pat turi daug įtakos. Istoriškai nusekusi viena pagrindinių Europos upių Reinas priverčia stabdyti laivyba, taip pat turi daug įtakos hidroelektinių, atominių jėgainių veiklai.

Euro zonos valstybių obligacijų rinkoje šie metai taip pat jau tapo išskirtiniais. Vyriausybių obligacijų pajamingumai perkopė senokai matytas aukštumas. Taip pat stipriai padidėjo ir kintamumas. Remiantis Refinitiv duomenimis, Vokietijos obligacijų rinkoje volatilumas šiais metais yra didžiausias nuo euro zonos skolų krizės laikotarpio 2011 metų. Nuo metų pradžios 10-ies metų Vokietijos obligacijų pajamingumo pokytis per dieną viršijo 0,1% jau beveik 80 kartų. Palyginimui, praėjusiais metais tokių dienų buvo mažiau nei 10. Kintamumui daugiausiai įtakos turi neužtikrintumas rinkose ir mažėjantis likvidumas, kuris traukiasi dėl centrinių bankų skatinimo nutraukimo. Šiandien 10-ies metų Vokietijos obligacijų pajamingumas antrinėje rinkoje sukosi apie 1,38% lygį. Dar mėnesio pradžioje jis buvo susitraukęs ir žemiau 0,8%, o birželio antroje pusėje šoktelėjęs ir iki pastarųjų devynių metų aukštumų, t.y. 1,8%.

Europos ekonominiai rodikliai

Paskelbti išankstiniai duomenys parodė, jog bendro euro zonos paslaugų ir gamybos sektorių indekso S&P Global Eurozone PMI Composite Output Index reikšmė šį mėnesį krito iki 49,2 punktų, kai liepą buvo 0,7 punkto didesnė. Verslo ir ekonomikos aktyvumas regione traukiasi. Apie tai indikuoja žemesnė nei 50 punktų indekso riba. Paslaugų sektoriaus indekso reikšmė šį mėnesį siekė 50,2 punkto ir, lyginant su liepa, sumažėjo 1 punktu bei pasiekė pastarųjų 17-os mėnesių žemumas. Gamybos indekso reikšmė krito iki 49,7 punktų, t.y. pastarųjų 26-ių mėnesių žemumų.

Eurozone PMI Composite Output Index ir BVP pokyčiai. Šaltinis: S&P Global

Pasak banko padalinio Jungtinėje Karalystėje vyr. ekonomisto B. Nabarro, kitų metų pradžioje Jungtinėje Karalystėje metinis infliacijos lygis galėtų šoktelti net iki 18,6%. Ekonomisto vertinimu, tai tikėtina, jeigu šalies reguliatorius padidins reguliuojamos elektros kainos limitą. Vien per praėjusią savaitę Jungtinėje Karalystėje elektros kainos šoktelėjo 7%, gamtinėms dujoms pabrangus 25%. Liepos mėnesį infliacijos augimo tempas šalyje viršijo lūkesčius. Buvo registruota net 10,1% siekianti metinė infliacija. Šiuo metu bazinės palūkanų normos Jungtinėje Karalystėje siekia 1,75%. Citibank ekonomistas prognozuoja, kad Anglijos centriniam bankui, norint suvaldyti infliaciją, gali tekti palūkanas pakelti net iki 7%.

Europos įmonės

Prancūzijos bendrovė Schneider paskelbė, jog yra susidomėjusi galimu Jungtinės Karalystės programinės įrangos kūrėjos Aveva visų akcijų išpirkimu. Schneider jau priklauso apie 60% Aveva akcijų dalis. Kol kas oficialus pasiūlymas dėl įsigijmo nepateiktas, o pati Schneider išplatintame pranešime patvirtino, kad nėra garantijos, jog pasiūlymas apskirtai bus pateiktas. Nepaisant to, Aveva akcijų kaina šiandien šovė aukštyn. Vienu metu už akcijas buvo mokama ir po 32 GBP, o kainos prieaugis siekė beveik 35%. Aveva akcijos nuo metų pradžios iki šiandienos šuolio buvo atpigusios 16%. Bendrovės rinkos kapitalizacija sudaro apie 9,8 mlrd. GBP. Jeigu Schneider apsispręs dėl akcijų įsigijimo, bendrovė turi pateikti pasiūlymą iki rugsėjo 21 dienos.

Kitos rinkos

Kinijos ekonomikos augimas lėtėja. Prognozuojama, kad šalies ekonomika šiais metais augs iki 3%. Ekonominį aktyvumą lėtino Covid-19 ir priemonės jį suvaldyti. Kinijoje taip pat registruota didžiausia karščio banga nuo 1961 metų, kuri neigiamai paveikė pramonės ir gamybos sektorius. Daugiau nei 100 miestų buvo fiksuota didesnė nei 40 laipsnių pagal Celsijų oro temperatūra, o daugiau nei 70 miestų, įkurtų prie Jangdzės upės, dėl sausros registruotas vandens trūkumas. Tiesa, liepą vis dėlto buvo matyti ir tam tikri ekonominio aktyvumo ženklai. Dėl stipriai atpigusio vario, metalo importo apimtys Kinijoje buvo 9,3% didesnės nei per laikotarpį prieš metus.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
Antradienis//
11:00🟥Išankstinis euro zonos rugpjūčio mėn. paslaugų sektoriaus PMI49,748,949,8
11:00🟥Išankstinis euro zonos rugpjūčio mėn. gamybos sektoriaus PMI50,250,551,2
16:45🟥Išankstinis JAV rugpjūčio mėn. paslaugų sektoriaus PMI44,150,047,3
16:45🟥Išankstinis JAV rugpjūčio mėn. gamybos sektoriaus PMI51,352,052,2
17:00🟧JAV liepos mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta, x12)511 tūkst.575 tūkst.590 tūkst.
Trečiadienis//
15:30🟧JAV liepos mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)0,0%0,9%2,0%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-3,3 mln.-2,4 mln.-7,1 mln.
Ketvirtadienis
🟥Pasaulio centrinių bankų atstovų susirinkimas (Jackson Hole Symposium)
09:00🟧Patikslintas Vokietijos II ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)0,1%0,0%0,0%
14:30🟥Praėjusio ECB posėdžio ataskaita
15:30🟧Preliminarus JAV II ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)0,6%-0,9%-0,9%
15:30🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę 243 tūkst.250 tūkst.250 tūkst.
Penktadienis
🟥Pasaulio centrinių bankų atstovų susirinkimas (Jackson Hole Symposium)
15:30🟥JAV liepos mėn. PCE vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0.1%0,3%0,6%
17:00🟥Patikslintas JAV rugpjūčio mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas3,6%3,6%

Įmonių ketvirčio rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultatas
Pirmadienis
time-after-hoursPalo Alto Networks, Inc.IT paslaugos50,93 mlrd.2,282,39
time-after-hoursZoom Video Communications, Inc.IT paslaugos31,79 mlrd.0,941,05
time-after-hoursNordson CorporationPramonė12,63 mlrd.2,452,49
Antradienis
time-after-hoursIntuit Inc.IT paslaugos122,63 mlrd.0,981,10
time-pre-marketJ.M. Smucker CompanyMaisto produktai13,87 mlrd.1,251,67
time-after-hoursAdvance Auto Parts Inc.Automobilių dalys11,59 mlrd.3,743,74
time-pre-marketDick’s Sporting Goods IncSportinės prekės7,65 mlrd.3,523,68
Trečiadienis
time-after-hoursNVIDIA CorporationTechnologijos432,97 mlrd.0,520,,51
time-after-hoursSalesforce, Inc.IT paslaugos181,55 mlrd.1,131,19
time-after-hoursSnowflake Inc.IT paslaugos45,48 mlrd.-0,51-0,70
time-pre-marketAutodesk, Inc.IT paslaugos42,57 mlrd.0,921,65
time-pre-marketSplunk Inc.IT paslaugos16,93 mlrd.-1,58-1,30
Ketvirtadienis
time-pre-marketDollar General CorporationMažmeninė perky56,25 mlrd.2,922,98
time-after-hoursVmware, Inc.IT paslaugos47,87 mlrd.1,541,64
time-pre-marketMarvell Technology, Inc.Mikroprocesoriai44,22 mlrd.0,400,57
time-pre-marketDollar Tree, Inc.Mažmeninė prekyba38,62 mlrd.1,571,60
time-after-hoursAffirm Holdings, Inc.Fintech7,66 mlrd.-0,58-0,65
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2022.08.22 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu