Savaitės rinkų apžvalga (08.21 – 08.25)

2023-08-27

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV indeksai judėjo permainingai. Visgi, didžioji jų reikšmės kiek pakilo lyginant su praėjusia savaite. Pagrindinis JAV indeksas S&P 500 praėjusią savaitę buvo pakilęs aukščiau 100 dienų vidurkio, tačiau ilgai ten neišsilaikė ir savaitės pabaigoje užsidarė kiek žemesniame lygyje. Nuo liepos pabaigoje pasiektos viršūnės indeksas iki penktadienio buvo smukęs apie 8%. Šį mėnesį tarp 11-os S&P 500 sektorių teigiamu pokyčiu gali pasigirti energetikos ir ne pirmo būtinumo prekių sektoriai. Jų reikšmės pakilo 1,67% ir 1,3% atitinkamai. Stipriausias nuosmukis kol kas komunalinių paslaugų (-6,09%) ir žaliavų ( -6,06%) sektoriuose.

Rinkose vis daugiau spekuliuojama, kada galėtume tikėtis palūkanų normų mažinimo iš centrinių bankų. JAV investicinio banko Goldman Sachs analitikų vertinimu, FED palūkanas pradės mažinti kitų metų vasaros pradžioje. Visgi, šią savaitę vykusiame centrinių bankų atstovų Jakson Hole suvažiavime FED pirmininkas minėjo, kad palūkanos dar gali būti keliamos, tačiau tikėtina ne artimiausiame posėdyje, kuris vyks rugsėjo 19-20 dienomis. J. Powell neatmeta galimybės, kad vertinant tolimesnius ekonominius duomenis gali būti palūkanos keliamos dar kartą. Po tokių pasisakymų pasikeitė ir palūkanų normų kėlimo ateityje skaičiuojamos tikimybės. Dabar rinka tikisi, kad lapkritį palūkanos gali būti pakeltos dar 0,25 p.p.

FED palūkanų normų tikymybės iki 2025 m. Šaltinis: CME

S&P Dow Jones Indices paskelbė, jog sveikatos apsaugos bendrovė Kenvue pagrindinio JAV akcijų indekso S&P 500 sudėtyje pakeis automobilių dalių prekybos kompaniją Advance Auto Parts. Pastarosios bendrovės akcijos bus įtrauktos į platesnį S&P 600 indeksą. Šio indekso sudėtyje pakeis Emergent BioSolutons. S&P Dow Jones Indices apie Kenvue įtraukimą į S&P 500 buvo paskelbusi prieš keletą savaičių, tiesa, tuomet nebuvo aišku, kuri įmonė iš indekso bus išbaukta.

Vertinant istoriškai, artėjantis rugsėjo mėnesis investuotojams neturėtų suteikti didelio optimizmo. JAV akcijų rinkose didžiausi nuosmukiai būdavo fiksuoti būtent pirmą rudens mėnesį. Pasak rinkos tyrimų bendrovės CFRA, nuo 1945 metų pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500 rugsėjį vidutiniškai užfiksuodavo 0,6% siekiantį nuosmukį. Prasčiausiam mėnesiui pagal reikšmės pokytį investuotojai priskiria tokį reiškinį, kaip „Rugsėjo efektas“  (angl. „September Effect“).  Vertinant statistiškai, žinoma, viskas priklauso nuo analizuojamo periodo, tačiau toks reiškinys rinkose, kaip rodo empiriniai duomenys, tikrai egzistuoja.

S&P 500 vidutiniai pokyčiai pamėnesiui nuo 1945 m. Šaltinis: CFRA

JAV Įmonės

Nvidia paskelbti rezultatai ir prognozės vėl pranoko rinkos dalyvių lūkesčius. Bendrovė per praėjusį ketvirtį sugeneravo 13,51 mlrd. USD siekiančius pardavimus ir prognozes viršijo net 2,4 mlrd. USD. Pajamos, lyginant su atitinkamu praėjusių metų ketvirčiu, padvigubėjo, o palyginus su pirmu šių metų ketvirčiu, išaugo net 88%. Prieš metus per antrą finansinių metų ketvirtį Nvidia pardavimai siekė 6,7 mlrd. USD, o pirmą šių metų ketvirtį sudarė 7,2 mlrd. USD.

Praėjusio ketvirčio pajamos viršijo ir pačios Nvidia prognozes. Bendrovė gegužės mėnesį skelbusi antro ketvirčio prognozę tikėjosi, kad pardavimai bus 2,5 mlrd. USD mažesni nei buvo pranešta vakar vakare. Pakoreguotas pelnas akcijai (EPS) praėjusį ketvirtį sudarė 2,70 USD, ir taip pat gerokai pranoko lūkesčius, t.y. 2,09 USD. Bendras grynasis pelnas per metus išaugo beveik 10 kartų. Iš viso per trijų mėnesių laikotarpį Nvidia uždirbo 6,19 mlrd. USD grynojo pelno, kai prieš metus per ketvirtį jis siekė 656 mln. USD.

Susikurkite investicinį portfelį

Investavimo platformos pagalba

Nvidia vos per vieną ketvirtį daugiau nei padvigubino pajamas iš duomenų centro verslo veiklos (Data center). Praėjusį ketvirtį jos sudarė 10,3 mlrd. USD ir buvo 6 mlrd. USD didesnės nei pirmą ketvirtį. Kompanijos gaminamos vaizdo plokštės ir procesoriai A100, H100 yra naudojami kuriant ir palaikant dirbtinio intelekto programinę įrangą, kaip ChatGPT ir kt. Bendrovės bendrasis pelningumas praėjusį ketvirtį siekė net 70% ir per metus išaugo 24 proc. punktais.

Vėl stipriai nustebino ir einamojo ketvirčio prognozė. Po tokių rezultatų praėjusį ketvirtį buvo sunku tikėtis tolimesnės augimo prognozės, tačiau Nvidia pagerino ir ją. Kompanija prognozuoja, kad einamojo trečio ketvirčio pajamos sieks 16 mlrd. USD. Remiantis Refinitiv duomenimis, analitikų vertinimu prieš paskelbiant ataskaitas jos turėjo siekti 12,61 mlrd. USD. Jeigu pardavimai sieks 16 mlrd. USD, tai reikš, kad bendrovės ketvirčio pajamos per metus bus išaugusios net 170%. Nvidia taip pat paskelbė, jog patvirtino naują 25 mlrd. USD dydžio savų akcijų supirkimo programą. Bendrovė per praėjusį ketvirtį supirko akcijų už 3,28 mlrd. USD.

Nvidia II ketvirčio rezutatai. Šaltinis: App Economy Insights

Europa

Prastėjant ekonominei situacijai vis mažiau abejojama, kad ECB palūkanų per kitą mėnesį vyksiantį monetarinės politikos posėdį nekels ir paliks jas dabartiniame lygyje. Liepos mėnesį ECB pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą (angl. main refinancing operations), palūkanų normas naudojantis ribinio skolinimosi (angl. marginal lending facility) ir indėlių galimybėmis (angl. deposit facility) padidino atitinkamai iki 4,25%, 4,50% ir 3,75%. Kitas centrinio banko posėdis vyks rugsėjo 14 dieną. Rinkoje šiuo metu suteikiama apie 40% tikimybė, kad ECB palūkanas kitą mėnesį padidins 0,25 proc. punkto.

Europa ekonominiai rodikliai

Nuvylė paskelbti išankstiniai euro zonos šio mėnesio gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Bendro abiejų sektorių HCOB Eurozone Composite PMI reikšmė šį mėnesį krito į 47 punktų lygį, t.y. 1,6 punkto žemiau nei liepą ir 1,5 punkto žemiau nei prognozuota. Abiejų sektorių aktyvumo nuosmukis buvo didžiausias nuo 2020 metų lapkričio ir antras didžiausias per pastaruosius 11 metų. Naujų darbo vietų sukurta mažiausiai nuo 2021 metų vasario. Nors vertinant atskirai, gamybos sektoriaus indekso reikšmė viršijo kiek lūkesčius, tačiau su jais prasilenkė paslaugų sektoriaus rezultatas. Abiejų atskirų indeksų reikšmės jau kurį laiką laikosi žemiau 50 punktų lygio. Tai indikuoja apie sektorių nuosmukį.

Bendro Composite PMI ir gamybos PMI indeksų pokyčiai. Šaltinis: HCOB, S&P GLobal PMI

Vokietijos ekonomika pirmą ketvirtį patekusi į recesiją, praėjusį ketvirtį stagnavo. Paskelbti patiksinti antro ketvirčio bendrojo vidaus produkto duomenys. Didžiausios Europos ekonomikos BVP per praėjusius tris mėnesius, lyginant su atitinkamu praėjusiu laikotarpiu, nepasikeitė. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį Vokietijos bendrasis vidaus produktas traukėsi 0,4%, o per pirmus tris šių metų mėnesius krito 0,1%. Lyginant su antru praėjusių metų ketvirčiu, Vokietijos ekonomika traukėsi 0,6%.

Toliau prasta situacija vyrauja ir Vokietijoje. Šalies verslo aktyvumas taip pat traukėsi sparčiausiai nuo Covid-19 pandemijos pradžios laikų. Gamybos PMI indekso reikšmė siekė 39,1 punkto, o paslaugų – 47,3 punkto. Vokietijos paslaugų sektoriaus PMI indeksas žemiau 50 punktų lygio krito pirmą kartą šiais metais. Po paskelbtų naujienų stipriau pigo euras.

Vokietijos verslo atstovų nuotaikos toliau prastėja. Taip pat buvo paskelbta šalies verlso pasitikėjimo IFO indeksas. Jo reikšmė krito ketvirtį mėnesį iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2022 metų spalio, t.y. 85,7 punkto. Tai yra prastesnis rezultatas nei buvo tikėtasi ekonomistų. Šalies įmonės toliau susiduria su eile iššūkių, t.y. stipriai pakilusiomis palūkanų normomis, toliau aukštame lygyje išliekančia infliacija ir mažėjančią prekių bei paslaugų paklausa.

Vokietijos IFO verslo pasitikėjimo indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com / IFO

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezultatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
Antradienis//
17:00🟧JAV rugpjūčio mėn. Ričmondo gamybos sektoriaus indeksas-7-7-9
Trečiadienis//
11:00🟧Išankstinis euro zonos rugpjūčio mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas43,742,842,7
11:00🟧Išankstinis euro zonos rugpjūčio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas48,350,650,9
17:00🟧JAV liepos mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta, x12)714 tūkst.705 tūkst.697 tūkst.
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-6,1 mln.-2,9 mln.-6,0 mln.
Ketvirtadienis
🟥Pasaulio centrinių bankų astotovų susitikimas Jackson Hole
15:30🟧JAV liepos mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)-5,2%-4,1%4,6%
15:30🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę 230 tūkst.240 tūkst.239 tūkst
Penktadienis
🟥Pasaulio centrinių bankų astotovų susitikimas Jackson Hole
09:00🟧Patikslintas Vokietijos II ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv.)0,0%0,0%0,0%
11:00🟧Vokietijos rugpjūčio mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksas85,786,887,3

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėEPS rezultats
Pirmadienis
time-after-hoursZoom Video Communications, Inc.IT19,44 mlrd.0,310,55
time-pre-marketNordson CorporationPramonė13,31 mlrd.2,312,35
Antradienis
time-pre-marketLowe’s Companies, Inc.Mažmeninė prekyba130,17 mlrd.4,494,56
time-pre-marketMedtronic plcSveikatos apsauga109,39 mlrd.1,111,20
time-pre-marketDick’s Sporting Goods IncMažmeninė prekyba12,45 mlrd.3,752,82
Trečiadienis
time-after-hoursNVIDIA CorporationTechnologijos1074,10 mlrd.2,092,50
time-pre-marketAnalog Devices, Inc.Technologijos88,84 mlrd.2,532,49
time-after-hoursSnowflake Inc.IT50,95 mlrd.-0,35-0,52
time-pre-marketAutodesk, Inc.IT43,53 mlrd.1,021,12
Ketvirtadienis
time-after-hoursIntuit Inc.IT138,81 mlrd.0,100,22
time-pre-marketRoyal Bank Of CanadaBankai126,77 mlrd.1,981,98
time-pre-marketNetEase, Inc.IT65,45 mlrd.1,151,05
time-after-hoursWorkday, Inc.IT60,13 mlrd.0,11-0,16
time-after-hoursMarvell Technology, Inc.Technologijos38,76 mlrd.0,160,41
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2022.08.18 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu