Savaitės rinkų apžvalga (05.31 – 06.04)

2021-06-07

JAV

Praėjusi savaitė JAV indeksams buvo nebloga. Šalyje pirmadienį buvo minima Atminimo diena. Šia proga pagerbiami žmonės, gyvybę atidavę tarnaudami kariuomenėje. Dėl šios priežasties biržos savaitės pradžioje buvo uždarytos, tad prekybos savaitė buvo trumpesnė nei įprasta. Dow Jones per savaitę pakilo 0,66%, S&P 500 prieaugis siekė 0,61%, o Nasdaq Composite – 0,48%. Pasibaigė ir gegužės mėnesis, kuris akcijų rinkoje buvo pakankamai permainingas. Dow Jones reikšmė per mėnesį ūgtelėjo 1,9%, S&P 500 – 0,6%. Abiems indeksams tai buvo ketvirtas mėnesis iš eilės, kai fiksuojami prieaugiai. Tuo tarpu daugiausiai iš technologijų bendrovių akcijų sudarytas Nasdaq Composite gegužę baigė fiksuodamas 1,5% neigiamą pokytį.

Vertinant istorinius duomenis, birželis JAV akcijų indeksams nėra pats geriausias. Remiantis Instinet duomenimis, per paskutinius 20 metų S&P 500 vidutiniškai per pirmą vasaros mėnesį krenta 0,6%. Iš pastarųjų 20 metų, 11 kartų birželį indeksas fiksavo neigiamus pokyčius.

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (Organization for Economic Cooperation and Development / OECD) atnaujino pasaulio ekonomikos augimo prognozes. OECD skaičiuoja, kad pasaulio BVP šiais metais augs 5,8%. Kitais metais augimas turėtų siekti 4,4%. Kovo mėnesio ataskaitoje OECD prognozės atitinkamai sudarė 5,6% ir 4%. OECD atkreipė dėmesį, jog dėl skirtingų tempų regionuose pastebimai skirsis ir ekonomikos atsigavimo tempas. Išsivysčiusios šalys, kuriose vakcinavimas įgyvendinamas be didesnių trikdžių, jau atveriamos ekonomikos ir verslai, tuo tarpu kai kuriose besivystančių rinkų valstybėse vyrauja kritinė situacija dėl plintančios infekcijos ir lėto vakcinavimo. Pasak OECD, nepaisant tam tikrų valstybių ekonomikos atsigavimo, centriniai bankai neturėtų skubėti griežtinti monetarinės politikos ir toleruoti galimus infliacijos šuolius virš tikslinio jų lygio. Ekonomikai grįžus į įprastą augimo stadiją, pilnai atsistačius tiekimo grandinėms, kainų kintamumas ir augimas turėtų stabilizuotis.

OECD prognozuoja, kad JAV ekonomika šiais metais augs 6,9% tempu, euro zonos BVP augimas sieks 4,4%, Japonijos – 2%. Organizacijai nepriklausančių valstybių, t.y. Kinijos ekonomika, tikimasi, augs 8,5%, Brazilijos – 3,7%, o Indijos, nepaisant stipriai šalyje išplitusio Covid-19, net 9,9%. Tiesa, prognozė dėl Indijos ekonomikos, nors ir atrodo įspūdingai, tačiau ji jau yra pakoreguota. Dar kovo mėnesį OECD prognozavo, kad antros pagal gyventojų skaičių pasaulyje valstybės ekonomika augs net 12,6%.

OECD ekonomikos augimo prognozės. Šaltinis: OECD

Rinkoje toliau pastebimas naftos kainos augimas. WTI rūšies naftos kainos praėjusią savaitę pasiekė nuo 2018 metų nematytas aukštumas. Kainos augimui įtakos turi vis labiau atsigaunanti žaliavos paklausa. OPEC+, kaip ir tikėtasi, nusprendė toliau laikytis anksčiau sutarto naftos gavybos plano. OPEC+ narės gegužės – liepos mėnesiais turėtų palaipsniui padidinti bendrą naftos produkciją 2,1 mln. barelių per dieną. Toks sprendimas buvo priimtas balandį. Rinkos dalyviai toliau seka situaciją tebevykstančiose derybose dėl Irano branduolinio susitarimo. 2017 metais JAV pasitraukė iš šio susitarimo D. Trumpo sprendimu. Jeigu susitarimas vėl būtų pasiektas, Iranas vėl galėtų prekiauti nafta. Pasak Goldman Sachs, nepaisant tokiu atveju atsiradusios didesnės pasiūlos rinkoje, susitarimas kilsteltų naftos kainas dėl mažėsiančio neapibrėžtumo ir rizikos. Kiti analitikai turi kitokią nuomonę. Pasak PVM Oil Associates analitiko T. Varga, pasiektas susitarimas galėtų sukelti kiek didesnį išsipardavimą bent jau trumpuoju laikotarpiu. Nepaisant tikimybės, jog Iranas vėl galės eksportuoti naftą, PVM Oil Associates prognozuoja, jog dėl atsigaunančios paklausos naftos kainos toliau augs, o metų pabaigoje Brent kaina pasieks 80 USD už barelį.

Liepos mėnesio WTI kontrakto kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

JAV ekonominiai rodikliai

Daugiausiai dėmesio sulaukė penktadienį paskelbti oficialūs JAV darbo rinkos duomenys. Praėjusį mėnesį didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo sukurta 559 tūkst. naujų darbo vietų tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose, išskyrus žemės ūkį. Tai nemenkas skaičius, tačiau mažesnis nei prognozuota. Ekonomistai tikėjosi, kad jų bus bent 645 tūkst. Daugelis kompanijų yra pasiruošę didinti darbuotojų skaičių, tačiau signalizuoja apie darbo jėgos trūkumą. Amerikiečiai nėra pilnai pasiruošę grįžti į darbo rinką, ypač tada, kai valstybė gausiai apdovanoja įvairiomis išmokomis bei rinkos suteikia tokias galimybes (AMC, GME) dar labiau padidinti turimą kapitalą bei iš jo apyvartos pragyventi. ADP bendrovė vakar skelbė, jog pagal jos turimus duomenis privačiame sektoriuje naujai įdarbintų darbuotojų skaičius siekė 978 tūkst.

Bendras nedarbo lygis JAV sumažėjo nuo 6,1% balandį iki 5,8% gegužę. Daugiausiai naujų darbuotojų įdarbino svetingumo ir laisvalaikio paslaugų sektoriuose veikiančios bendrovės (292 tūkst.). Edukacijos ir sveikatinimo paslaugas teikiančios kompanijos sukūrė 87 tūkst. naujų darbo vietų, o vyriausybinės organizacijos – 67 tūkst. 20 tūkst. darbuotojų atleido statybų sektoriaus kompanijos. Tai atrodo kiek keistokai, vertinant statybų bumą.

JAV darbo rinkos duomenys. Šaltinis: Marketwatch / Bureau of Labor Statistics

JAV ISM paslaugų sektoriaus indeksas gegužę pasiekė 64 punktų lygį. Tai daugiausiai indekso istorijoje. Balandį indekso reikšmė sudarė 62,7 punkto, o analitikai prognozavo, kad indeksas gegužę bus palypėjęs 0,3 punkto. Indeksas yra sudaromas, apklausiant paslaugas teikiančius verslus, t.y. užsiimančius mažmenine prekyba, valdančius restoranus, kavines, viešbučius. Reikšmė viršijanti 50 punktų ribą indikuoja apie sektoriaus plėtrą, o perkopus 60 punktų – indikacija apie itin spartų aktyvumo augimą. Laisvėjant karantino suvaržymams amerikiečiai sparčiai pradėjo keliauti, atostogauti, lankytis restoranuose, sporto varžybose ir kt. Situacija JAV draudimų atžvilgiu jau kiek seniau daug laisvesnė nei Europos valstybėse.

JAV ISM paslaugų sektoriaus indekso pokyčiai. Šaltinis: Institute for Supply Management

JAV Įmonės

Antradienį paskelbta apie dar vieną bendrovės įsigijimo sandorį. Duomenų analitikos kompaniją už 4,7 mlrd. USD nusprendė įsigyti privataus kapitalo bendrovės KKR ir Clayton Dubilier & Rice. Už kiekvieną akciją bus sumokėta 16 USD. Tai apie 24% daugiau nei birželio 28 d. biržos uždarymo kaina. Cloudera teikia paslaugas verslams, įskaitant vyriausybines agentūras ir finansines institucijas. Remiatis Refinitiv duomenimi, didžiausias bendrovės akcininkas yra legendinis aktyvistas investuotojas C. Icahn, kuriam priklauso 17,8% Cloudera akcijų paketas. Cloudera šiandien taip pat paskelbė ir ketvirčio rezultatus. Bendrovė praėjusį ketvirtį sugeneravo 224,3 mln. USD pajamų. Tai 7% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Vis dar buvo dirbama nuostolingai, tiesa, nuostoliai buvo mažesni ir siekė 0,14 USD akcijai. Pasak Cloudera, įsigijimo sandoris turėtų būti baigtas antrojo šių metų pusėje. Kompanijai suteiktas 30 dienų periodas, per kurį ji gali apsvarstyti ir kitus pasiūlymus dėl įsigijimo, jeigu jų sulauktų.

Cloudera akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Savaitės viduryje JAV e-komercijos bendrovė Etsy pranešė, jog už 1,62 mrld. USD įsigys naudotų drabužių prekybai skirtos platformos valdytoją Depop. Depop buvo įkurta 2011 metais Jungtinėje Karalystėje. Platforma leidžia vartotojams prekiauti savo naudotais rūbais. Panašiu principu veikia ir Lietuvos „vienaragis“ Vinted. Skaičiuojama, jog Depop platforma naudojasi 30 mln. registruotų vartotojų iš 150 pasaulio valstybių. Etsy tikisi, jog sandoris bus užbaigtas iki šių metų trečio ketvirčio pabaigos. Tai didžiausias bendrovės įsigijimas Etsy istorijoje. Pati Etsy valdo e-komercijos platformą, kuri labiausiai orientuota į įvairių rankų darbo bei vintažinių produktų pardavimą. Etsy akcijų kaina per paskutinius dvylika mėnesių beveik padvigubėjo. Tiesa, skaičiuojant nuo šių metų pradžios jų kaina kritusi beveik 8%.

Etsy akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis; CNBC

Zoom Video Communications rezultatai pranoko prognozes. Bendrovė per pirmą ketvirtį uždirbo 227,4 mln. USD pelno. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1,32 USD. Tai gerokai daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus, kai pelnas siekė 27 mln. USD arba 0,20 USD akcijai. Pajamos išaugo nuo 328,2 mln. USD iki 956,2 mln. USD. Analitikai prognozavo, kad pelnas akcijai sieks 0,98 USD, o pardavimai sudarys 907,95 mln. USD. Nepaisant gerų rezultatų, rinkos dalyvių aktyvumas Zoom akcijų atžvilgiu nesijaučia. Bendrovės vertybiniai popieriai šiandien netgi nežymiai pinga. Zoom prognozuoja, kad antro ketvirčio pelnas akcijai sudarys 1,14 – 1,15 USD, o pardavimai sieks 985 – 990 mln. USD. Bendrovė pagerino ir visų metų prognozes. Zoom tikisi, kad metinis pelnas akcijai sieks 4,56 – 4,61 USD, o pardavimai 3,98 – 3,99 mlrd. USD. Tokia akcijų prekyba indikuoja, kad bendrovė iš esmės rinkoje pilnai įvertinta. Reikia nepamiršti, jog dabartinė Zoom kapitalizacija siekia arti 100 mlrd. USD, o tai net ir tokį augimą demonstruojančiai kompanijai labai daug. Be to, per ateinančius ketvirčius augimas ir kitus metus tokio augimo, kurį sukėlė pandemija, tikrai nebeišvysime. Šiais metais Zoom akcijos atpigusios kiek daugiau nei 3%. Jų kaina laikosi gerokai žemiau nei praėjusių metų spalio 19 dieną pasiektos aukštumos. Tuomet už vieną akciją buvo mokama 588,84 USD.

Zoom Video Communications akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Po stipraus praėjusios savaitės pradžioje vykusio kino teatrų valdytojos AMC Entertainment Holdings akcijų ralio ketvirtadienį ir penktadienį vyravo išsipardavimo nuotaikos. Dar birželio 24 d. už AMC akciją buvo mokama 12,27 USD (gegužės 24d. biržos atidarymo kaina), o praėjusį trečiadienį kaina buvo pasiekusi net 72,62 USD. Remiantis IHS Markit duomenimis, praėjusį antradienį parduotos į skolą akcijos sudarė 20% visų išleistų įmonės vertybinių popierių. Sekančią dieną, po to, kai akcijų kaina beveik padvigubėjo, jų skaičius sumažėjo vos iki 19%. Daugiausiai prie akcijų brangimo prisideda situacija pasirinkimo sandorių (opcionų) rinkoje, kur aktyviai dalyvauja mažmeniniai investuotojai, dažniausiai įsigydami call tipo opcionus. Kitoje sandorio pusėje (pardavėjo) atsidūrę rinkos formuotojai, drausdamiesi nuo rizikos (parduodant call opcionus ir nesidraudžiant rizikos, nuostoliai gali būti neriboti), perka akcijas ir taip toliau kelia jų kainą aukštyn. AMC opcionų rinka šiuo metu yra pati aktyviausia tarp visų bendrovių pasirinkimo sandorių.Prie šiandienos išsipardavimo prisideda vakarykštis bendrovės sprendimas išleisti naujų akcijų. AMC paskelbė, jog susitarė su B. Riley Securities ir Citigroup Global Markets dėl 11,55 mln. naujų akcijų pardavimo. Skaičiuojant vakar dienos uždarymo kainomis (62,55 USD), bendrai akcijų pardavimų apimtys būtų siekę 722,5 mln. USD. Tiesa, visos akcijos dar tikrai nebuvo parduotos. Pagal susitarimą, akcijų pardavimai bus atliekami pagal pačios AMC instrukcijas, įskaitant kiekį, kainą, laikotarpį. Už šiuos pardavimus AMC tarpininkaujančioms bendrovėms mokės 2,5% komisinį mokestį.

AMC akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europa

Gegužės mėnesis pagrindiniams Europos akcijų indeksams buvo geresnis nei JAV. Stoxx Europe 600 per gegužę iki šiandien pakilo 2,5%, Vokietijos DAX prieaugis sudaro 2,3%, o Prancūzijos CAC 40 teigiamas pokytis siekia 3,5%. Praėjusi savaitė taip pat buvo nebloga. Stoxx 600 prieaugis siekė 0,80%, FTSE 100 ūgtelėjo 0,66%.

Rusijos centrinio banko vadovė E. Nabiulina duodama interviu CNBC teigė, jog šalies finansų sistemos ateitis yra centrinių bankų skaitmeninės valiutos. Pasak jos, yra poreikis turėti greitą, patikimą ir pigią mokėjimų sistemą, o tą užtikrinti gali centrinių bankų kriptovaliutos. Jau praėjusiais metais Rusija buvo paskelbusi, jog iki 2021 metų pabaigos planuoja pristatyti skaitmeninio rublio prototipą. Pasak buvusi JAV iždo vieno iš vadovų M. Greenwel, tokie Rusijos planai turėtų ir ko gero kelia susirūpinimą JAV. Jis tik didės jei tokias uždaras centralizuotas sistemas susikurs ir kitos šalys, pvz. Kinija, Iranas. JAV įvedamos sankcijos tarptautinėje valiutų rinkoje iš esmės gali prarasti reikšmę. Taip pat kyla klausimų ir dėl atskirų valstybių sistemų suderinamumo. Tai gali trukdyti ir tarptautiniams atsiskaitymams.

Europos ekonominiai rodikliai

Remiantis Eurostat paskelbtais išankstiniais duomenis, euro zonoje metinė infliacija praėjusį mėnesį pakilo iki 2% nuo 1,6% kovą. Ekonomistai prognozavo, kad bendras kainų augimas sieks 1,9%. Daugiausiai įtakos vartotojų kainų indekso augimui turėjo energijos išteklių kainų pokytis, kuris per metus siekė 13,1% (balandį – 10,4%). Paslaugų kainos pakilo1,1% (balandį – 0,9%). Maisto, alkoholio, tabako produktai brango 0,6% (balandį – 0,6%).

Euro Area Inflation Rate
Metinio infliacijos lygio euro zonoje pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Eurostat

Taip pat paskelbtas nedarbo lygis, kuris euro zonoje balandį sumažėjo 0,1 procentinio punkto iki 8%. Buvo prognozuojama, kad regione nedarbas sieks 8%. Prieš metus balandį nedarbo lygis sudarė 7,3%. Eurostat skaičiuoja, jog euro zonoje iš viso darbo neturinčių darbingų gyventojų buvo 13,03 mln. Tai 134 tūkst. mažiau nei kovo mėnesį. Euro zonoje balandį nedarbo lygis tarp moterų siekė 7,6%, vyrų – 7%. Europos Sąjungoje bendras nedarbo lygis sudarė 7,3%. Be Graikijos, kuri dar nuo sausio mėnesio neatnaujino duomenų (nedarbo lygis -15,8%), tarp ES valstybių didžiausias nedarbas balandį buvo registruotas Ispanijoje (15,4%), Italijoje (10,7%), Kipre (9,4%), Švedijoje (9,1%). Mažiausiai nedarbo turinčių žmonių gyvena Lenkijoje (3,1%), Čekijoje (3,4%), Olandijoje (3,4%). Lietuvoje nedarbo lygis balandį siekė 7%.

Nedarbo lygiai ES ir euro zonoje. Šaltinis: Eurostat

Nuvylė paskelbti euro zonos mažmenininkų prekybos rezultatai. Remiantis Eurostat duomenimis, regione mažmeninės prekybos apimtys balandį, lyginant su kovu, krito 3,1%. Analitikai laukė nuosmukio, tačiau mažesnio – 1,4%. Rezultatai atrodo gražesni, lyginant juos su praėjusių metų rezultatai. Balandį mažmeninės prekybos apimtys, lyginant su 2020 metų balandžiu, išaugo 23,9%. Tarp pavienių ES narių, didžiausias mėnesinis mažmeninės prekybos apyvartos augimas buvo registruotas Portugalijoje (4,3%), Latvijoje (3,8%), Lietuvoje (3,7%). Didžiausius nuosmukius skaičiavo Slovėnija (-10,4%), Danija (-8,6%), Prancūzija (-6,0%). Tikėtina, kad gegužės mėnesio duomenys bus gerokai pozityvesni.

Vokietijoje gegužę metinis infliacijos augimas siekė 2,5%. Lyginant su balandžiu, kainos ūgtelėjo 0,5%. Tai sparčiausias kainų šuolis nuo 2008 metų rugsėjo mėnesio. Ekonomistai laukė 2,3% sieksiančio augimo. Prie bendros kainų augimo prisidėjo brangę energijos ištekliai, kurių kainos šoktelėjo 10%. Maisto kainų augimas siekė 1,5% (balandį – 1,9%). Paslaugos brango 2,2%. Patikslinti duomenys bus skelbiami birželio viduryje.

Germany Inflation Rate
Infliacijos augimo pokyčiai Vokietijoje. Šaltinis: tradingeconomics.com / Federal Statistical Office

Remiantis patikslintais IHS Markit duomenimis, euro zonos paslaugų sektoriuje aktyvumas gegužę buvo aukščiausiame lygyje nuo 2018 metų. Tai jau penktas mėnesis iš eilės, kai fiksuojamas paslaugų indekso reikšmės augimas. Bendro tiek paslaugų, tiek gamybos indekso Final Eurozone Composite Output reikšmė praėjusį mėnesį ūgtelėjo iki 57,1 punkto (balandį siekė 53,8 punkto).

Šaltinis: IHS Markit / Eurostat

Europos įmonės

Wall Street Journal skelbė, jog FED įspėjo didžiausią Vokietijos banką Deutsche Bank dėl banko nesugebėjimo užtikrinti sklandžią pinigų plovimo prevencijos banke kontrolę. Pasak žiniasklaidos, artėjama prie to, kad bankui už pažeidimus galėtų būti skirta bauda. Tiek Deutsche Bank, tiek FED atstovai situacijos nekomentuoja. Deutsche Bank ganėtinai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, susijusiomis su pažeidimais. Panašų įspėjimą FED Vokietijos bankui davė praėjusių metų gegužę. 2017 metais Deutsche to paties FED buvo nubaustas 41 mln. USD bauda dėl nesugebėjimo tinkamai vykdyti pinigų plovimo prevencijos programos.

Deutsche Bank akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Vokietijos programinės įrangos kūrėja Celonis pranešė, jog per dar vieną finansavimo etapą pritraukė 1 mlrd. USD investicijų. Bendrai įmonė iš viso įvertinta net 11 mlrd. USD. Per šį etapą į bendrovę tokios žymios investicijų valdytojos kaip Durable Capital Partners, T. Rowe Price Associates, taip pat Franklin Templeton, Splunk Ventures. Celonis dabartinė vertė yra daugiau nei keturis kartus didesnė nei per 2019 metais įvykusį kapitalo pritraukimą, kurio metu kompanija buvo įvertinta 2,5 mlrd. USD. Bendrovę įkurta 2011 metais, kaip trijų studentų bendras universiteto projektas. Celonis kuriama programinė įranga skirta verslams, siekiantis efetkyvinti savo IT veiklą ir procesus. Pasak bendrovės, per metus augimas siekia triženklius skaičius, o tarp aptarnaujamų klientų yra tokios bendrovės, kaip Dell, L’Oreal, Pfizer. Celonis šiuo metu turi daugiau nei 1300 darbuotojų visame pasaulyje. Kompanija planuoja įvykdyti ir IPO. Jo pasiruošimui, kaip finansų vadovas buvo pasamdytas buvęs Google finansų vice prezidentas C. Kirjner.

Ketvirtadienį Europos biržose kiek labiau išsiskyrė brangusios Prancūzijos statybos medžiagų gamintojos Saint-Gobain akcijos. Bendrovė paskelbė, jog balandžio ir gegužės mėnesių pardavimai toliau indikavo apie gerą, stiprią situaciją rinkoje. Prie to prisideda aktyvi renovacija Europoje, ypatingai Prancūzijoje, stiprus augimas Amerikos, Azijos – Ramiojo vandenyno statybų rinkose. Saint-Gobain prognozuoja, kad pirmo pusmečio veiklos pelnas turėtų užtikrintai viršyti rekordinį rezultatą, kuris buvo pasiektas antroje praėjusių metų pusėję. Tikimasi, kad veiklos pelningumas taip pat bus didžiausias įmonės veiklos istorijoje. Bendrovė pirmo pusmečio rezultatus ir visų metų prognozes planuoja skelbti liepos 29 dieną. Saint-Gobain akcijos šiais metais demonstruoja vieną geriausių rezultatų tarp visų Euronext Paris biržoje kotiruojamų kompanijų vertybinių popierių. Saint-Gobain akcijos šiais metais jau yra pabrangę kiek daugiau nei 53%. Pagrindinio Prancūzijos akcijų indekso CAC 40 prieaugis nuo metų pradžios siekia 17,15%.

Saint-Gobain akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu