Savaitės rinkų apžvalga (03.27 – 03.31)

2023-04-02

JAV

Praėjusią savaitę pagrindiniai JAV akcijų rinkos indeksai pastebimai išaugoje nors ir savaitė nepasižymėjo gausiomis ekonominėmis naujienomis. Mažos kapitalizacijos akcijoms sekėsi geriau nei didelės kapitalizacijos. Tuo tarpu augimo akcijoms sekėsi kiek prasčiau nei vertės statusą turinčioms. Didėjant naftos kainoms, praėjusią savaitę labiau išsiskyrė energijos bendrovių akcijos. WTI rūšies nafta praėjusią savaitę kilo daugiau nei 9% kas ir lėmė šio sektoriaus spartesnį augimą praėjusią savaitę.

Praėjusią savaitę taip pat baigėsi 2023 m. pirmasis ketvirtis. Šiame ketvirtyje išsiskyrė technologijų sektoriaus dominuojantis Nasdaq Composite indeksas kildamas kiek daugiau nei 16%, tuo tarpu S&P 500 indeksas kilo apie 7%. Tarp S&P 500 sektorių šį mėnesį didžiausiais prieaugiais išsiskyrė informacinės technologijos ir komunikacijos. Sektorių indeksai atitinkamai kilo 21,25% ir 17,15%.

Bankų akcijos, kurios smarkiai sumažėjo po to, kai anksčiau kovo mėnesį žlugo Silicio slėnio bankas (SVB) ir Signature Bank, pakilo. Prie to prisidėjo praėjusį ketvirtadienį Bideno administracijai paskelbus naujų taisyklių rinkinį, skirtą vidutinio dydžio bankams arba tiems, kurių turtas yra nuo 100 iki 250 mlrd. USD. Galimos naujos taisyklės numatytų griežtesnius kapitalo ir likvidumo reikalavimus, taip pat reikalaujama, kad vidutinio dydžio bankai dažniau atliktų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis pagal įvairesnius rinkos scenarijus. Dėl siūlomų pakeitimų vidutinio dydžio bankų reguliavimas labiau atitiktų taisykles, su kuriomis susiduria didžiausi šalies bankai.

JAV ekonominiai rodikliai

Rinka sulaukė teigiamų naujienų dėl infliacijos. JAV pagrindinis PCE kainų indeksas, kurį pagrinde seka FED, kilo 4,6% metiniu tempu. Tai yra mažiausias augimas per 15 mėnesių. Praėjusį mėnesį augimas sudarė 4,7%. Skelbtas PCE indeksas buvo kiek geresnis nei tikėjosi analitikai ,t.y. 4,7%. Tai prisideda prie investuotojų gerų nuotaikų ir akcijų kainų kilimo, nes tai didina tikimybę, kad FED nustos kelti palūkanų normas.

JAV PCE metinis indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com

JAV Įmonės

Kinijos kompanija Alibaba paskelbė, jog planuoja veiklą atskirti į šešias naujas atskiras įmones. Jos bus atsakingos už pavienes Alibaba verslo sritis, t.y. elektroninę komerciją, medijas, debesų kompiuterijos paslaugas ir kt. Bus įkurtos įmonės Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Commerce Group, Local Services Group, Cainiao Smart Logistics Group, Global Digital Commerce Group and Digital Media and Entertainment Group. Kiekviena kompanija turės direktorių, atskirą valdybą. Alibaba planuoja ir atskirtų įmonių viešąjį listingavimą akcijų biržose. Alibaba praėjusiais metais sugeneravo 1,03 trln. RMB (~150 mlrd. USD) siekiančius pardavimus. Jie, lyginant su 2021 metais, išaugo 26,2%. Pelnas siekė 75,15 mlrd. RMB (~11 mlrd. USD).

Europa

Praėjusią savaitę senojo žemyno pagrindiniai indeksai taip pat kilo dėl mažėjančios baimės finansiniame sektoriuje. STOXX Europe 600 indeksas kilo 4,03%. Tuo tarpų atskirų Europos šalių akcijos taip pat kilo: Prancūzijos CAC 40 indeksas pakilo 4,38%, Vokietijos DAX – 4,49%, Italijos FTSE MIB padidėjo 4,72%, Šveicarijos rinkos indeksas (SMI) didėjo 4,41%, JK FTSE 100 indeksas kilo 3,06%. Tokiam praėjusios savaitės kilimui prisidėjo ir skelbti kiek geresni nei tikėtasi infliacijos duomenys bei nedarbo lygis.

Europos ekonominiai rodikliai

Preliminariais skaičiavimais, metinis vartotojų kainų augimas euro zonoje sulėtėjo iki 6,9 % nuo 8,5 % vasarį, nes sumažėjo energijos sąnaudos. Tai buvo geresnis rezultatas nei tikėjosi analitikai, t.y. 7%. Visgi, infliacija atmetus nepastovių maisto ir energijos kainas pakilo iki 5,7% nuo 5,6% vasario mėn. Visgi, tai atitiko analitikų prognozės todėl investuotojų tai neišgąsdino. Pasak Eurostat, tarp euro zonos valstybių narių šį mėnesį didžiausias preliminarus infliacijos lygis buvo registruotas Latvijoje (17,3%), Estijoje (15,6%), Lietuvoje (15,2%). Vasario mėnesį šiose valstybėse atitinkamai infliacija sudarė 20,1%, 17,8% ir 17,2%. Lėčiausiai kainos kovo mėnesį augo Liuksemburge (3%), Ispanijoje (3,1%), Nyderlanduose (4,5%).

Europos metiniai infliacijos duomenys. Šaltinis: tradingeconomics.com

Taip pat paskelbti ir darbo rinkos rodikliai. Euro zonoje nedarbo lygis vasario mėnesį, lyginant su sausiu, nepasikeitė ir sudarė 6,6%. Tai atitiko ekonomistų prognozes. Prieš metus tą patį mėnesį nedarbas regiono valstybėse siekė 6,8%. Didžiausias nedarbo lygis tarp visų ES valstybių sausio mėnesį buvo registruotas Ispanijoje (12,8%), Graikijoje (11,4%), Italijoje (8,0%).. Remiantis Eurostat duomenimis, mažiausiai bedarbių sausį buvo suskaičiuota Čekijoje (2,4%), Lenkijoje (2,8%) ir Vokietijoje (2,9%). Lietuvoje nedarbo lygis antrą metų mėnesį siekė 6,5% ir buvo 0,1 proc. punkto didesnis nei sausį.

Pastebima, kad vartotojų ir namų ūkių nuotaikos gerėjo Vokietijoje. Paskelbta, jog šalies GfK vartotojų pasitikėjimo indekso reikšmė, nors ir toliau išliko neigiama bei siekė -29,5 punkto, tačiau augo jau šeštą mėnesį iš eilės. Vokietijos gyventojai palankiau vertina galimo atlyginimo augimo perspektyvas. Taip pat prisideda kritusios energijos išteklių kainos. Gfk indeksas Vokietijoje yra sudaromas apklausiant apie 2 tūkst. vartotojų.

Praėjusią savaitę buvo svarbu ir tai jog Jungtinė Karalystė praėjusiais metais išvengė nuosmukio. Bendrasis vidaus produktas ketvirtąjį ketvirtį paeiliui augo 0,1 %. Tuo tarpu JK nekilnojamojo turto rinka išliko silpna. Nekilnojamojo turto kainos kovo mėnesį krito sparčiausiu metiniu tempu nuo didžiosios finansų krizės, o Anglijos banko (BoE) duomenys rodo, kad vasario mėnesį smarkiai sumažėjo išduodamų paskolų kiekis nekilnojamajam turtui įsigyti.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Ekonominiai rodikliai

Laikas///////RodiklisRezutlatasPrognozė///Ankstesnis
Pirmadienis//
11:00🟧Vokietijos kovo mėn. Ifo verslo lūkesčių indeksas93,391,091,1
11:00🟧Euro zonos vasario mėn. M3 pinigų kiekio pokytis (metinis)2,9%3,2%3,5%
Antradienis//
17:00🟧JAV kovo mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas104,2101,0102,9
Trečiadienis//
03:20🟧Australijos vasario mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)6,8%7,1%7,4%
17:30🟧JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-7,5 mln.1,8 mln.1,1 mln.
Ketvirtadienis
12:00🟥Preliminarus Vokietijos kovo mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)7,4%7,3%8,7%
15:30🟥Galutinis JAV IV ketv. bendrojo vidaus produkto pokytis (ketv./ketv., sumetinta)2,6%2,7%4,00%
15:30🟧JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę 198 tūkst.195 tūkst.191 tūkst.
Penktadienis
12:00🟧Išankstinis euro zonos kovo mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)6,9%7,1%8,5%
12:00🟧Euro zonos vasario mėn. nedarbo lygis6,6%6,6%6,7%
15:30🟥JAV vasario mėn. PCE vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)5,0%5,1%5,4%

Įmonių rezultatai

DataKompanijaIndustrijaRinkos kapitalizacija*EPS prognozėPraėjusių metų ketv. EPS
Pirmadienis
time-pre-marketBioNTech SEBiotechnologijos32,67 mlrd.8,689,64
time-pre-marketCarnival CorporationKruizai 14,34 mlrd.-0,62-0,55
Antradienis
time-after-hoursMicron Technology, Inc.Technologijos62,17 mlrd.-0,78-2,03
time-after-hourslululemon athletica inc.Sportinės prekės40,36 mlrd.4,254,40
time-after-hoursWalgreens Boots Alliance, Inc.Vaistinės31,11 mlrd.1,101,16
Trečiadienis
time-pre-marketCintas CorporationDarbo priemonių gamyba44,46 mlrd.3,013,14
time-pre-marketPaychex, Inc.HR paslaugos39,89 mlrd.1,241,29
Ketvirtadienis
time-pre-marketNeogen CorporationMaisto produktų tyrimai4,17 mlrd.0,040,12
time-after-hoursBlackBerry LimitedIT2,24 mlrd.-0,08-0,04
Penktadienis
EPS (Earnings per share) – pelnas akcijai;
*2022.03.26 duomenys

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu