Savaitės rinkų apžvalga (01.27 – 01.30)

2020-01-31

Pagrindiniai savaitės įvykiai

  • Kinijoje toliau plinta koronaviruso pandemija. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė tarptautinės reikšmės ekstremalią padėtį dėl viruso plitimo kitose šalyse. Pastebėta užsikrėtusių žmonių ir Europoje t.y. Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Neabejojama, kad viruso plitimas turės įtakos ekonomikai, labiausiai turizmo, aviacijos, prabangos prekių ir naftos sektoriams. Koronavirusas lyginamas su SARS viruso protrūkiu, kurio ištakos irgi yra Kinija. SARS virusas fiksuotas 2002 m. lapkritį, nors finansų rinkoms poveikis pastebėtas tik 2003 m. kovą.
  • FED palūkanų normų trečiadienį nekeitė (kaip ir buvo prognozuota), liko galioti 1,50 – 1,75% palūkanų normų intervalas. Centrinio banko vadovas J. Powellas pažymėjo, kad dabartinė pinigų politika yra tinkama palaikyti ekonominės veiklos vystymąsi, stiprias darbo rinkos sąlygas ir infliaciją, grįžtančią prie 2% tikslo. Visgi, išlieka neapibrėžtumas dėl prekybinių nesutarimų ir Kinijoje plintančio kvėpavimo takų viruso.
  • Anglijos centrinis bankas posėdyje ketvirtadienį balsavo 7 – 2 balsų dauguma, kad banko palūkanų norma išliktų 0,75%. Taip pat vienbalsiai nuspręsta išlaikyti 10 mlrd. EUR investicinio reitingo įmonių obligacijų supirkimą.
  • Šiandien 23 val. Londone (1 val. Lietuvos laiku) Jungtinė Karalystė oficialiai išstos iš Europos Sąjungos ir žengs į naują santykių su ES etapą. Įsigalios pereinamasis laikotarpis iki metų galo, kai JK ir ES derėsis dėl ateities prekybos santykių. Tikimasi ne tik bendrijos sumažėjimo, bet ir bendrųjų ekonominių rodiklių ES ir JK suprastėjimo.
  • Tęsiasi džiuginantis įmonių rezultatų sezonas. Paskelbti 193 S&P 500 kompanijų rezultatai, kuriais remiantis didėja prognozė, kad šio ketvirčio įmonių rezultatai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bus didesni 0,7%.
  • JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais) sumažėjo -3,5 mln. barelių ir turėjo teigiamą pokytį naftos kainai, tačiau tik laikinai. Didžiausią poveikį naftos kainai šiuo metu daro žinios susijusios su koronavirusu.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis investing.com, forexfactory.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu