Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (12.02 – 12.06)

2019-12-10

Lapkričio mėnesio rezultatas prieaugio prasme buvo įspūdingas. Dow Jones indekso reikšmė per mėnesį ūgtelėjo 3,7%, S&P 500 prieaugis siekė 3,4%, o Nasdaq net 4,5%. Europos regiono akcijų indeksams praėjęs mėnesis taip pat tikrai buvo neblogas. Stoxx Europe 600 indekso reikšmė per lapkritį ūgtelėjo 2,7%.

Remiantis analitikos bendrovės Caixin Media paskelbta informacija, šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė lapkritį nežymiai ūgtelėjo, lyginant su spaliu, pranoko ekonomistų lūkesčius ir toliau išliko didesnė nei 50 punktų riba, o tai indikuoja apie sektoriaus plėtrą. Remiantis oficialiais šeštadienį paskelbtais Kinijos statistikos departamento duomenimis, gamybos sektoriaus indekso reikšmė lapkritį taip pat buvo didesnė nei 50 punktų riba. Tai pirmas toks kartas nuo balandžio mėnesio. Galima daryti prielaidą, kad prekybos karo tarp JAV ir Kinijos pasekmės bei padariniai jau nebeturi tiek įtakos pasaulio ekonomikos vystymuisi, rinkoms prisitaikius prie situacijos ir atitinkamai persiorientavus.

Analitikos bendrovė IHS Markit paskelbė didžiųjų euro zonos valstybių gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksų duomenis. Apibendrinus galima teigti, kad regiono gamybos sektoriuje situacija praėjusį mėnesį, lyginant su spaliu, kiek pagerėjo, tiesa, bendrai sektorius vis dar traukiasi. Vienintelėje Prancūzijoje indekso reikšmė didesnė nei 50-ies punktų riba, o tai indikacija, kad gamybos apimtys šalyje auga.

Stipriau pigo prabangių drabužių mažmenininkės Ted Baker akcijos. Bendrovė įspėjo investuotojus, kad galimai pervertino savo turimas atsargas 20 – 25 milijonais svarų. Kompanija pranešė, jog samdys nepriklausomus vertintojus, kurie įvertins situaciją. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios iki praėjusio pirmadienio jau buvo atpigusios 75%.

Savaitės pradžioje brango Vokietijos oro linijų bendrovės Lufthansa vertybiniai popieriai. Pasirodė pranešimai, kad Kataro oro linijos Qatar Airways planuoja įsigyti dalį Lufthansa akcijų. Nuo metų pradžios Lufthansa akcijos buvo atpigusios 12,5%.

Antradienį daugiau nei 100% šoktelėjo vaistų gamintojos Audentes Therapeutics vertybinių popierių kaina. Pranešta, jog Japonijos farmacijos kompanija Astellas Pharma už 3 mlrd. USD įsigis JAV bendrovę. Už vieną akciją bus mokama 60 USD. Vakar biržos uždarymo metu Audentes akcijos kaina siekė 28,61 USD. JAV kalnakasybos bendrovė Cleveland Cliffs pasiekė susitarimą dėl plieno gamintojos AK Steel įsigijimo už 1,1 mlrd. USD, t.y. 3,36 USD už akciją. Vakar biržos uždarymo metu už vieną AK Steel akciją buvo mokama 2,89 USD. Kompanijų sujungimas turėtų atnešti 120 mln. kaštų taupymo sinergijos.

Trečiadienį pigo maisto ir užkandžių gamintojos Campbell Soup akcijos. Bendrovė paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus ir atnaujino metines prognozes. Kompanija uždirbo 166 mln. USD pelno ir sugeneravo 2,18 mlrd. USD pajamų. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 0,78 USD ir buvo 0,07 USD didesnis nei prognozuota. Analitikai tikėjosi 0,71 USD pelno ir 2,19 mlrd. USD pajamų. Bendrovė prognozuoja, kad per 2020 finansinius metus pajamų augimas sieks apie 1% (prieš tai prognozuota 1 – 3%), o pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 2,5 – 2,55 USD. Campbell Soup akcijos šiandien pinga, tačiau nuo metų pradžios jau buvo pabrangusios 44,2%.

Taip pat iš dalies pradžiugino paskelbti galutiniai euro zonos bei didžiųjų jos narių paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksų praėjusio mėnesio rezultatai. Ispanijoje, Vokietijoje ir bendrai euro zonoje indeksų reikšmės pranoko lūkesčius ir, lyginant su spaliu, ūgtelėjo. Indeksų reikšmės išliko didesnės nei 50 punktų riba, o tai indikuoja apie paslaugų sektoriaus plėtrą.

Stipriau brango vieno didžiausių kino teatrų tinklo pasaulyje valdytojos Cineworld Group akcijos. Investicinės firmos Jefferies analitikai kompanijos akcijoms suteikė reitingą „pirkti“. Pasak analitikų, bendrovės akcijų kaina perdėtai kritusi. Nuo metų pradžios Cineworld vertybiniai popieriai yra atpigę 24,8%.

Dollar General paskelbti rezultatai viršijo analitikų lūkesčius. Dollar General per praėjusį ketvirtį uždirbo 365,6 mln. USD pelno. Tai 31,5 mln. USD daugiau nei per praėjusių metų trečią ketvirtį. Pajamos per metus išaugo 8,9% iki 7 mlrd. USD. Analitikai vidutiniškai tikėjosi 1,38 USD pakoreguoto pelno akcijai ir 6,9 mlrd. USD pajamų. Kompanija pagerino bendras šių metų rezultatų prognozes. Tikimasi, kad pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 6,55 – 6,65 USD. Dollar General kitais metais planuoja atidaryti 1 tūkst. naujų parduotuvių, pertvarkyti dar 1,5 tūkst. parduotuvių. Bendrovės akcijos šiais metais yra pabrangusios net 42%.

Rezultatus paskelbė ir technologijų kompanija Slack Technologies. Jie pranoko lūkesčius, kompanijos akcijos brangsta. Bendrovė per praėjusį ketvirtį patyrė 0,02 USD nuostolių vienai akcijai ir sugeneravo 168,7 mln. USD pajamų. Analitikai prognozavo 0,08 USD nuostolio ir 156 mln. USD pajamų. Slack prognozuoja, kad bendrai šiais metais nuostoliai sudarys 0,31 – 0,32 USD akcijai, o pajamos sieks 621 – 623 mln. USD. Bendrovė paskelbė, jog šiuo metu turi 12 mln. aktyvių dienos vartotojų. Pasak bendrovės, jos vartotojai linkę labiau įsitraukti į Slack siūlomą bendravimo platformą nei pagrindinės jos konkurentės Microsoft sukurtos Microsoft Teams aplinkos, kuri skirta vidinei komunikacijai kompanijose ir organizacijose.

Remiantis patikslintais Eurostat duomenimis, bendro vidaus produktas euro zonoje trečią šių metų ketvirtį, lyginant su antru, siekė 0,2%. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais buvo fiksuotas 1,2% siekiantis augimas. Tarp Europos Sąjungai priklausančių valstybių stipriausiai ekonomika per metus išaugo Vengrijoje (4,8%), Lenkijoje ir Estijoje (po 4,1%). Lėčiausiai ekonomika augo Italijoje (0,3%), Vokietijoje (0,5%), Jungtinėje Karalystėje (1%). Lietuvoje bendro vidaus produkto augimas siekė 3,6%. Nuvylė paskelbti mažmeninės prekybos rezultatai. Mažmeninių pardavimų apimtys euro zonoje spalio mėnesį, lyginant su rugsėju, smuko 0,6%. Ekonomistai prognozavo 0,4% sieksiantį kritimą.

Stipriau į viršų šoktelėjo automobilių gamintojos Aston Martin vertybinių popierių kaina. Pasirodė pranešimai, jog Kanados milijardierius L. Strollas planuoja įsigyti kompanijos kontrolinį paketą. Aston Martin pastaruoju metu susiduria su smunkančiais pardavimais. Bendrovė praėjusių metų spalį įvykdė pirminį viešąjį akcijų platinimą. Tuo metu už akciją buvo mokama 19 GBP. Tuo tarpu vakar biržos uždarymo metu kaina siekė vos 5,15 GBP. . Strollui priklauso dalis Racing Point Formula 1 komandos lenktyniaujančios Formulė One lenktynėse. Verslininkas yra investavęs į kompanijas valdančias tokius prekės ženklus kaip Pierre Cardin, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Michael Kors. Remiantis Forbes duomenimis, verslininko turtas vertinamas 2,6 mlrd. USD.

Jums taip pat gali būti įdomu