Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (11.18 – 11.22)

2019-11-22

Ford pristatė pirmą savo elektrinį SUV modelį Mustang Mach E. Skelbiama, jog padidinto pravažumo elektra varomas modelis galės nuvažiuoti 230 – 300 mylių vienu įkrovimu. Naujojo automobilio kaina prasidės nuo 44 tūkst. USD. Investuotojai tokią Ford naujieną sutiko palankiai.

Pirmadienį beveik 38% į viršų šoktelėjo Ispanijos akcijų biržos operatorės Bolsas y Mercados Espanoles (BME) vertybinių popierių kaina. Tarptautinė biržų operatorė Euronext paskelbė, jog derasi dėl Ispanijos biržos BME įsigijimo. Tuo tarpu Šveicarijos biržos operatorė Six Group pateikė pasiūlymą įsigyti BME. Siūloma 34 EUR už vieną akciją. Tokiu atveju BME vertė siektų 2,8 mlrd. EUR. Penktadienį biržos uždarymo metu už vieną BME akciją buvo mokėta 25,4 EUR. Ispanijos birža yra viena iš nedaugelių biržų, kuri vis dar nėra konsoliduota ir neprijungta prie didesnės bendrovių grupės

Praėjusio ketvirčio rezultatus paskelbė mažmeninės prekybos gigantė Home Depot. Bendrovė per trečią ketvirtį sugeneravo 27,22 mlrd. USD pajamų ir uždirbo 2,77 mlrd. USD pelno (2,53 USD akcijai). Pajamos per metus augo 3,8%. Analitikai prognozavo 2,52 USD pelno ir 27,53 mlrd. USD pajamų. Investuotojus nuvylė ir tai, jog Home Depot sumažino bendras šių metų augimo prognozes. Bendrovė dabar prognozuoja 1,8% bendrai augsiančias pajamas, nors prieš tai buvo kalbama apie 2,3% sieksiantį augimą.

Nustebino spalį Europoje didėjusios automobilių pardavimų apimtys. Jos augo labiausiai nuo 2009 metų. Europoje buvo užregistruota 1,2 mln. naujų automobilių, tai 8,6% daugiau nei prieš metus. Pardavimai kilo visose šalyse, išskyrus Kiprą ir Jungtinę Karalystę.

Stipriau brango oro skrydžių bendrovės Easyjet vertybiniai popieriai. Bendrovė paskelbė, jog taps pirmąją oro linijų bendrove pasaulyje, kuri 100% kompensuos savo lėktuvų išmetamą anglies dioksidą. Ši programa bendrovei kainuos apie 25 mln. GBP per metus.

Target bendrovės paskelbti ketvirčio rezultatai pranoko analitikų lūkesčius. Target per praėjusį ketvirtį uždirbo 714 mln. USD pelno. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,39 USD, o tai gerokai daugiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 1,19 USD. Pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 4,7% iki 18,67 mlrd. USD. Analitikai prognozavo 18,45 mlrd. USD. Target prognozuoja, kad per ketvirtą ketvirtį pajamos augs 3 – 4%, o pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 1,64 – 1,74 USD. Analitikai vidutiniškai prognozuoja 1,65 USD. Target akcijos nuo metų pradžios iki šiandien jau buvo pabrangusios net 67,7%.

CNBC paskelbė, jog bankininkystės ir finansų tarpininkavimo veikla užsiimanti kompanija Charles Schwab derasi dėl konkurentės TD Ameritrade įsigijimo. Žiniasklaidos bendrovė Fox Business savo ruožtu pranešė, jog jau sutarta dėl 26 mlrd. USD vertės TD Ameritrade įsigijimo. Charles Schwab yra viena didžiausių finansų tarpininkių JAV ir remiantis S&P Global  Market Intelligence duomenimis, pagal valdomą turtą tarp šalies bankų yra 12-oje vietoje. Didžiausio JAV banko poziciją užima JPMorgan Chase. TD Ameritrade yra taip pat gerai žinoma bendrovė tarp investuotojų, siūlanti finansų tarpininkavimo paslaugas ir prekybos platformas. Kompanija buvo įkurta 1975 metais. 2016 metais TD Ameritrade už 4 mlrd. USD įsigijo vieną iš pagrindinių savo konkurenčių Scottrade.

Stipriau pigo mažmenininkės Macy‘s akcijos. Bendrovės praneši rezultatai kiek prasilenkė su prognozėmis. Kompanijos pelnas per praėjusį ketvirtį siekė vos 2 mln. USD ir buvo 60 mln. USD mažesnis nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Pajamos siekė 5,71 mlrd. USD ir buvo mažesnės nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 5,32 mlrd. USD. Smukusiems pardavimams įtakos turėjo silpnesni turizmo mastai.

Vokietijos pramonės konglomeratas Thyssenkrupp pranešė, kad per praėjusius finansinius metus (baigėsi rugsėjo 30 d.) patyrė 304 mln. EUR nuostolių, kuomet metus prieš jie siekė 62 mln. EUR. Pajamos nežymiai ūgtelėjo ir siekė 42 mlrd. EUR. Pakoreguotas pelnas prie palūkanas ir mokesčius siekė 802 mln. EUR ir buvo 642 mln. EUR mažesnis nei metus prieš. Thyssenkrupp yra viena didžiausių plieno gamintojų pasaulyje, bendrovė taip pat gamina liftus, automobilių dalis ir kt.

Wall Street Journal pranešė, jog vienas didžiausių apribotos rizikos kapitalų fondų Bridgewater Associates sudarė 1 mlrd. USD vertės pasirinkimo sandorių, tikintis, kad iki kitų metų kovo mėnesio JAV ir Europos akcijų indeksai (S&P 500 ir Euro Stoxx 50) kris. Bridgewater Associates valdomas turtas sudaro apie 160 mlrd. USD. Kompanija buvo įkurta vieno garsiausių ir daugiausiai įtakos turinčių pasaulio investuotojų R. Dalio, kurio asmeninis valdomas turtas, remiantis Forbes duomenimis, siekia apie 19 mlrd. USD.

Buvo paskelbti išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir euro zonos paslaugų bei gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Prancūzijoje situacija išlieka pozityvi, abiejų sektorių indeksų reikšmės viršija 50 punktų ribą ir indikuoja apie augimą. Itin nuvylė situacija Jungtinėje Karalystėje. Abiejų sektorių indeksų reikšmės šį mėnesį buvo žemesnės nei 50 punktų ir indikuoja apie nuosmukį. Paslaugų indekso reikšmė siekė 40 mėnesių žemumas. Vokietijoje gamyba toliau traukiasi, tačiau šį mėnesį buvo jaučiamas nedidelis pagyvėjimas. Euro zonos gamyba taip pat toliau traukiasi, paslaugų sektorius auga, tačiau tempas lėtesnis nei praėjusį mėnesį.

Jums taip pat gali būti įdomu