Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (11.11 – 11.15)

2019-11-15

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (11.11 – 11.15)

Kiek nuvylė pasirodę Jungtinės Karalystės ekonomikos duomenys. Šalies bendrasis vidaus produktas, lyginant su antru ketvirčiu, augo 0,3%. Ekonomistai prognozavo 0,4%. Per metus Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas siekė 1% ir buvo lėčiausias nuo 2010 metų. Taip pat paskelbta, jog gamybos sektoriaus apimtys rugsėjo mėnesį, lyginant su rugpjūčiu, buvo 0,4% mažesnės. Prognozuotas tik 0,2% lėtėjimas.

Pirmadienį stipriu brangimu išsiskyrė didžiausio Jungtinės Karalystės kepyklų tinklo Greggs vertybiniai popieriai. Bendrovė pranešė, jog pardavimai per šešių savaičių laikotarpį, kuris baigėsi lapkričio 9 d., augo 12,4%, lyginant su praėjusiais metais. Kompanija taip pat padidino bendras šių metų rezultatų prognozes. Greggs prognozuoja, kad pajamos sieks 1,16 mlrd. GBP, o pelnas sudarys 107 mln. GBP. Bendrovės akcijos vienu metu šoktelėjo daugiau nei 15%. Greggs yra didžiausias kepyklėlių tinklas Jungtinėje Karalystėje. Bendrovei priklauso daugiau nei 2 tūkst. prekybos vietų.

Buvo paskelbtas JAV smulkaus verslo lūkesčių indeksas. Jo reikšmė spalį, lyginant su rugsėju, ūgtelėjo. Smulkiojo verslo atstovų nuotaikos buvo optimistiškesnės dėl tolimesnio naujų darbo vietų kūrimo, didėjusių atlyginimų bei apsikritai verslų veiklos plėtros. Smulkaus verslo lūkesčius atspindintis indeksas, kurį sudaro NFIB (angl. National Federation of Independent Business) organizacijos, yra skelbiamas kiekvieną mėnesį, norint išsiaiškinti smulkiojo verslo aplinkos sąlygas. Smulkiojo verslo įmonės JAV sukuria beveik pusė privataus sektoriaus darbo vietų.

Stipriau pigo maisto produktų gamintojos Tyson Foods vertybiniai popieriai. Ši bendrovė yra viena didžiausių kompanijų pasaulyje pagal perdirbamos mėsos kiekį. Kompanijos paskelbti rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Tyson Foods per praėjusį ketvirti uždirbo 369 mln. USD pelno (1,01 USD akcijai). Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį pelnas siekė 537 mln. USD. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1,21 USD ir buvo 0,09 USD mažesnis nei prognozuota. Pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, augo 0,9 mlrd. USD ir sudarė 10,9 mlrd. USD, tačiau analitikai tikėjosi 11 mlrd. USD. Pasak bendrovės, jautienos pardavimų apimtys krito, tuo tarpu paukštienos ir kiaulienos pardavimai didėjo.

Buvo paskelbti ir svarbūs JAV infliacijos duomenys. Praėjusį mėnesį, lyginant su rugsėju, vartotojų kainų indekso augimas JAV siekė 0,4%. Ekonomistai prognozavo 0,3%. Per metus infliacija augo 1,8%. Atmetus maisto produktų ir energetikos išteklių kainų pokyčių įtaką infliacijos augimas siekė 2,3%.

Praėjusio ketvirčio rezultatus pranešė mažmeninės prekybos milžinė Walmart. Jie iš dalies pranoko lūkesčius. Bendrovė per ketvirtį sugeneravo 127,99 mlrd. USD pajamų ir uždirbo 1,16 USD pakoreguoto pelno akcijai. Analitikai vidutiniškai prognozavo 128,65 mlrd. USD pajamų ir 1,09 USD pelno akcijai. Bendrai pelnas siekė 3,29 mlrd. USD ir buvo gerokai didesnis nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, kuomet sudarė 1,71 mlrd. USD. Pajamos per metus išaugo 2,5%.

Remiantis paskelbtais preliminariais duomenimis, Vokietijos ekonomika per trečią ketvirtį, lyginant su antru, augo 0,1%. Ekonomistai tikėjosi 0,1% kritimo. Tokiu būdu buvo išvengta recesijos, kuri techniškai yra laikoma tada, kai ekonomikos augimas du ketvirčius iš eilės traukiasi. Nedidelį augimą lėmė augusios namų ūkių ir valstybės išlaidos, kurios kompensavo stiproką nuosmukį pramonės sektoriuje.

Eurostat taip pat paskelbė išankstinį euro zonos bendrąjį vidaus produkto augimą. Jis per trečią ketvirtį siekė 0,2%. Per metus regiono ekonomika augo 0,5%. Sparčiausias augimas buvo fiksuotas Vengrijoje (4,8%), Lenkijoje (4%), Bulgarijoje (3,7%) ir Lietuvoje (3,6%). Lėčiausiai ekonomika augo Italijoje (0,3%), Vokietijoje (0,5%), Jungtinėje Karalystėje (1%).

Daimler vadovas O. Kallenius paskelbė apie kompanijos planus mažinti darbuotojų skaičių ir taip iki 2022 metų pabaigos sutaupyti daugiau iki 1,4 mlrd. EUR personalo išlaidoms. Pasak vadovo, Daimler pastangos mažinti gaminamų automobilių išmetamųjų dujų emisijas turės įtakos bendrovės pelningumui 2020 ir 2021 metais. Taip pat prie mažėsiančių paravimo maržų prisidės išplėstas gaminamų elektrinių ir hibridinių automobilių modelių kiekis.

Pozityviai nuteikė Baltųjų Rūmų patarėjo ekonomikos klausimais L. Kudlow komentarai. Jis teigė, jog derybos su Kinija jau yra prie pabaigos ir artėjama prie galutinio prekybos susitarimo, tiesa, D. Trumpas dar nėra pasiruošęs jį pasirašyti.

Remiantis paskelbtais galutiniais Eurostat duomenimis, metinis infliacijos augimas spalio mėnesį euro zonoje siekė 0,7%. Tai atitiko prognozes. Didžiausias infliacijos augimas praėjusį mėnesį buvo fiksuotas Rumunijoje (3,2%), Vengrijoje (3%), Slovakijoje (2,9%). Defliacija, t.y. bendras kainų mažėjimas buvo fiksuotas Kipre (-0,5%), Graikijoje (-0,3%), Portugalijoje (-0,1%). Lietuvoje infliacija siekė 1,5%.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu