Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (10.21 – 10.25)

2019-10-25

Šią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukė bendrovių skelbiami rezultatai. Taip pat ECB posėdis.

Rezultatus paskelbė Procter & Gamble. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 3,59 mlrd. USD. Tai 0,39 mlrd. USD daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1,37 USD, kuomet analitikai tikėjosi 1,24 USD. Pajamos augo 6,6% iki 17,8 mlrd. USD ir taip pat pranoko lūkesčius.

Netflix pranešė apie planus pasiskolinti ir išleisti dar apie 2 mlrd. USD vertės obligacijų. Bendrovė ieško finansavimo, kuris bus skirtas naujam vaizdo turiniui kurti, norint atlaikyti vis dar labiau stiprėjančią konkurenciją vaizdo transliacijų rinkoje. Naujos obligacijų emisijos bus denominuotos eurais ir JAV doleriais, tiesa, dar nėra aiški jų trukmė. Netflix ir iki šiol didžiąją dalį savo kuriamo ar įsigijimo turinio finansuodavo leisdama skolos vertybinius popierius. Ilgalaikė bendrovės skola šiuo metu sudaro apie 12,5 mlrd. USD. Praėjusį ketvirtį Netflix pajamos siekė 5,2 mlrd. USD, o veiklos pelnas sudarė 980 mln. USD.

Antradienį beveik 40% į viršų šoktelėjo biotechnologijų bendrovės Biogen akcijų kaina. Kompanija pranešė, jog po konsultacijos su JAV  Maisto ir vaistų administracija (FDA) prašys reguliatoriaus patvirtinti bendrovės vaistą nuo Alzhaimerio ligos naudojimui. Biogen paskelbti rezultatai taip pat pranoko lūkesčius. Pelnas siekė 1,55 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas vienai akcijai sudarė 9,17 USD, kai analitikai prognozavo 8,28 USD. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 5% ir sudarė 3,60 mlrd. USD.

Trečiadienį rezultatus pranešė Boeing ir Caterpillar. Pastarosios kompanijos rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Įvairią statybų, kalnakasybos ir kt. įrangą bei mašinas gaminanti bendrovė per trečią ketvirtį uždirbo 1,49 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnai sudarė 2,86 USD, kuomet analitikai prognozavo 2,90 USD. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais, krito 6,2% ir siekė 11,97 mlrd. USD. Prieš metus buvo sugeneruota 13,41 mlrd. USD pajamų. Caterpillar taip pat sumažino bendras šių metų rezultatų prognozes. Pelnas akcijai turėtų sudaryti 10,90 – 11,40 USD, kai prieš tai kalbėta apie 12,06 – 13,06 USD. Pasak bendrovės vadovo J. Umpleby, kompanijos gaminamų produktų paklausa buvo mažesnė nei tikėtasi, per ketvirtą ketvirtį prognozuojama panaši situacija dėl pasaulinės ekonomikos perspektyvų neužtikrintumo. Po paskelbtų rezultatų pigusios lėktuvų gamintojos Boeing akcijos atšoko ir kol kas brangsta. Bendrovės pajamos per trečią ketvirtį smuko mažiau nei laukta. Jis sudarė 1,17 mlrd. USD. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį pelnas siekė 2,36 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,45 USD, kai analitikai prognozavo 2,07 USD. Pajamos krito 21% iki 19,98 mlrd. USD, bet viršijo prognozes, kurios siekė 19,61 mlrd. USD. Boeing paskelbė, jog tikisi, kad ketvirtą ketvirtį gaus leidimą iš reguliatoriaus vėl naudoti 737 Max lėktuvus, o jų gamybos apimtys bus nuosekliai padidinamos iki 57 per mėnesį iki 2020 metų pabaigos.

Rezultatus pranešusios Tesla akcijos ketvirtadienį buvo šoktelėjusios į viršų daugiau nei 20%. Automobilių gamintoja pranešė, jog per trečią ketvirtį sugebėjo uždirbti 143 mln. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 1,91 USD, o pajamos 6,82 mlrd. USD. Rezultatai gerokai pranoko analitikų lūkesčius, kurie tikėjosi, kad kompanija patirs 0,46 USD nuostolių akcijai, o pajamos sudarys 6,43 mlrd. USD. Tesla taip pat pranešė, jog yra pakankamai tikėtina, kad bendrai per šiuo metus pardavimai sudarys daugiau nei 360 tūkst. automobilių. Tam pasiekti per ketvirtą ketvirtį bendrovei dar reikia parduoti bent 105 tūkst. automobilių.

Tą patį ketvirtadienį beveik 20% žemyn smigo socialinio tinklo Twitter vertybinių popierių kaina. Bendrovė pranešti finansiniai rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Trečio ketvirčio pajamos siekė 874 mln. USD, o pakoreguotas pelnas, tenkantis akcijai, sudarė 0,17 USD. Remiantis FactSet duomenimis, analitikai vidutiniškai tikėjosi 0,20 USD pelno akcijai ir 874 mln. USD pajamų. Pasak Twitter, kompanija aptiko techninių klaidų, kurios turėjo įtakos bendrovės galimybėms efektyviai taikyti tikslines reklamas savo vartotojams, todėl nukentėjo ir iš jų gaunamos pajamos. Nuo metų pradžios iki šiandien Twitter akcijos buvo pabrangusios 35%.

Įvyko ECB posėdis dėl palūkanų. Jos nebuvo pakeistos. Patikinta, kad palūkanos išliks dabartiniame lygyje arba bus dar mažinamos iki tol, kol infliacija nepriartės ar nebus lygi tikslinei 2% ribai. Šis posėdis buvo paskutinis ECB prezidentui M. Draghi. Kitą kartą jo vietoje išvysime naująją banko vadovę buvusią TVF vadovę C. Lagarde. Tiesa, ECB vykdoma politika neturėtų keistis.

Buvo paskelbti išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Prancūzijos duomenys pranoko lūkesčius, tačiau Vokietijoje ir euro zonoje rodikliai toliau prastėjo. Gamybos sektorius toliau traukiasi tiek bendrai euro zonoje, tiek didžiausioje regiono ekonomikoje – Vokietijoje. Paslaugų sektoriaus indeksų reikšmės išlieka aukščiau 50 punktų ribos, o tai indikuoja apie plėtrą, tiesa, rezultatai prasteni nei prognozuota.

Amazon rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Bendrovė per ketvirtį uždirbo 2,1 mlrd. USD pelno, arba 4,23 USD akcijai, o pajamos sudarė 69,98 mlrd. USD. Analitikai vidutiniškai tikėjosi 4,59 USD pelno akcijai ir 68,83 mlrd. USD pajamų. Amazon paskelbtos ketvirto ketvirčio rezultatų prognozės taip pat prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Kompanija tikisi gauti 80 – 86,5 mlrd. USD pajamų, kuomet analitikai vidutiniškai prognozuoja 87,4 mlrd. USD.

Paskelbto Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indekso reikšmė šį mėnesį, lyginant su rugsėju, beveik nepasikeitė. Pasak Ifo instituto prezidento C. Fuesto, Vokietijos ekonomikos situacija stabilizuojasi. Vis dėl to nemažai ekonomistų prognozuoja, kad per trečią ketvirtį didžiausia Europos ekonomika trauksis, o tai teoriškai įstumtų Vokietiją į recesiją, kadangi ekonomika trauktųsi du ketvirčius iš eilės. Tiesa, kai kurie ekonomistai tiki, kad jau per paskutinį šių metų ketvirtį bus fiksuotas Vokietijos ekonomikos augimas.

Rusijos centrinis bankas penktadienį nuo 7% iki 6,5% sumažino palūkanų normas. Tai daugiau nei prognozavo ekonomistai, kurie tikėjosi 25 bazinių punktų palūkanų kirpimo. Praėjusį mėnesį centrinis bankas taip pat mažino palūkanas. Centrinis bankas susirūpinęs dėl šalyje lėtėjančio infliacijos augimo. Metinis kainų prieaugis Rusijoje smuko žemiau 4% ribos.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu