Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (07.22 – 07.26)

2019-07-26

 Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (07.22 – 07.26)

Ši savaitė JAV investuotojams buvo viena iš labiausiai užimtų. Rezultatus planavo paskelbti 144 įmonės priklausančios S&P 500 indeksui ir 10 bendrovių patenkančių į Dow Jones indeksą. Iki penktadienio rezultatus buvo pranešusios daugiau nei 25% S&P 500 indeksui priklausančios kompanijos. Remiantis FactSet duomenimis, 78% iš jų pelno rezultatai pranoko analitikų lūkesčius.

Rezultatus pranešė didžiausia gėrimų gamintoja pasaulyje Coca-Cola. Jie pranoko analitikų lūkesčius. Pajamos per antrą šių metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, augo 6,1% iki 10 mlrd. USD ir buvo vos kiek didesnės nei prognozavo analitikai (9,99 mlrd. USD). Pelnas per metus išaugo 0,29 mlrd. USD iki 2,61 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 0,63 USD. Tai 0,02 USD daugiau nei prognozuota. Coca-Cola prognozuoja, kad bendras pajamų augimas šiais metais turėtų sudaryti 5%, kuomet kiek anksčiau buvo kalbėta apie 4%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 25 kompaniją sekančių analitikų, 5 rekomendacija yra „pirkti“, 7 – „pralenks rinką“, 13 – „laikyti“

Tarptautinis valiutos fondas (IMF) sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę. Šiuo metu prognozuojama, kad ekonomikos augimas šiais metais sudarys 3,2% (0,1% mažiau nei prognozuota balandį), o kitais metais pasaulio ekonomika augs 3,6% tempu.

Pirmadienį  įspūdingos nuotaikos vyravo naujoje Šanchajuje atidarytoje vertybinių popierių biržoje STAR Market. Šiandien biržoje buvo pradėta prekiauti pirmomis 25 bendrovių akcijomis. Naujoji birža yra sumodeliuota pagal Nasdaq pavyzdį ir yra viena iš Kinijos kapitalo rinkos reformos dalių. Pasak Reuters, iš viso pirmosios kompanijos per tradiciniu pirminio viešojo siūlymo būdu (IPO) išplatintus vertybinius popierius pritraukė 37 mlrd. CNY (apie 5,38 mlrd. USD). Pirmą prekybos dieną, vidutinis akcijų kainos prieaugis siekė net 140%, o mažiausias kainos prieaugis sudarė 84%.

P. Korėjos automobilių gamintoja Hyundai Motor paskelbė, jog per praėjusį ketvirtį pelnas, lyginant su praėjusiais metais, išaugo net 31,2% iki 919,3 KRW (apie 780 mln. USD). Tai didžiausias augimas nuo 2012 metų pirmo ketvirčio, tiesa, net ir toks rezultatas kiek prasilenkė su analitikų prognozėmis. Pajamos augo 9,1%. Hyundai Motor paskelbė prognozuojanti, kad didžiausioje savo užsienio rinkoje JAV užimama bendra šalies automobilių rinkos dalis iki metų pabaigos turėtų išaugti nuo 3,9% iki 4,2%. Pristačius ir atnaujinus gaminamus SUV tipo modelius kompanija prognozuoja, kad JAV užimama rinkos dalis iki 2023 metų išaugs iki 5,2%. Didžiausią automobilių rinkos dalį JAV užima Ford, Toyota ir Chevrolet.

Pasibaigė Jungtinės Karalystės  konservatorių partijos pirmininko  rinkimai. Jų nugalėtoju tapo B. Johnsonas. Nuo rytojaus jis oficialiai iš buvusios premjerės T. May perims ir Jungtinės Karalystės premjero pareigas. Jis trumpoje savo kalboje prižadėjo galutinai užbaigti Brexit bei suvienyti šalį. Tiesa, analitikai prognozuoja, kad dėl B. Johnsono požiūrio ir asmenybės bruožų, neaiškumų dėl Brexit gali tik padaugėti. Pats B. Johnsonas yra ne kartą minėjęs, kad Brexit gali įvykti ir be sutarties su Europos Sąjunga.

Pigo Boeing akcijos. Kompanijos nuostoliai per antrą ketvirtį sudarė net 3,38 mlrd. USD nuostolių arba 5,82 USD nuostolio akcijai. Pajamos siekė 15,8 mlrd. USD, kuomet analitikai prognozavo 18,6 mlrd. USD pajamų ir 1,87 USD pelno akcijai. Kompanija pristatė 104 vnt. lėktuvų mažiau nei per antrą praėjusių metų ketvirtį. Boeing dar praėjusią savaitę paskelbė apie 4,9 mlrd. USD, arba 8,74 USD akcijai, sudarysiančius nuostolius dėl kilusių problemų susijusių su 737 MAX lėktuvų katastrofomis, tad paskelbti rezultatai šiandien labai stipriai neišgąsdino rinkos dalyvių, nors akcijos ir yra smuktelėjusios. Remiantis Reuters duomenimis, iš 26 Boeing sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra „pirkti“, 9 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“, 2 – „parduoti.

Buvo paskelbti išankstiniai šio mėnesio paslaugų ir gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai (PMI). Rezultatai stiprokai prasilenkė su lūkesčiais. Remiantis IHS Markit duomenimis, Vokietijos gamybos sektoriaus PMI indekso reikšmė šį mėnesį krito į žemiausią lygį per pastaruosius septynerius metus ir sudarė 43,1 punkto. Reikšmė esanti žemiau 50 punktų ribos indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Paskutinį kartą Vokietijos gamybos sektoriaus plėtra buvo fiksuota praėjusių metų gruodžio mėnesį. Bendras euro zonos gamybos sektoriaus PMI indeksas smuko iki 46,4 punkto ribos, tai 1,2 punkto mažiau nei prognozuota. Tokie rezultatai rinkos dalyvius dar labiau paskatino prognozuoti būsimą palūkanų mažinimą per artimiausius mėnesius.

Trečiadienį vėlai vakare rezultatus pranešė ir automobilių gamintoja Tesla. Jie prasilenkė su lūkesčiais, o kompanijos akcijos stiprokai pigo. Bendrovė pranešė, jog patyrė 408 mln. USD nuostolių, arba 2,31 USD vienai akcijai. Nors tai mažiau nei praėjusiais metais per antrą ketvirtį, kuomet jie sudarė 718 mln. USD, tačiau analitikai prognozavo, jog pakoreguotas nuostolis sudarys tik 0,35 USD akcijai. Tuo tarpu bendrovė paskelbė, jog jis siekė 1,12 USD. Pajamos išaugo 2,3 mlrd. USD iki 6,3 mlrd. USD. Analitikai prognozavo 6,5 mlrd. USD. Tesla pranešė, jog nekeis savo šių metų prognozių ir toliau tikisi, jog bendri automobilių pristatymai šiais metais sudarys 360 – 400 tūkst. Tiesa, tai reiškia, jog per trečią ir antrą ketvirčius įmonei reikės parduoti daugiau nei 200 tūkst. automobilių. Nuo metų pradžios iki šiandien Tesla akcijos buvo atpigusios daugiau nei 20%.

Europos centrinis bankas, kaip ir prognozuota, šiandien nusprendė nekeisti palūkanų. ECB yra pasirengęs atlikti papildomus ekonomikos skatinimo veiksmus, jeigu infliacijos lygis ir toliau išliks žemiau tikslinės ribos.  M. Draghi teigė, jog palūkanos išliks dabartiniame ar žemesniame lygyje mažiausiai iki kitų metų antros pusės ir bet kokiu atveju tol, kol užtikrintas norimas infliacijos lygio buvimas vidutinės trukmės laikotarpiu.

Su lūkesčiais prasilenkė Vokietijos Ifo verslo lūkesčių indeksas. Šis indeksas yra sudaromas apklausiant apie 7 tūkst. šalies įmonių atstovų, norint išsiaiškinti jų požiūrį ir lūkesčius apie sąlygas verslui per ateinančius šešis mėnesius. Indekso reikšmė šį mėnesį krito iki 95,7 punktų ribos. Tai žemiausias lygis nuo 2013 metų balandžio mėnesį. Indeksas smunka jau ketvirtą mėnesį iš eilės. Pasak VP Bank analitiko T. Gizel, tai svarbiausias Vokietijos ekonominis indikatorius ir jis indikuoja, kad šalies ekonomika artėja prie recesijos. Nemažai analitikų prognozuoja, kad Vokietijos BVP augimas per antrą šių metų ketvirtį buvo neigiamas. Laukiama oficialių duomenų. Techniškai ekonomikos recesija pripažįstama tada, kai du ketvirčius iš eilės yra fiksuojamas neigiamas BVP augimas.  

Daug dėmesio sulaukė paskelbti JAV II ketvirčio BVP duomenys. Ekonomikos augimas JAV II ketvirtį siekė 2,1% (sumetinta). Tai 0,3 bazinio punkto daugiau nei prognozuota. Tiesa, lyginant su pirmu ketvirčiu, jaučiamas ekonomikos augimo lėtėjimas. Pirmą ketvirtį sumetintas BVP augimas JAV siekė net 3,1%.

Socialinio tinklo Twitter vertybinių popierių kaina penktadienį stipriai šoktelėjo. Bendrovė paskelbė, jog antrą ketvirtį uždirbo 0,20 pelno akcijai. Pajamos sudarė 841 mln. USD. Analitikai prognozavo 0,19 USD pelno ir 829,1 mln. USD pajamų. Vidutinis aktyvių dienos vartotojų skaičius, kuriems peržiūrėjus reklamas bendrovė generavo pajamas, siekė 139 mln. Tai 14% daugiau nei praėjusiais metais. Palyginimui, kito socialinio tinklo Snap vidutinis dienos vartotojų skaičius siekė 203 mln. Snap per antrą ketvirtį patyrė 255,2 mln. USD nuostolių, sugeneravo 388 mln. USD pajamų. Twitter prognozuoja, kad pajamos trečią ketvirtį sudarys 815 – 875 mln. USD, o veiklos pelnas sieks 45  – 80 mln. USD. Nuo metų pradžios iki penktadienio Twitter akcijos buvo pabrangusios daugiau nei 32%, o Snap net 221%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 44 Twitter sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra “pirkti”, 5 – “pralenks rinką”, 25 – “laikyti”, 6 – “nepralenks rinkos”. Tuo tarpu iš 39 analitikų sekančių Snap, 2 rekomendacija yra “pirkti”, 8 – “pralenks rinką”, 24 – “laikyti”, 4 – “nepralenks rinkos”, 1 – “parduoti.

Japonijos technologijų konglomeratas ir jo vadovas M. Son paskelbė apie planus kurti antrą Vision Fund investicinį fondą. Pasak SoftBank, jo dydis siektų apie 108 mlrd. USD ir būtų investuojama į savo rinkose pirmaujančias, technologijų bendroves. Kaip vienos iš fonde dalyvausiančių bendrovių buvo paminėtos tokios įmonės kaip Apple. Foxconn, Microsoft ir kt. S. Arabijos ir Abu Dabio valstybių fondų kaip potencialių investuotojų nėra paminėta, nors jų investicijos pirmajame Vision Fund sudaro nemažą dalį. Dėl didelės šių šalių įtakos fondui SoftBank antrajame fonde nori labiau išskaidyti priklausomybę nuo kelių investuotojaų, todėl jų sąrašas platesnis. Pati SoftBank kompanija yra įsipareigojusi į naująjį fondą investuoti 38 mlrd. USD. Analitikai prognozuoja, jog didžiąją dalį investicijų sudarys SoftBank gautos lėšos pardavus valdomus Alibaba ir Sprint akcijų paketus. Pirmasis Vision Fund nuo 2017 metų gegužės iki šių metų kovo mėnesio investuotojams uždirbo vidutinę 29% metinę grąžą. Per pastaruosius dvejus metus fondas investavo apie 70 mlrd. USD į 80 skirtingų kompanijų.  Didžiausios investicijos buvo nukreiptos į Uber, Didi, WeWork, Arm Holdings kompanijas.

Į viršų stipriai penktadienį šovė telekomunikacijų bendrovės Vodafone vertybinių popierių kaina. Pranešta apie bendrovės planus atskirti mobiliojo ryšio bokštų operatoriaus veiklą ir įkurti atskirą kompaniją ToweCo. Jai priklausytų 61,7 tūkst. mobiliojo ryšio bokštų dešimtyje valstybių. 75% bokštų yra pastatyti svarbiausiose bendrovės rinkose – Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje ir Ispanijoje. Naujas verslo darinys generuotų 1,7 mlrd. EUR pajamų ir 900 mln. EUR pelno. Analitikai skaičiuoja, kad tokios bendrovės kapitalizacija galėtų sudaryti 15 – 20 mlrd. EUR. Pasak Vodafone vadovo N. Reado, ši bendrovė būtų didžiausia mobiliojo ryšio bokštų operatorė Europoje. Vodafone akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo atpigusios kiek daugiau nei 13,6%, o vien šiandien vienu metu buvo pabrangusios daugiau nei 10%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 21 Vodafone sekančio analitiko, 9 rekomendacija yra „pirkti“, 6 – „pralenks rinką“, 3 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti“.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu

Susikurkite investicinį portfelį

Investavimo platformos pagalba

Išbandyti
Mes socialiniuose tinkluose