Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (07.15 – 07.19)

2019-07-19

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (07.15 – 07.19)

Didžiausio šalies banko J. P. Morgan Chase pelnas praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 16% ir siekė 9,65 mlrd. USD arba 2,82 USD akcijai. JP Morgan pajamos per ketvirtį augo 4% ir siekė 29,57 mlrd. USD. Palyginimui, planuojamos bendros šių metų Lietuvos biudžeto pajamos turėtų siekti 10,5 mln. EUR. Banke dirba kiek daugiau nei 250 tūkst. darbuotojų. Analitikai prognozavo, kad bankas uždirbs 2,5 USD pelno akcijai, o pajamos sudarys 28,90 mlrd. USD, tad rezultatai pranoko lūkesčius. Prie to labiausiai prisidėjo augusios palūkanų pajamos ir pelno mokesčių lengvata. Tai atsvėrė 12% smukusias pajamas iš prekybos akcijomis veiklos. Investuotojus nuvylė sumažintos bendros šių metų pajamų iš palūkanų prognozės. Didžiausią banko pelno dalį sudarančios pajamos iš palūkanų bendrai šiais metais turėtų sudaryti 57,5 mlrd. USD. Tai 500 mln. USD mažiau nei prognozuota anksčiau. Nuo metų pradžios iki šiandien banko vertybinių popierių kaina buvo pakilusi 16,7%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 30 J. P. Morgan Chase sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 13 – „laikyti“, 1 – „parduoti“.

Kito JAV banko Goldman Sachs rezultatai, lyginant su praėjusiais metais, nebuvo tokie geri kaip J. P. Morgan Chase. Bankas uždirbo 2,20 mlrd. USD pelno arba 5,81 USD akcijai. Per praėjusių metų antrą ketvirtį pelnas sudarė 2,35 mlrd. USD arba 5,98 USD akcijai. Pajamos smuko 2% iki 9,46 mlrd. USD. Tiesa, rezultatai vis dėl to gerokai pranoko analitikų lūkesčius. Jie tikėjosi 8,83 mlrd. USD pajamų ir 4,89 USD pelno akcijai. Prie gero rezultato prisidėjo augusios investicinės bankininkystės ir prekybos akcijomis padalinių pajamos. Bankas nuo 0,85 iki 1,25 USD padidino ketvirtinius dividendus. Pasak Reuters, iš 26 banką sekančių analitikų, 5 rekomendacija yra “pirkti”, 6 “pralenks rinką”, 13 – “laikyti”, 1 – “nepralenks rinkos”, 1 – “parduoti”.

Praėjusio ketvirčio rezultatus paskelbė ir antras pagal valdomo kapitalo dydį bankas JAV Bank of America. Banko pelnas akcijai siekė 0,74 USD arba 7,35 mlrd. USD iš viso. Tai rekordinis rezultatas banko istorijoje. Analitikai prognozavo 0,71 USD. Pelnas per metus išaugo 8%. Pajamos beveik atitiko lūkesčius ir siekė 23,2 mlrd. USD. Jų augimas, lyginant su praeitais metais, siekė 2,1%. Tiesa, šiek tiek nuvylė smuktelėjusi banko grynųjų palūkanų marža, kuri siekė 2,44% ir buvo 0,03% mažesnė nei tikėtasi. Tai vienas pagrindinių banko pelningumo rodiklių, kuriuos vertina analitikai.

Remiantis galutiniais Eurostat duomenimis, praėjusį mėnesį metinis vartotojų kainų indekso augimas euro zonoje siekė 1,3%. Tai 0,1% daugiau nei gegužę. Tiesa, prieš metus infliacijos augimas sudarė 2,1%. Žemiausias metinis infliacijos augimo lygis buvo fiksuotas Graikijoje (0,2%), Kipre (0,3%), Danijoje ir Kroatijoje (po 0,5%). Aukščiausias – Rumunijoje (3,9%), Vengrijoje (3,4%) ir Latvijoje (3,1%). Lietuvoje metinė infliacija birželį sudarė 2,4%. Nepaisant nežymiai lūkesčius pranokusio rezultato, infliacijos lygis euro zonoje vis dar yra toli nuo tikslinės ECB numatytos ribos, kuri siekia apie 2%.

Kinijoje daugiausiai dėmesio sulaukė paskelbti ekonominiai rodikliai. Šalies ekonomikos augimas antrą šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 6,2%. Pasak Reuters, tai lėčiausias Kinijos BVP rodiklio augimas nuo 1992 metų pirmo ketvirčio, kai tokio tipo oficialūs duomenys buvo pradėti skelbti. Tiesa, tokie rezultatai atitiko ekonomistų prognozes. Per pirmą ketvirtį Kinijos ekonomika augo 6,4% tempu. Kiek pozityviau nuteikė birželio mėnesio mažmenininkų pardavimų rezultatai. Jų apimtys, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, augo 9,8%. Analitikai prognozavo 8,5% sieksiantį augimą. Taip pat lūkesčius pranoko ir pramonės produkcijos apimtys. Jos praėjusį mėnesį, lyginant su praėjusiais metais, augo 6,3%. Ekonomistai prognozavo 5,2% sieksiantį augimą.

Nuvylė Vokietijos ZEW instituto rengiamas ekonomikos lūkesčių indeksas. Jo reikšmė liepą jau trečią mėnesį iš eilės smunka ir šį kartą sudarė -24,5 punkto. Tai prastesnis rezultatas ir nei ekonomistų prognozės. Indeksas yra sudaromas, norint išsiaiškinti šalies investuotojų ir analitikų lūkesčius dėl ekonomikos ir jos perspektyvų per ateinančius šešis mėnesius. Pasak ZEW instituto prezidento A. Wambacho, pesimistinėms nuotaikoms įtakos turėjo pastaruoju metu prastėjanti situacija dėl  Vokietijos pramonės gamybos užsakymų.

Tarp pavienių bendrovių antradienį išsiskyrė stipriai brangusios prabangos prekių gamintojos Burberry akcijos. Bendrovės paskelbė, kad praėjusį ketvirtį pajamos augo 4% tempu. Daugiausiai įtakos rezultatui padarė didėję pardavimai Kinijoje. Palankiai įvertintos ir naujojo bendrovės dizaino vadovo R. Tisci kolekcijos, kurios susilaukė sėkmės.

Prancūzijoje vyko G7 valstybių finansų ministrų susitikimas. G7 valstybių grupei priklauso Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir JAV. Susitikimo metu daug dėmesio buvo skiriama didžiosioms technologijų bendrovėms, jų apmokestinimui. Taip pat buvo diskutuojama ir apie Facebook planus išleisti savo kriptovaliutą Libra. Prancūzijos finansų ministras B. L. Maire šiandien teigė, jog negalima leisti, jog tokio tipo valiutos įgautų tokią pačią įtaką ir atliktų tokį patį vaidmenį kaip valstybių nacionalinės valiutos.

Ketvirtadienį Netflix akcijos krito daugiau nei 10%. Vakar vėlai vakare kompanija pranešė praėjusio ketvirčio rezultatus. Stipriai nuvylė tai, jog per antrą ketvirtį Netflix pritraukė vos 2,7 mln. naujų vartotojų, kai analitikai vidutiniškai tikėjosi 5,3 mln. Netflix namų rinkoje JAV apskritai buvo fiksuotas vartotojų mažėjimas, jų skaičius krito 126 tūkst, kai buvo tikėtasi 310 tūkst. augimo. Lūkesčius pateisino pajamos, kurios pasiekė 4,92 mlrd. USD ir buvo 1 mlrd. USD didesnės nei praėjusiais metais. Uždirbta 0,60 pelno akcijai arba 271 mln. USD iš viso. Per praeitų metų antrą ketvirtį uždirbta 384 mln. USD. Remiantis Reuters duomenimis, iš 44 bendrovę sekančių analitikų, 16 rekomendacija yra „pirkti“, 14 – „pralenks rinką“, 10 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinką“, 2 – „parduoti“.

Microsoft paskelbė rezultatus, kurie pranoko prognozes. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo rekordinį 13,19 mlrd. USD pelną (1,71 USD akcijai). Tai gerokai daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, kuomet jis siekė 8,87 mlrd. Pajamos išaugo 3,63 mlrd. EUR ki 33,72 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai vidutiniškai prognozavo 1,21 USD akcijai ir 32,77 mlrd. USD pajamų. Microsoft augino pajamas iš visų savo veiklų, išskyrus žaidimų konsolės Xbox ir su ja susijusių paslaugų pardavimo. Pajamos iš šios veiklos smuko 10%. Tuo tarpu pajamos iš debesų kompiuterijos veiklos augo 18,6% iki 11,4 mlrd. USD. Praėjęs ketvirtis kartu bendrovei buvo paskutinis ir praėjusių finansinių metų ketvirtis. Bendrai per praėjusius finansinius metus Microsoft uždirbo 36,8 mlrd. USD pelno ir sugeneravo 125,8 mlrd. USD. Lyginant su 2018 finansinių metų rezultatais, pelnas augo 21,6%, o pajamos – daugiau nei 14%. Akcijoms pabrangus, Microsoft rinkos kapitalizacijos dydis atsidūrė dar aukščiau 1 trln. USD. Ši kompanija šiuo metu yra vienintelė pasaulyje, kurios vertė rinkoje viršija tokią sumą.

Remiantis FactSet duomenimis, iki penktadienio apie 12% S&P 500 indeksui priklausančių kompanijų pranešė praėjusio ketvirčio rezultatus. Iš jų 84% pranoko analitikų lūkesčius. Pasak LPL Financial vyr. stratego J. Lyncho, investuotojams didžiausias klausimas turėtų kilti dėl to, kaip analitikų prognozėse įvertinta ir atsispindi įvestų tarifų įtaka.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu