Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (01.20 – 01.24)

2020-01-24

Analitikai prognozuoja, kad bendras S&P indeksui priklausančių finansų sektoriaus kompanijų pelnų augimas praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018-ais, turėtų siekti 10,5%. Toks finansų sektoriaus pelno augimo tempas būtų antras tarp visų 11-os S&P 500 sektorių. Geresnis rezultatas prognozuojamas tik komunalines paslaugas teikiančių bendrovių sektoriui (tikimasi 11,8% vidutinio pelno akcijai augimo). 5 iš 11 sektorių bendrovių pelnai turėtų būti mažesni nei 2018-ais. Volstrito analitikai prognozuoja, kad bendrai S&P 500 kompanijų pelnas akcijai praėjusį ketvirtį, lyginant su paskutiniu 2018 metų ketvirčiu, bus vidutiniškai 2% mažesnis.

Bendrovės toliau tęsė praėjusio ketvirčio rezultatų skelbimą. Iš 74 S&P 500 priklausančių kompanijų jau paskelbusių rezultatus, 67,6% pranoko analitikų lūkesčius. 23% kompanijų nuvylė, o likusio dalies bendrovių rezultatai atitiko prognozes. Remiantis Refinitiv duomenimis, nuo 1994 metų vidutiniškai 65% kompanijų paskelbti rezultatai pranoksta lūkesčius.

Europos Centrinis bankas, kaip ir buvo prognozuota, nekeitė nei bazinių, nei kitų palūkanų normų. Išplatintame pranešime nurodyta, kad banko valdančiosios tarybos atstovai yra už tai, kad pagrindinės palūkanų normos nebus keičiamos tol, kol nebus įsitikinta, kad infliacija artėja prie artimo 2% lygiui. Toliau bus tęsiama 20 mlrd. EUR per mėnesį aktyvų įsigijimo programa.

Intel nustebino investuotojus gerais paskutinio ketvirčio rezultatais. Intel pakoreguotas pelnas akcijai siekė 1,52 USD (6,91 mlrd. USD iš viso), o ketvirčio pajamos sudarė 20,21 mlrd. USD ir pirmą kartą perkopė 20 mlrd. ribą. Analitikai vidutiniškai prognozavo 1,25 USD ir 19,23 mlrd. USD pajamų. Intel paskelbė ir šių metų prognozes. Tikimasi, kad bendras 2020 metų pelnas akcijai sudarys 5 USD, o pajamos sieks 73,5 mlrd. USD. Iš 42 bendrovę sekančių analitikų, 15 rekomendacijos yra „pirkti“ arba „pralenks rinką“, 19 – „laikyti“, 8  – „parduoti“ arba „nepralenks rinkos“. Vidutinė tikslinė analitikų rekomenduojama tikslinė kaina siekia 59,13 USD. Ketvirtadienį uždarymo metu už vieną akciją buvo mokama 63,32 USD.

Buvo paskelbti išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos ir euro zonos sausio mėnesio gamybos ir paslaugų sektorių indeksai. Apibendrinant, situacija gamybos sektoriuje gerėja, apklausų rezultatai pranoko lūkesčius, tačiau indeksų reikšmės tiek bendrai euro zonoje, tiek Vokietijoje išlieka žemiau 50 punktų ribos, o tai indikuoja apie sektoriaus lėtėjimą. Paslaugų sektoriuje toliau jaučiama, tiesa, augimas euro zonoje ir Prancūzijoje mažesnis nei prognozuota. Vokietijoje apklausos rezultatai pranoko lūkesčius.

Paskelbti ir Kinijos ekonominiai duomenys. Šalies ekonomika praėjusiais metais augo 6,1%. Tai lėčiausias augimas per tris dešimtmečius. 2018 metais Kinijos BVP augimas sudarė 6,6%. Tiesa, toks rezultatas atitiko išankstinius ekonomistų lūkesčius. Kiek geriau ekonomika atrodė metų pabaigoje, gruodžio mėnesį buvo pastebimas pakilęs bendras verslo aktyvumas. Geresni nei tikėtasi ir kiti gruodžio mėnesio Kinijos ekonominiai rodikliai.

JAV gruodžio mėnesį sumetintas (padaugintas iš 12) išduotų naujų gyvenamųjų namų statybos leidimų skaičius siekė 1,42 mln. Tai mažiau nei lapkritį bei taip pat prasilenkė su prognozėmis. Tiesa, įdomu tai, jog pradėtų statyti namų skaičius gerokai viršijo lūkesčius ir sudarė 1,61 mln. (sumetinta). Paskutinį kartą per mėnesį pradėtų statyti namų skaičius buvo fiksuotas 2016 metų balandį.

Google valdančios kompanijos Alphabet rinkos kapitalizacija (angl. market capitalization) pirmą kartą viršijo 1 trln. USD. Šiuo metu be Alphabet yra tik trys bendrovės, kurių rinkos vertės viršija 1 trln. USD, t.y. Microsoft, Apple ir S. Arabijos naftos bendrovė Saudi Aramco..

Remiantis galutiniais Eurostat duomenimis, gruodžio mėnesį metinis infliacijos lygis siekė 1,3%. Didžiausias lygis fiksuotas Vengrijoje (4,1%), Rumunijoje (4%), Čekijoje ir Slovakijoje (po 3,2%). Žemiausias – Portugalijoje (0,4%), Italijoje (0,5%), Kipre (0,7%). Lietuvoje metinis vartotojų kainų indekso augimas gruodį sudarė 2,7%.

Rezultatais pasidalino ir Johnson & Johnson. Pelnas pranoko lūkesčius, tačiau prognozių neatitiko pajamos. Kompanija per ketvirtį uždirbo 4,01 mlrd. USD pelno, o pajamos siekė 20,75 mlrd. USD. Johnson & Johnson prognozuoja, kad 2020 metų pajamos sudarys 85,4 – 86,2 mlrd. USD. Per paskutinius tris mėnesius kompanijos akcijos pabrango vos 0,4%, kuomet Dow Jones indekso reikšmė ūgtelėjo 9%.

Vokietijos automobilių gamintoja Daimler, kuri yra Mercedes prekės ženklo savininkė, pranešė, jog pagal preliminarius duomenis praėjusių metų pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) sudarė 5,6 mlrd. EUR. Tai ženkliai mažiau nei 2018-ais metais, kuomet EBIT siekė 11,1 mlrd. EUR. Stiprokai mažėjo automobilių pardavimo maržos, patirta nuostolių furgonų pardavimų padalinyje.

Tarp pavienių kompanijų stipresniu pigimu ketvirtadienį išsiskyrė Prancūzijos automobilių gamintojos Renault akcijos. Bankinės grupės Citigroup analitikai pablogino savo rekomendaciją Renault atžvilgiu į „parduoti“. Pasak analitikų, Renault už 2019 metus tikėtina, kad nemokės jokių dividendų ir šiais metais bus priversta ieškoti papildomo finansavimo.

Investuotojai buvo linkę parduoti Portugalijos energetikos kompanijos GALP Energia vertybinius popierius. Bendrovė pranešė, jog už 2,2 mlrd. EUR įsigis Ispanijos energetikos bendrovės ACS Ispanijoje vystomų saulės jėgainių projektų dalį. Pasak Galp Energia, šis įsigijimas pavers bendrove pagrindine saulės energetikos rinkos žaidėja Pirėnų pusiasalyje.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu