„Tesla” rezultatai pranoko analitikų lūkesčius l Rinkų apžvalga (07.20)

2023-07-20

Pagrindiniai JAV indeksai po kol kas nežymiai traukiasi ir mėgina interpretuoti paskelbtus įmonės pelnų rezultatus.

Teslai paskelbus nors ir geresnius nei tikėtasi pelno ir pajamų rezultatus kaina krito. Per II ketvirtį Tesla pranešė, kad antrojo ketvirčio pajamos sudarė 24,9 mlrd. USD, o pelnas akcijai (EPS) siekė 0,91 USD, analitikai tikėjosi 0,81 USD. Tesla pelnas lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus padidėjo 24 proc., tačiau grynasis pelnas traukėsi atitinkamai 24 proc. Investuotojams nepatiko bendrojo pelno maržos rodiklis, kuris traukėsi jau ketvirtą kartą iš eilės. II ketvirtį jis sudarė 19,34 proc., tai yra beveik 19 proc. mažesnė nei praėjusį ketvirtį ir 23 proc. nei tą patį ketvirtį prieš metus. II ketvirtį vidutinė Tesla automobilio kaina sudarė 45000 USD, o praėjusį ketvirtį 56000 USD. Investuotojus neramina tai, kad didėja konkurencija tarp elektromobilių, o tai mažina jų savikaina. Po rezultatų paskelbimo, Elon Musk komentavo, kad Tesla ir toliau mažins automobilių kainas, norint, kad šių pardavimai didėtų, o tai turi atpirkti bendrojo pelno mažėjimą. Geros naujienos tos, kad parduotų automobilių skaičius didėjo nuo pirmą ketvirtį 423 tūkst. Iki antrą 466 tūkst. Abiejų ketvirčių pardavimai buvo rekordiniai, o tai pateisina Elono komentarą po rezultatų skelbimo.

Tesla

Vakar II ketvirčio rezultatus skelbė ir Netflix. EPS sudarė 3,29 ir sugebėjo aplenkti rinkos lūkesčius 2,85. Visgi, Netflix paskelbtos pajamos nesugebėjo aplenkti analitikų lūkesčius, sudarė 8,18 mlrd. USD, o buvo tikimasi 8,28 mlrd. USD. Per II ketvirtį Netflix dėjo pastangų griežtindami slaptažodžio perdavimo politiką ir tai pasijuto naujų klientų registracijose. II ketvirtį Netflix turėjo 238 mln. Registracijų ir tai yra 5,9 mln. daugiau nei praėjusį ir dvigubai daugiau nei tikėjosi analitikai. Tai praktiškai pagrindinė priežastis kodėl akcijų kaina kilo. Pasak Netflix atliktų analizių, kompanija mano, kad sugriežtindami slaptažodžio dalinimosi sistemą gali papildomai atsirasti apie 100 mln. naujų registracijų. Svarbu ir tai, jog kompanija šiuo metu susiduria su iššūkiais dėl JAV vykstančių rašytojų ir aktorių streikų. Dėl šio streiko Netflix išleis naujo turinio kūrimui mažiau nei tikėtasi per šiuos metus. Kompanija pasisako už tai, kad streikas kuo greičiau baigtųsi. Dėl šio streiko Netflix turės daugiau grynųjų nei buvo planuota, nes negalės kurti naujo turinio, o investuotojai baiminasi, kad tai gali sumažinti registracijų skaičių.

Netflix

JAV būta ir ekonominių naujienų. Amerikiečių besikreipiančių dėl bedarbio pašalpos skaičius nuo praėjusios savaitės sumažėjo 9 000 iki 228 000. Tai žemiausias skaičius per du mėnesius ir tai gerokai mažiau nei tikėjosi analitikai, t.y.  242 000.

Amerikiečių besikreipiančių dėl bedarbio pašalpos skaičius

Senajame žemyne naujienų nebūta daug. Paskelbtas Vokietijos gamintojų kainų indeksas, kuris lėtėja jau devintą kartą iš eilės. Metinė gamintojų infliacija Vokietijoje 2023 m. birželį sulėtėjo iki 0,1 %, o tai yra žemiausias rodiklis nuo 2020 m. gruodžio mėn. Pagrinde tam įtakos turėjo energetikos kainų mažėjimas. Tai teigiamas signalas investuotojams, nes iš šio rodiklio matoma, kad infliacija Euro zonoje turi toliau mažėti, o tai mažina tikimybę kiek ateityje ECB kels palūkanų normas.

Vokietijos gamintojų kainų indeksas

Šiandieną investuotojai laukia Taiwan Semiconductor Manufacturing Company ir Johnson & Johnson ir Philip Morris International įmonių II ketvirčio pelnų rezultatų. 

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registarcija čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu