Kyla grūdų kainos – baigiasi sutartis dėl grūdų eksporto iš Ukrainos, krenta elektros kaina – per savaitę -22,5% l Rinkų apžvalga (07.17)

2023-07-17

Pirmosios šios savaitės prekybos sesijos rinkose nuotaikos kiek neigiamos. JAV pagrindiniai indeksai laikosi beveik tame pačiame lygyje, tačiau tarp Europos indeksų pastebimas kiek didesnis nuosmukis iš kurių labiausiai šiuo metu išsiskiria Prancūzijos CAC 40, kuris šiuo metu susvyravo iki 1,2 proc. Pagrinde tam įtakos turėjo prabangos prekių ir kosmetikos įmonių didesni kainų judėjimai.

Investuotojų dėmesys krypo į Kinijos paskelbtus ekonomikos duomenis. Antrojo ketvirčio duomenimis Kinijos BVP kilo 6,3 proc., kiek kukliau nei buvo tikėtasi 7,1 proc. Prastesni paskelbti ir birželio mėnesio mažmeninės prekybos duomenys 3,1 proc., tikėtasi 3,4 proc. Visgi, blogas Kinijos ekonomikos naujienas atsvėrė pramonės produkcijos augimas, kuris maloniai nustebino kildamas iki 4,4 proc. metinio augimo, nors buvo tikėtasi tik 2,5 proc.

Metiniai Kinijos BVP augimo tempas. Šaltinis: tradingeconomics.com

Investuotojų akys krypsta ir į grūdų rinka. Šiandien baigiasi sutartis dėl grūdų eksporto iš Ukrainos jūra. Jungtinės Tautos paprašė Rusijos jį pratęsti iki savaitgalio, tačiau kol kas atsakymo negauta. Tikimasi, kad naujo susitarimo sudarymo terminas gali vėluoti, arba ji gali visai neįvykti. Analitikai pastebi, kad liepą gerokai sumažėjo jūra iš Ukrainos eksportuojamų grūdų kiekis. Iš dalies taip yra dėl sezoninių veiksnių, tačiau, kita vertus, Rusija apsunkina eksportą, ilgindama patikrinimų laiką ir nereaguodama į naujus pakrovimo prašymus. Pastaruoju metu buvo pateikti 29 tokie prašymai eksportuoti iki liepos 17 d., tačiau į šiuos paklausimus nebuvo atsakyta.

Mėnesinės grūdų Juodaja jūra exporto apimtys. Šaltinis: Bloomberg.com

Tuo tarpu gamtinių dujų kainos toliau krenta ir artėja prie 25 Eur už megavatvalandį. Ši kaina paskutinį kartą buvo 2021 metų gegužę. Vien praėjusią savaitę dujų kaina krito 22,5 proc. kuris buvo vienas didžiausių kainų kritimų šiais metais. Tam įtakos turėjo atnaujintas Nyhamnos objektas Norvegijoje. Nepaisant karščio bangos, paveikiančios pietų šalis, ir įspėjimų apie ekstremalias oro sąlygas tokiose šalyse kaip Prancūzija, gamtinių dujų paklausa tebėra maža, ypač pramonės sektoriuje. Be to, gamtinių dujų atsargos Europoje šiuo metu yra užpildytos apie 80 proc., o sumažėjusi paklausa Šiaurės Rytų Azijoje taip pat prisidėjo prie kainų mažėjimo.

Šią savaite toliau investuotojų akiratyje išlieka II ketvirčio įmonių pelnų rezultatai. Remiantis FactSet duomenimis, prognozuojama, kad S&P 500 kompanijų metinis pelnų nuosmukis praėjusį ketvirtį siekė -7,2% Prieš prasidedant praėjusiam ketvirčiui, kovo 31 dieną, analitikai vidutiniškai tikėjosi, kad pelnų nuosmukis sudarys -4,7%. Didžiausio metinio pelno augimo tikimasi iš nebūtino vartojimo prekių (26,8%), komunikacijų (12,6%) sektorių. Stipriausiai pelnai susitraukę, prognozuojama, bus energetikos (-48,3%), žaliavų (-31,4%), sveikatos apsaugos (-16,8%) sektoriuose.

Analitikų vertinimu, S&P 500 bendrovių pelnai trečią ketvirtį turėtų nebekristi ir lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus paaugti 0,3%. Bendrai per visus šiuos kalendorinius metus pagrindinio JAV akcijų indekso įmonių pelnai, lyginant su 2022 metais, prognozuojama, bus išaugę 0,8%.

S&P 500 EPS 2023 m. prognozė. Šaltinis: FactSet

Tuo tarpu šiandiena Nordea pasidalino savo II ketvirčio pelnų rezultatais. Didžiausias Skandinavijos bankas pranešė apie šiek tiek didesnį, nei tikėtasi, veiklos pelno padidėjimą antrąjį ketvirtį, nes augančios palūkanų normos nusvėrė neigiamus užsienio valiutos kurso skirtumus. Banko veiklos pelnas per metus išaugo 26% iki 1,72 mlrd. Eurų.

Šią savaitę investuotojai stebės pagrindinių JAV kompanijų, tokių kaip Bank of America, Morgan Stanley antradienį, Goldman Sachs, IBM, Netflix, Tesla trečiadienį ir Johnson & Johnson ketvirtadienį, pelno rezultatus.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registarcija čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu