Rinkų apžvalga 2023-04-03

2023-04-03

Antro ketvirčio pirmą prekybos dieną rinkos juda permainingai. Pagrindiniai JAV indeksai aukštyn kyla tik vienintelis Nasdaq 100 indeksas kiek smuktelėjo. Šiandieną pagrinde investuotojų akys nukreiptos į OPEC+ paskelbtą naujieną, kad planuoja mažinti naftos gavybą. Dėl šios priežasties Brent rūšies nafta kilo apie 9%, bei išskirtinai gerai startavo energetikos sektoriaus akcijos. Visgi, baiminamasi, kad staigus naftos kainos kilimas, vėliau atsilieps kiek šiuo metu sulėtėjusiai infliacijai lėtėti trauktis sekančiuose mėnesiuose, o FED savo ruožtu prailginti palūkanų kėlimo ciklą. Šiuo metu rinka tikisi, kad palūkanos gali būti padidintos dar kartą 25 baziniais punktais iki 5-5,25 proc. ribos, o nuo liepos jau būti pradėto mažinti.

JAV palūkanų normų tikimybės. Šaltinis: CME group

Bendrai 8 OPEC ir kartu ne OPEC šalys paskelbė apie bendrą 1,157 mln. barelių sumažinimą per dieną. Toks sprendimas turi įsigalioti nuo gegužės mėnesio ir galioti iki metų galo. Bendrai žvelgiant tai nemažas naftos pasiūlos mažinimas, kuris siekia daugiau nei 1 proc. pasaulinės produkcijos. Visgi, reikia įvertinti ir tai , kad toks didžiulis naftos gavybos mažinimas taip pat gali reikšti, kad taip OPEC+ bando apsisaugoti nuo būsimos paklausos sumažėjimo dėl galimos recesijos.

Goldman Sachs analitikai savo ruožtu jau spėjo atnaujinti naftos kainų prognozes po netikėto OPEC gavybos sumažinimo. Dabar bankas tikisi, kad Brent kaina 2023 m. gruodį bus 95 USD už barelį (prieš tai prognozė buvo 90 USD), o 2024 m. gruodį – 100 USD (prieš tai 97 USD).

Tuo tarpu iš ekonominių naujienų pusės buvo paskelbti ir ISM gamybos PMI 2023 m. kovo mėn. mėnesio rezultatai. Rodiklis traukėsi iki 46,3 nuo 47,7 praėjusio mėnesį skelbto vasarį. Visgi, tai yra kiek daugiau nei prognozavo analitikai 47,5, dėl to pagrindiniai indeksai į tai stipriai nesureagavo. Pastebima, kad ISM gamybos PMI rodiklis mažėja jau šeštą kartą iš eilės neįskaitant birželio mėnesio rezultatų.

JAV ISM gamybos PMI. Šaltinis: tradingeconomics.com

Pagrindiniai Europos indeksai juda nežymiai. Didesnių ekonominių naujienų nesulaukta. Tuo tarpu obligacijų pajamingumai visų didžiųjų šalių stiebiasi aukštyn. Tam įtakos turi paskelbtos naujienos dėl naftos gavybos mažinimo. Investuotojai baiminasi dėl pasaulinės infliacijos stabilumo kilus naftos kainoms. Nerimaujama dėl tolesnio galimo palūkanų normų didinimo visame pasaulyje, siekiant kovoti su infliacija. Penktadienio duomenys rodo, kad euro zonos infliacijos lygis kovo mėnesį sumažėjo iki 6,9 proc. – žemiausio lygio nuo 2022 metų vasario. Visgi, jei naftos kaina ir toliau didėtų sekančių mėnesių infliacijos duomenys tikėtina didėtų.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Myriad capital supažindins su Interactive Brokers investavimo platforma – Trader Workstation (TWS), kurios pagalba galima susikurti savo pageidaujamą finansinių priemonių rinkinį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu