Rinkų apžvalga 2022-08-11

2022-08-11
JAV indeksaiReikšmėDienos pokytis
Dow Jones333091,63%
Nasdaq 100134600,51%
S&P 50042310,51%
Europos indeksaiReikšmėDienos pokytis
CAC 40 (Prancūzija)65230,52%
DAX (Vokietija)137500,36%
Euro Stoxx 5037600,21%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7469-0,73%

JAV pagrindiniai indeksai šiandieną kyla pagrinde dėl vakar paskelbtų infliacijos duomenų. Po kiek sumažėjusios infliacijos investuotojai pervertina galimus pokyčius, kad FED gali pradėti švelninti pinigų griežtinimo politiką ateityje ir sumažinti palūkanų normų kėlimo tempą.

Tuo tarpu Disney akcijos kyla apie 10 proc. prieš prekybinėje sesijoje dėl geresnių nei tikėtasi II ketvirčio rezultatų. Tokį kilimą pagrinde lėmė paskelbtas geresnis nei tikėtasi ir naujų prenumeratų skaičius, kuris itin svarbus tokio verslo modelį turinčioms kompanijoms. Bendrovės pelnas per metus išaugo daugiau nei 36,0% iki 1,09 USD už akciją ir tai viršijo analitikų prognozės, kurie tikėjosi 0,96 USD. Tuo tarpu pajamos augo 26% ir tai taip pat viršijo analitikų prognozes. Bendras Disney+ prenumeratų skaičius išaugo iki 152,1 mln., o tai yar gerokai daugiau nei rinkos prognozės – 147,76 mln.

Disney akcijų kainų pokytis.

Daugiau naujienų sulaukta ir iš žaliavų pusės. WTI rūšies nafta pastarąją savaitę kiek pradėjo kilti ir šiuo metu sudaro apie 93 USD už barelį. Tam pagrinde įtakos turėjo IEA vakar paskelbta ataskaita, kurioje matosi JAV padidėjęs naftos kiekis bei naftotiekio iš Rusijos į Europą „Družba“ atnaujinimas. Kainos augimą šiuo metu lemia ir Tarptautinės energetikos agentūros komentarai, kad 2022 m. naftos kiekis reikalingas rinkoje bus kiek aukštesnis nei buvo tikėtasi prieš tai, o tai lemia išaugusios dujų kainos. Manoma, kad esant tokioms aukštoms dujų kainoms bus daugiau pereinama prie naftos taip didinant jos paklausą. Taip pat yra pastebima ir sumažėjusi pasiūla, nes apie 20 proc. šiuo metu yra įsigyjama mažiau naftos iš Rusijos.

Tuo tarpu dujų kainos toliau kyla ir šiuo metu jų kaina jau viršija 212 EUR už megavatvalandę. Šiuo metu kaina artėja prie didžiausios dujų kainos, kuri buvo pastebėta šių metų kovą. Vis didėjanti dujų kaina atsilieps ir elektros kainoms, kas manoma turės įtakos ir infliacijai. Europoje didelė sausra, kuri buvo daugiau pietuose esančiose šalyse gali sustabdyti ir energijos tiekimą Reino upe, o tai dar labiau padidintų susirūpinimą ir taip įtemptoje rinkoje. Be to, Rusijos Gazprom yra sumažinęs per Nord Stream dujų tiekimą, remdamasi problemomis, susijusiomis su turbinomis, kurios kasdien tiekia tik 33 mln. kubinių metrų, o tai yra maždaug tik 20% ​​visų galimų savo pajėgumų. Dėl šios priežasties Europai bus labai sunku pasiekti savo tikslus užpildyti savo dujų atsargas žiemasi 80%. Dėl šios priežasties ES nares paskatino pasirašyti susitarimą per ateinančius mėnesius sumažinti dujų suvartojimą 15 proc., kur dar nelabai aišku ar tai pavyks įgyvendinti.

JAV gamintojų kainų indeksas traukėsi puse procento nors analitikai tikėjosi 0,2 proc. kilimo. Tai pirmas gamintojų kainų traukimasis per pastaruosius du metus. Tam įtakos turėjo sumažėjusios energetikos kainos, tarp jų kuro, geležies ir grudų. Tai yra geras signalas investuotojams patvirtinantis mažėjančią infliaciją.

United States Producer Price Inflation MoM
JAV gamitojų kainų indeksas.

Amerikiečių pateikusių naujus prašymus dėl bedarbio pašalpų skaičius per savaitę išaugo 14 tūkstančių iki 262 tūkst. ir tai yra šiek tiek mažiau nei tikėjosi analitikai 263 tūkst.

United States Initial Jobless Claims
JAV bedarbių paraiškos.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu