Rinkų apžvalga 2022-08-12

2022-08-12
JAV indeksaiReikšmėDienos pokytis
Dow Jones333360,08%
Nasdaq 100133800,54%
S&P 50042290,46%
Europos indeksaiReikšmėDienos pokytis
CAC 40 (Prancūzija)65440,33%
DAX (Vokietija)137600,47%
Euro Stoxx 5037650,32%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)74900,23%

Pagrindinių JAV indeksų kainų kilimas pamažu blėsta, kuris tęsiasi visą šią savaitę. Šiuo metu investuotojai pagrinde jau įvertino kiek sumažėjusios infliacijos liepą įtaką būsimam FED posėdžiui rugsėjo 21d., kurio metu bus sprendžiama ar mažinti palūkanų normų kėlimo tempą. Didesnių rinkos judėjimų šiuo metu investuotojai nesitiki iki trečiadienį skelbiamų mažmeinės prekybos duomenų. Šie duomenys taip pat gali sumažinti arba padidinti tikimybes dėl palūkanų normų kėlimo tempo. Analitikai po kol kas tikisi mažmeninės prekybos apimčių lengvo traukimosi.

Tuo tarpu JAV 10 metų obligacijų pajamingumų kilimas signalizuoja ką kitą. Šiuo metu pajamingumai sukiojasi ties 2,9 proc. riba taies 3-jų savaičių aukštumomis, o tai rodo, kad šios rinkos atstovai nesitiki FED palūkanų kėlimo mažinimo nepaisant vieną mėnesį susitraukusios infliacjos duomenų, kurie buvo paskelbti vakar. San Francisko FED banko prezidentė Mary Daly sakė, kad nors 50 bazinių punktų palūkanų didinimas rugsėjį atrodo labiausiai tikėtinas, tačiau tiksliai to neįvardino ir paliko vietos interpretacijai.

JAV 10 metų termino obligacijų pajamingumo metų grafikas.

Daugiau ekonominių naujienų sulaukta iš Europos. Ten taip pat kaip ir JAV pagrindinių indeksų kainų augimas senka, kuris buvo labiau pastebimas visą šią savaitę.

Daugiau dėmesio sulaukė Jungtinės Karalystės skelbiami BVP augimo duomenys, kurie pasirodė kiek geresni nei prognozavo analitikai. Visgi, ekonomika traukėsi 0,1 proc. , nors buvo tikėtasi didesnio traukimosi ,t.y. 0,2 proc. Paslaugos sumažėjo 0,4 proc., o namų ūkių išlaidos traukėsi 0,2 proc.

United Kingdom GDP Growth Rate
Jungtinės Karalystės mėnesinis BVP pokytis.

Tuo tarpu Euro zonos pramonės produkcijos indeksas liepą padidėjo 0,7 proc. kai analitikai tikėjosi vos 0,1 proc. augimo. Per metus pramonės produkcijos indekso tiap pat buvo pastebimas ir sudarė 2,4 proc.

Euro Area Industrial Production MoM
Euro zonos pramoninė gamybos m4nesiniai pokyčiai.

Visgi ne visur infliacija didėja. Indijos infliaciją traukiasi jau ketvirtą mėnesį iš eilės ir šiuo metu sudaro 6,71 proc. Kritimas yra pastebimas pagrinde dėl maisto kainų mažėjimo (6,75 %, palyginti su 7,56 % birželio mėn.), transporto išlaidos (5,55 proc. lyginant su praėjusiu mėnesiu 6,9 proc.) ir sveikatos sektorius (5,45 proc. lyginant su praėjusiu mėnesiu 5,47 proc.).

India Inflation Rate
Indijos infliacijos duomenys.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu