Rinkų apžvalga 2022-08-08

2022-08-08
JAV indeksaiReikšmėDienos pokytis
Dow Jones132650,55%
Nasdaq 100133330,79%
S&P 50041730,63%

Šiandieną pagrindinai JAV indeksai po kol kas didelių pokyčių nedemonstruoja mėginant suvirškinti dar penktadienį paskelbtus labai gerus darbo rinkos duomenis. Sukurtų darbo vietų skaičius ne žems ūkio sektoriuje buvo daugiau nei dukartus geresnis nei tikėjosi ekonomistai ir siekė 528 tūkst. Taip pat traukėsi nedarbo lygis iki 3,5 proc., kuris ir toliau išlieka istoriškai žemas, bei didėjo vidutinis valandinis darbo užmokestis. Po tokių paskelbtų duomenų investuotojai gali mėginti nuspėti kaip FED interpretuos šiuos duomenis bijodami, kad artimiausiu metu nelėtins pinigų politikos griežtinimo tempo. Tą galime matyti ir pasikeitusiose tikimybėse, kad rinka jau tikisi 50 p.p. palūkanų kėlimo artimiausiame rugsėjo 21d. posėdyje. Dar praėjusią savaitė rinka tikėjosi, kad palūkanos bus keliamos tik 25 p.p., o tai paaiškina šiuo metu pagrindinių indeksų kainų augimo stabtelėjimą.

JAV palūkanų normų kėlimo tikimybės rugsėjo 21 d. posėdyje. CME Group

Tuo tarpu JAV Senatas balsų dauguma patvirtino 750 mlrd. USD išlaidų paketą, kuris pagrinde skirtas sveikatos apsaugai ir klimato kaitos mažinimui. Visgi, trečiadienį jį dar turės patvirtinti Atstovų rūmai. Šio išlaidų paketo tvirtinimas laikomas pergale Demokratų partijai prieš lapkritį vyksiančius vidurio kadencijos rinkimus. Šiame pakete numatytos ir biudžeto pajamų didinimo priemonės, tokios kaip 1 proc. mokestis savų akcijų supirkimams ir minimalus 15 proc. pelno mokestis didžiosioms korporacijoms.

Investuotojų dėmesys toliau išlieko nukreiptas į bendrovių skelbiamus rezultatus. Remiantis FactSet duomenimis, iš rezultatus jau paskelbusių 87% į S&P 500 indeksą įtrauktų kompanijų, 75% bendrovių pelno akcijai rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, o 70% kompanijos viršijo pajamų prognozes. Bendrasis vidutinis pelno akcijai augimas, įvertinus rezultatus jau paskelbusių bendrovių ir prognozuojamą dar jų nepaskelbusių kompanijų pelną, siekia 6,7%. Tai yra net 2,7 procentiniais punktais daugiau nei analitikai prognozavo ketvirčio pabaigoje birželio 30 dieną. Taip pat, S&P 500 indekso būsimų 12 mėnesių P/E yra 17,5, kai penkių metų vidurkis sudaro 18,6, o dešimties metų 17.

S&P 500 P/E rodiklis. Šaltinis: FactSet

Europos rinkos

Europos indeksaiReikšmėDienos pokytis
CAC 40 (Prancūzija)6472-0,63%
DAX (Vokietija)137000,94%
Euro Stoxx 5037661,29%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)74930,55%

Pagrindiniai Eurpos indeksai šiandieną svyruoja skirtingai pagrinde dėl šiandieną esančio tuščio ekonominio kalendoriaus. Visgi, buvo paskelbtas Sentix indeksas, kuris parodo investuotojų nuotaikas ir iš šių duomenų matosi, kad investuotojų nuotaikos kiek geresnės nei tikėjosi analitikai. Prie gerų investuotojų nuotaiku prisidėjo ir Kinijos prekybos balanso rekordinis perviršis.

Tuo tarpu BIST 100 indeksas atspindintis Turkijos situaciją akcijų biržoje kilo iki visų laikų aukštumas ir taip jau trečią sesiją iš eilės. Per metus laiko indeksas pakilės apie 93 proc. Tam įtakos turi aukšta Turkijos infliacija, dėl kurios žmonės mėgina nelaikyti pinigų šia valiuta, o turimas lėšas investuoti. Infliacija šiuo metu Turkijoje siekia 80 proc. ir yra didžiausia per pastaruosius 24 metus. Tuo tarpu doleris liros atžvilgiu per metus yra pabrangės net 53 proc. Tai rodo, kad Turkijos gyventojai mėgina ieškoti įvairių turto klasių apsisaugoti nuo tokios didelės šalies infliacijos.

BIST 100 indekso pokytis per metus

Lietuva taip pat šiandieną paskelbė dar truputėli išaugusią metinę inficiją, kuri liepą sudarė 21,6 proc., t.y. 0,6 proc. daugiau nei praėjusį mėnesį. Infliacija yra didžiausia nuo 1996 metų. Tokį kainų didėjima pagrinde lemia maisto ir gėrimų kainų augimas, kuris augos 29,9 proc. per metus, transporto išlaidų, kurie augo 30,4 proc. per metus ir būsto bei komunalinių paslaugų kainų, kurie augo 50,4 proc. per metus.

Lithuania Inflation Rate
Lietuvos metiniai infiacijos duomenys. Šaltinis: tradingeconomics.com

Remiantis „Trading Economics“ pasauliniais makro modeliais ir analitikų lūkesčiais, šio ketvirčio pabaigoje infliacija Lietuvoje turėtų siekti 18,50 proc. Ilgalaikėje perspektyvoje prognozuojama, kad Lietuvos infliacijos lygis 2023 m. sieks apie 4,10 proc., o 2024 m. – 2,10 proc.

Lithuania Inflation Rate
Lietuvos metinės infliacijos prognozė. Šaltinis: tradingeconomics.com

Prie mažėsiančios infliacijos gali prisidėti ir šiuo matu besitraukiančios naftos kainos. Naftos kaina pagrinde traukiasi dėl šiuo metu sumažėjusios paklausos iš Kinijos. Ji yra pagrindinė naftos ekportuotoja, o liepa ji eksportavo net 9,5 proc. mažiau naftos nei įprastai.

WTI rūšies naftos pokyčiai.

Investicinio portfelio formavimas

fxcm

Jei esate pradedantysis ir nežinote kaip susiformuoti investicinį portfelį, siūlome apsilankyti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „Investicinio portfelio formavimas“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

Seminaras skirtas pradedantiesiems, kurie planuoja formuoti individualų investicinį portfelį, tačiau nežino kaip tai padaryti. Seminare bus paaiškinami visi etapai į ką būtina atsižvelgti formuojant investicinį portfelį ir atliekami praktiškai, kad dalyvis po seminaro pilnai mokėtų susiformuoti savo asmeninį portfelį. Taip pat, seminaro eigoje ir seminarui pasibaigus galėsite tiesiogiai bendrauti su finansų makleriu ir užduoti aktualius klausimus.

Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu